Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλτο από recovery mode
Προσπαθησα και δεν τον παιρνει εχω το cwm 5.0.2.7 αν θυμαμαι καλα το τελευταιο με τα μπλε γραμματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθησα και δεν τον παιρνει εχω το cwm 5.0.2.7 αν θυμαμαι καλα το τελευταιο με τα μπλε γραμματα

 

και σε μενα δεν το παιρνει!

ουτε τον cf root!

κανει restart το κινητο αλλα ο κερνελ δεν αλλαζει!

βαλτο με odin!

μονο ετσι θα το παρει 100%...:)

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα δεν το παιρνει!

ουτε τον cf root!

κανει restart το κινητο αλλα ο κερνελ δεν αλλαζει!

βαλτο με odin!

μονο ετσι θα το παρει 100%...:)

Μεσω odin το αρχειο tar το βαζουμε στο pda και παταμε start;Εχω καιρο να δουλεψω μεσω odin:O
Link to comment
Share on other sites

Μεσω odin το αρχειο tar το βαζουμε στο pda και παταμε start;Εχω καιρο να δουλεψω μεσω odin:O

 

ναι μολις το εκανα και μπηκε κανονικα!:):)

tar σε pda βαζεις το κινητο σε download mode και πατας start!

(auto reboot και f.reset time τικαριασμενα αν και πιστευω οτι το πρόγραμμα το ιδιο θα στα βγαλέι ετσι...)

θα μπει 1000%....

Link to comment
Share on other sites

ναι μολις το εκανα και μπηκε κανονικα!:):)

tar σε pda βαζεις το κινητο σε download mode και πατας start!

(auto reboot και f.reset time τικαριασμενα αν και πιστευω οτι το πρόγραμμα το ιδιο θα στα βγαλέι ετσι...)

θα μπει 1000%....

Σωστος ο freddaras μολις το εκανα,αλλα το εφυγε το logo της omega και μπηκε της samsung το S
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο freddaras μολις το εκανα,αλλα το εφυγε το logo της omega και μπηκε της samsung το S

 

λογικα μπορεις να το αλλαξεις αυτο!

αν δεν κανω λαθος στα omega files υπαρχουν πολλες επιλογες....

Link to comment
Share on other sites

ευχες πρωτα απολα.υστερα θελω να ρωτησω αν μπορω να εχω το mod για noise reduction off και non increasing ring ταυτοχρονα
Link to comment
Share on other sites

λογικα μπορεις να το αλλαξεις αυτο!

αν δεν κανω λαθος στα omega files υπαρχουν πολλες επιλογες....

 

Έχω την εντύπωση ότι ο speedmod δεν υποστηρίζει boot animation και γι'αυτό έχεις το stock παλι..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ο speedmod δεν υποστηρίζει boot animation και γι'αυτό έχεις το stock παλι..

 

Έτσι είναι... Μικρό το "κακό" για τον καλύτερο kernel κατά την γνώμη μου, (από εποχές SGS είχε δείξει ότι κατέχει πολύ καλά το άθλημα ο hardcore...) αφού συνδυάζει άψογα σταθερότητα, γρηγοράδα και εξαιρετική αυτονομία στη μπαταρία...υπάρχει και αυτό για όποιον θέλει boot animation όμως http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17977695&postcount=1946... Χρόνια Πολλά σε όλους με υγεία πάνω απ όλα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχες πρωτα απολα.υστερα θελω να ρωτησω αν μπορω να εχω το mod για noise reduction off και non increasing ring ταυτοχρονα

 

Δοκίμασε και όποιος άλλος θέλει βέβαια αυτό το mod που μόλις έφτιαξα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3915918#post3915918

Αν δουλεύει κανονικά θα προχωρήσω να το συνδυάσω με το increasing ring

Παρατηρήσεις σας πάνω στο mod -δουλεύει δε δουλεύει κ.λ.π.- παρακαλώ στο θέμα της ρομ ή με pm, γιατί εδώ μέσα ενδέχεται και να τις χάσω μέσα σε τόσα θέματα.

