Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορια.... ημουν ημουν 7.04 jailbrake εκανα DFU SWIFT RESTORE την 8.1 και setup as new. Μετα τι κανω για συγχρονισω με icloud τις επαφες και οτι αλλο ειχα επιλεξει? Αν κανω επαναφορα απο icloud θα επαναφερω και τασκουπιδια απο το jb?
Link to comment
Share on other sites

Απορια.... ημουν ημουν 7.04 jailbrake εκανα DFU SWIFT RESTORE την 8.1 και setup as new. Μετα τι κανω για συγχρονισω με icloud τις επαφες και οτι αλλο ειχα επιλεξει? Αν κανω επαναφορα απο icloud θα επαναφερω και τασκουπιδια απο το jb?

 

Μπορείς να κανεις επαναφορά απο iCloud. Επαναφέρει εφαρμογές ρυθμίσεις και τέτοια εγώ δεν είχα πρόβλημα όσες φορές έκανα.

Καλύτερα μπορείς ομως να κανεις set up as new και μετά να βάλεις τα στοιχεία σου για επαναφορά επαφών και λοιπά.

Εφαρμογές και ρυθμίσεις απο την αρχή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κανεις επαναφορά απο iCloud. Επαναφέρει εφαρμογές ρυθμίσεις και τέτοια εγώ δεν είχα πρόβλημα όσες φορές έκανα.

Καλύτερα μπορείς ομως να κανεις set up as new και μετά να βάλεις τα στοιχεία σου για επαναφορά επαφών και λοιπά.

Εφαρμογές και ρυθμίσεις απο την αρχή.

Αυτο ηθελα να κανω, ολα απο την αρχη ολα, αλλα δεν μπορουσα να κανω αντιγραφο στο icloud επειδη δεν εφτανε ο χωρος γιαυτο αφου περασα την 8.1αναγκαστηκα να κανω επαναφορα απο icloud και περασαν ολα εφαρμογες φωτο τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να κανω, ολα απο την αρχη ολα, αλλα δεν μπορουσα να κανω αντιγραφο στο icloud επειδη δεν εφτανε ο χωρος γιαυτο αφου περασα την 8.1αναγκαστηκα να κανω επαναφορα απο icloud και περασαν ολα εφαρμογες φωτο τα παντα.

 

 

Δεν σε πιάνω αλλα δεν πειράζει.

5gb ελεύθερο εχει το iCloud δεν μπορείς παραπάνω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να κανω, ολα απο την αρχη ολα, αλλα δεν μπορουσα να κανω αντιγραφο στο icloud επειδη δεν εφτανε ο χωρος γιαυτο αφου περασα την 8.1αναγκαστηκα να κανω επαναφορα απο icloud και περασαν ολα εφαρμογες φωτο τα παντα.

 

Το backup για να αποθηκευτεί στο iCloud θα πρέπει τα δεδομένα σας να μην ξεπερνούν τα 5GB στο σύνολο ή να μην συγχρονίζεται και άλλη συσκευή στο ίδιο Apple ID καθώς κι εκείνη δεσμεύει χώρο από το iCloud. Οι εφαρμογές δεν προσμετρώνται στο backup :) Το πρώτο που πρέπει να κάνετε είναι να μεταφέρετε φωτό και video στον υπολογιστή και στη συνέχεια διαγραφή από τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τελικά έχω την εντυπωση οτι την μπαταρία μου την έτρωγε το assistive touch :blink::rolleyes:
Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τελικά έχω την εντυπωση οτι την μπαταρία μου την έτρωγε το assistive touch :blink::rolleyes:

Δεν νομίζω..

Το χρησιμοποιώ και ΄γω συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

According to Apple's release notes, iOS 8.1.1 includes bug fixes and increased stability and performance improvements for both the iPad 2 and the iPhone 4S, two of the older devices that support the operating system.

 

Μακάρι να υπάρξει βελτίωση, αν και κρατώ μικρό καλάθι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

According to Apple's release notes, iOS 8.1.1 includes bug fixes and increased stability and performance improvements for both the iPad 2 and the iPhone 4S, two of the older devices that support the operating system.

 

Μακάρι να υπάρξει βελτίωση, αν και κρατώ μικρό καλάθι.

