Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα με το 6303i μου και έκανα το εξής: αποθήκευσα τις επαφές ώς CSV μέσω του PC Suite (δεν υποστηρίζεται από Ovi), δημιούργησα ένα λογαριασμό gmail που αναγνωρίζει το συγκεκριμένο format, έκανα import στο Addresbook του και κατόπιν μέσω iTunes Sync με το Iphone 4S.

 

...................................

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS χρειαζομαι βοηθεια:( . μιλαω για iphone 4s. εκανα στον υπολογιστη μου αναβαθμηση κατεβασα τωρα itunes παω να συνδεσω το τηλ κ ουτε που το διαβαζει. ουτε το pc ουτε το itunes. τι μπορω να κανω?

ευχαριστω

Ξεκίνα με μια επανεκκίνηση και στα 2 και ξαναπροσπάθησε.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα με το 6303i μου και έκανα το εξής: αποθήκευσα τις επαφές ώς CSV μέσω του PC Suite (δεν υποστηρίζεται από Ovi), δημιούργησα ένα λογαριασμό gmail που αναγνωρίζει το συγκεκριμένο format, έκανα import στο Addresbook του και κατόπιν μέσω iTunes Sync με το Iphone 4S.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, θα το δοκιμάσω!

 

Κάτι ακόμα, όταν βάλω για πρώτη φορά την κάρτα sim, πρέπει να κάνω "κάτι" για να την ενεργοποιήσω;

Γιατί αν και έβαλα την κάρτα SIM δεν κάνει κλήσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να την ενεργοποιήσεις πρώτα.

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το 4s. Δεν ανοίγει καμία από τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει. Γνωρίζει κάνεις γιατί γίνεται αυτό? ?

Edited by lxias_pz
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να την ενεργοποιήσεις πρώτα.

 

 

Ευχαριστώ, αλλά πώς γίνεται η ενεργοποίηση;

Επικοινωνώ με τον πάροχο ή μπορώ να το κάνω και μόνος μου;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά πώς γίνεται η ενεργοποίηση;

Επικοινωνώ με τον πάροχο ή μπορώ να το κάνω και μόνος μου;

Γίνεται απο τον πάροχο.

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε ασυρματα να περασουμε τραγουδια στο iphone παιδιά; ξέρει κανείς;

 

Μέσω iTunes αν έχεις το τελευταίο firmware.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Μέσω iTunes αν έχεις το τελευταίο firmware.

 

αρκεί να έχεις ενεργοποιημένο από το ρυθμίσεις>γενικά το itunes wifi sync!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Πόσες ώρες το αφήνετε συνήθως στην φόρτιση;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Πόσες ώρες το αφήνετε συνήθως στην φόρτιση;

 

Εγώ προσπαθώ να το αφήνω καμιά ωρίτσα επιπλέον αφού βγει η πρίζα στο iTunes (που βγαίνει πιο μετά από ότι στο iPhone).

Αυτό βέβαια δεν είναι πάντα εφικτό κ δε γίνεται πάντα...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Πόσες ώρες το αφήνετε συνήθως στην φόρτιση;

 

Δυόμιση περίπου ώρες παίρνει σε εμένα αν είναι τελείως άδεια η μπαταρία για να φορτίσει φουλ. Συνήθως το αφήνω και κανένα μισάωρο παραπάνω! Αν το φορτίζεις από usb θέλει πολύ περισσότερο!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν κάνω λάθος, γιατί και εγώ γύρω στις 3 ώρες το αφήνω όταν είναι εντελώς άδειο. Πραγματικά περιμένω την τετάρτη να δω με το νέο update στο iOS εάν θα έχουμε λύση στην μπαταρία, είναι τραγική.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν κάνω λάθος, γιατί και εγώ γύρω στις 3 ώρες το αφήνω όταν είναι εντελώς άδειο. Πραγματικά περιμένω την τετάρτη να δω με το νέο update στο iOS εάν θα έχουμε λύση στην μπαταρία, είναι τραγική.

 

Είναι όντως, ειδικά αν κινείσαι σε περιοχές που το σήμα πάει από 3g σε 2g συνεχώς! Και μόνο που με την αναβάθμιση θα μπορείς να κλείνεις το 3g μια ανάσα στην μπαταρία θα τη δούμε!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως, ειδικά αν κινείσαι σε περιοχές που το σήμα πάει από 3g σε 2g συνεχώς! Και μόνο που με την αναβάθμιση θα μπορείς να κλείνεις το 3g μια ανάσα στην μπαταρία θα τη δούμε!

 

Περιμενε γιατι με μπερδεψες :p

Εχω το iphone 4s 16GB με την 5.0.1 το 3g δεν κλεινει απο ρυθμισεις > γενικα > δυκτιο >δεδομενα?? εγω αμα εχω τα δεδομενα στο Off στην πανω μπαρα του κινητου δεν μου εμφανιζει το σημα 3g, ενω αμα παω τα δεδομενα στο on εμφανιζει στην μπαρα το 3g και φυσικα εχω και internet χωρις wi-fi! Αρα δεν κλεινει το 3g?? :wacko:

Για πες μου λιγο.. :D

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Περιμενε γιατι με μπερδεψες :p

Εχω το iphone 4s 16GB με την 5.0.1 το 3g δεν κλεινει απο ρυθμισεις > γενικα > δυκτιο >δεδομενα?? εγω αμα εχω τα δεδομενα στο Off στην πανω μπαρα του κινητου δεν μου εμφανιζει το σημα 3g, ενω αμα παω τα δεδομενα στο on εμφανιζει στην μπαρα το 3g και φυσικα εχω και internet χωρις wi-fi! Αρα δεν κλεινει το 3g?? :wacko:

