Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην Ελλαδα τετοια μετρα ποτε δεν ισχυουν για παντα, μεχρι τον Νοεμβριο θα το εχουν ξεχασει.

 

Όντως ισχύει αυτό.

Αρχικά απαγορεύονταν εντελώς τα κινητά, αν δεν κάνω λάθος.

Όλα βέβαια εξαρτώνται από την μονάδα που είναι κάποιος.

Στην Καβύλη που είμαι εγώ δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει καμία ελαστικότητα.:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυκλοφορούν ακόμα κινητά χωρίς κάμερα;

Αρκετα! επισης κυκλοφορουν ακομη και μη εγχρωμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς τους καταδρομεις του φορουμ

 

 

μετα την απολυση σας εχετε σκεφτει να κανετε εγγραφη στην λεσχη καταδρομεων?

αν ναι γιατι?

αν οχι γιατι?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς τους καταδρομεις του φορουμ

 

 

μετα την απολυση σας εχετε σκεφτει να κανετε εγγραφη στην λεσχη καταδρομεων?

αν ναι γιατι?

αν οχι γιατι?

Εγω και χωρις να ειμαι καταδρομεας..ειμαι ηδη στην λεσχη..και μαλιστα εχω συμμετασχει εθελοντικα σε καθαρισμο βυθου απο σκουπιδια.ειναι ωραιο να εισαι εθελοντης..αλλα μεχρι εκει....γιατι πολλοι το "εχουν καβαλησει το καλαμι"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδή κι εγώ μάλλον νοέμβριο θα μπώ,πότε παρουσιαζόμαστε ακριβώς?τέλη ή αρχές νοέμβρη?τι να προσέξω,και πως να συμπεριφέρομαι?

γενικά πείτε οτι βοηθάει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

επειδή κι εγώ μάλλον νοέμβριο θα μπώ,πότε παρουσιαζόμαστε ακριβώς?τέλη ή αρχές νοέμβρη?τι να προσέξω,και πως να συμπεριφέρομαι?

γενικά πείτε οτι βοηθάει.

Αρχες Νοεμβρη.τωρα οτι και να σου πουμε....ο στρατος εχει την δικη του λογικη! θα το καταλαβεις απο την πρωτη μερα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

6 Αυγούστου φεύγω.......!!!!!!!!!! ^^

 

ΚΕΤΧ ΠΑΤΡΑΣ

ποτε εκοψες την αναβολη σου??

και τι ειναι το ΚΕΤΧ??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Την αναβολή την έκοψα μεσα με τελη ιουνίου.

 

ΚΕΤΧ = Κεντρο Εκπαίδευσης Τεχνικων

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

6 Αυγούστου φεύγω.......!!!!!!!!!! ^^

 

ΚΕΤΧ ΠΑΤΡΑΣ

 

βλεπω οτι το χαιρεσαι που φευγεις :p

αντε με το καλο κ εγω προς νοεμβριο αντε να τελειωνουμε κ με το στρατιωτικο μας!

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι το χαιρεσαι που φευγεις :p

αντε με το καλο κ εγω προς νοεμβριο αντε να τελειωνουμε κ με το στρατιωτικο μας!

Κι εγω Νοεμβριο.και χαιρομαι το ιδιο που θα παω, να τελειωνω!να δουμε καμια προκοπή :lol: απο την αλλη στεναχωριεμαι που θα αφησω ενα προσωπο πισω

:(

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι το χαιρεσαι που φευγεις :p

αντε με το καλο κ εγω προς νοεμβριο αντε να τελειωνουμε κ με το στρατιωτικο μας!

Τουλάχιστον δεν έχει την μιζέρια και την κατάντια μερικών.

 

Κι εγω Νοεμβριο.και χαιρομαι το ιδιο που θα παω, να τελειωνω!να δουμε καμια προκοπή :lol: απο την αλλη στεναχωριεμαι που θα αφησω ενα προσωπο πισω

:(

billako μην στεναχωριέσαι.Αμα δεν το σκέφτεσαι (ξέρω οτι δεν γίνεται) θα περάσει ο καιρός πιο γρήγορα.

 

Παιδιά, ξέρει κανείς αν με τον πολιτικό γάμο , έχεις κάνα πλεονέκτημα στον στρατό? Διάρκεια/μεταθέσεις?

 

Δεν έχεις κανένα πλεονέκτημα.Δεν είσαι ο πρώτος φαντάρος που είναι παντρεμένος αλλά ούτε και ο τελευταίος.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Apo ta xeirotera kentra :P

 

Εγώ θα έλεγα από τα καλύτερα :p ... εκεί πήγα και γω και πέρασα φίνα! Είχε λίγο τρέξιμο , αλλά όχι σαν κάτι άλλα! Καθαρά , ψιλοκαινούργιες εγκαταστάσεις , δεν είναι στη μέση του πουθενά (σε κάνα βουνό π.χ.) - είναι σε πολυκατοικίες ανάμεσα και στις σκοπιές κάνεις και γνωριμίες ;) , έχει μεγάλο ΚΨΜ , έχει σινεμαδάκι (και παίζει και κάτι σοφτ τσοντούλες του 70 (βλ. εμμανουέλα) ) , μπορείς αν μάθεις τον πορτιέρη (το φάνταρο που θα βάλουν στη πύλη εννοώ) να πετάγεσαι ακριβώς απέναντι και να μπάσεις μέσα σουβλάκια , ποτά και ότι γουστάρεις άλλο ,

