Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τις λίγες ώρες χρήσης της 5.1 σε 4s διέκρινα ένα θέμα με το wifi. Γενικά όταν είναι σε lock screen αποσυνδέεται (χωρίς λόγο, με φουλ σήμα) από το wifi και "τρώει" αν χρειαστεί από το 3G. Με το που ανοίξει το τηλέφωνο και πάλι, επανασυνδέεται. Το παρατήρησε κανείς άλλος αυτό??

 

Αν δοκιμασεις να κλεισεις το 3g kai ta data και το κλειδωσεις την ωρα που κανει download μια εφαρμογη (αρκετα μεγαλη λογικα)

και το ξεκλειδωσεις μετα απο 2 λεπτα αν η εφαρμογη ειναι στο ιδιο σημειο σημαινει οτι το wi fi αποσυνδεεται αν η εφαρμοργη εχει κατεβει σημαινει πως δουλευει κανονικα το wi fi

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο? πως θα παω στις ρυθμισεις του itunes για το pc για να επιλεξω στο backup τι ακριβως θελω να γινετε backup?

 

Δεν νομίζω ότι μπορείς να το επιλέξεις αυτό.

Backup (στο το PC) τα κάνει όλα. Στο iCloud νομίζω μπορείς να επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια αυτών που γράφουν τα παιδιά παραπάνω, να πω επίσης ότι σε περίπτωση που έχεις απενεργοποιήσει το 3G και κάνεις restart το κινητό, ενεργοποιείται πάλι το 3G και πρέπει να το απενεργοποιήσει εκ νέου...Το παρατήρησε άλλος?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ισχυει και οταν κλεινεις το κινητο? ή μονο στην επαναεκκινηση?

γτ αν ειναι και οταν το κλεινεις αυτη την δουλεια θα κανουμε θα ανοιγοκλεινουμε το 3G.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ισχυει και οταν κλεινεις το κινητο? ή μονο στην επαναεκκινηση?

γτ αν ειναι και οταν το κλεινεις αυτη την δουλεια θα κανουμε θα ανοιγοκλεινουμε το 3G.

 

Ναι και αν το κλείσεις κανονικά αυτό σου κάνει, το ενεργοποιεί πάλι το 3G και πρέπει να ξαναμπεις στις ρυθμίσεις να το απενεργοποιήσεις..

Κακώς κατά τη γνώμη μου το έκαναν αυτό....

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.1 περασμένη, από χθες, το έβαλα σε χρήση σε πτήση με 100% την μπαταρία και το πρωί που ξύπνησα στις 08.00 ήταν στο 98%. Μέχρι τώρα (ώρα 12.50) με χρήση σε e-mail, browsing, facebook twitter και κατέβασμα ενός podcast είναι στο 61%. Νομίζω τα πάει καλά. Θα το παρακολουθήσω και θα επανέλθω.
Link to comment
Share on other sites

Το 3g ανοιγει στο restart ή στο οταν το απενεργ/ενεργ παλι..

νομιζω δεν ειναι προβλημα να πας στην επιλογη και να το πας στο Off.

 

Κατι αλλο ηθελα να ρωτησω εχω π.χ εχω την εφαρμογη facebook, ειδα οτι οσο ειμαι μεσα στην εφαρμογη (συνομ,βλεπω εικονες κτλπ)

γεμιζει και απο αποθηκευτικος χωρος του κινητου! για παραδειγμα αν το κινητο μου εχει 300ΜΒ σε χρηση μετα απο 2 μερες θα παει 320ΜΒ !

Υπαρχει τροπος να καθαριζουμε τα μικρο-σκουπιδακια αυτα που γεμιζουν το χωρο στο κινητο μας??

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετές οι σελίδες για να τις διαβάσω και να βρω την απάντηση μου.

 

Βλέπω ότι ενεργοποίηση 3G δεν έχει στο κινητό. Ενώ στο απλό 4 έχει.

Τι ακριβώς παίζει;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Στο update της 5.1 έρχεται ο διακόπτης on/off του 3G και στο 4S.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό το παρέλαβα με 5.0.1, αξίζει να το κάνω jb για να κρατηθούν τα SHSH της ή να κάνω ένα restore και set up as new και μετά jb;

Απλά τα SHSH θα κρατηθούν από την 5.1 και μετά. Έχει κάτι αυτή η 5.0.1 που ίσως χρειαστώ εν καιρώ;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες...Επιτελους πηρα το iphone 4s και ειναι η 1η φορα που εχω ios device...Θελω να που πειτε 3-4-5-6-7.....+....

must have εφαρμογες - παιχνιδια - το -το, -το , ...+ ......