Για πες μου λιγο.. :D

 

Όχι έτσι κλείνουν τα δεδομένα, το 3g χρησιμοποιείται και για φωνή, όχι μόνο για δεδομένα και κλείνει με το διακόπτη του 3g που υπάρχει μέχρι και στο iphone 4 (στο 4s θα μπει με την 5.1). Ακόμα και κλειστά να τα χεις τα data το κινητό πάει από 3g σε 2g συνεχώς σε περιοχές με περιορισμένο σήμα για αυτό θα παρατηρείς ίσως και ανεβοκατέβασμα στις μπάρες του σήματος ακόμα και με κλειστά τα data!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα φιλο του εστειλαν 2 4s απο αμερικη.Σιγουρα θα ειναι κλειδωμενα,ξερει κανεις καποιον που ξεκλειδωνει απο δικτια;Αν ξερει κανεις ας μου στειλει pm με τις σχετικες πληροφορειες,που το κανουν,ποσο στοιχιζουν:happy:
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα φιλο του εστειλαν 2 4s απο αμερικη.Σιγουρα θα ειναι κλειδωμενα,ξερει κανεις καποιον που ξεκλειδωνει απο δικτια;Αν ξερει κανεις ας μου στειλει pm με τις σχετικες πληροφορειες,που το κανουν,ποσο στοιχιζουν:happy:

 

Κάνε ένα google search για gevey και θα δεις!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα google search για gevey και θα δεις!

 

Δεν εχω βγαλει ακρη εσυ ξερεις καποιο μαγαζι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Χθες το εβγαλα απο την φορτιση και το εβαλα σε χρηση σε πτηση στις 01 το βραδυ,το πρωι στις 9μισι ειχε πεσει στο 99% που συνηθως δεν πεφτει καθολου.Απο τις 9μισι μεχρι τωρα που γραφω εχει πεσει στο 65% με χρηση 20λεπτα wifi ανοιχτο και 19 λεπτα τιλεφωνα.Το εχω 2μηνες και μεχρι και χθες το μεσημερι μου κρατουσε 2,5με 3 μερες με 1ωρα και κατι ανοιχτο το wifi και γυρω στα 65-70λεπτα τιληφωνα και ειχε αλλο 10-15%.Τι επαθε ετσι ξαφνικα?Λετε να διωρθοθει με τιν 5.1?Μηπως θελει restore?Επισης παρατηρησα οτι μολις περασα το age of balls απο τοτε αρχισε να μην κραταει πολυ η μπαταρια(σαββατο μεσημερι).Λετε να ειναι τοσο ενεργοβορο και να τρωει τοσο πολυ την μπαταρια?Αν ξερει καποιος φιλος ας μου πει.pleazzzzzzzz.Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Χθες το εβγαλα απο την φορτιση και το εβαλα σε χρηση σε πτηση στις 01 το βραδυ,το πρωι στις 9μισι ειχε πεσει στο 99% που συνηθως δεν πεφτει καθολου.Απο τις 9μισι μεχρι τωρα που γραφω εχει πεσει στο 65% με χρηση 20λεπτα wifi ανοιχτο και 19 λεπτα τιλεφωνα.Το εχω 2μηνες και μεχρι και χθες το μεσημερι μου κρατουσε 2,5με 3 μερες με 1ωρα και κατι ανοιχτο το wifi και γυρω στα 65-70λεπτα τιληφωνα και ειχε αλλο 10-15%.Τι επαθε ετσι ξαφνικα?Λετε να διωρθοθει με τιν 5.1?Μηπως θελει restore?Επισης παρατηρησα οτι μολις περασα το age of balls απο τοτε αρχισε να μην κραταει πολυ η μπαταρια(σαββατο μεσημερι).Λετε να ειναι τοσο ενεργοβορο και να τρωει τοσο πολυ την μπαταρια?Αν ξερει καποιος φιλος ας μου πει.pleazzzzzzzz.Ευχαριστω πολυ.

 

Μπορείς να κλείνεις την εφαρμογή ώστε να μην τρέχει ούτε στο background για να δεις αν φταίει αυτή! Όπως και να χει 4S να κρατάει 2μιση με 3 μέρες η μπαταρία είναι πάρα πολύ...

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βγαλει ακρη εσυ ξερεις καποιο μαγαζι;

 

Νομίζω από εξωτερικό μόνο, οπότε θα χει και κάποια έξοδα αποστολής!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS χρειαζομαι βοηθεια:( . μιλαω για iphone 4s. εκανα στον υπολογιστη μου αναβαθμηση κατεβασα τωρα itunes παω να συνδεσω το τηλ κ ουτε που το διαβαζει. ουτε το pc ουτε το itunes. τι μπορω να κανω?

ευχαριστω

 

 

κρατα και τα 2 κουμπια πατημενα για 25 δευτερολεπτα δλδ μεχρι να αναψει το τηλεφωνο μπορει να εφαγε καποιο κολλημα

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

κρατα και τα 2 κουμπια πατημενα για 25 δευτερολεπτα δλδ μεχρι να αναψει το τηλεφωνο μπορει να εφαγε καποιο κολλημα

 

Αν παίρνει ρεύμα από το USB και απλά δεν το αναγνωρίζει το itunes μπορεί να είναι και θέμα drivers, οπότε απλά απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του itunes (της τελευταίας έκδοσης πάντα).

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...