οι υπηρεσίες πάνε καλά μιας και θα έχει πολλούς φαντάρους , θα γελάς με την εκπαίδευση των ΥΕΑ που πηγαίνουν τρέχοντας μέχρι και για χέσιμο , έχει ψύκτρες για κρύο νεράκι , έχει 2 στρατονόμους (βύσματα) που αν τους γνωρίσεις θα είσαι άρχοντας εκεί , έχει μεγάλη πλάσμα οθόνη στο κψμ για κανα ματσάκι .... κτλ κτλ ...

τι έγινε ρε Bayern7 , ήθελες να έχει 10 γκόμενες να τριγυρνάνε γυμνές όλη μέρα στο στρατόπεδο? :p εξάλλου εσύ πήρες απαλλαγή από τον στρατό..:shifty:

Κατα τ' άλλα η εκπαίδευση είναι λίγο σφιχτή , όπως σε όλα τα κέντρα εκπαίδευσης - στρατό πάει όχι κάμπινγκ ! Άμα πάει χαλαρός και κάνει και την πάπια (τα γνωστά τώρα , μην τα ξαναλέμε) , θα περάσει μια χαρά και θα βγει και μερικές φορές να δει την φοβερή Πάτρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα από τα καλύτερα :p ... εκεί πήγα και γω και πέρασα φίνα! Είχε λίγο τρέξιμο , αλλά όχι σαν κάτι άλλα! Καθαρά , ψιλοκαινούργιες εγκαταστάσεις , δεν είναι στη μέση του πουθενά (σε κάνα βουνό π.χ.) - είναι σε πολυκατοικίες ανάμεσα και στις σκοπιές κάνεις και γνωριμίες ;) , έχει μεγάλο ΚΨΜ , έχει σινεμαδάκι (και παίζει και κάτι σοφτ τσοντούλες του 70 (βλ. εμμανουέλα) ) , μπορείς αν μάθεις τον πορτιέρη (το φάνταρο που θα βάλουν στη πύλη εννοώ) να πετάγεσαι ακριβώς απέναντι και να μπάσεις μέσα σουβλάκια , ποτά και ότι γουστάρεις άλλο ,

οι υπηρεσίες πάνε καλά μιας και θα έχει πολλούς φαντάρους , θα γελάς με την εκπαίδευση των ΥΕΑ που πηγαίνουν τρέχοντας μέχρι και για χέσιμο , έχει ψύκτρες για κρύο νεράκι , έχει 2 στρατονόμους (βύσματα) που αν τους γνωρίσεις θα είσαι άρχοντας εκεί , έχει μεγάλη πλάσμα οθόνη στο κψμ για κανα ματσάκι .... κτλ κτλ ...

τι έγινε ρε Bayern7 , ήθελες να έχει 10 γκόμενες να τριγυρνάνε γυμνές όλη μέρα στο στρατόπεδο? :p εξάλλου εσύ πήρες απαλλαγή από τον στρατό..:shifty:

Κατα τ' άλλα η εκπαίδευση είναι λίγο σφιχτή , όπως σε όλα τα κέντρα εκπαίδευσης - στρατό πάει όχι κάμπινγκ ! Άμα πάει χαλαρός και κάνει και την πάπια (τα γνωστά τώρα , μην τα ξαναλέμε) , θα περάσει μια χαρά και θα βγει και μερικές φορές να δει την φοβερή Πάτρα!

Συμφωνω με τα παραπανω που ειπες.πολλοι ηταν αυτοι που εχουν αναφερθει για το συγκεκριμενο κεντρο με τα καλυτερα λογια.απλα δεν ειναι πολλοι που πηγαινουν στο Τεχνικο :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που ρώτησα μου είπαν γενικά καλά είναι σε σχέση με πεζικό/πυροβολικό κτλ... βέβαια και που θα πέσεις μετράει.... :P

 

Jonh: Πότε ήσουν εκέι; Στην Πάτρα; Πόσο καιρό έχει;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 χρονάκια dogane ... μια χαρά θα περάσεις φίλε! Εγώ θα ξαναπήγαινα πάντως... λέμε τώρα! :p
Link to comment
Share on other sites

παδια ειωαι αληθεια οτι πας σ ενα θαλαμο γδυνεσε και κοιτανε τα οπισθεια...να δουν αν εισαι ομοφιλοφυλος

 

 

κατα την θητεια μου δεν το συναντησα σε καμμια περιπτωση!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κ εγώ ΚΕΤΧ πάτρα μπαίνω,στις 6 αυγούστου!Έχω ακούσει καλά λόγια γενικά...ξέρετε πόσο περίπου καιρό μας κρατάνε εκεί και που γενικά έχει μετάθεσεις?Μου είπαν η πρώτη είναι Βόλο ή Έδεσσα και δεύτερη αθήνα!Ισχύει?ΚΕΤΧ στην αθήνα που έχει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...