Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και απο μενα! εγω με το καλο τον αυγουστο θα μπω στο πεζικο..θελω λογο δουλειας να περασω ενα iphone οταν μπω σε μοναδα,πιστευω στο κεντο δυσκολα θα περασει..λεω στο κεντρο να παρω ενα απλο χωρις καμερα..ή αν εχω στο εσωρουχο μου iphone θα με ψαξουν? υπαρχει σωματικος ελενχος?Ψαχνουν βαλιτσες? γιατι θα υπαρχει λογικα και φορτιστης.. θελω να παρω ενα Iphone Παντως με απεριοριστο 3G..Οποιος ξερει κατι ας μου προτεινει.. ευχαριστω!
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα και απο μενα! εγω με το καλο τον αυγουστο θα μπω στο πεζικο..θελω λογο δουλειας να περασω ενα iphone οταν μπω σε μοναδα,πιστευω στο κεντο δυσκολα θα περασει..λεω στο κεντρο να παρω ενα απλο χωρις καμερα..ή αν εχω στο εσωρουχο μου iphone θα με ψαξουν? υπαρχει σωματικος ελενχος?Ψαχνουν βαλιτσες? γιατι θα υπαρχει λογικα και φορτιστης.. θελω να παρω ενα Iphone Παντως με απεριοριστο 3G..Οποιος ξερει κατι ας μου προτεινει.. ευχαριστω!

 

Μόνο τα πράγματα ψάχνουν, οπότε το περνάς. Βάλτο σε καμιά τσέπη και όχι στο εσώρουχο γιατι αν κάνει και γλιστρήσει θα καταφέρεις να γίνεις περίγελος από την πρώτη μέρα...

 

Όμως όπως είπαν και οι άλλοι:

Θα το αφήνεις μόνο του να φορτίζει -> μπορεί να σε πιάσουν ή να στο κλέψουν.

Ο χρόνος θα είναι περιορισμένος και όταν βρίσκεις λίγο, θα προτιμάς να κοιμάσαι αντί να μπαίνεις internet.

Δε θα θέλεις να το αφήνεις μόνο του στο σάκο και θα το έχεις μαζί σου στην εκπαίδευση -> αυξάνονται οι πιθανότητες να το σπάσεις (προσωπικά έσπασα ένα Motorola SLVR σε πυρ και κίνηση)

 

Πάρε λοιπόν όπως είπες μια φτηνή συσκευή με ραδιόφωνο και mp3. Είναι υπεραρκετά για το κέντρο και θα σε γλιτώσουν από όλο το άγχος.

Link to comment
Share on other sites

οποτε λεω και εγω στο κεντο να παρω ενα παλιο κινητο και μετα στην μοναδα να εχω ενα iphone.ισως εχει βγει και το new και ειναι πιο μικρο :P αλλα αν στην βαλιτσα πχ εχω τον φορτιστη του δεν θα το καταλαβουν? "Η στην μοναδα δεν υπαρχει προβλημα? ευχαριστω πολυ
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

οποτε λεω και εγω στο κεντο να παρω ενα παλιο κινητο και μετα στην μοναδα να εχω ενα iphone.ισως εχει βγει και το new και ειναι πιο μικρο :P αλλα αν στην βαλιτσα πχ εχω τον φορτιστη του δεν θα το καταλαβουν? "Η στην μοναδα δεν υπαρχει προβλημα? ευχαριστω πολυ

Στην μοναδα δεν σε ψαχνουν αρκει και εσυ να μην γινεσε προκλητικος, εκει που ημουν εγω ειχαν κατι παιδια iphone, η καλυτερη περιπολος γινοταν με αυτα τα παιδια....:D

Link to comment
Share on other sites

κατλαβα,ελπιζω να το περασω ;) δηλαδη στην μοναδα λογια ουτε σωματικος ελεγχος δεν θα υπαρχει ετσι οπως μου τα λες..
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστεις εμενα στην μοναδα ο διοικητης ηξερε πως εχουμε ολοι κινητα με καμερες απλα μας ελεγε να μην τραβαμε φωτογραφιες!!!

Αντεθετα στο κεντρο εριξαν και φυλακες σε καποιους για το κινητο.....

Link to comment
Share on other sites

οποτε λεω και εγω στο κεντο να παρω ενα παλιο κινητο και μετα στην μοναδα να εχω ενα iphone.ισως εχει βγει και το new και ειναι πιο μικρο :P αλλα αν στην βαλιτσα πχ εχω τον φορτιστη του δεν θα το καταλαβουν? "Η στην μοναδα δεν υπαρχει προβλημα? ευχαριστω πολυ

 

Και όταν θα πας σκοινάκια , τι θα το κάνεις το iphone? Θα το βάλεις στις λάσπες να σπινιάρει?

Παιδιά, καταλαβαίνω ότι δεν θέλετε να αποχωρηστείτε τα αγαπημένα σας γκατζετάκια, αλλά πιστέψτε με, είναι το τελευταίο που θα σας λείψει στο στρατό.

