Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Πρόβλημα σήμερα στο s . Κόλλησε δυο φορές σήμερα στα εντελώς ξαφνικά. Το ίδιο και ένα γνωστο μου. Χρειάστηκαν πολλα reboot για να στρώσει.ειμαι jb 5.1.1. σημείωση , ότι κατέβασα μια άναβαθμηση του twitter προχθές, η οποία δεν βρίσκει τον λογαριασμό μου. Έχει κανείς ανάλογο πρόβλημα ;
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει προβλημα.

 

Ενας φιλος εκανε update για να παει στο ios6. Οσες φορες ειχε κανει δεν ειχε ποτε προβλημα. Αφου εγινε το update, πηγε να κανει restore from back up, για να περασει οσα ειχε. Δεν εχει κανει ποτε jailbreak οποτε δεν ειχε ποτε προβλημα να τα περασει απο το back up. Αντιμετωπιζει ομως το εξης. Ενω ξεκιναει το restore, κολλαει σε ενα σημειο, και αρχιζει να ανεβαινει η ωρα που θελει να γινει το restore. Μεχρι τις 11 ωρες εδειξε. Συν σε εκεινο το σημειο που γινεται αυτο, χανει και το λαπτοπ τη συνδεση με το ιντερνετ και πρεπει να κανει restart για να επανελθει. Και τελικα δεν τα περναει ποτε. Εχουμε καμια ιδεα τι μπορει να γινεται; Εχει κανει restore 1-2 φορες, εχει κατεβασει ξανα το itunes, τιποτα. Και δεν εχει ουτε επαφες, ουτε φωτογραφιες, τιποτα. Καμια ιδεα παιδες;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει προβλημα.

 

Ενας φιλος εκανε update για να παει στο ios6. Οσες φορες ειχε κανει δεν ειχε ποτε προβλημα. Αφου εγινε το update, πηγε να κανει restore from back up, για να περασει οσα ειχε. Δεν εχει κανει ποτε jailbreak οποτε δεν ειχε ποτε προβλημα να τα περασει απο το back up. Αντιμετωπιζει ομως το εξης. Ενω ξεκιναει το restore, κολλαει σε ενα σημειο, και αρχιζει να ανεβαινει η ωρα που θελει να γινει το restore. Μεχρι τις 11 ωρες εδειξε. Συν σε εκεινο το σημειο που γινεται αυτο, χανει και το λαπτοπ τη συνδεση με το ιντερνετ και πρεπει να κανει restart για να επανελθει. Και τελικα δεν τα περναει ποτε. Εχουμε καμια ιδεα τι μπορει να γινεται; Εχει κανει restore 1-2 φορες, εχει κατεβασει ξανα το itunes, τιποτα. Και δεν εχει ουτε επαφες, ουτε φωτογραφιες, τιποτα. Καμια ιδεα παιδες;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Ας δοκιμάσει με το iCloud και όχι με το iTunes.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσει με το iCloud και όχι με το iTunes.

Δυστυχως δεν τα ειχε αποθηκευσει στο iCloud. Μονο στο iTunes.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν τα ειχε αποθηκευσει στο iCloud. Μονο στο iTunes.

Έχω την εντύπωση ότι εάν εγκατασταθεί το iCloud παρέα με το υπάρχον iTunes, στο restore from backup θα μπουν κανονικά τα αρχεία αλλά δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι εάν εγκατασταθεί το iCloud παρέα με το υπάρχον iTunes, στο restore from backup θα μπουν κανονικά τα αρχεία αλλά δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.

Αυτο αν γινεται, θα ειναι αν εχει επιλεχθει λογικα και η αναλογη επιλογη στο itunes να τα σωνει και στο icloud. Πραγμα που δεν το εχει κανει δυστυχως.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ενημερωσα το κινητο μου επισημα σε ios6.

Ανοιγω το safari παω στο bookmark οδηγoς χρησης iphone και μου λεει

 

Not Found

The requested URL /apps/mobile/2.0/ was not found on this server.

