Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σας ρωτησω,η συσκευη ανοιγει χωρις καρτα sim?το πηρα χθες κ επειδη δεν εχω ετοιμη την μικρη sim μπορω να ανοιξω λιγο να δω το κιν?προσπαθησα αλλα μου την ζηταει ενω ηξερα οτι γινετε...

 

Ανοίγει κανονικά χωρίς sim αλλά για να το κάνεις activate (την πρώτη φορά που το ενεργοποιείς) χρειάζεται να έχεις sim μέσα γιαυτό και στην ζητάει τώρα

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Crashαρε το PC μου και στο νέο δεν μπορώ να συγχρονισω φωτογραφίες, μουσική, κτλ επειδή λέει ότι το iPhone ήταν συγχρονισμενο με άλλη media library.

Έχω iPhone 4S not jailbroken

 

Μπορει να βοηθήσει κάποιος;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει κανονικά χωρίς sim αλλά για να το κάνεις activate (την πρώτη φορά που το ενεργοποιείς) χρειάζεται να έχεις sim μέσα γιαυτό και στην ζητάει τώρα

 

Νομίζω πλεον μπορείς να κάνεις activate χωρίς SIM και μέσω Wifi...

Link to comment
Share on other sites

για την πρωτη μονο φορα ΠΡΕΠΕΙ να εχεις ΣΙΜ μέσα..μετα λειτουργει κανονικα σε flight mode(χωρις σιμ)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα με το jb 5,1,1 καλο δειχνει (ποοοοοοολες επιλογες)

bluetooth τελικα για ανταλλαγή αρχειων παίζει??

Και κατι ακόμα , οταν κανω slide απο πανω (απο το ρολοι δηλ βγαινουν κατι γνωστοποιησεις πως τις απενεργοποιω)??????????

Ευχαριστώ πολύ (και θελετε να μου προτεινετε τιποτα καλο εννοείται πως ειναι ευπρόσδεκτο)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την φόρτιση της μπαταρίας του iphone 4s, ξέρει κανείς πια θα πρέπει να ειναι η διαχείρηση; Δηλαδή πρέπει να ξεφορτίζεται πλήρως για να το βάλουμε στην πρίζα ή αυτο μπορει να γινεται όποτε θέλουμε χωρίς πρόβλημα προκειμένου να είναι πάντοτε φορτισμένο; Μήπως όμως αυτο κάνει κακό στην μπαταρία ή δεν έχει καμία σημασία; Όποιος ξέρει ας μας πει...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την φόρτιση της μπαταρίας του iphone 4s, ξέρει κανείς πια θα πρέπει να ειναι η διαχείρηση; Δηλαδή πρέπει να ξεφορτίζεται πλήρως για να το βάλουμε στην πρίζα ή αυτο μπορει να γινεται όποτε θέλουμε χωρίς πρόβλημα προκειμένου να είναι πάντοτε φορτισμένο; Μήπως όμως αυτο κάνει κακό στην μπαταρία ή δεν έχει καμία σημασία; Όποιος ξέρει ας μας πει...

 

Του iPhone και γενικά οι λιθίου μπαταρίες δεν έχουν πρόβλημα όποτε και να τις φορτίζεις. Καλά είναι να μην την φθάνεις μέχρι το τέλος γιατί τότε χαλάνε πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα με το jb 5,1,1 καλο δειχνει (ποοοοοοολες επιλογες)

bluetooth τελικα για ανταλλαγή αρχειων παίζει??

Και κατι ακόμα , οταν κανω slide απο πανω (απο το ρολοι δηλ βγαινουν κατι γνωστοποιησεις πως τις απενεργοποιω)??????????

Ευχαριστώ πολύ (και θελετε να μου προτεινετε τιποτα καλο εννοείται πως ειναι ευπρόσδεκτο)

 

Air blue sharing. Απλά κορυφαίο. Τις απενεργοποιείς από τις ρυθμίσεις activator.

Link to comment
Share on other sites

Celeste or Air Blue sharing?

 

AirBlue θα βάλεις..το celeste ειναι προβληματικό.

Να το αγοράσεις ομως γιατί το cracked δημιουργεί θέμα με το wifi

Link to comment
Share on other sites

Του iPhone και γενικά οι λιθίου μπαταρίες δεν έχουν πρόβλημα όποτε και να τις φορτίζεις. Καλά είναι να μην την φθάνεις μέχρι το τέλος γιατί τότε χαλάνε πιο γρήγορα.