Κοιτάξτε να μαζέψετε όσο περισσότερο ύπνο μπορείτε, να ευχαριστηθείτε την ωραία σας τουλέτα, το μουσάκι σας, τα μαλλάκια σας και αφήστε τα ακριβά κινητά σας στο ντουλάπι.

Θα με θυμηθείτε....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το μουσάκι σας, τα μαλλάκια σας

Θα με θυμηθείτε....

 

το πιο δυσκολο για μενα ειναι το ξυρισμα. 8 χρονια εχω να το κανω. ας οψεται:cry::cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα ναι το ξυρισμα καθε μερα πρεπει,πικρα:P οποτε σκεφτομαι στο κεντρο να παρω παλιατζουρα και μετα κατι αλλο,θα δειξει. δεν ειναι οτι θελω να μπαινω στο ιντερνετ απλα εχω δουλειες με εμποριο και πρεπει να βλεπω και να απανταω κανενα εμαιλ..ευχαριστω παντως!
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας περί μειωμένης θητείας.

 

Σκοπεύω να κόψω την αναβολή την ερχόμενη εβδομάδα.Έχω προγραμματίσει να μπω το Μάη φαντάρος,δεν πιστεύω να με καλέσουν το Φλεβάρη;;;Αν ναι,για να μπω το Μάη,πότε είναι ασφαλέστερο να την κόψω;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας περί μειωμένης θητείας.

 

Σκοπεύω να κόψω την αναβολή την ερχόμενη εβδομάδα.Έχω προγραμματίσει να μπω το Μάη φαντάρος,δεν πιστεύω να με καλέσουν το Φλεβάρη;;;Αν ναι,για να μπω το Μάη,πότε είναι ασφαλέστερο να την κόψω;

Για να μπεις Μάη, πρέπει να κόψεις την αναβολή έως και 31/01.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας περί μειωμένης θητείας.

 

Σκοπεύω να κόψω την αναβολή την ερχόμενη εβδομάδα.Έχω προγραμματίσει να μπω το Μάη φαντάρος,δεν πιστεύω να με καλέσουν το Φλεβάρη;;;Αν ναι,για να μπω το Μάη,πότε είναι ασφαλέστερο να την κόψω;

Δεν προλαβαίνουν να σε φωνάξουν το Φεβρουάριο.

Αλλά για να είσαι σίγουρος, ρώτα στη στρατολογία όταν πας για να διακόψεις την αναβολή σου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας περί μειωμένης θητείας.

 

Σκοπεύω να κόψω την αναβολή την ερχόμενη εβδομάδα.Έχω προγραμματίσει να μπω το Μάη φαντάρος,δεν πιστεύω να με καλέσουν το Φλεβάρη;;;Αν ναι,για να μπω το Μάη,πότε είναι ασφαλέστερο να την κόψω;

 

Χωρίς να ξέρω, αλλά όταν κόψεις την αναβολή δεν μπαίνεις αυτόματα στην επόμενη κατάταξη;

 

Υ.Γ.

Καλύτερα να ρωτήσει, όντως...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας περί μειωμένης θητείας.

 

Σκοπεύω να κόψω την αναβολή την ερχόμενη εβδομάδα.Έχω προγραμματίσει να μπω το Μάη φαντάρος,δεν πιστεύω να με καλέσουν το Φλεβάρη;;;Αν ναι,για να μπω το Μάη,πότε είναι ασφαλέστερο να την κόψω;

 

να ξερεις οτι οι μεγαλυτερες σειρες ειναι τον νοεμβρη και τον φεβρουαρη ..εγω την εκοψα στις 14/11 και με πηγανε μαιο γιατι για φεβρουαριο ειχε πολλα ατομα..βεβαια θα μπορουσα να κανω μια αιτηση στο ΥΕΣ στην οποια να γραφω οτι θελω να παρουσιαστω φεβρουαρη και για ποιους λογους αλλα δεν θα ηταν σιγουρο οτι θα με παιρνανε..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ο κανόνας είναι ο εξής:

Για να μπεις στην ΕΣΣΟ:

Φεβρουαρίου, πρέπει να διακόψεις έως 31/10.

Μαΐου, έως 31/01,

Αυγούστου, έως 30/04,

Νοέμβρη, έως 31/07.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτά ακριβώς ξέρω κι εγώ...

Εγώ είχα κόψει την αναβολή 31/7 και είχα μπει Νοέμβρη...

Ό,τι δεν μας σκοτώνει, απλά μας κάνει δυνατότερους!

 

ήμουν άθεος.. μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι θεός

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα παιδες :)

δευτερα παρουσιαζομαι στο μαυροδενδρι :)

τι εμπειριες εχετε οσοι εχετε παει εκει???

στο 523 ειμαι ταγμα πεζικου :)

γενικοτερα εμπειριες τι ν προσεξω και τα συναφει???

ευχαριστω εκ των προτέρων!!!

