Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγκεκριμενα στην 595 Α/Μ ΤΠ στη νεα σαντα κοιτα σαν φανταρος ηταν ειδικες δυναμεις κ οταν μπηκε εποπ το 2002 ηταν στον ασπροπυργο αλλα εκατσε 1 χρονο κ μετα πηρε μεταθ. για πεζικο οπου ειναι τωρα 5 χρονια κ ειχε αραξει οποτε χαχαχα θα ξανα χασει τα κιλα που πηρε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συγκεκριμενα στην 595 Α/Μ ΤΠ στη νεα σαντα κοιτα σαν φανταρος ηταν ειδικες δυναμεις κ οταν μπηκε εποπ το 2002 ηταν στον ασπροπυργο αλλα εκατσε 1 χρονο κ μετα πηρε μεταθ. για πεζικο οπου ειναι τωρα 5 χρονια κ ειχε αραξει οποτε χαχαχα θα ξανα χασει τα κιλα που πηρε

καλυτερα ΚΟΜΑΝΤΑ παρα στην Νεα Σαντα!! λεγανε καποιοι παλιοι :cold:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω εναν που ηταν αερομεταφερομενη ταξιαρχια...ζαχαρη περασε! αφου μου την λεει και μενα που ειμαι στην αεροπορια!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω εναν που ηταν αερομεταφερομενη ταξιαρχια...ζαχαρη περασε! αφου μου την λεει και μενα που ειμαι στην αεροπορια!

Επεσες σε μεγαλυτερο βισμα :X τωρα εχω πολλα παραδειγματα και το δικο μου οτι εκει περα εισαι στο τρεξιμο..δεν εχεις σταθερη βαση..και γενικοτερα ειναι μανικι .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επεσες σε μεγαλυτερο βισμα :X τωρα εχω πολλα παραδειγματα και το δικο μου οτι εκει περα εισαι στο τρεξιμο..δεν εχεις σταθερη βαση..και γενικοτερα ειναι μανικι .

με θιγεις τωρα! γιατι οταν παω στο μαγαζι του με αθλητικο και παραλαγη δεν τον χαλαει!:lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Στις αερομεταφερόμενες βγαινεις εξωτερικό και πλησιαζουν κατα πολυ το πρόγραμμα των ειδικων δυναμεων. Πολύ τρέξιμο. Υλοποιειται εδω και πολυ καιρο σχέδιο για συρρικνωση των στρατοπέδων και ζητουν 100 % επάνδρωση στις αερομεταφερόμενες.Στο εξωτερικό εισαι υποχρεωμενος να πας ή πανε όσοι δηλώνουνε?Φοβαμαι μην μας ριξουνε κι εμας εκει γιατι ειναι πολυ δυσκολα για καποιον οικογενειαρχη να λειπει ολοκληρα τρίμηνα ή εξάμηνα....

 

Ανάλογα την ειδικότητα και συνήθως όταν σε πάνε για εκπαίδευση μετά παίρνεις μετάθεση.(έχω και εμπειρία σε αυτό:()

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Nαι εχεις δίκιο απλά εγω αναφερομαι σε μονιμα στελεχη που θα φάνε μεταθεση εκει για 3-4 χρόνια...μακαρι να ηταν μια απλη εκπαιδευση εκει και μετα ουστ.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Nαι εχεις δίκιο απλά εγω αναφερομαι σε μονιμα στελεχη που θα φάνε μεταθεση εκει για 3-4 χρόνια...μακαρι να ηταν μια απλη εκπαιδευση εκει και μετα ουστ.

 

Και εγώ αυτό σου λέω... οι φαντάροι δεν πάνε εξωτερικό(τζάμπα λεφτά είναι.)

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ego eimai 23 meres sto mesologgi.

7 fores tin imera anafora sas leei kati????

perimeno pos kai pos na pao monada i evro i nisia aigaiou ....

kai to allo ?? mas eipan otan paroume metathesi den tha paroume adia alla tha pame kateytheian

Link to comment
Share on other sites

kai to allo ?? mas eipan otan paroume metathesi den tha paroume adia alla tha pame kateytheian

 

Μα κανείς δεν παίρνει άδεια με την 1η μετάθεση (ή καλύτερα τοποθέτηση)... Ειδικά όταν φεύγετε μπουλούκι με ομαδικό φύλλο πορείας.... Εξαίρεση όσοι παίρνουν ατομικά φύλλα πορείας...

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

ego eimai 23 meres sto mesologgi.

7 fores tin imera anafora sas leei kati????

perimeno pos kai pos na pao monada i evro i nisia aigaiou ....

kai to allo ?? mas eipan otan paroume metathesi den tha paroume adia alla tha pame kateytheian

Στο κεντρο αυτα ειναι συνηθεια,ειδικα στο Μεσολογγι που ειναι και Συνταγμα.

