Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα έγινε το κουμπί. Έκανα αυτο που είπατε με το οινόπνευμα και φαίνεται μια χαρά :D ελπίζω να κρατήσει ...

Ευχαριστώ πολυ :)

 

Αν στο ξανακάνει θα έχει μείνει κάποιο υπόλειμα. Αλλη μια φορά μετά και είσαι για κανενα χρόνο ακόμα μια χαρά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ :)

 

Τίποτα. Πιές ένα καφέ στην υγειά μου και με τα υπόλοιπα 20-30 ευρώ που θα έδινες για την επισκευή θα βάλεις μια μπαταρία αργότερα.:D

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Πιές ένα καφέ στην υγειά μου και με τα υπόλοιπα 20-30 ευρώ που θα έδινες για την επισκευή θα βάλεις μια μπαταρία αργότερα.:D

 

Χαχαχα. Έγινε ;)

Ναι, όντως :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω κ εγω εδω κ ενα χρονο ενα 4s 32gb το οποιο το χα παρει μεταχειρισμενο (7μηνων) απο φιλο που το ειχε σε αψογη κατασταση... Τωρα το εχω στην 7.0.4 jailbreak εχει 350 κυκλους φορτισης και η μπαταρια μου βγαζει 1 μερα.. με αρκετα τηλ μνμ κ internet μεσω wifi περισσοτερο. Οταν το πρωτοπηρα εβγαζε 1,5 με 2 μερες.. Πιστευω ειναι ενα πολυ καλο τηλ για το μεσο χρηστη κ οχι μονο. Οσο για τη μπαταρια που λετε δε νομιζω να χρειαζεται αλλαγη επειδη μερικες φορες πηγε απο το 20% στο 15% κ μερικες φορες κρατησε 5 ωρες λιγοτερο κ κατι τετοια....:) Ας το ευχαριστηθουμε οσο γινεται περισσοτερο κ ας δινουμε βαση σε αλλα πραγματα πιο σημαντικα:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω κ εγω εδω κ ενα χρονο ενα 4s 32gb το οποιο το χα παρει μεταχειρισμενο (7μηνων) απο φιλο που το ειχε σε αψογη κατασταση... Τωρα το εχω στην 7.0.4 jailbreak εχει 350 κυκλους φορτισης και η μπαταρια μου βγαζει 1 μερα.. με αρκετα τηλ μνμ κ internet μεσω wifi περισσοτερο. Οταν το πρωτοπηρα εβγαζε 1,5 με 2 μερες.. Πιστευω ειναι ενα πολυ καλο τηλ για το μεσο χρηστη κ οχι μονο. Οσο για τη μπαταρια που λετε δε νομιζω να χρειαζεται αλλαγη επειδη μερικες φορες πηγε απο το 20% στο 15% κ μερικες φορες κρατησε 5 ωρες λιγοτερο κ κατι τετοια....:) Ας το ευχαριστηθουμε οσο γινεται περισσοτερο κ ας δινουμε βαση σε αλλα πραγματα πιο σημαντικα:D

 

Καλή ειναι η συσκευή αλλα παλιότερα ήταν καλύτερη. Όχι σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Σε σχέση με την ίδια συσκευή. Παλι 4s με παλιότερη έκδοση λογισμικού

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οκ Τασο εχεις δικιο σε αυτο που λες...αλλα κ τωρα την κανουμε τη δουλεια μας...:) Εχουμε δωσει κ τοσα χρηματα να το παρουμε....δεν ειναι κ για καθε χρονο αλλαγη....:p
Link to comment
Share on other sites

Ρέθυμνο παίδες συγνώμη αλλά δεν το πολυκατέχω με το iPhone. Έχω αναβάθμιση σε 7.1.1 και πήγα να βάλω το jailbreak και δεν βγάζω άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Ρέθυμνο παίδες συγνώμη αλλά δεν το πολυκατέχω με το iPhone. Έχω αναβάθμιση σε 7.1.1 και πήγα να βάλω το jailbreak και δεν βγάζω άκρη.

