Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ..

Είχα να γράψω καιρό ..μιας και τα τελευταία χρόνια δεν είχα κάποιο αξιόλογο κινητό.

Λοιπόν στο θέμα μας τώρα.

Έχω κάνει μια αντικατάσταση 4s.καθως το έπιανα με συγκεκριμένο τροπο έχανε γραμουλες από την μπάρα σήματος,μάλιστα κάποιες φορές ενώ μιλούσα έπεφτε κ h γραμμή.. ..και διαπιστώνω κάτι αντίστοιχο και με το 2ο..όχι τόσο έντονο αλλά υπαρκτό..

Τι να κάνω;να το πάω πάλι πίσω;

Παρακαλω help.. :(:wacko:

Μήπως είναι όλα έτσι και είμαι κομπλεξικος εγώ;δεν ξέρω τι να πω;

Με το που το πιάνω στα χέρια μου είναι εμφανή η πτώση του σήματος.

Υπάρχει κόσμος που δεν έχει πρόβλημα;

Edited by HAKARGR

Οι γυναίκες είναι σαν τα σκυλιά...ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΜΑΘΕΙΣ!!!!

Οι γυναίκες είναι σαν το παγωτάκι..Όσο τις γλύφεις τόσο λιώνουν!

Οι γυναίκες είναι σαν τα χταπόδια....όσο τις χτυπάς...μαλακώνουν!

Οι γυναίκες είναι σαν τα γραμματόσημα, όσο τα φτύνεις, τόσο κολλάνε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα 2 ερωτήσεις σας παρακαλώ.1.Πως περνάω μια ταινία στο κινητό;Από το iTunes;2.υπάρχει κάποια εφαρμογή για τις αναπάντητες ;Και μια 3 ερώτηση να το κάνω jailbreak;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, για ταινίες μέσω iTunes. Τώρα για το JB θα πρέπει να το σκεφτείς καλά και να αποφασίσεις. Είναι μια απόφαση που θα πάρεις μόνος σου.
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο δεκαπενθήμερο (περίπου) έχω παρατηρήσει πολύ χρήγορο άδειασμα της μπαταρίας. Χαρακτηριστικά θα σας πω ότι σήμερα το πρωί την πήρα με 100% και ήδη έχει φτάσει στο 74% με μόλις μία κλήση διάρκειας ~3 λεπτών και καθόλου (εκούσιο) κατέβασμα data.

 

Πριν από 2 μέρες απενεργοποίησα εντελώς τα push του Gmail app, απενεργοποίησα επίσης ο,τιδήποτε push σε "ύποπτες" (για κατανάλωση) εφαρμογές, αλλά δεν είδα κάποια διαφορά προς το καλύτερο. Τέλος, δεν μπορώ να πω ότι εγκατέστησα κάποιο νέο app που -εμφανώς τουλάχιστον- θα μπορούσε να προδιαθέτει για συχνό κατέβασμα data ή "κρυφή" χρήση του GPS.

 

Η μόνη "περίεργη" χρήση που του κάνω, είναι να το έχω στο dock κάθε βράδυ με το app του iHome να τρέχει, για ξυπνητήρι.

 

Πάει κάπου το μυαλό σας;

 

Τελικά, φαίνεται να βρέθηκε η ρίζα του κακού, και ήταν το app ονόματι My Data Manager. Του άλλαξα κάποια κρίσιμη ρύθμιση, και η κατανάλωση της μπαταρίας δείχνει να επανήλθε στα προηγούμενα επίπεδα.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για ταινίες μέσω iTunes. Τώρα για το JB θα πρέπει να το σκεφτείς καλά και να αποφασίσεις. Είναι μια απόφαση που θα πάρεις μόνος σου.

 

Ναι αλλα οταν το συνδεω και παω για συγχρονισμο δεν μου βγαζει καμια ταινια και τις εχω ολες σε mp4:(

Link to comment
Share on other sites

Το iTunes νομίζω διαβάζει κανονικά mp4 αρχεία . Τα έριξες μέσα στο Movies του iTunes?
Link to comment
Share on other sites

Το iTunes νομίζω διαβάζει κανονικά mp4 αρχεία . Τα έριξες μέσα στο Movies του iTunes?