*ΔΕ χρειάζεται να βάλετε τη ρομ μου*

Δουλεύει με όλες τις custom roms

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

0 CF old clasic / 2 speedmod / 0 siyah

 

Σε καταμετρω... Θεωρωντας οτι εισαι σε speedmod...? Θα παρακαλεσω να μεινουμε στους δεδομενους... Με μεγαλυτερη σαφηνεια,στην προτιμηση μας επι αυτων..

 

speedmod {parafron4 + giannisr}

siyah { 0 }

CF { 0 }

 

Θα παρακαλεσω αν οι φιλοι moderators {??},το επιτρεψουν αυτο το πειραματακι... Να διαγραφουν,την καθε μου προηγουμενη παραθεση..Μπορω αν θελουν,να τους τις επισημανω εγω..(προηγουμενες) Με εντονη κοκκινη γραφη για delete... Για να μην τις ψαχνουν.. Θα τους τις κανω,πολυ εμφανες και με fast scroling να μπορουν να τις εντοπισουν..

 

+1 για τον speedmod! Ο καλύτερος συνδυασμός ταχύτητας και αυτονομίας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι τα δικα μου αλλα το κιν το εχω λιωσει πραγματικα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

1 CF old clasic / 3 speedmod / 1 siyah

 

Προτιμησεις των "Users"...

speedmod = {parafron4 + giannisr + NickMrg}

siyah = { giannis_Ra }

CF = { StratosGR }

 

Θα παρακαλεσω αν οι φιλοι "moderators" {??},το επιτρεψουν αυτο το πειραματακι... Να διαγραφουν,την καθε μου προηγουμενη παραθεση..Μπορω αν θελουν,να τους τις επισημανω εγω..(προηγουμενες). Με εντονη κοκκινη γραφη,παρακλησεως για "delete"... Για να μην τις ψαχνουν.. Θα τους τις κανω,πολυ εμφανεις και με "fast scroling",για να μπορουν να τις εντοπισουν ευκολα + γρηγορα...!!!

 

edit + Αν καποιο "μελος / User" αλλαξει αποψη,μετα απο καποιο κοντινο επερχομενο "UpDate"... Mπορει με "p.m" του... Να μου στελνει την νεα του,προτιμηση... Και εγω θα ενημερωνω το πειραματακι,χωρις λαθος σε καμια περιπτωση.. Αρκει να μου αναφερει την νεα του προτιμηση και το "Link + kernel + dev" προτιμησης του... {δεκτος ο οποιος "New kernel + dev"}.

Στο κατω,κατω... Οι φιλοσοφιες των -devs- μετα απο καθε "UpDate" τους... Δεν αλλαζει αρδην....

 

Νομίζω πως ποιο εύκολα θα κρατάς history και δεν θα χάνονται τα ποστ, εάν ανοίξεις ένα θέμα μόνο για τους κέρνελς, μπορείς να βάλεις και ένα Poll για ακόμα καλύτερα αποτελέσματα, και έχεις μιδαμηνές πιθανότητες να σου σβήσουν κάτι οι Mods φαντάζομαι ;)

 

ΥΓ. Και εγώ φαν του Hardcore όπως έχω ξαναγράψει και παλιότερα, και όπως προείπε και ο φίλος παραπάνω βλέπαμε άριστα δείγματα της δουλειάς του από εποχές speedmod στο SGS1 ακόμα! Επιδόσεις/Αυτονομία/Αξιοπιστία.

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την καλύτερη αυτονομία την έχω με τον speedmod k2-18-test12 και φυσικά μένω σε αυτόν.