Apache/2.2.3 (PU_IAS) Server at help.apple.com Port 80

 

Γιατι τι φτεει;

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ενημερωσα το κινητο μου επισημα σε ios6.

Ανοιγω το safari παω στο bookmark οδηγoς χρησης iphone και μου λεει

 

Not Found

The requested URL /apps/mobile/2.0/ was not found on this server.

Apache/2.2.3 (PU_IAS) Server at help.apple.com Port 80

 

Γιατι τι φτεει;

 

Ισος δεν υπάρχει ακόμα στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Υπάρχει το εξής θέμα, με την έλευση του iOS 6, όταν έκανα το update πριν 5 μέρες μέχρι και τώρα που το χρησιμοποιώ είδα οτι το imessage έχει κάποιο κόλλημα, διότι μου έρχονται διπλά τα μηνύματα και ως sms και από το imessage!!! Μου έρχεται δηλαδή το μήνυμα στην αρχή ως sms και μετά από ώρες μόλις ανοίξω το wifi στο κινητό έρχονται μερικά μηνύματα που μου είχαν σταλεί ως sms!!! Έχει παρατηρήσει κάποιος φίλος τέτοιο πρόβλημα στη συσκευή του ή γενικότερα με τα μηνύματα και το imessage;;; Ευχαριστώ!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Η αυτοματη φωτεινοτητα λειτουργει στο ios6;

και στο Ios 5 λειτουργουσε αλλα μονο στην αυξηση της φωτεινοτητας. εγω στο ios 6 το τεσταρα και λειτουργει και η μειωση αλλα οχι τοσο αισθητα..! ειναι αργη η μειωση αλλα λειτουργει!

Αυτο που δεν λειτουργει ειναι στο safari στο bookmark δεν λειτουργει ο οδηγος χρησης Iphone οπως ειπα και εχθες αλλα δεν ξερω το γιατι! :!:

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Η αυτοματη φωτεινοτητα λειτουργει στο ios6;

 

Οχι δεν λειτουργεί φίλε μου αλλα δεν μπορεί

Να λειτουργούμε όλα σωστά τι θα κάνει η εταιρία τους επόμενους μήνες

Κάτι πρέπει να διορθώνει

Link to comment
Share on other sites

και στο Ios 5 λειτουργουσε αλλα μονο στην αυξηση της φωτεινοτητας. εγω στο ios 6 το τεσταρα και λειτουργει και η μειωση αλλα οχι τοσο αισθητα..! ειναι αργη η μειωση αλλα λειτουργει!

Αυτο που δεν λειτουργει ειναι στο safari στο bookmark δεν λειτουργει ο οδηγος χρησης Iphone οπως ειπα και εχθες αλλα δεν ξερω το γιατι! :!:

 

Ουτε σε μενα λειτουργουσε αλλα απο σημερα το πρωι λειτουργει αψογα. Για ξαναδες το

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και στο Ios 5 λειτουργουσε αλλα μονο στην αυξηση της φωτεινοτητας. εγω στο ios 6 το τεσταρα και λειτουργει και η μειωση αλλα οχι τοσο αισθητα..! ειναι αργη η μειωση αλλα λειτουργει!

Αυτο που δεν λειτουργει ειναι στο safari στο bookmark δεν λειτουργει ο οδηγος χρησης Iphone οπως ειπα και εχθες αλλα δεν ξερω το γιατι! :!:

 

Σου απάντησα ποιο πάνω το γιατί δεν λειτουργεί ο οδηγός. Από σήμερα λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα ποιο πάνω το γιατί δεν λειτουργεί ο οδηγός. Από σήμερα λειτουργεί κανονικά.

 

Ουτε σε μενα λειτουργουσε αλλα απο σημερα το πρωι λειτουργει αψογα. Για ξαναδες το

 

Απο σημερα δουλευει και σε εμενα :)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν λειτουργεί φίλε μου αλλα δεν μπορεί

Να λειτουργούμε όλα σωστά τι θα κάνει η εταιρία τους επόμενους μήνες

Κάτι πρέπει να διορθώνει

 

φιλε μου λαθος κανεις ! εχω κανει απειρα test με την φωτεινωτητα!

