Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου ζητηθεί να ενεργοποιήσεις τη συσκευή, θα χρειαστείς wifi

Βέβαια ο άλλος μπορεί να το χρησιμοποίησε και να έκανε restore, οπότε θα σου εμφανίσει την ίδια οθόνη έναρξης όπως παραπάνω για την ενεργοποίηση. Αν είναι σφραγισμένη η συσκευασία δεν φοβάσαι κάτι... Τώρα όλα τα υπόλοιπα....

 

Αφενός η συσκευασία δεν ήταν σφραγισμένη (το κουτί δεν ήταν κλειστό στη ζελατίνα του) και αφετέρου η συσκευή είχε σκόνες. :-(

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο Google για itools κατέβασε το στον υπολογιστή σου συνδεσε το iphone και θα σου γράψει πότε έγινε η πρώτη ενεργοποίηση και πότε λήγει η εγγύηση.

 

Ευχαριστώ φίλε. Δυστυχώς κάποιο κώλυμα υπήρξε στην εγκατάσταση του itools και δεν...

Link to comment
Share on other sites

 

Βάζοντας το serial, μου βγάζει ότι η εγγύηση είναι σε ισχύ μέχρι τις 3 Ιουλίου 2013. Ενεργοποίηση έκανα σήμερα, 4 Ιουλίου. Αγοράστηκε χθες, 3 ιουλίου.

Να υποθέσω ότι είμαστε εντάξει;

 

Η εγγύηση ισχύει από την ημερομηνία αγοράς ή από την ημερομηνία ενεργοποίησης;

Edited by nin
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας το serial, μου βγάζει ότι η εγγύηση είναι σε ισχύ μέχρι τις 3 Ιουλίου 2013. Ενεργοποίηση έκανα σήμερα, 4 Ιουλίου. Αγοράστηκε χθες, 3 ιουλίου.

Να υποθέσω ότι είμαστε εντάξει;

 

Η εγγύηση ισχύει από την ημερομηνία αγοράς ή από την ημερομηνία ενεργοποίησης;

 

Από την ημερομηνία αγοράς , είσαι εντάξει , αλλά από που το αγόρασες?

Σε ρωτάω γιατί από όποιο κατάστημα στην ευρώπη το αγοράσεις , θα έχεις 2 χρόνια εγγύηση άσχετα αν γράφει εκεί 1 , να το έχεις υπόψη αυτό.

Link to comment
Share on other sites

αλλά από που το αγόρασες?

Από το Πλαίσιο.

 

Σε ρωτάω γιατί από όποιο κατάστημα στην ευρώπη το αγοράσεις , θα έχεις 2 χρόνια εγγύηση άσχετα αν γράφει εκεί 1 , να το έχεις υπόψη αυτό.

Ευχαριστώ φίλε! Δεν το γνώριζα.

Link to comment
Share on other sites

Από το Πλαίσιο.

 

 

Ευχαριστώ φίλε! Δεν το γνώριζα.

 

Ούτε εγώ απλώς ψάχτικα λίγο και αν δεν το ξέρεις σου λένε στο κατάστημα πως έχεις 1 χρόνο , όμως δεν ισχύει , η Ιταλία έκανε αγωγή στην απλ και κέρδισε γιαυτόν το λόγο .Γενικά ότι ηλεκτρονικό πωλήται στην Ευρώπη έχει 2 χρόνια εγγύηση.

Edited by jimval86
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ απλώς ψάχτικα λίγο και αν δεν το ξέρεις σου λένε στο κατάστημα πως έχεις 1 χρόνο , όμως δεν ισχύει , η Ιταλία έκανε αγωγή στην απλ και κέρδισε γιαυτόν το λόγο .Γενικά ότι ηλεκτρονικό πωλήται στην Ευρώπη έχει 2 χρόνια εγγύηση.

 

Αυτό που λες είναι σίγουρο; Γιατί εγώ έμεινα στην αγωγή και η apple θα συνεχίσει με 1 χρόνο εγγύηση. Έχουμε κάποιο αποτέλεσμα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι σίγουρο; Γιατί εγώ έμεινα στην αγωγή και η apple θα συνεχίσει με 1 χρόνο εγγύηση. Έχουμε κάποιο αποτέλεσμα;

 

Είναι σίγουρο ξεκαθάρισε αυτό , εδώ μέσα το διάβασα κι όλλας ρίξε μια ματιά στα φορουμ και θα το δεις , και εδώ στη Κύπρο έτσι πάει λόγω που είναι στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο ξεκαθάρισε αυτό , εδώ μέσα το διάβασα κι όλλας ρίξε μια ματιά στα φορουμ και θα το δεις , και εδώ στη Κύπρο έτσι πάει λόγω που είναι στην Ευρώπη.