 

Πως τα ριχνω;

Ενταξει το βρηκα ευχαριστω

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια βοηθεια για ενα κολλητο φιλο με iphone 4s

η πρωτη κληση που κανει με το τηλεφωνο δεν πιανει γραμμη αλλα πρεπει να σταματησει την κληση και να ξαναπαρει. ο αλλος που περνει ,ειτε τον ακουει ειτε νομιζουν οτι τους κανει αναπαντητη. μετα οτι κλησεις και να κανει δουλευει κανονικα. αν το αφησει το τηλεφωνο για καμμια ωρα και χρειαστει να παρει τηλεφωνο κανει το ιδιο, η πρωτη κληση δεν πιανει . τι συμβαινει ? τωρα το πηρε το τηλεφωνο και δεν ξερει τι να κανει. εχει κανει και αναβαθμιση λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια βοηθεια για ενα κολλητο φιλο με iphone 4s

η πρωτη κληση που κανει με το τηλεφωνο δεν πιανει γραμμη αλλα πρεπει να σταματησει την κληση και να ξαναπαρει. ο αλλος που περνει ,ειτε τον ακουει ειτε νομιζουν οτι τους κανει αναπαντητη. μετα οτι κλησεις και να κανει δουλευει κανονικα. αν το αφησει το τηλεφωνο για καμμια ωρα και χρειαστει να παρει τηλεφωνο κανει το ιδιο, η πρωτη κληση δεν πιανει . τι συμβαινει ? τωρα το πηρε το τηλεφωνο και δεν ξερει τι να κανει. εχει κανει και αναβαθμιση λογισμικου.

 

Λογικά ο φίλος σου έχει καρτοκινητό και το πιο πιθανό wind. Για να λυθεί το πρόβλημα θα πρέπει να κάνει σύνδεση ή αναβάθμιση λογισμικού στην 5.1 beta 3.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ο φίλος σου έχει καρτοκινητό και το πιο πιθανό wind. Για να λυθεί το πρόβλημα θα πρέπει να κάνει σύνδεση ή αναβάθμιση λογισμικού στην 5.1 beta 3.

 

κανονικο συμβολαιο στη voda ειναι. η εκδοση αυτη ειναι η τελευταια? διοτι εκανε αναβαθμιση μεσω υπολογιστη στην τελευταια εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

κανονικο συμβολαιο στη voda ειναι. η εκδοση αυτη ειναι η τελευταια? διοτι εκανε αναβαθμιση μεσω υπολογιστη στην τελευταια εκδοση.

 

Η έκδοση αυτή είναι μόνο για developers και θα πρέπει να την βρεις κάπου στο internet

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση αυτή είναι μόνο για developers και θα πρέπει να την βρεις κάπου στο internet

 

δεν θελει να αλλαξει λογισμικο περαν του επισημου,μια βδομαδα τοχει το τηλεφωνο.

τι αλλο παιζει να ειναι? να το παει στο σερβις?

Link to comment
Share on other sites

δεν θελει να αλλαξει λογισμικο περαν του επισημου,μια βδομαδα τοχει το τηλεφωνο.

τι αλλο παιζει να ειναι? να το παει στο σερβις?

 

Επίσημο είναι και αυτό το λογισμικό απλά θα κυκλοφορήσει τέλος Μαρτίου. Είναι η έκδοση 5.1 Πάντως να ξέρεις λύση δεν υπάρχει εκτός μετά από αλλαγή καρτών sim σταθείς τυχερός

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι για αναβαθμιση απο 4 σε 4s , το jb στην 5.0.1 παιζει κανονικα η εχει θεματα ; απο μπαταρια πως τα παει ;
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι για αναβαθμιση απο 4 σε 4s , το jb στην 5.0.1 παιζει κανονικα η εχει θεματα ; απο μπαταρια πως τα παει ;

 

Στο iPad είναι τέλειο το νέο JB.