 

χμμμμ και μόλις χτες το έκανα jb :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Κατέβασα ενα προγραμμα για έλεγχο της μπαταρίας και μετά από λιγες μέρες παρατήρησα οτι έχει δημιουργηθεί ένα δεύτερο εικονίδιο πιο σκοτεινό δίπλα στο "κανονικό" εικονίδιο της εφαρμογής. Έσβησα την εφαρμογή αλλα το << σκοτεινό>> εικονίδιο παραμένει και δεν φεύγει. Τι κάνω τώρα??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Κατέβασα ενα προγραμμα για έλεγχο της μπαταρίας και μετά από λιγες μέρες παρατήρησα οτι έχει δημιουργηθεί ένα δεύτερο εικονίδιο πιο σκοτεινό δίπλα στο "κανονικό" εικονίδιο της εφαρμογής. Έσβησα την εφαρμογή αλλα το << σκοτεινό>> εικονίδιο παραμένει και δεν φεύγει. Τι κάνω τώρα??

 

θα βοηθούσε μια επαναφορά Διαρρύθμισης οθόνης αφετηρίας: Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Διαρρύθμιση οθόνης Αφετηρίας :)

Link to comment
Share on other sites

θα βοηθούσε μια επαναφορά Διαρρύθμισης οθόνης αφετηρίας: Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Διαρρύθμιση οθόνης Αφετηρίας :)

 

Ευχαριστώ αυτή ήταν η λύση!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φαντάζομαι πως ολοι λιγο πολυ εχουμε προσπαθήσει να βγάλουμε φωτογραφια με το iPhone το βραδυ και τα αποτελέσματα δεν ηταν και τα καλυτερα. Η φωτογραφια βγαίνει θολή και τα ματια κόκκινα ... Γνωρίζει κανεις αν Υπάρχει καμία μέθοδος ή εφαρμογη που να βγάζει φωτογραφίες απο λιγότερο εώς καθολου θολες ;;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, πηρε ενας φιλος ενα μεταχειρισμενο 4s και θελει να το κανει j/b (εχει την 8.1 αρα πιστευω το pangu μας κανει), αυτο που δεν ξερω ειναι αν χρειαζεται νε δημιουργησει apple id για να γινει το jb ή μπορει να γινει και χωρις αυτο. (ειναι ανηλικος και δεν εχει πιστωτικη και δεν νομιζω να ψηνεται κιολας να βαλει :p )
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, πηρε ενας φιλος ενα μεταχειρισμενο 4s και θελει να το κανει j/b (εχει την 8.1 αρα πιστευω το pangu μας κανει), αυτο που δεν ξερω ειναι αν χρειαζεται νε δημιουργησει apple id για να γινει το jb ή μπορει να γινει και χωρις αυτο. (ειναι ανηλικος και δεν εχει πιστωτικη και δεν νομιζω να ψηνεται κιολας να βαλει :p )

Καλησπερα, το jailbreak δεν απαιτει apple id αλλα χωρις αυτο δεν θα εχει καμια εφαμογη απο το appstore. Επισης η δημιουργια apple id δεν απαιτει πιστωτικη καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, πηρε ενας φιλος ενα μεταχειρισμενο 4s και θελει να το κανει j/b (εχει την 8.1 αρα πιστευω το pangu μας κανει), αυτο που δεν ξερω ειναι αν χρειαζεται νε δημιουργησει apple id για να γινει το jb ή μπορει να γινει και χωρις αυτο. (ειναι ανηλικος και δεν εχει πιστωτικη και δεν νομιζω να ψηνεται κιολας να βαλει :p )

 

Ας δημιουργήσει ενα.

Πρέπει να μπει στο App Store να πατήσει μια τυχαία εφαρμογή να την κατεβάσει και μετά θα βγει επιλογή να δημιουργήσει λογαριασμό.

Με αυτόν τον τροπο θα εμφανιστεί ξαι η επιλογή free χωρίς την εισαγωγή αριθμού κάρτας.

Με άλλον τροπο δεν εχει το free και πρέπει να εισάγεις κάρτα.

Θα του χρειαστεί για πολλά οπως εφαρμογές iCloud και αλλα

Το jailbreak δεν απαιτεί τιποτα μόνο έναν υπολογιστή και την εφαρμογή για το jailbreak

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θα κάνω την απίστευτη ερώτηση...sorry

Όταν μπαίνω στο app store υπάρχουν οι κατηγορίες με τις ανάλογες εφαρμογές. Οπότε ας πούμε 10 κατηγορίες επί 300 εφαρμογές=3.000 συνολικά. Που ακριβώς βρίσκονται οι υπόλοιπες?? υπάρχει κάποια ρύθμιση για να τις βλέπεις όλες??

