Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βίντεο δεν είχε zoom ούτε πριν.

 

Πριν την αναβάθμιση στο βίντεο είχε ζουμ πριν αρχίσεις την έγγραφη. τώρα πλέον δεν έχει ούτε αυτό. Κανονικά θα έπρεπε να έχει και κατά τη διάρκεια της εγγραφής. Κρίμα για μία τόσο καλή κάμερα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Όταν πάω να κάνω αγορά από το app shop βγάζει ένα μήνυμα ότι αυτή τη στιγμή δεν είναι δυνατή η αγορά του skype και άλλων δύο εφαρμογών και ότι πρέπει να προσπαθήσω αργότερα. Πατώντας το ok σ’αυτό το μήνυμα, τότε μπορώ πλέον να προχωρήσω σε αγορές εφαρμογών.

Ξέρει κάποιος κάτι;

 

Φίλε μου μου εμφανίζει ένα αντίστοιχο φαινόμενο, ότι δεν είναι δυνατή η αγορά του "τάδε" και άλλων 22 εφαρμογών, ενώ αυτές έχουν είδη κατέβει στο παρελθόν. Επίσεις δείχνει άλλες εφαρμογές στο background να προσπαθούν να ξανακατεβούν και σταματούν μόλις τελειώσει το download της συγκεκριμένης εφαρμογής που κατεβάζω. Το πρόβλημα εμφανίστηκε 1 εβδομάδα πρίν την 5.1. Φαντάζομαι είναι κάποιο bug του iTunes, και σκέφτομαι να δοκιμάσω ένα restore as new μήπως και στρώσει.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβάθμιση στο βίντεο είχε ζουμ πριν αρχίσεις την έγγραφη. τώρα πλέον δεν έχει ούτε αυτό. Κανονικά θα έπρεπε να έχει και κατά τη διάρκεια της εγγραφής. Κρίμα για μία τόσο καλή κάμερα. :mad:

 

Τι να σου πω. Απ' ότι θυμάμαι εμένα δεν είχε zoom στο βίντεο στην 5.0.1

Μόλις έκανα update στην 5.1 για να το δοκίμαζα να σου πω. Πάντως ούτε εδώ έχει,

εκτός από αυτό που κάνει με double tap πριν την εγγραφή, που δε το λες και zoom.

 

Να ρωτήσω κάτι εδώ μιας κ λέμε για την κάμερα.

Νομίζω πως κάπου διάβασα ότι προσέθεσαν "face recognition" και βγαίνει σε πράσινο κουτάκι, σαν

το αντίστοιχο μπλε του focus. Ισχύει κάτι τέτοιο, γιατί δε μου άλλαξε κάτι.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θελω να ρωτησω 2 πραγματακια.1)Η εφαρμογη iFrappe δεν υπαρχει στο app store?και 2)το προγραμμα readability πως λειτουργει και τι ακριβως κανει?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Να ρωτήσω κάτι εδώ μιας κ λέμε για την κάμερα.

Νομίζω πως κάπου διάβασα ότι προσέθεσαν "face recognition" και βγαίνει σε πράσινο κουτάκι, σαν

το αντίστοιχο μπλε του focus. Ισχύει κάτι τέτοιο, γιατί δε μου άλλαξε κάτι.

Ισχύει, απλά εμφανίζεται στην οθόνη μόνο όταν εντοπίζονται πρόσωπα κατά την ώρα της λήψης φωτογραφιών.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόγραμμα που να μετράει την χρήση του κινητού από την τελευταία φόρτιση υπάρχει? Εκτός από το δικό του.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατέβασω μια εφαρμογή που εχει 1.99. Δοκίμασα με 2 χρεωστικες κάρτες που εχω μια εθνικη και μια πειραιως αλλα δεν τις δεχόταν. Μηπως ξερετε τι πρέπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατέβασω μια εφαρμογή που εχει 1.99. Δοκίμασα με 2 χρεωστικες κάρτες που εχω μια εθνικη και μια πειραιως αλλα δεν τις δεχόταν. Μηπως ξερετε τι πρέπει να κανω;

 

Παίρνεις την τράπεζα, το αναφέρεις και σου ενεργοποιούν τη δυνατότητα να πληρώνεις μέσω νετ! Και με κάρτα της εμπορικής είχα τέτοιο πρόβλημα, ενώ της alpha bank έπαιζε κανονικά!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κατέβασω μια εφαρμογή που εχει 1.99. Δοκίμασα με 2 χρεωστικες κάρτες που εχω μια εθνικη και μια πειραιως αλλα δεν τις δεχόταν. Μηπως ξερετε τι πρέπει να κανω;

 

Ήταν visa electron οι κάρτες;;;

Link to comment
Share on other sites

Ήταν visa electron οι κάρτες;;;

 

Η πειραιως γραφει visa παντως η εθνικη οχι δεν ειναι visa . electron ειναι και οι 2 αφου ειναι χρεωστικες ή μηπως πρεπει να γραφει και electron καπου πανω στην καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Ήταν visa electron οι κάρτες;;;

 

