Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάζεις τους ήχος κλήσεις στο itunes ως αρχεία Mp3, κάνεις δεξί κλικ στον καθένα και επιλέγεις "create aac format". αφού γίνει η μετατροπή (δεν σου σβήνει το αρχικό αρχείο), πιάνεις τα νέα aac αρχεία και τα σέρνεις στο desktop σου ή σε έναν φάκελο. Αλλάζεις την κατάληξη από m4a σε m4r, τα διαγράφεις από το itunes και πετάς μέσα στο itunes τα m4r! Πλέον στα βγάζει στην κατηγορία tones και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις ως ήχους κανονικά! (δεν είναι τόσο πολύπλοκο όσο ακούγεται αν το κάνεις βήμα βήμα :))

 

Κάτι που ξέχασες είναι πως πριν την μετατροπή τους σε AAC πρέπει να θέσεις τα start και end time έτσι ώστε η συνολική διάρκεια του τραγουδιού να είναι μικρότερη ή ίση των 30 sec

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση!!!Φιλος εχει το iphone 4s και εχει το εξης προβλημα:

οταν τραβαει βιντεο(οχι φωτο,εκει δουλευει αψογα!) 2 στις 3 φορες εμφανιζει κατι σαν ενα τρεμουλο στην οθονη.Σαν "νερα" οπως οταν βλεπεις την τηλεοραση μεσα απο μια καμερα που κανει κατι νερα που δεν φαινονται με το ματι.Μονο που στην περιπτωση μας φαινονται αν προσεξεις καλα την οθονη!!!Επισης το προβλημα φαινεται και οταν μεταφερεις το αντιστοιχο βιντεο σε υπολογιστη!

Καμια αποψη???Παρομοιο προβλημα???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερ.μολισ αγοαρασα το i phone 4s κ θελω λιγη βοηθεια.κατεβασα το itunes στον υπολογιστη κ στο i phone εφτιαξα κ το id.τωρα τι πρεπει να κανω?καταρχην πως θα μεταφερω τα τηλ απο την παλια μου καρτα κ το παλιο τηλεφωνο στο i phone?με το i tunes tτι παιζει?ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερ.μολισ αγοαρασα το i phone 4s κ θελω λιγη βοηθεια.κατεβασα το itunes στον υπολογιστη κ στο i phone εφτιαξα κ το id.τωρα τι πρεπει να κανω?καταρχην πως θα μεταφερω τα τηλ απο την παλια μου καρτα κ το παλιο τηλεφωνο στο i phone?με το i tunes tτι παιζει?ευχαριστω προκαταβολικα

Μέσω outlook θα συγχρονίσεις τις επαφές του παλιού τηλεφώνου σου με το iPhone. Αν έχεις επαφές στην κάρτα SIM, απλά περνάς τις επαφές από την κάρτα SIM στο iPhone (έχει αντίστοιχη επιλογή γι αυτό).

Καλημερα παιδια,ο ασχετος ειμαι παλι!!! που ειναι οι ρυθμισεις της καμερας.thanks

Τι ακριβώς θέλεις να ρυθμίσεις;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση!!!Φιλος εχει το iphone 4s και εχει το εξης προβλημα:

οταν τραβαει βιντεο(οχι φωτο,εκει δουλευει αψογα!) 2 στις 3 φορες εμφανιζει κατι σαν ενα τρεμουλο στην οθονη.Σαν "νερα" οπως οταν βλεπεις την τηλεοραση μεσα απο μια καμερα που κανει κατι νερα που δεν φαινονται με το ματι.Μονο που στην περιπτωση μας φαινονται αν προσεξεις καλα την οθονη!!!Επισης το προβλημα φαινεται και οταν μεταφερεις το αντιστοιχο βιντεο σε υπολογιστη!

Καμια αποψη???Παρομοιο προβλημα???

 

Ακυρος ο συναγερμος!!!Τα "νερα" υπαρχουν σε ολα τα κινητα οταν τραβανε βιντεο σε μερη οπου υπαρχουν λαμπες φθορισμου!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι νεος χρηστης IOS και θα ηθελα να μαθω με ποιο τροπο κλεινουμε στο 4s εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι νεος χρηστης IOS και θα ηθελα να μαθω με ποιο τροπο κλεινουμε στο 4s εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο???

δες εδω http://support.sprint.com/support/tutorial/Close_Background_Applications_IPHONE_4S_64GB/25219-404-3

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι νεος χρηστης IOS και θα ηθελα να μαθω με ποιο τροπο κλεινουμε στο 4s εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο???

 

Double tap το home button και σου εμφανίζει τις ανοιχτές εφαρμογές. Μετά με παρατεταμένο πάτημα πάνω σε κάποια εφαρμογή αρχίζουν να τρεμοπαίζουν όλες και πάνω αριστερά εμφανίζεται το "κουμπί" τερματισμού (μίια παύλα)

 

Edit: με πρόλαβαν...

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, να κάνω κι εγώ μια ερώτηση; (είμαι καινούργιος κάτοχος) έχω επιλέξει να είναι απενεργοποιημένο το 3g. όταν κλείνω το κιν. και το ξανά ανοίγω ενεργοποιήτε αυτόματα. μπορώ να κάνω κάτι για να μην γίνεται αυτό; ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,οσοι απο εσας ειχαν 5.0.1 και αναβαθμισαν σε 5.1 ειδαν διαφορα στην μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,οσοι απο εσας ειχαν 5.0.1 και αναβαθμισαν σε 5.1 ειδαν διαφορα στην μπαταρια;

Αναφέρεται σε προηγούμενες σελίδες ότι υπήρξε αισθητή διαφορά στην αυτονομία.