 

Δεν υπάρχει jailbreak tool για τη iOS 7.1.x κι ενδεχομένως να μην υπάρξει οπότε δεν μπορείς να κάνει κάτι, παραμένεις με clean συσκευή καλά είναι κι έτσι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω κ εγω εδω κ ενα χρονο ενα 4s 32gb το οποιο το χα παρει μεταχειρισμενο (7μηνων) απο φιλο που το ειχε σε αψογη κατασταση... Τωρα το εχω στην 7.0.4 jailbreak εχει 350 κυκλους φορτισης και η μπαταρια μου βγαζει 1 μερα.. με αρκετα τηλ μνμ κ internet μεσω wifi περισσοτερο. Οταν το πρωτοπηρα εβγαζε 1,5 με 2 μερες.. Πιστευω ειναι ενα πολυ καλο τηλ για το μεσο χρηστη κ οχι μονο. Οσο για τη μπαταρια που λετε δε νομιζω να χρειαζεται αλλαγη επειδη μερικες φορες πηγε απο το 20% στο 15% κ μερικες φορες κρατησε 5 ωρες λιγοτερο κ κατι τετοια....:) Ας το ευχαριστηθουμε οσο γινεται περισσοτερο κ ας δινουμε βαση σε αλλα πραγματα πιο σημαντικα:D

 

με ποια εφαρμογη βλεπετε ποσους κυκλους φορτισεων εχουν γινει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με ποια εφαρμογη βλεπετε ποσους κυκλους φορτισεων εχουν γινει?

 

Εγώ με αυτό το πρόγραμμα, αλλά υπάχει και το απλό battery monitor

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=44299&stc=1&d=1398540275

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βλέπω ότι η υγεία της μπαταρίας διαφέρει από φόρτιση με φόρτιση

(Έφτιαξα άλλο post γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω 2φωτό στο ίδιο μήνυμα από το κινητό)

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=44303&stc=1&d=1398540460

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας,αν αξιζει η αγορα του 4s πλεον...Αν τεχνολογικα ειναι ακομα καλα αν ανταποκρινεται καλα σε αναβαθμισεις και αν εχει περιθωριο να παρει κι αλλες.

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο lg G2(και στο Motorola Moto G αλλα αυτο ειναι σε πιο κατω κατηγορια) και δεν ξερω ποιο να διαλεξω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας,αν αξιζει η αγορα του 4s πλεον...Αν τεχνολογικα ειναι ακομα καλα αν ανταποκρινεται καλα σε αναβαθμισεις και αν εχει περιθωριο να παρει κι αλλες.

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο lg G2(και στο Motorola Moto G αλλα αυτο ειναι σε πιο κατω κατηγορια) και δεν ξερω ποιο να διαλεξω

 

Και την τελευταία.... δεν την πήρε ολόκληρη (ευτυχώς). Με την 7.0.4 εμένα μου ψιλοκολλάει. Πιστεύω καλύτερα πήγαινε με την 6. Το κινητό ήταν φανταστικό τότε. Τώρα....καλό είναι δεν λέω αλλά εγώ σίγουρα δεν θα ξαναπάρω ΠΟΤΕ iphone(ανεξαρτήτου μοντέλου, και ήδη κοιτάω αλλού -Xiaomi Mi3)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

Ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας,αν αξιζει η αγορα του 4s πλεον...Αν τεχνολογικα ειναι ακομα καλα αν ανταποκρινεται καλα σε αναβαθμισεις και αν εχει περιθωριο να παρει κι αλλες.