ναι visa electron ήταν! αν δεν ειναι visa electron και ειναι maestro ότι και να κάνεις δεν θα την δέχεται στο itunes!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα καλα απλα τα λεφτα ειναι διαθεσιμα μετα απο 24 ωρες απο την καταθεση οπως μου ειπαν απο την τραπεζα
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανοίξατε το θέμα των καρτών , να ρωτήσω κι εγώ με την ευκαιρία ένα σχετικό θέμα. Είχα μια πιστωτική VISA από την Citybank την οποία και χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα για τις συναλλαγές και με το iTunes. Τη διέκοψα όμως και σκέφτομαι να αποκτήσω μια προπληρωμένη VISA από την Γενική Τράπεζα ..θα γίνει δεκτή από το iTunes ; Πώς θα κάνω και τις ρυθμίσεις στον λογαριασμό μου, υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξεις τα στοιχεία κάρτας στον λογαριασμό μας στο iTunes;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανοίξατε το θέμα των καρτών , να ρωτήσω κι εγώ με την ευκαιρία ένα σχετικό θέμα. Είχα μια πιστωτική VISA από την Citybank την οποία και χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα για τις συναλλαγές και με το iTunes. Τη διέκοψα όμως και σκέφτομαι να αποκτήσω μια προπληρωμένη VISA από την Γενική Τράπεζα ..θα γίνει δεκτή από το iTunes ; Πώς θα κάνω και τις ρυθμίσεις στον λογαριασμό μου, υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξεις τα στοιχεία κάρτας στον λογαριασμό μας στο iTunes;

 

Ναι κανονικά από το iTunes στο view my account μπορείς να αλλάξεις την κάρτα.

Για τον αν θα δέχεται τη συγκεκριμένη κάρτα δε γνωρίζω, μιας κ έχω account στο Αμερικάνικο store.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις μια κάρτα και τη δέχεται ένα store, δεν τη δέχονται όλα τα store της Apple;

Πρέπει να δημιουργήσεις νέο account στο εκάστοτε store;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις μια κάρτα και τη δέχεται ένα store, δεν τη δέχονται όλα τα store της Apple;

Πρέπει να δημιουργήσεις νέο account στο εκάστοτε store;

ένα account χρησιμοποιείς σε όλα τα store της apple με το ίδιο apple id, οπότε μία κάρτα βάζεις. Απλά κάρτες visa electron από κάποιες τράπεζες δεν τις δέχεται, και αυτό συνήθως είναι πρόβλημα που οφείλεται στην τράπεζα και όχι στο itunes store!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

ένα account χρησιμοποιείς σε όλα τα store της apple με το ίδιο apple id, οπότε μία κάρτα βάζεις.

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Η κάρτα που θα βάλεις πρέπει να είναι έγκυρη στη χώρα που είναι το account σου στο iTunes Store.

Εγώ πχ έχω account στο US Store κ δε μπορώ να ενεργοποιήσω το iTunes Match γιατί θέλει κάρτα με έγκυρη διεύθυνση κτλ στην Αμερική. Δε μου δέχεται τις Ελληνικές, ούτε το PayPal που έχει Ελληνική κάρτα...

 

Απλά κάρτες visa electron από κάποιες τράπεζες δεν τις δέχεται, και αυτό συνήθως είναι πρόβλημα που οφείλεται στην τράπεζα και όχι στο itunes store!

Αυτό ξέρω κ εγώ.

 

 

----------------

Now playing on iTunes: Chumbawamba - That's How Grateful We Are

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

sos!!! όποιος ξέρει, παρακαλώ ας βοηθήσει.

 

Αναβάθμισα σε 5.1 χθες και έκανα copia στο icloud. Κατόπιν αναβάθμισα και το 3gs χωρίς icloud (ίδιο ID άλλο περιεχόμενο) Κανένα πρόβλημα μέχρι σήμερα, 24 ώρες μετά, που έχασα τις επαφές μου οι οποίες αντικαταστάθηκαν από τις περισσότερες που υπήρχαν στο 3gs. Τι μπορώ να κάνω για ανάκτηση; Η όλη ζημιά έγινε όταν πέρασα μια φωτογραφία σε επαφή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη για αυτο που θα ρωτησω αλλα ειμαι καινουργια και τα εχω λιγο χαμενο με το iphone 4s, πως βαζουμε ηχο κλησης δικο μας mp3?
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη για αυτο που θα ρωτησω αλλα ειμαι καινουργια και τα εχω λιγο χαμενο με το iphone 4s, πως βαζουμε ηχο κλησης δικο μας mp3?

 

Μπορεις να χρησιμοποιησης καποιο προγραμα οπως το iPhone Ringtone Maker

μπορεις να κατεβασεις και απο το app store το Ringtone Maker

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη για αυτο που θα ρωτησω αλλα ειμαι καινουργια και τα εχω λιγο χαμενο με το iphone 4s, πως βαζουμε ηχο κλησης δικο μας mp3?

 

η πολυ απλα μπαινεις στο audiko.net κατεβαζεις το ringtone που θελεις και το συγχρονιζεις μεσω iTunes

 

επισης σε jailbroken iPhone περνας την εφαρμογη UnlimTunes και κατεβαζεις οποιο ringtone θελεις απευθειας στο αηφον :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μηπως υπαρχει τροπος να περνεις αναφορα παραδοσης οταν στελνεις ενα σμσ απο το iphone 4s? ευχαριστω πολυ

 

Ναι απλά είναι έμμεσος. αν έχεις vodafone στην αρχή κάθε μηνύματος γράφεις *#

Αν έχει κοσμοτε στην αρχή κάθε μηνύματος γράφεις *0#

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά είναι έμμεσος. αν έχεις vodafone στην αρχή κάθε μηνύματος γράφεις *#

Αν έχει κοσμοτε στην αρχή κάθε μηνύματος γράφεις *0#

σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

 

Σε jailbroken iphone 4s πως θα προχωρησω σε αναβαθμιση στην 5.1 οταν βγει το jailbreak ΧΩΡΙΣ να χασω tweaks, apps κτλ. Ειναι κατι τετοιο εφικτο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...