 

Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω παρατηρησει οτι μολις περασα την 5.1.1 αντι να εχει βελτιωθει η αναμονη στην μπαταρια αντιθετα κραταει λιγοτερο.Το ιδιο συμβαινει και με την ωρα που πεφτει το 1% σε wifi,και στο τηλ.Πεφτει πιο γρηγορα.π.χ τωρα που γραφω ειμαι στο 76% με 15ωρες αναμονη και 25 λεπτα και χρηση 1 ωρα και 17λεπτα με 50λεπτα wifi(fb,10 λεπτα skupe και για 5 λεπτα επαιξα ενα παιχνιδακι.),και μιλησα στο τηλ για 5 λεπτα.Πριν περασω την 5.1.1 θα ειχα ενα 5%παραπανω.Και γενικα οταν φορτιζω το iphone και μεχρι να φτασει στο 10%με 20% βλεπω οτι χανει 15με 20%.Γιατι συμβαινει αυτο?Το εκανα κανα 2φορες restore αλλα δεν διορθωθηκε.Τι πρεπει να κανω?Σε εσας συμβαινει αυτο?δηλαδη να χανει η μπαταρια?Αν ξερει καποιος ας μου πει.Ευχαριστω

 

Επιβεβαιώνω και εγώ. Τολμώ να πω μάλιστα ότι με την 5.1.1 η αναμονή της μπαταρίας πλησιάζει τα κάκιστα επίπεδα της 5. Ελπίζω να βγει σύντομα η 5.1.2 και να το φτιάξουν, γιατί αλλιώς άσ' τα να πάνε...

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

videoκληση πως κανει????(οχι facetime)

Βιντεοκλήση, εκτός από facetime, κάνει μέσω προγραμμάτων oovoo, Skype κ.λ.π.

Αυτά βέβαια για iPhone με original λειτουργικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.μου εκανε εχθες ενας φιλος jailbrake,σημερα το μετανιωσα.πως θα επαναφερω το 4s στην αρχικη του κατασταση?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.μου εκανε εχθες ενας φιλος jailbrake,σημερα το μετανιωσα.πως θα επαναφερω το 4s στην αρχικη του κατασταση?ευχαριστω εκ των προτερων

 

Θα το συνδέσεις με iTunes και θα κάνεις restore και set up as new

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

το εγραψα και σε αλλο topic πρεπει να εχω κανει μαμακια.εκανα επαναφορα ρυθμισεων και δυκτιου απο την συσκευη και μου βγαζει μαυρη οθονη και ενα στρογγυλο που γυριζει.πως το επαναφερω? μηπως το κατεστρεψα?please απαντηστε καποιος.ευχαριστω. του εχω κανει jailbrake
Link to comment
Share on other sites

το εγραψα και σε αλλο topic πρεπει να εχω κανει μαμακια.εκανα επαναφορα ρυθμισεων και δυκτιου απο την συσκευη και μου βγαζει μαυρη οθονη και ενα στρογγυλο που γυριζει.πως το επαναφερω? μηπως το κατεστρεψα?please απαντηστε καποιος.ευχαριστω. του εχω κανει jailbrake

 

Βαλτο σε DFU mode και κανε restore απο το itunes

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους κι απο εμενα.κατοχος της συσκευης εδω και 3 μερες.!!!

παροχος vodafone με mini card.το προβλημα που εχω ειναι οτι οταν ανοιγω μια σελιδα ιντερνετ ,αντι να καταναλωνει καποια kb,μου αφαιρει 2-3mb.μετα απο αρκετα τηλεφωνα στο 1399 βρηκαμε μια λυση με reset και κατεβηκα στο 1mb/σελιδα.(αν αυτο το λενε λυση)

ειναι λογικο να καταναλωνει 1mb +++/σελιδα???

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να ρωτησω 2 πραγματακια.1ον ποτε θα βγει η εκδοση 5.1.2γιατι με την 5.1.1 που εχω περασει εχω αρκετα προβληματακια με την μπαταρια.και 2ον ξερει κανες ποσο κοστιζει η θηκη i+case http://kck.st/qVGq2dκαι που μπορω να την βρω εδω στην Ελλαδα?Αν ξερει καποιος ας μου πει.Ευχαριστω!!! Edited by xrisxali
Link to comment
Share on other sites

Για πες καμια σελιδα να ελεγξουμε...

in.gr kai newsit.gr και αν επαθα τσοκο μπλοκο με τις σελιδες ...τι να πω και με το google earth που το ανοιξα μισο λεπτο και εκανα ζοομ στην περιοχη μου...13mb!!!!!

και επειδη κανω πολυυυυυυυυυυ ποδηλατο,να ρωτησω αν υπαρχει καμια εφαρμογη αναλογη χωρις να χρεωνειιντερνετ.εβαλα το roadbike για 50 μετρα 4mb... thanks

Edited by mmaannoossss
Link to comment
Share on other sites

γεια σας έχω την συσκευή λίγες μέρες στα χέρια μου κ έχω κάποιες απορίες. Στο Ap.Store μου ζητάει το Apple ID και για να δημιουργήσω ένα θέλει αριθμό πιστωτικής όπως θα ξέρετε...τι να κάνω που εγώ δεν έχω ούτε κανένας δικός μου; Υπάρχει κάποιος άλλος τροπος; Ευχαριστώ!! :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Προσωπικα εχω μια προπληρωμενη απο την eurobank που χρησιμοποιω.Προσφατα μου εληξε κ επειδη ειμαι εξωτερικο κ δεν μπορω να βγαλω καινουργια χρησιμοποιω την χρεωστικη του λογαριασμου μου που εχω στην alpha bank κ την δεχεται αφου κ αυτη εχει το σημα της visa.Προτεινω να βγαλεις προπληρωμενη κ οποτε εχεις βαζεις λιγο λεφτα μεσα κ κανεις την δουλεια σου:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...