 

Φιλικα

 

Νικόλας

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Καλος πολιτης.. :)

 

Ετυχε να φευγει ενας φιλος και πριν απο μερικες ημερες πεσαμε επανω σε αυτο: Οδηγιες προς Νεοσυλλεκτους φανταρους! ισως βοηθησει μερικους :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλος πολιτης.. :)

 

Ετυχε να φευγει ενας φιλος και πριν απο μερικες ημερες πεσαμε επανω σε αυτο: Οδηγιες προς Νεοσυλλεκτους φανταρους! ισως βοηθησει μερικους :O

 

Σε ευχαριστω παρα πολύ φιλε μου και εσυ οτι επιθυμείς :)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιας και ψάχνοντας το φόρουμ δεν βρήκα κάποιο θέμα σχετικό αρχίζω εγώ. Το καλοκαίρι γίνομαι 18 και θέλω να μπω στρατό για να τελειώνω με αυτήν την υπόθεση. Με ενδιαφέρει να ξέρω αν και στο ναυτικό και στο πεζικό και στην αεροπορία η διάρκεια της θητείας είναι η ίδια. Επίσης με ενδιαφέρει να ξέρω αν και στα τρία αυτά σώματα υπάρχει καθημερινή σύνδεση ίντερνετ όπως υπάρχει στο πεζικό (έχω ακούσει). Όχι ότι με ενδιαφέρει να σερφάρω στο google αλλά έχω μια μικροσκοπική ηλεκτρονική επιχείριση στο όνομα της μητέρας μου και η θητεία με έχει ανησυχήσει υπερβολικά για αυτό οπότε οποιαδήποτε γνώση επί του θέματος για μένα είναι σημαντική.

 

Αυτά και συγνώμη αν σας κούρασα. Οποιαδήποτε πληροφορία και άποψη επί του θέματος θα με έκανε να νιώσω ευχάριστα και γι'αυτό σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υστερόγραφο: Μήπως ξέρετε ποιο από τα 3 σώματα είναι πιο χαλαρό?

Link to comment
Share on other sites

Καθημερινη συνδεση στο ιντερνετ??? ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑ!!! καλο!!!

Δεν ξερω που θα μπεις τι και πως απλα κανονισε να εχεις ενα iphone ή καποιο κινητο με ιντερνετ να κανεις την δουλεια σου εστω και στην τουαλετα!

Link to comment
Share on other sites

Καθημερινη συνδεση στο ιντερνετ??? ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑ!!! καλο!!!

Δεν ξερω που θα μπεις τι και πως απλα κανονισε να εχεις ενα iphone ή καποιο κινητο με ιντερνετ να κανεις την δουλεια σου εστω και στην τουαλετα!

 

Και αεροπορία και ναυτικό και πεζικό η θητεία είναι ίδια? Που είναι πιο άνετα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,και εγω θα μπω αυγουστο,αυτες τις μερες θα κοψω την αναβολη μου,ιντερνετ μονο με καποιο καλο κινητο με βλεπω και εμενα:P αεροπορια ειναι μονο εποπ,δηλαδη δεν μπορεις να κανει θητεια,πεζικο ειναι 9μηνο και ναυτικο ειναι 12μηνο νομιζω,οταν πας στρατολογια μπορεις να ρωτησεις :)
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ψάχνοντας το φόρουμ δεν βρήκα κάποιο θέμα σχετικό αρχίζω εγώ. Το καλοκαίρι γίνομαι 18 και θέλω να μπω στρατό για να τελειώνω με αυτήν την υπόθεση. Με ενδιαφέρει να ξέρω αν και στο ναυτικό και στο πεζικό και στην αεροπορία η διάρκεια της θητείας είναι η ίδια. Επίσης με ενδιαφέρει να ξέρω αν και στα τρία αυτά σώματα υπάρχει καθημερινή σύνδεση ίντερνετ όπως υπάρχει στο πεζικό (έχω ακούσει). Όχι ότι με ενδιαφέρει να σερφάρω στο google αλλά έχω μια μικροσκοπική ηλεκτρονική επιχείριση στο όνομα της μητέρας μου και η θητεία με έχει ανησυχήσει υπερβολικά για αυτό οπότε οποιαδήποτε γνώση επί του θέματος για μένα είναι σημαντική.

 

Αυτά και συγνώμη αν σας κούρασα. Οποιαδήποτε πληροφορία και άποψη επί του θέματος θα με έκανε να νιώσω ευχάριστα και γι'αυτό σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υστερόγραφο: Μήπως ξέρετε ποιο από τα 3 σώματα είναι πιο χαλαρό?

 

Στο ΚΕΤΘ Αυλώνα υπάρχει ίντερνετ στο κεντρικό ΚΨΜ με 1Ε/ώρα (τόσο ήταν τον Αύγουστο '09 που μπήκα). Σχεδόν ποτέ, όμως, δεν υπάρχει χρόνος να μπεις.

 

Αεροπορία και ναυτικό είναι, εννοείται, πιο χαλαρά από το στρατό ξηράς. Στη ξηρά, κάποια όπλα είναι πιο χαλαρά (διαβιβάσεις, εφοδιασμού μεταφορών, τεχνικό, μηχανικό, υλικού πολέμου) από άλλα (πεζικό, πυροβολικό, τεθωρακισμένα) χωρίς να σημαίνει πως δεν υπάρχουν εξαιρέσεις. Αναλόγως που θα πέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...