Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω μια φορα το πηρα στη θαλασσα μαζι μου κι ενας κοκκος αμμου ηταν ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΟΣ για να μου αφησει χαρακια στην οθονη :cry:

 

Εγω δεν το προσεχω καθολου. Το εχω χωρις θηκη και αραια και που τρωει και καμια τουμπα. Αντεχει και δεν εχω καμια μεγαλη γρατζουνια

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. Ενα iphone 4s (unlocked λεγομενο με gevey και υποδοχη για σιμ)απο αμερικη. θα λειτουργουσε στην ελλαδα σε δικτυο cosmote?
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. Ενα iphone 4s (unlocked λεγομενο με gevey και υποδοχη για σιμ)απο αμερικη. θα λειτουργουσε στην ελλαδα σε δικτυο cosmote?

Φίλε πρέπει να κοιτάξεις τη baseband του modem γιατί δεν μπορείς να τα ξεκλειδώσεις όλα με τη κάρτα , κάνε ένα search στο gogle και θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

εχω εδω και 2μερες κανει update το imac σε mountain lion

και εχω ενα περιεργο προβλημα τα email μου δεν ερχονται σε iphone/ipad

αυτοματα αλλα μονο χειροκινητα....ξερετε τι μπορει να φταιει??:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πρέπει να κοιτάξεις τη baseband του modem γιατί δεν μπορείς να τα ξεκλειδώσεις όλα με τη κάρτα , κάνε ένα search στο gogle και θα το βρεις.

 

Αυτός μου λέει το έχει ξεκλειδώσει με gevey και οτι θα λειτουργησει στην ελλαδα εφοσον εχουμε σιμ καρτες

Link to comment
Share on other sites

Αυτός μου λέει το έχει ξεκλειδώσει με gevey και οτι θα λειτουργησει στην ελλαδα εφοσον εχουμε σιμ καρτες

 

Οκ όμως κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί να πάρεις την ultra s οπότε κοίταξε πάλι την baseband για να την παραγγείλεις από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ όμως κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί να πάρεις την ultra s οπότε κοίταξε πάλι την baseband για να την παραγγείλεις από τώρα.

Οκ θα το κανω! Εχει σημασια αν ειναι verizon η sprint το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το κανω! Εχει σημασια αν ειναι verizon η sprint το τηλεφωνο?

 

Φίλε ειλικρινά πρόσεχε πρώτον να μην είναι κλεμμένο , δεύτερον να έχει ξεμπερδέψει με πάγια (αλλά λίγο δύσκολο ) θα είναι καλό γιατί υπάρχει περίπτωση να το ξεκλειδώσεις πιο εύκολα , το κυριότερο όμως πρόσεχε μην είναι για 4g δίκτυο το οποίο δεν λειτουργεί στην Ελλάδα και σου μείνει για ipod μετά και κρίμα τα λεφτά , κοίταξε να πάρεις καλύτερα κάποιο Factory unlocked για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο ρε φίλε , σκέψου το καλά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ειλικρινά πρόσεχε πρώτον να μην είναι κλεμμένο , δεύτερον να έχει ξεμπερδέψει με πάγια (αλλά λίγο δύσκολο ) θα είναι καλό γιατί υπάρχει περίπτωση να το ξεκλειδώσεις πιο εύκολα , το κυριότερο όμως πρόσεχε μην είναι για 4g δίκτυο το οποίο δεν λειτουργεί στην Ελλάδα και σου μείνει για ipod μετά και κρίμα τα λεφτά , κοίταξε να πάρεις καλύτερα κάποιο Factory unlocked για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο ρε φίλε , σκέψου το καλά.

 

Την ιδια γνώμη έχω και εγώ.

Αν δεν έχεις τα χρήματα τώρα για factory unlocked περιμενε λίγο να πέσει η τιμή, έρχεται το 5αρι, και το αγοράζεις σε 1-2 μήνες.

Να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο με updates κ.τ.λ.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παίδες!!!

 

Ίσως έγινε στη θάλασσα που το παίρνω συνέχεια.Τι να πω με έχει εξοργίσει!!!!