 

Δεν έχει βγει καμιά τέτοια απόφαση.

Η Apple δεν συμμορφώθηκε και ο μόνος τρόπος να βρεις δίκιο είναι με προστασία καταναλωτή και δικηγόρο και πάλι χλωμό.

Εφόσον το κράτος δεν μας προστατεύει εμείς σαν μονάδες δεν έχουμε ελπίδα να δικαιωθούμε

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , μου φαινεται οτι μετά το JB δεν μπορώ να στείλω MMS

5,1,1 εχω πρέπει να κάνω κάτι ??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων(cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί στο forum αλλά το bluetooth στο iphone 4s συνδέεται μόνο με handsfree; μπορείς να στείλεις πχ φψτογραφίες ή αρχεία μουσικής μέσω bluetooth ή οχι; Ευχαριστώ και συγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά η ερώτηση αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί στο forum αλλά το bluetooth στο iphone 4s συνδέεται μόνο με handsfree; μπορείς να στείλεις πχ φψτογραφίες ή αρχεία μουσικής μέσω bluetooth ή οχι; Ευχαριστώ και συγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά η ερώτηση αυτή.

 

 

Δεν μπορείς όπως είχες συνηθίσει.

 

Μπορείς να ανταλλάξεις στις εξής περιπτώσεις

1) με άλλες iOS devices αν τρεχετε κι οι δύο την ίδια εφαρμογη που το υποστηρίζει (πχ Air Sharing)

2) με όλα τα κινητα αν έχεις jailbreak και το Celeste

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί συσκευή αμερικάνικη της ΑΤ&Τ (με gevey προφανώς) μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου να ρωτήσω κάτι σχετικά με την αναγνώριση καλούντος που έχω πρόβλημα;

Αν υπάρχει κάποιος, αναμένω ΡΜ. Ευχαριστώ.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρυθμίσει 2 λογαριασμούς στο iphone. Έναν yahoo και έναν hol.

Από τον yahoo στέλνω και λαμβάνω κανονικά email. Από τον Hol, λαμβάνω μόνο. Δεν μπορώ να στείλω.

Το μήνυμα που εμφανίζεται είναι:

"Δεν είναι δυνατή η αποστολή αλληλογραφίας

Τοποθετήθηκε αντίγραφο στα Εξερχόμενά σας. Ο παραλήπτης Τάδε απορρίφθηκε από το διακομιστή επειδή δεν επιτρέπει αναμετάδοση."

 

Γνωρίζει κανείς ποια ρύθμιση ή τι άλλο μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί συσκευή αμερικάνικη της ΑΤ&Τ (με gevey προφανώς) μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου να ρωτήσω κάτι σχετικά με την αναγνώριση καλούντος που έχω πρόβλημα;

Αν υπάρχει κάποιος, αναμένω ΡΜ. Ευχαριστώ.

 

Update:

Το θέμα λύθηκε!

Πέρασα το παλιό caller i fix for ios 3 απο το Cydia!!!

Έχω αναγνώριση κλήσης, και ονόματα κανονικά στα μηνύματα!

 

Δεν μπορείς όπως είχες συνηθίσει.

 

Μπορείς να ανταλλάξεις στις εξής περιπτώσεις

1) με άλλες iOS devices αν τρεχετε κι οι δύο την ίδια εφαρμογη που το υποστηρίζει (πχ Air Sharing)

2) με όλα τα κινητα αν έχεις jailbreak και το Celeste

 

Το Celeste για 5.1.1 δεν πρέπει να υπάρχει ακόμα νομίζω.

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Update:

Το θέμα λύθηκε!

Πέρασα το παλιό caller i fix for ios 3 απο το Cydia!!!

Έχω αναγνώριση κλήσης, και ονόματα κανονικά στα μηνύματα!

 

 

 

Το Celeste για 5.1.1 δεν πρέπει να υπάρχει ακόμα νομίζω.

