Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς με το να λες καλύτερη μεταχείριση;;
''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εαν κάποιος σπουδάζει γιατρός (γενική ιατρική ακόμα) και δεν έχει πάρει ειδικότητα (σκέφτομαι χειρουργική άσχετο!!!) χρήζει καλύτερης μεταχείρισεις ?

oχι βεβαια.ο στρατος δεν εχει λογικη! αλλα ολα αυτα για εναν χρονο.μην σε ανησυχει..το Υγειονομικο ειναι γενικοτερα πολυ χημειο..και δεν θα εχεις κανενα προβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

oχι βεβαια.ο στρατος δεν εχει λογικη! αλλα ολα αυτα για εναν χρονο.μην σε ανησυχει..το Υγειονομικο ειναι γενικοτερα πολυ χημειο..και δεν θα εχεις κανενα προβλημα.:)

 

Τί εννοείς για το υγειονομικό ?

http://www.danasoft.com/sig/Spyttt.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς για το υγειονομικό ?

 

Εννοεί ότι το Υγειονομικό είναι πολύ χαλαρό (είτε το κέντρο του στην Άρτα είτε οι μεταθέσεις των Υγειονομικάριων)

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι το Υγειονομικό είναι πολύ χαλαρό (είτε το κέντρο του στην Άρτα είτε οι μεταθέσεις των Υγειονομικάριων)

Αυτό ακριβώς!! παρεπιμπτωντος..χρονια σου Πολλα!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς!! παρεπιμπτωντος..χρονια σου Πολλα!! :D

 

 

Υγειονιμικάριος γαρ ξέρω τι εστί ΚΕΥΓ....

Σε ευχαριστώ πολύ. Να είσαι καλά.

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

Υγειονιμικάριος γαρ ξέρω τι εστί ΚΕΥΓ....

Σε ευχαριστώ πολύ. Να είσαι καλά.

Εγώ Πεζικάριος!! αλλα ξερώ τι εστι..γιατι περναγα απ'εξω :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Πεζικάριος!! αλλα ξερώ τι εστι..γιατι περναγα απ'εξω :p

 

Εγώ έγινα ΔΕΑ Υγειονομικού αλλά πέρασα εκπαίδευση στη ΣΕΑΠ στην Κρήτη! Απο το χυμείο στην πίεση!

 

Χρόνια Πολλά !!!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Να είσαι καλά

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6300/2.0 (04.71) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Paidia osoi theloun na pane strato ton noemvri,episima prepei na kopsoun tin anavoli mexri 30/7.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6300/2.0 (04.71) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Paidia osoi theloun na pane strato ton noemvri,episima prepei na kopsoun tin anavoli mexri 30/7.

 

na sai kala, auto epsaxna na bro molis tora! (den mporo na kopso tin anaboli mexri tis 12 toy mina giati dino mathimata) tora apo eki kai pera tha piksoume 1 xronaki /i 17 mines analoga an pame efedroi.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6300/2.0 (04.71) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Den tha piksoume,tha pame me aisiodoksia.oso na nai tha perasoume k kala kai xalia.to idio simvenei kai otan eisai politis.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

na sai kala, auto epsaxna na bro molis tora! (den mporo na kopso tin anaboli mexri tis 12 toy mina giati dino mathimata) tora apo eki kai pera tha piksoume 1 xronaki /i 17 mines analoga an pame efedroi.

Μία διόρθωση. Προφανώς εννοείς Δόκιμοι.

Έφεδροι είναι όλοι όσοι υπηρετούν την θητεία τους βαθμοφόροι ή μη.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτησουλα να κανω: απο οτι ειδα απο το site της στρατολογιας η πολεμικη αεροπορια παιρνει σειρες το νοεμβριο. ειμαι κατοικος αμαρουσιου αθηνας και λογω του οτι ειχα μετακομισει οταν ηρθε το χαρτι της αναβολης, το εχω χασει. θυμαμαι μονο οτι επαιρνα 9 χρονια αναβολης, ητοι μεχρι το 2011. αν δεν κανω λαθος το χαρτι εγραφε πανω απο ποιο σωμα (αεροπορια, ναυτικο, στρατο ξηρας) δικαιουμουν την 9χρονη αναβολη. ισχυει αυτο? τι πρεπει να κανω για να κοψω την αναβολη? μπορω να απευθυνθω σε καποιο γραφειο στρατολογιας και αρκει η αστυνομικη ταυτοτητα για να δουμε σε ποιο σωμα ειμαι καταταγμενος?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτησουλα να κανω: απο οτι ειδα απο το site της στρατολογιας η πολεμικη αεροπορια παιρνει σειρες το νοεμβριο. ειμαι κατοικος αμαρουσιου αθηνας και λογω του οτι ειχα μετακομισει οταν ηρθε το χαρτι της αναβολης, το εχω χασει. θυμαμαι μονο οτι επαιρνα 9 χρονια αναβολης, ητοι μεχρι το 2011. αν δεν κανω λαθος το χαρτι εγραφε πανω απο ποιο σωμα (αεροπορια, ναυτικο, στρατο ξηρας) δικαιουμουν την 9χρονη αναβολη. ισχυει αυτο? τι πρεπει να κανω για να κοψω την αναβολη? μπορω να απευθυνθω σε καποιο γραφειο στρατολογιας και αρκει η αστυνομικη ταυτοτητα για να δουμε σε ποιο σωμα ειμαι καταταγμενος?

Δεν είναι σίγουρο οτι θα σε ξαναβάλουν αεροπορία. Είναι ανάλογα με το που υπάρχουν ανάγκες για κόσμο.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι που με ειχαν βαλει. βασικα δεν θυμαμαι αν το χαρτι της αναβολης εγραφε που θα καταταχτω..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

kseri kanis ti xartia xriazete na paro apo tin sxoli mou gia na kopso tin anaboli?? (se periptosi pou den kseri i gramatia)

 

Μια απλή βεβαίωση/πιστοποιητικό σπουδών (για να δικαιολογήσει την αιτία που πήρες την αναβολή)

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

kseri kanis ti xartia xriazete na paro apo tin sxoli mou gia na kopso tin anaboli?? (se periptosi pou den kseri i gramatia)

Νομιζω με μια βεβαιωση σπουδων εισαι ενταξει.Σιγουρα θα ξερουν στην γραμματεια.:)

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι που με ειχαν βαλει. βασικα δεν θυμαμαι αν το χαρτι της αναβολης εγραφε που θα καταταχτω..

 

Εκείνο δεν γράφει.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο δεν γράφει.

 

Εχω μπροστα μου το χαρτι της αναβολης και γραφει κλαδος: ΣΞ, υποθετω σημαινει στρατος ξηρας.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπροστα μου το χαρτι της αναβολης και γραφει κλαδος: ΣΞ, υποθετω σημαινει στρατος ξηρας.

 

Τέλος πάντων εμένα δεν έγραφε τίποτα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θέλει να δει το "στρατολογικό" του ιστορικό ας παει αεροπορία να πάρει Πιστοποιητικό τύπου Α.

 

Λεει πότε σε επιλέξανε για στρατό, σε πιο σώμα πότε πήρες αναβολή, γιατί πηρες αναβολή μέχρι πότε και πολλά άλλα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχω μπροστα μου το χαρτι της αναβολης και γραφει κλαδος: ΣΞ, υποθετω σημαινει στρατος ξηρας.

Ναι αυτο σημαινει..(ΣΞ) Στρατος ξηρας..και παραδειγμα..(ΠΖ,ΜΧ) πεζικο,μαχανικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...