Η συσκευη ειναι στην 5.01 εκδοση και not jailbraked...A και λογω αυτου να ναι κατα σειρα προτιμησης free :O

Θελω να μα8ω λιγο 1α το κιμητο και μετα να το κανω jb

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει μετά από μισή μέρα σκληρής λειτουργίας *μετά την αναβάθμιση ότι σίγουρα *το κινητό έχει καλύτερη απόκριση στο πως πατάω την οθόνη, όταν γράφω sms πολύ γρήγορα δεν κολάει είναι πιό γρήγορο φανερά σε όλες τις λειτουργίες ακόμη και στο Internet και φυσικά το θέμα με τη μπαταρία που έχει βελτιωθεί. Πιστεύω ότι έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά.*
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ένα άλλο θέμα που βρήκα, είναι το zoom της κάμερας είτε για φωτογραφία είτε για βίντεο.

Δεν μπορώ να zoomάρω!:X Δε μου βγάζει τη μπάρα για να κάνω zoom. Όσες φορές και να άγγιξα την οθόνη, αλλάζει το focus:(

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Με δυο δαχτυλα κανεις ζουμ τα ακουμπας στην οθονη και τα ανοιγεις προς τα εξω. Το κλασσικο βασικα
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με iOS, για πείτε μου πως να το κάνω update, γιατί μέσω OTA δεν μου βγάζει την νέα ενημέρωση.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με iOS, για πείτε μου πως να το κάνω update, γιατί μέσω OTA δεν μου βγάζει την νέα ενημέρωση.

 

Κατεβάζεις τα itunes στο pc σου, συνδέεις το κινητό μέσω usb και τα υπόλοιπα είναι piece of cake.. :lol:

Με το που το συνδέσεις θα σου πει ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.

Τα υπόλοιπα γίνονται μόνα τους (σου κάνει backup, σου περνάει το νέο λογισμικό και σου επαναφέρει εφαρμογές, αρχεία κλπ.)

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, με το iOS 5.1 χθες τελείωσε η φόρτιση στις 2 το μεσημέρι. Με 3 ώρες μουσική μέσω bluetooth, 45 λεπτά περίπου κλήσεις, λίγο παιχνίδι και gps, αρκετό internet και facebook μέσω 3g, και κυρίως χωρίς να κλείσω καθόλου το 3g, το τηλέφωνο έχει μέχρι τώρα 24 ώρες λειτουργίας και έχει ακόμα 38% μπαταρία. Μία μέρα πριν με την ίδια χρήση δεν ξεπερνούσε τις 9-10 ώρες. Μου φαίνεται πως η apple βελτίωσε σημαντικά την κατάσταση....

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

Με δυο δαχτυλα κανεις ζουμ τα ακουμπας στην οθονη και τα ανοιγεις προς τα εξω. Το κλασσικο βασικα

Απλά στο 3GS(ίσως και στο 4, δε το γνωρίζω) για να ζουμάρεις, πατούσες μια φορά στην οθόνη ενώ ήταν ανοιχτή η κάμερα και σου εμφάνιζε μια μπάρα με +/-

Απ' ότι φαίνεται άλλαξε αυτό.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σε μενα κανει ζουμ στιν καμερα αλλα οχι στο video.Γιατι?Ειναι κατι απο τις ρυθμισεις του video η απο τις γενικες ρυθμισεις?Η μηπως ειναι ετσι η 5.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σε μενα κανει ζουμ στιν καμερα αλλα οχι στο video.Γιατι?Ειναι κατι απο τις ρυθμισεις του video η απο τις γενικες ρυθμισεις?Η μηπως ειναι ετσι η 5.1

 

Το βίντεο δεν είχε zoom ούτε πριν.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το pinch zoom δουλεύει κανονικά στην κάμερα (όχι video), είτε την ανοίξω από το lock screen είτε από το app.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Όταν πάω να κάνω αγορά από το app shop βγάζει ένα μήνυμα ότι αυτή τη στιγμή δεν είναι δυνατή η αγορά του skype και άλλων δύο εφαρμογών και ότι πρέπει να προσπαθήσω αργότερα. Πατώντας το ok σ’αυτό το μήνυμα, τότε μπορώ πλέον να προχωρήσω σε αγορές εφαρμογών.

Ξέρει κάποιος κάτι;

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...