 

υπολειτουργεί! χίλιες φορές καλύτερο το AirBlue Sharing

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει μήπως πού μπορώ να βρω μπαταρία καινούρια για το τηλέφωνο αλλά ποιότητας ΟΕΜ σαν αυτές του ifixit? θέλω να πάρω μια για παν ενδεχόμενο αλλά δε θέλω να κάνει 50 χρόνια να έρθει και θέλω αν γίνεται να ειναι μέχρι 25 ευρώ!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει μήπως πού μπορώ να βρω μπαταρία καινούρια για το τηλέφωνο αλλά ποιότητας ΟΕΜ σαν αυτές του ifixit? θέλω να πάρω μια για παν ενδεχόμενο αλλά δε θέλω να κάνει 50 χρόνια να έρθει και θέλω αν γίνεται να ειναι μέχρι 25 ευρώ!

Στο ebay ή amazon εψαξες τιποτα ;;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση.Είμαι κάτοχος ενός 4s εδώ και ένα μήνα περίπου και έχω αμελήσει να του βάλω ζελατίνα μπροστά για την οθόνη.

 

Το κινητό το προσέχω πάρα πάρα πολύ, φυσικά δεν έχει πέσει κάτω ποτέ, δεν μπαίνει σε τσάντες κτλ κτλ και έχω παρατηρήσει αρκετές ελαφριές γρατζουνιές.Κανά δύο μάλιστα τις κάνεις με το νύχι και καταλαβαίνεις ότι είναι καλές...

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο? Είναι τόσο ευαίσθητη?

 

Δεν υποτίθεται ότι δεν γρατζουνιέται καν?

 

Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό? Μιλάμε είναι τελείως τραγικό!!!!

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση.Είμαι κάτοχος ενός 4s εδώ και ένα μήνα περίπου και έχω αμελήσει να του βάλω ζελατίνα μπροστά για την οθόνη.

 

Το κινητό το προσέχω πάρα πάρα πολύ, φυσικά δεν έχει πέσει κάτω ποτέ, δεν μπαίνει σε τσάντες κτλ κτλ και έχω παρατηρήσει αρκετές ελαφριές γρατζουνιές.Κανά δύο μάλιστα τις κάνεις με το νύχι και καταλαβαίνεις ότι είναι καλές...

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο? Είναι τόσο ευαίσθητη?

 

Δεν υποτίθεται ότι δεν γρατζουνιέται καν?

 

Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό? Μιλάμε είναι τελείως τραγικό!!!!

Εσύ μπορεί να το προσέχεις μήπως όμως το πήρε κανένας άλλος στα χέρια του και πειραματίστηκε ?? Πάντως στο δικό μου που το έχω από τον Νοέμβριο δεν έχει παρουσιαστεί κάτι ανάλογο και δεν του έχω βάλει ζελατίνα ούτε μία μέρα. Εννοείται φυσικά ότι το προσέχω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση.Είμαι κάτοχος ενός 4s εδώ και ένα μήνα περίπου και έχω αμελήσει να του βάλω ζελατίνα μπροστά για την οθόνη.

 

Το κινητό το προσέχω πάρα πάρα πολύ, φυσικά δεν έχει πέσει κάτω ποτέ, δεν μπαίνει σε τσάντες κτλ κτλ και έχω παρατηρήσει αρκετές ελαφριές γρατζουνιές.Κανά δύο μάλιστα τις κάνεις με το νύχι και καταλαβαίνεις ότι είναι καλές...

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο? Είναι τόσο ευαίσθητη?

 

Δεν υποτίθεται ότι δεν γρατζουνιέται καν?

 

Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό? Μιλάμε είναι τελείως τραγικό!!!!

 

 

Δεν το έχω δοκιμάσει εγώ πάντως.....

Ούτε εγώ έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Το προσέχω αρκετά και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορεί να το προσέχεις μήπως όμως το πήρε κανένας άλλος στα χέρια του και πειραματίστηκε ?? Πάντως στο δικό μου που το έχω από τον Νοέμβριο δεν έχει παρουσιαστεί κάτι ανάλογο και δεν του έχω βάλει ζελατίνα ούτε μία μέρα. Εννοείται φυσικά ότι το προσέχω.

 

Ακριβώς το ίδιο και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια φορα το πηρα στη θαλασσα μαζι μου κι ενας κοκκος αμμου ηταν ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΟΣ για να μου αφησει χαρακια στην οθονη :cry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...