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω μια απορια. Εχω βαλει την ρυθμηση φωτος στο auto. Οταν ειμαι σε σκωτεινο μερος και βγω σε ηλιο με ενεργη οθονη η ενταση φωτος αυξανετε ωραια μεχρι εδω. Οταν απο τον ηλιο μπω σε δωματιο σκωτεινο η ενταση του φωτος δεν μειωνετε παρα μονο οταν κλειδωσω το τηλεφωνο και το ξεκλειδωσω. Γιατι;; Δεν ηπρεπε κανονικα να μειωνετε αυτοματα;; Ειναι bug??
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω μια απορια. Εχω βαλει την ρυθμηση φωτος στο auto. Οταν ειμαι σε σκωτεινο μερος και βγω σε ηλιο με ενεργη οθονη η ενταση φωτος αυξανετε ωραια μεχρι εδω. Οταν απο τον ηλιο μπω σε δωματιο σκωτεινο η ενταση του φωτος δεν μειωνετε παρα μονο οταν κλειδωσω το τηλεφωνο και το ξεκλειδωσω. Γιατι;; Δεν ηπρεπε κανονικα να μειωνετε αυτοματα;; Ειναι bug??

 

Τι έκδοση φοράς?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω μια απορια. Εχω βαλει την ρυθμηση φωτος στο auto. Οταν ειμαι σε σκωτεινο μερος και βγω σε ηλιο με ενεργη οθονη η ενταση φωτος αυξανετε ωραια μεχρι εδω. Οταν απο τον ηλιο μπω σε δωματιο σκωτεινο η ενταση του φωτος δεν μειωνετε παρα μονο οταν κλειδωσω το τηλεφωνο και το ξεκλειδωσω. Γιατι;; Δεν ηπρεπε κανονικα να μειωνετε αυτοματα;; Ειναι bug??

 

Έτσι είναι και στο 4αρι μου, δεν μπορώ να θυμηθώ αν ήταν έτσι και στο IOS4 η αυτή η νέα λειτουργία :p ήρθε με το IOS5.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και στο 4αρι μου, δεν μπορώ να θυμηθώ αν ήταν έτσι και στο IOS4 η αυτή η νέα λειτουργία :p ήρθε με το IOS5.

 

Αρα οσοι εχουν ios 5 ειναι το ιδιο σαν εμας; Μην φοβαμαι δηλαδη για ελατωματικη συσκευη;

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και στο 3GS μου.

Μην ανησυχείς.

 

ΥΓ: Δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεις την ερώτησή σου σε περισσότερα του ενός θέματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΣΧΕΤΟΥ...

1)ο υπολογιστης μου ειναι 8ετιας και ο δισκος c ειναι 30g .εχω αφησει μονο τα απαραιτητα προγραμματα windows...και με συμπιεση δισκου, μου τρωνε 21g.οταν συνδεω το τηλεφωνο στον υπολογιστη μου τρωει ολη τη μνημη ...και σβηνω και σβηνω...μαλλον οτι περιεχει το τηλ τα αποθηκευει και στον υπολογιστη.εχω μεινει με 10mb free και δεν τραβαει ...καμια λυση?

2)καποια στιγμη εκανα κατι μαγικα και περασα φωτο απο τον υπολ. στο τηλ. περαστηκαν σε φακελους κατω απο το αλμπουμ καμερας.πως το εκανα ουτε εγω ξερω.πως μπορω να τις σβησω?

3)τελικα ...πως μπορω να περασω φωτο και μουσικη στο τηλ?μεσω i-tunes αλλα λιγο εξηγηση παρακαλω!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει jailbreak iphone 4s υποτίθεται για να κάνω όσα πριν δε μπορούσα..αλλά ακόμα δεν έχω δει και πολλά ρε παιδία..είμαι κι άσχετη βέβαια,απ΄όσο ξέρω όμως δεν υπάρχει ακόμα για το 4σ εφαρμογή που να χεις αναφορά παράδοσης (έχει μόνο αυτο με το πρεφιξ που σου στέλνει μνμ)επίσης για να στέλνεις bluetooth με ολα τα κινητά πρέπει να αγοράσεις εφαρμογή κατι σε free δεν έχει..και το άλλο για να περνάω αρχεία απτο πισι στο κινητο κι αντίστορφα τι κάνουμε?τις προάλλες μου είπε κάποιος να κατεβάσω το ifunbox και απο κει θα βαζω ότι θέλω..Άμα όμως έχω ένα άσχετο πισι και θέλω να περάσω κάτι επειδή δε θα χει εγκατεστημένο το πρόγραμμα αυτό δε θα μπορώ?Υπάρχει κτ άλλο όσον αφορά τη μεταφορά αρχείων?και κάτι ακόμα gps δωρεαν να υποθέσω δεν έχει κανένα ε,όλα επι πληρωμή??ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Το jailbreak είναι δίκοπο μαχαίρι ειδικά για όχι και τόσο σχετικούς όπως εσύ αφού μπορεί να σου δημιουργήσει περισσότερα προβλήματα από αυτά που μπορεί να σου λύσει. Αναφορά παράδοσης και μεταφορά με Bluetooth αρχείων δεν γίνονται βέβαια αλλά υπάρχουν απειροι τρόποι ( πχ email για μεταφορά αρχείων ) . Για αρχεία από PC , αν δεν εννοείς "σπασμένα " υπάρχει το iTunes φυσικά που μετά φέρεις ανάλογα με το είδος του αρχείου στο αντίστοιχο πρόγραμμα στα κοινόχρηστα αρχεία . Για το gps υπάρχουν προγράμματα από 10 ευρώ , δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να πας σε "σπασμένα" .
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΣΧΕΤΟΥ...

