Jump to content

Polls @ myphone.gr: iPhone 4S, αποτυχία ή... (προ)μελετημένη επιτυχία;


saliez
 Κοινοποίηση

Μείνατε ικανοποιημένοι από το καινούριο iPhone; Θα το αποκτήσετε;  

701 members have voted

  1. 1. Μείνατε ικανοποιημένοι από το καινούριο iPhone; Θα το αποκτήσετε;

    • Ναι θα το πάρω
      72
    • Μάλλον, δεν ξέρω
      42
    • Όχι σίγουρα
      370
    • Θα περιμένω το επόμενο iPhone
      186
    • Δεν ξέρω, δεν απαντώ
      31


Recommended Posts

δλδ τί έχει το λεξικό του iOs?

 

το Siri είναι Artificial Intelligence, δεν είναι απλά speech recognition 10 λέξεων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δλδ τί έχει το λεξικό του iOs?

 

το Siri είναι Artificial Intelligence, δεν είναι απλά speech recognition 10 λέξεων.

 

δεν εχει τοσες πολλες λεξεις αν δεν κανω λαθος και στα ελληνικα δεν ειναι τοσο εμπλουτισμενο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

δλδ τί έχει το λεξικό του iOs?

 

το Siri είναι Artificial Intelligence, δεν είναι απλά speech recognition 10 λέξεων.

 

Είσαι σίγουρος ????? Γνωρίζεις τι συνεπάγεται αυτό που λες ?????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ????? Γνωρίζεις τι συνεπάγεται αυτό που λες ?????

 

σε λιγο θα ακουσουμε πως στις 15/12/2011 το SIRI θα γινει self-aware και θα εξαπολυσει επιθεση στον εχθρο του

 

There is no fate , που ελεγε και η Sarah

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο θα ακουσουμε πως στις 15/12/2011 το SIRI θα γινει self-aware και θα εξαπολυσει επιθεση στον εχθρο του

 

There is no fate , που ελεγε και η Sarah

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Α ρε Βασίλη να σαι καλά : Ρ

 

Εγώ πάντως δεν εννοούσα το Skynet αλλά τον Jarvis του Iron Man για παράδειγμα ...

Στην ουσία, ένα ΑΙ πρόγραμμα θα μπορείς να το "εκπαδεύσεις και να σου λέει την μπαταρία, να σου διαβάζει ειδήσεις από σελιδοδείκτες και ούτω καθεξής ...

 

Αν το SIRI είναι AI λογικά θα μπορεί να τα κάνει και αυτά .. Και επειδή δυστυχώς, δεν υπάρχει η τεχνολογία ακόμα για να χωρέσει στις γραμμές του iPhone, δεν θα είναι AI σε καμία των περιπτώσεων, τουλάχιστον έτσι όπως το βλέπω εγώ ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τοσες πολλες λεξεις αν δεν κανω λαθος και στα ελληνικα δεν ειναι τοσο εμπλουτισμενο

 

προφανώς και κάνεις λάθος. καλόν θα ήταν να το δοκιμάσεις.

 

Σχετικά με το Siri, πέρα από τις εξυπνάδες, εδώ είμαστε να το δούμε τί κάνει.

 

Αυτό όμως που δεν αντιλαμβάνομαι είναι την ειρωνεία απέναντι σε οτιδήποτε σχετικό με το iPhone και το iOs. Ακόμη και στις ανακοινώσεις της εταιρείας! Δίχως καν να εμφανιστεί στα ράφια, έχετε μερικοί δικάσει και καταδικάσει, την ώρα που ο υπόλοιπος πλανήτης τρέχει να το αγοράσει! Πώς γίνεται σε αυτόν τον μικρό τόπο να υπάρχουν οι ΠΑΝ-έξυπνοι και όλοι οι άλλοι στον υπόλοιπο πλανήτη να είναι οι "ηλίθιοι", δεν το έχω καταλάβει ακόμα... ίσως να φταίει το ότι είμαι θύμα του καλού marketing από το 1989 όταν απέκτησα το 1ο μου mac, όταν στην Ελλάδα ακόμη ασχολούνταν με τα spectrum, τα amstrad και τις κασέτες...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Siri, πέρα από τις εξυπνάδες, εδώ είμαστε να το δούμε τί κάνει.

 

Προς τι η επιθετικότητα ???? Δεν ήμουν καθόλου ειρωνικός σε πληροφορώ και ρώτησα πραγματικά με μεγάλο θαυμασμό αν είναι AI ... Για μένα προσωπικά είναι τεράστιο τεχνολογικό βήμα να βάλεις AI σε κινητό, σου ανοίγει απείρως περισσότερους ορίζοντες πέρα από το "Call mom !!" που διαφημήστηκε και για αυτό είμαι δύσπιστος, η Apple θα το είχε εκμεταλλευτεί πολύ περισσότερο ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Siri, πέρα από τις εξυπνάδες, εδώ είμαστε να το δούμε τί κάνει.

 

αφου και εσυ γελασες

παραδεξου το

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μένα! ειμαι καινουργιος στο site αλλα παρακολουθω πολλες απο τις συζητησεις που γινονται!απο smartphones δεν εχω παρα πολλες εμπειριες ειχα το vivaz που δεν με εντυπωσιασε κ τωρα το galaxy s 2 που με εχει πορωσει! ηθελα να προσθεσω πανω στη συζητηση σας αναφορικα με τις φωνητικες εντολες οτι το i phone 6 η το 7 θα εχει πλεον φωνητικες εντολες εξ ολοκληρου στα ελληνικα (δεν ξερω αν θα λεγεται siri )! 2 φιλες μου πηγανε στον σχεδιασμο του i phone κ τους κανανε περιπου 200 ερωτησεις και πηρανε 20 ευρω! τωρα ποτε θα ειναι ετοιμο μου ειπανε η στο 6 η στο 7 μου ειπανε....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Θα περιμενω το επομενο iphone και γι αυτο το λογο προτιμησα το galaxy s2 που πεταει για φετος!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...