Κι αυτό, κατά κύριο λόγο επειδή υπάρχει πλέον η επιλογή για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του 3G .

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται σε προηγούμενες σελίδες ότι υπήρξε αισθητή διαφορά στην αυτονομία.

Κι αυτό, κατά κύριο λόγο επειδή υπάρχει πλέον η επιλογή για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του 3G .

 

Αν εχεις κλειστα τα δεδομενα ή ανοιχτα με 3G μαζι,υπαρχει καμια διαφορα στην μπαταρια;Δεν αναβαθμιζω ακομα γιατι δεν θελω να χασω το jailbreak,αν υπαρχει ομως καμια τρελη διαφορα,θα το σκεφτω... :)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κλειστα τα δεδομενα ή ανοιχτα με 3G μαζι,υπαρχει καμια διαφορα στην μπαταρια;Δεν αναβαθμιζω ακομα γιατι δεν θελω να χασω το jailbreak,αν υπαρχει ομως καμια τρελη διαφορα,θα το σκεφτω... :)

 

Παιδάκια μια ερωτησούλα και εγώ χθες το παρατήρησα...σε ληψη χωρις φλας βαζω hdr και το δεχεται κ τραβαει τέλεια...με φλας αμα βαλώ hdr το γυρνάει σε χωρις φλας το ίδιο και σε αυτοματο το φλας..γιατι αυτο?????Επίσης με φλας τη νυχτα η οχι νυχτα τεσπα μερικες αρκετε φορες..η εικονα που βγαζει βγαινει καπως ασπρη-θολη..γτ ειναι αυτο??κάνω κάτι λάθος?ευχαρστωωωω

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κλειστα τα δεδομενα ή ανοιχτα με 3G μαζι,υπαρχει καμια διαφορα στην μπαταρια;Δεν αναβαθμιζω ακομα γιατι δεν θελω να χασω το jailbreak,αν υπαρχει ομως καμια τρελη διαφορα,θα το σκεφτω... :)

 

Βρε σεις και στη 5.0.1 jailbreak υπάρχει η δυνατότητα να απενεργοποιησεις το 3g μέσα απο το sbsettings

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,οσοι απο εσας ειχαν 5.0.1 και αναβαθμισαν σε 5.1 ειδαν διαφορα στην μπαταρια;

 

+ 3-4 ώρες είδα εγώ όχι τρελή διαφορά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

+ 3-4 ώρες είδα εγώ όχι τρελή διαφορά.

 

Με κλειστα δεδομενα ή ανοιχτα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πως μπορω να απενεργοποιησω/διεγραψω απο την συσκευη το apple id μου? θελω να φτιαξω αλλο :)
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πως μπορω να απενεργοποιησω/διεγραψω απο την συσκευη το apple id μου? θελω να φτιαξω αλλο :)

 

δεν νομιζω να μπορεις να διαγραψεις τελείως τον λογαριασμο σου ,μπορεις ομως να φτιάξεις καινούργιο

δες εδω μηπως και τα καταφερεις http://www.ehow.com/how_5607169_delete-apple-id.html#page=0

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πως μπορω να απενεργοποιησω/διεγραψω απο την συσκευη το apple id μου? θελω να φτιαξω αλλο :)

Πετάξου μέχρι τα Settings > Store, κάνε Sign Out, φτιάξε νέο Apple ID και ξαναπήγαινε εκεί που είπα και κάνε Sign In με το νέο σου Apple ID .

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πετάξου μέχρι τα Settings > Store, κάνε Sign Out, φτιάξε νέο Apple ID και ξαναπήγαινε εκεί που είπα και κάνε Sign In με το νέο σου Apple ID .

 

Να σε ρωτησω το εκανα το απογευμα να φτιαξω αλλο αλλα δεν με αφηνε... Αν θυμαμε καλα μου ελεγε η συσκευη δεν μπορει να δημιουργησει αλλο apple id. Μεχρι ποσα μπορω να κανω; Γτ στην αρχη οταν αγορασα το κινητο ειχα φτιαξει 2,3 να πειραματιστω ή δεν εχει να κανει αυτο και ισως ειχε μπλοκαρει;;

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστα δεδομενα ή ανοιχτα;

 

Ναι μόνο το WiFi κλείνω όταν είμαι σε μέρος που δεν έχει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω το εκανα το απογευμα να φτιαξω αλλο αλλα δεν με αφηνε... Αν θυμαμε καλα μου ελεγε η συσκευη δεν μπορει να δημιουργησει αλλο apple id. Μεχρι ποσα μπορω να κανω; Γτ στην αρχη οταν αγορασα το κινητο ειχα φτιαξει 2,3 να πειραματιστω ή δεν εχει να κανει αυτο και ισως ειχε μπλοκαρει;;

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ξανακούσει κάτι σχετικό με αυτό που λες.

Αλλά υποθέτω ότι έχοντας ένα νέο email και δημιουργώντας, για σίγουρα, το λογαριασμό από υπολογιστή(και όχι από το iPhone) δεν θα είχες τέτοιο πρόβλημα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...