1)ο υπολογιστης μου ειναι 8ετιας και ο δισκος c ειναι 30g .εχω αφησει μονο τα απαραιτητα προγραμματα windows...και με συμπιεση δισκου, μου τρωνε 21g.οταν συνδεω το τηλεφωνο στον υπολογιστη μου τρωει ολη τη μνημη ...και σβηνω και σβηνω...μαλλον οτι περιεχει το τηλ τα αποθηκευει και στον υπολογιστη.εχω μεινει με 10mb free και δεν τραβαει ...καμια λυση?

2)καποια στιγμη εκανα κατι μαγικα και περασα φωτο απο τον υπολ. στο τηλ. περαστηκαν σε φακελους κατω απο το αλμπουμ καμερας.πως το εκανα ουτε εγω ξερω.πως μπορω να τις σβησω?

3)τελικα ...πως μπορω να περασω φωτο και μουσικη στο τηλ?μεσω i-tunes αλλα λιγο εξηγηση παρακαλω!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

 

1) το καλύτερο είναι να αγοράσεις ένα καινούριο γτ δεν υπάρχει λύση γιαυτό το πρόβλημα.

2) Από εκεί που τις βλέπεις πατάς ντιλίτ.

3) Η πρώτη επιλογή πάνω αριστερά από το αει τιουνς την ανοίγεις και σου λέει να περάσεις αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη εκ των προτερων εαν αλλαζω εντελως την συζητηση αλλα προχθες μου κλεψαν 3iphone (iphone 3gs iphone 3G iphone 4s) και θελω να μου δωσετε λιγο τα φωτα σας για το πως θα τα εντοπισω...δεν εχουν icloud μονο το 4αρι ειχε βασικα αλλα ηταν απενεργοποιημενο..εκανα καταγγελία στην αστυνομια και πλεον τα κινητα ειναι απενεργοποιημενα...μπορουμε να κανουμε κατι;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη εκ των προτερων εαν αλλαζω εντελως την συζητηση αλλα προχθες μου κλεψαν 3iphone (iphone 3gs iphone 3G iphone 4s) και θελω να μου δωσετε λιγο τα φωτα σας για το πως θα τα εντοπισω...δεν εχουν icloud μονο το 4αρι ειχε βασικα αλλα ηταν απενεργοποιημενο..εκανα καταγγελία στην αστυνομια και πλεον τα κινητα ειναι απενεργοποιημενα...μπορουμε να κανουμε κατι;;

 

http://ipod.about.com/od/iphonetroubleshooting/tp/What-To-Do-When-Iphone-Is-Stolen.htm

 

https://discussions.apple.com/thread/2541575?start=75&tstart=0

 

https://www.google.com.cy/webhp?sourceid=chrome-instant&ie=UTF-8&ion=1#hl=en&gs_nf=1&cp=27&gs_id=n&xhr=t&q=how+to+find+a+stolen+iphone&pf=p&sclient=psy-ab&oq=how+to+find+a+stolen+iphone&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=916867d71d5cad37&ion=1&biw=1366&bih=677

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι. υπαρχει περιπτωση να χαλασει το κινητο αν γινει jailbrake?

 

Όχι. Κάνε δεν θα το μετανιώσεις

Link to comment
Share on other sites

1) το καλύτερο είναι να αγοράσεις ένα καινούριο γτ δεν υπάρχει λύση γιαυτό το πρόβλημα.

2) Από εκεί που τις βλέπεις πατάς ντιλίτ.

3) Η πρώτη επιλογή πάνω αριστερά από το αει τιουνς την ανοίγεις και σου λέει να περάσεις αρχεία.

 

2)στο τηλεφωνο τις βλεπω αλλα μου δινει χερι να σβησω μονο στον πρωτο φακελο στους αλλους οχι.

3)σεεεε παρακαλω ...πανω αριστερα γραφει library-music-films...τι κανω?

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...