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο lg G2(και στο Motorola Moto G αλλα αυτο ειναι σε πιο κατω κατηγορια) και δεν ξερω ποιο να διαλεξω

 

Φίλε μου είμαι ο άνθρωπός σου. Πριν 10 μέρες ήμουν ανάμεσα σε xiaomi mi3 και LG G2. Τελικά κατέληξα έπειτα από πολύ ψάξιμο στο LG G2. Τι να πω για αυτό το κινητό... Δεν έχω λόγια. Από ομορφιά? Από χαρακτηριστικά? Απο μπαταρία? Πριν από μια εβδομάδα αγόρασα το iphone 4s για την γυναίκα μου. Εντάξει. Από ποιότητα κατασκευής και από ηχείο είναι σαφώς ανώτερο το iphone. Παρόλο που είναι πιο μικρό είναι πιο βαρύ και στοιβαρό από το G2 αλλά από εκεί και πέρα άσε... Tο χάος. Τα έχω εδώ και τα 2 δίπλα μου. 2 κλάσεις ανώτερο το G2 φίλε...Στο λέω από πρώτο χέρι

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες τα παίξε το κινητό? Γιατί εμφανίζει όλες τις φωτό και τα βίντεο θολά? Πως να το εξηγήσω... Σαν εφέ sephia. Τι σκατά έπαθε....?Καμιά πρόταση?

Τώρα που το ξανακοιτάω και η κάμερα το ίδιο..!!!

Edited by PARGINOS
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είμαι ο άνθρωπός σου. Πριν 10 μέρες ήμουν ανάμεσα σε xiaomi mi3 και LG G2. Τελικά κατέληξα έπειτα από πολύ ψάξιμο στο LG G2. Τι να πω για αυτό το κινητό... Δεν έχω λόγια. Από ομορφιά? Από χαρακτηριστικά? Απο μπαταρία? Πριν από μια εβδομάδα αγόρασα το iphone 4s για την γυναίκα μου. Εντάξει. Από ποιότητα κατασκευής και από ηχείο είναι σαφώς ανώτερο το iphone. Παρόλο που είναι πιο μικρό είναι πιο βαρύ και στοιβαρό από το G2 αλλά από εκεί και πέρα άσε... Tο χάος. Τα έχω εδώ και τα 2 δίπλα μου. 2 κλάσεις ανώτερο το G2 φίλε...Στο λέω από πρώτο χέρι

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες τα παίξε το κινητό? Γιατί εμφανίζει όλες τις φωτό και τα βίντεο θολά? Πως να το εξηγήσω... Σαν εφέ sephia. Τι σκατά έπαθε....?Καμιά πρόταση?

Τώρα που το ξανακοιτάω και η κάμερα το ίδιο..!!!

 

Ανόμοια σύγκριση. 2 χρονια νεότερη συσκευή λογικό ειναι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αναφέρω κάτι που εχω παρατηρήσει και ας μου πει κάποιος αν συμβαίνει και σε αυτόν.

 

Βάζω το iPhone να φορτίσει και πχ οταν φτάσει 100% το βγάζω και δείχνει σε σχέση με πριν να εχει ξεκολλήσει και να τρέχει σφαίρα.

Κάπως σαν να εχει παγώσει όλες τις εφαρμογές και τις υπηρεσίες δεν ξέρω ακριβώς.

 

Τα γραφικά το άνοιξε κλείσε εφαρμογών τρέχουν σφαίρα.

Μετά απο κάποιες ώρες παλι αρχίζει να γίνεται λίγο πιο αργό.

Αν το βάλω παλι στην φόρτιση μόλις το βγάλω παλι σαν να παιρνει ανάσα.

 

Πως εξηγείται αυτο;

 

Επίσης δείχνει και να καταναλώνει λιγότερη μπαταρία οσο τρέχει γρηγορότερα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

[/color]Παίδες τα παίξε το κινητό? Γιατί εμφανίζει όλες τις φωτό και τα βίντεο θολά? Πως να το εξηγήσω... Σαν εφέ sephia. Τι σκατά έπαθε....?Καμιά πρόταση?

Τώρα που το ξανακοιτάω και η κάμερα το ίδιο..!!!