τωρα ατομικο φυλλο πορειας μπορεις να παρεις...αν η μεταθεση σου ειναι σε μερος που δεν στελνουν αλλο φανταρο.μονο ετσι και με καποιες προυποθεσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εγω μεχρι στιγμης εχω 3 μεταθεσεις και οι 3 με ομαδικο φυλλο πορειας. ουτε μια με ατομικο να παω και σπιτι μου...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Στην Θηβα, αναλογα με το πως φυσαει ο αερας, ολοκληρο το στρατοπεδο μυριζει σαν υπαιθρια δημοσια τουαλετα στα μεσα καλοκαιριου σε τιγκα παραλια που εχει να καθαριστει 2 μηνες λογω των χοιροστασιων που υπαρχουν απο διπλα...ελεος....τι βρωμα κι αυτη...και δεν μπορεις να ξεφυγεις γιατι μυριζει ΠΑΝΤΟΥ....ΟΥΦ!!!!!θα μου πειτε, αυτο σε πειραξε, τοσα αλλα συμβαινουν, αλλα αυτο το βρηκα κωμικο!!
Link to comment
Share on other sites

στο στρατπ θα δεις πολλα ακομα (κωμικο)τραγικα...

 

α επισης πλεον ειμαι εφ δνεας!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

στο στρατπ θα δεις πολλα ακομα (κωμικο)τραγικα...

 

α επισης πλεον ειμαι εφ δνεας!!

 

ti pires sardela, eisai paliouras;).

se tin edose o loxagos?

 

ego eimai diavivastis kai se 1-2 vdomades tha matho gia tin eidikotita pou tha pao...

 

stin kalamata iparxei anisotites stous 2 loxous kai stis dimiries.

 

exei treximo alla eimai sxetika xalaros

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

ti pires sardela, eisai paliouras;).

se tin edose o loxagos?

 

ego eimai diavivastis kai se 1-2 vdomades tha matho gia tin eidikotita pou tha pao...

 

stin kalamata iparxei anisotites stous 2 loxous kai stis dimiries.

 

exei treximo alla eimai sxetika xalaros

 

Καλαματα ημουνα ΚΕΔΒ Ιουλιο του 2006

4ο λοχο , 8ο θαλαμο τερμα κρεβατι στο παραθυρο διπλα

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Γνωριζει καποιος ποτε ορκιζονται οι διαβιβαστες ΥΕΑ Β στο Χαιδαρι? Είναι η σειρά που μπηκε τον Νοεμβρη 2007.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Γνωριζει καποιος ποτε ορκιζονται οι διαβιβαστες ΥΕΑ Β στο Χαιδαρι? Είναι η σειρά που μπηκε τον Νοεμβρη 2007.

 

Φίλε μου δεν γνωρίζω ακριβή ημερομηνία, αλλά η εκπαίδευση κρατάει 16 εβδομάδες και η ονομασία (όχι ορκωμοσία) πέφτει ημέρα Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

ti pires sardela, eisai paliouras;).

se tin edose o loxagos?

 

ego eimai diavivastis kai se 1-2 vdomades tha matho gia tin eidikotita pou tha pao...

 

stin kalamata iparxei anisotites stous 2 loxous kai stis dimiries.

 

exei treximo alla eimai sxetika xalaros

αν εισαι τριτο λοχο τοτε εχεις διοικητη λοχου εναν φιλο μου που ειναι πολυ πιο χαλαρος απο τον παιδη που ειναι στον 4ο...!:D

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο καιρο παιρνω μεταθεση για 1η Στρατια Λαρισα!γενικα πως ειναι χαλαρα η συνεχεια υπηρησιες!εχω ακουσει διαφορα αλλα, ολοι λενε οτι θα ξεχασεις οτι εισαι στρατιωτης απλα εχει συνεχεια υπηρεσιες!για μαυροσκουφηδες μιλαμε!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν γνωρίζω ακριβή ημερομηνία, αλλά η εκπαίδευση κρατάει 16 εβδομάδες και η ονομασία (όχι ορκωμοσία) πέφτει ημέρα Παρασκευή.

 

Από αυτή τη σειρά (301) η εκπαίδευση θα μειωνόταν στις 15 βδομάδες. Για ακριβή ημερομηνία δεν ξέρω αλλά λογικά θα ονομάστηκαν ΔΕΑ προχτές 07/03.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτή τη σειρά (301) η εκπαίδευση θα μειωνόταν στις 15 βδομάδες. Για ακριβή ημερομηνία δεν ξέρω αλλά λογικά θα ονομάστηκαν ΔΕΑ προχτές 07/03.

 

Μειώθηκε η θητεία τους, μειώθηκε και η διάρκεια εκπαίδευσης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οταν λετε μειωθηκε η θητεια εννοειτε οτι κ οι 12 μηνες εγιναν 11?τελικα ψηφιστηκε?

 

Για τους ΔΕΑ. Έγινε 15 μήνες από 17.

Από τη 299 σειρά με μετά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...