και ξανα λεω στο δικο μου iphone 4s 16GB NO JB Λειτουργει αψογα και στην μειωση και στην αυξηση

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ταν η φωτεινοτητα το μόνο του πρόβλημα ..μετά την αναβάθμιση:η μπαταρία σε χειρότερη κατάσταση ,κολλάνε οι σελίδες στο νετ κ το refresh αργεί να φορτώσει ...έχω κάνει άπειρα restart κ η μονη μου ελπίδα είναι η επόμενη αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου λαθος κανεις ! εχω κανει απειρα test με την φωτεινωτητα!

και ξανα λεω στο δικο μου iphone 4s 16GB NO JB Λειτουργει αψογα και στην μειωση και στην αυξηση

 

αν εβαλες ios 6, εισαι ο μονος που λειτουργει...

Link to comment
Share on other sites

αν εβαλες ios 6, εισαι ο μονος που λειτουργει...

 

Λοιπον σημερα παλι εκανα check!

Κανε αυτο που θα σου πω και πες μου αν λειτουργει!

Πηγενε σε ενα σκωτεινο δωματιο, πηγενε στις ρυθμησεις του κινητου σου και μετα στην φωτεινοτητα, επελεξε την αυτοματη φωτεινοτητα στο on και χαμηλωσε την κατω απο την μεση,μετα ποιασε εναν φακο και αναψε τον φακο κοντα στο ακουστικο του κινητου,θα δεις οτι η μπαρα στην φωτεινοτητα αυξανετε αυτοματα μετα σβησε τον φακο και 8α δεις στα διακα οτι η μπαρα της φωτεινοτητας μειωνετε συνεχως λιγο σταθερα! θα με τρελανετε?? για καντο περιμενω απαντηση σου :)

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ταν η φωτεινοτητα το μόνο του πρόβλημα ..μετά την αναβάθμιση:η μπαταρία σε χειρότερη κατάσταση ,κολλάνε οι σελίδες στο νετ κ το refresh αργεί να φορτώσει ...έχω κάνει άπειρα restart κ η μονη μου ελπίδα είναι η επόμενη αναβάθμιση

Επιβεβαιωνω οτι και στο iPad 2 η μπαταρία εχει πτώση της τάξεως 10-15% τουλάχιστον.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα παλι εκανα check!

Κανε αυτο που θα σου πω και πες μου αν λειτουργει!

Πηγενε σε ενα σκωτεινο δωματιο, πηγενε στις ρυθμησεις του κινητου σου και μετα στην φωτεινοτητα, επελεξε την αυτοματη φωτεινοτητα στο on και χαμηλωσε την κατω απο την μεση,μετα ποιασε εναν φακο και αναψε τον φακο κοντα στο ακουστικο του κινητου,θα δεις οτι η μπαρα στην φωτεινοτητα αυξανετε αυτοματα μετα σβησε τον φακο και 8α δεις στα διακα οτι η μπαρα της φωτεινοτητας μειωνετε συνεχως λιγο σταθερα! θα με τρελανετε?? για καντο περιμενω απαντηση σου :)

 

Και ναι εχεις δικιο λειτουργει...μεχρι τωρα ομως το ειχα στη μεση και ποτε δεν ειχε κουνηθει η μπαρα ειτε στο φως του ηλιου ειτε στα σκοταδια...περιεργο...ειδωμεν...thanx παντως

Edit: εχει μια ταση προς τη σκοταδιλα;

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Και ναι εχεις δικιο λειτουργει...μεχρι τωρα ομως το ειχα στη μεση και ποτε δεν ειχε κουνηθει η μπαρα ειτε στο φως του ηλιου ειτε στα σκοταδια...περιεργο...ειδωμεν...thanx παντως

Edit: εχει μια ταση προς τη σκοταδιλα;

Ναι στην μειωση αργει να παρει στροφες αλλα χαμηλωνει. Ελπιζω πως στην επομενη αναβαθμιση θα το φτιαξουν. Τιποτα φιλε να εισαι καλα

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...