 

Δοκίμασε ένα restart πατώντας παρατεταμένα home+power buttons μέχρι να δεις το μήλο και άφησέ το να κάνει επανεκκίνηση, χωρίς σύνδεση!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να κάνουμε downgrade ένα iPhone 4S από την 7.1.1 σε iOS 6 και κάτω; :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να κάνουμε downgrade ένα iPhone 4S από την 7.1.1 σε iOS 6 και κάτω; :)

 

Δεν γίνονται downgrade τα 4s. Δυστηχώς πρέπει να μείνεις στην 7.1.1

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνονται downgrade τα 4s. Δυστηχώς πρέπει να μείνεις στην 7.1.1

 

Τότε έχουμε χοντρό πρόβλημα... Το κινητό έχει κολλήσει με το Apple ID του προ-προηγούμενου ιδιοκτήτη και δεν ανοίγει... :mad:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Τότε έχουμε χοντρό πρόβλημα... Το κινητό έχει κολλήσει με το Apple ID του προ-προηγούμενου ιδιοκτήτη και δεν ανοίγει... :mad:

 

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Είναι απο την ενεργοποιημένη Εύρεση iPhone που είχε ο προηγούμενος και πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί του για να σου δώσει το Apple iD και τον κωδικό του. Αν τα έχει ξεχάσει πρεπει να μπει και να κάνει ανακτηση κωδικού.

Αλλιώς η συσκευή είναι άχρηστη μόνο για ανταλλακτικά κάνει.

Δεν μπορείς να το παρακάμψεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τότε έχουμε χοντρό πρόβλημα... Το κινητό έχει κολλήσει με το Apple ID του προ-προηγούμενου ιδιοκτήτη και δεν ανοίγει... :mad:

 

Επιπλέον των παρατηρήσεων του Τάσου μπορεί να αποδεσμεύσει τη συσκευή από τον υπολογιστή του.

 

Αποδεσμεύστε εξ αποστάσεως συσκευή στην οποία δεν είστε πλέον κάτοχος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Είναι απο την ενεργοποιημένη Εύρεση iPhone που είχε ο προηγούμενος και πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί του για να σου δώσει το Apple iD και τον κωδικό του. Αν τα έχει ξεχάσει πρεπει να μπει και να κάνει ανακτηση κωδικού.

Αλλιώς η συσκευή είναι άχρηστη μόνο για ανταλλακτικά κάνει.

Δεν μπορείς να το παρακάμψεις

 

Στο Tiny Umbrella πάντως, είδα blobs από 6.1.3 και κάποια έκδοση 5 (5.1.1 αν είδα καλά). Να μη δοκιμάσω κάτι; Είναι κρίμα να πάει για πέταμα ή ανταλλακτικά το κινητό...

 

Επιπλέον των παρατηρήσεων του Τάσου μπορεί να αποδεσμεύσει τη συσκευή από τον υπολογιστή του.

 

Αποδεσμεύστε εξ αποστάσεως συσκευή στην οποία δεν είστε πλέον κάτοχος

 

Κώστα, ο προ-προηγούμενος δεν θυμάται τα στοιχεία του. Γι'αυτό λέμε για downgrade...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Στο Tiny Umbrella πάντως, είδα blobs από 6.1.3 και κάποια έκδοση 5 (5.1.1 αν είδα καλά). Να μη δοκιμάσω κάτι; Είναι κρίμα να πάει για πέταμα ή ανταλλακτικά το κινητό...

 

 

 

Κώστα, ο προ-προηγούμενος δεν θυμάται τα στοιχεία του. Γι'αυτό λέμε για downgrade...

 

Πρέπει να θυμηθεί τουλάχιστον το email και μετά να κάνει ανάκτηση του κωδικού με κάποιο τροπο.

Αλλιώς δεν πρόκειται να αποφύγετε την απενεργοποίηση της εύρεσης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...