Link to comment
Share on other sites

θα κάνω την απίστευτη ερώτηση...sorry

Όταν μπαίνω στο app store υπάρχουν οι κατηγορίες με τις ανάλογες εφαρμογές. Οπότε ας πούμε 10 κατηγορίες επί 300 εφαρμογές=3.000 συνολικά. Που ακριβώς βρίσκονται οι υπόλοιπες?? υπάρχει κάποια ρύθμιση για να τις βλέπεις όλες??

 

Μπορεις μέσο της αναζήτησης.

Ίσως και απο τον υπολογιστή απο το iTunes δεν θυμάμαι.

Στις κατηγορίες οπως λες ειναι με αξιολόγηση ομως η κάπως αλλιώς δεν ξέρω πως ειναι το κριτήριο που ανεβάζει μια εφαρμογή ψηλά στο App Store και την βλέπεις απο τις πρώτες. 300 εμφανίζονται αλλα αλλάζουν ανα διαστήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε το κινητό και ράγισε η οθόνη. Ανταποκρίνεται κανονικά η αφή... Πείτε μου το κοστολόγιο. Που να παραγγείλω?
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τώρα που κυκλοφόρησε η 8.1.1 να αποκτήσει λίγο την χαμένη του σπιρτάδα!!

Εγώ θα την κάνω την αναβάθμιση αύριο, οποιος την βάλει απο σήμερα ας μας πει εντυπώσεις...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν λιγο καιρο αγορασα ενα i phone 4s απο καποιον γνωστο ενος γνωστου. ο οποιος εχει εξαφανιστει. το κινητο απο οτι καταλαβα ηταν κλεμενο απο τουριστες γιατι μολις πηγα να συνδεθω στο ιντερνετ κλειδωσε η συσκευη και δεν μπαινει στο μενου. το πηρα για φτιαξιμο μιας και το αγορασα 180 ευρω και μου λενε για να το φτιαξουν οτι θελουν 150 ευρω. υπαρχει τροπος να φτιαχτει ρε παιδια πιο οικονομικα? η να το πεταξω? καποιος μου ειπε οτι μπορω να παραγγειλω απο το ebay logic board ξεκλειδωτη. υπαρχει καποιος να με διαφωτησει?
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις μου από την 8.1.1 στη συσκευή είναι πως έγινε λίγο πιο αργό! Για εμένα η 8.1 ήταν η καλύτερη το κινητό ήταν απίστευτα κοντά (Αν όχι το ίδιο) με την 7.1.2! Αυτά που η υποσχόταν η 8.1.1 δεν έπιασαν σε εμένα! Περιμένω την 8.1.2 ή την 8.2!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πριν λιγο καιρο αγορασα ενα i phone 4s απο καποιον γνωστο ενος γνωστου. ο οποιος εχει εξαφανιστει. το κινητο απο οτι καταλαβα ηταν κλεμενο απο τουριστες γιατι μολις πηγα να συνδεθω στο ιντερνετ κλειδωσε η συσκευη και δεν μπαινει στο μενου. το πηρα για φτιαξιμο μιας και το αγορασα 180 ευρω και μου λενε για να το φτιαξουν οτι θελουν 150 ευρω. υπαρχει τροπος να φτιαχτει ρε παιδια πιο οικονομικα? η να το πεταξω? καποιος μου ειπε οτι μπορω να παραγγειλω απο το ebay logic board ξεκλειδωτη. υπαρχει καποιος να με διαφωτησει?

 

Δυστυχώς δεν ξεκλειδώνει.

Ψάξε για logic board αλλα τι θα βρεις ειναι το θέμα.

Μόνο για ανταλλακτικά αξίζει η συσκευή που έχεις στα χέρια σου πλέον εκτός και αν αλλάξεις πλακέτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

@annoula1986 Δεν χρειάζεται να "μαλώνετε". Είμαστε εδώ για να λύνουμε τις απορίες μας, να λέμε την γνώμη μας και γενικά να βοηθάει ο ένας τον άλλον. Ο @eliasj είπε την γνώμη του αλλά δεν υπάρχει λόγος να αρπαζόμαστε.

 

Το ένα μήνυμα θα διαγραφεί και το άλλο θα τροποποιηθεί.

 

Καλή συνέχεια... :)

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...