Κάντο γρήγορα γιατί αν βγει η 5.1 μπορεί να περάσουν μήνες μέχρι να έχουμε JB.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, ποιά είναι η διαδικασία για να αλλάξω υπάρχουσα Vodafone SIM σε MicroSIM? Γίνεται επιτόπου στη Vodafone ή χρειάζεται παραγγελία;
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, ποιά είναι η διαδικασία για να αλλάξω υπάρχουσα Vodafone SIM σε MicroSIM? Γίνεται επιτόπου στη Vodafone ή χρειάζεται παραγγελία;

 

Γινεται επιτοπου και πληρωνεις 5 euro.Αν θελεις παιρνεις και εναν ανταπτορα που κανει 2 euro σε περιπτωση που θελεις να την βαλεις και σε αλλο κινητο :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσημο είναι και αυτό το λογισμικό απλά θα κυκλοφορήσει τέλος Μαρτίου. Είναι η έκδοση 5.1 Πάντως να ξέρεις λύση δεν υπάρχει εκτός μετά από αλλαγή καρτών sim σταθείς τυχερός

 

του ειπαν να το πανε στο σερβις διοτι ειναι bug του λογισμικου και να του το φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

 

είμαι κάτοχος μια Νοκια Ν9 και θα ενδιαφερόμουν για μια iphone 4s αλλα θα ηθελα τη βοηθεια σας καθως δεν γνωριζω καθολου απο iphone:

 

1)Ποσο κραταει η μπαταρια σε κατασταση αναμονής?

2)εχει καλη αναπαραγωγη μουσικης απο ηχειο και απο ακουστικα?

3)τι θα πρεπει να κανω για να εγκαταστησω εφαρμογες?jailbrake? ειναι ευκολο?

4)υπάρχει κάποια λύση για fm radio (μεσω ακουστικου ισως?)

 

 

Θα παρακαλούσα θερμα για τη βοήθεια σας καθως δεν θελω να την πατήσω...

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

 

είμαι κάτοχος μια Νοκια Ν9 και θα ενδιαφερόμουν για μια iphone 4s αλλα θα ηθελα τη βοηθεια σας καθως δεν γνωριζω καθολου απο iphone:

 

1)Ποσο κραταει η μπαταρια σε κατασταση αναμονής?

2)εχει καλη αναπαραγωγη μουσικης απο ηχειο και απο ακουστικα?

3)τι θα πρεπει να κανω για να εγκαταστησω εφαρμογες?jailbrake? ειναι ευκολο?

4)υπάρχει κάποια λύση για fm radio (μεσω ακουστικου ισως?)

 

 

Θα παρακαλούσα θερμα για τη βοήθεια σας καθως δεν θελω να την πατήσω...

 

 

Ευχαριστώ

 

1) Η μπαταρία είναι μπελάς δυστυχώς. Βγάζει μια μέρα άνετα αλλά ως εκεί. Υποτίθεται περιμένουμε update αλλά δεν ξέρω αν διορθώνεται ή είναι τεχνικός περιορισμός.

2) Ηχείο έχει πολύ δυνατό και με τα ακουστικά του είναι μια χαρά.

3) Εφαρμογές εγκαθιστάς μέσω iTunes και αν το κάνεις jailbreak μέσω Cydia όσες δεν επιτρέπει η Apple.

4) Ακουστικά υπάρχουν διάφορα και bluetooth από πολλές εταιρείες.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

1) Η μπαταρία είναι μπελάς δυστυχώς. Βγάζει μια μέρα άνετα αλλά ως εκεί. Υποτίθεται περιμένουμε update αλλά δεν ξέρω αν διορθώνεται ή είναι τεχνικός περιορισμός.

2) Ηχείο έχει πολύ δυνατό και με τα ακουστικά του είναι μια χαρά.

3) Εφαρμογές εγκαθιστάς μέσω iTunes και αν το κάνεις jailbreak μέσω Cydia όσες δεν επιτρέπει η Apple.

4) Ακουστικά υπάρχουν διάφορα και bluetooth από πολλές εταιρείες.

 

Φίλε Miky7 ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Δηλαδή κρατάει 1 μέρα σε κατάσταση αναμονής μονο???

Σκέφτομαι την αλλαγή απο το Ν9 σε iphone 3gs ή 4 ή 4s με προυπόθεση οτι θα έχω τουλάχιστον 3 μέρες αναμονή και καλύτερο ήχο.θεωρείς οτι αξίζει τον κόπο?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ολα ειναι σχετικα,εγω παντως φορτιζω 2φορες τη μερα,οταν το χρησιμοποιω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ολα ειναι σχετικα,εγω παντως φορτιζω 2φορες τη μερα,οταν το χρησιμοποιω

 

θα με ενδιεφερε να ξερω ποσο κραταει σε κατασταση αναμονης χωρις ασυρματα ανοιχτα (gps,wifi,bluetooth κτλ) και χωρις συγχρονισμους. Προτείνετε καποιο απο τα παλιότερα iphone? (3gs, 4)?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...