 

Την final έκδοση K2-18 την δοκίμασα 1-2 μέρες και μου έκανε 2 randrom reboots.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει ο speedmod αλλά πάλι έχασα τις ρυθμίσεις του power button και μου έβγαλε αυτό στο cwm

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει ο speedmod αλλά πάλι έχασα τις ρυθμίσεις του power button και μου έβγαλε αυτό στο cwm

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Η εφαρμογή του cwm είναι για να περνάς μόνο τον cf-root... Odin η cwm recovery θες

 

Sent from a Galaxy far far away

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του cwm είναι για να περνάς μόνο τον cf-root... Odin η cwm recovery θες

 

Sent from a Galaxy far far away

 

Και το jk deluxe γιατί έχασα τις ρυθμίσεις ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για kernels να προσθέσω εδώ και κάποιον που δεν είδα να αναφέρεται..void.echo

Τον φοράω εδώ και τρεις εβδομάδες περίπου και δεν σκέφτομαι για πρώτη φορά στα χρονικά να τον αλλάξω...καλύτερο smoothness από speedmod και syiah, το απόλυτο no lag και παραμετροποιησιμος για όσους θέλουν OC/UV ;)...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19568974

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για kernels να προσθέσω εδώ και κάποιον που δεν είδα να αναφέρεται..void.echo

Τον φοράω εδώ και τρεις εβδομάδες περίπου και δεν σκέφτομαι για πρώτη φορά στα χρονικά να τον αλλάξω...καλύτερο smoothness από speedmod και syiah, το απόλυτο no lag και παραμετροποιησιμος για όσους θέλουν OC/UV ;)...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19568974

 

Sent from Galaxy

έχει και bln support...ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για kernels να προσθέσω εδώ και κάποιον που δεν είδα να αναφέρεται..void.echo

Τον φοράω εδώ και τρεις εβδομάδες περίπου και δεν σκέφτομαι για πρώτη φορά στα χρονικά να τον αλλάξω...καλύτερο smoothness από speedmod και syiah, το απόλυτο no lag και παραμετροποιησιμος για όσους θέλουν OC/UV ;)...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19568974

 

Sent from Galaxy

 

απο μπαταρια πως τα παει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως τα παει?

 

Είναι περίπου στις τιμές του speedmod πάνω κάτω..αν θες μπορείς να του βάλεις με script (στο πρώτο ποστ ο dev δίνει τον τρόπο) )τις default uv του kernel..

Ο άνθρωπος δεν ξέρω τι έκανε αλλά με την πρώτη και μοναδική έκδοση του kernel χτύπησε κέντρο:thumbup:

Για αυτό και δεν βγάζει άλλωστε επόμενη έκδοση...διαβάστε λίγο εκεί..ΚΑΝΕΙΣ δεν θέλει άλλη έκδοση!

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια χρόνια πολλα.

 

Ακούω να λέτε για kernels που κάνουν την συσκευη πιο smooth, χωρις lag κλπ.

Εγω τόσο με την official αλλα και με τις rom του Γιάννη παλιότερα και τωρα του Στρατου, δεν παρατηρω καμία διάφορα σ αυτα τα δυο είτε είμαι με cf-root είτε με οποιονδήποτε kernel.

Η μοναδική διάφορα που βλέπω ειναι μια μεγαλύτερη αμεσότητα στα μενου και όχι στο άνοιγμα των εφαρμογών που παραμένει το ίδιο σε ταχύτητα, εκτός και αν γίνει overclocking.

 

Η αυτονομία βελτιώνεται μόνο σε περιπτώσεις που υπάρχει ρύθμιση να γίνεται υποχρονισμος όταν η συσκευη βρίσκεται με κλειστη οθόνη.

Έχω δοκιμασει κατα καιρούς τον speedmod αλλα και του Τούρκου. Δεν με έπεισαν να τους κρατησω.

 

Για μένα η μοναδική επέμβαση που χρειαζεται η συσκευη ειναι η αφαίρεση όλων των περιττων εφαρμογών που συνηθίζουν να συνδέονται για συγχρονισμο η απασχολούν την CPU ενω δεν τις χρησιμοποιείς ποτε.

Αυτο εκανα τόσο καιρο με την official και γι αυτο μ αρέσει η ρομ του Στρατου που κινηται σ αυτήν την κατεύθυνση. Επεμβάσεις

Φυσικα αυτη ειναι η προσωπική μου άποψη, δεν επιμένω σε όσους έχουν αντίθετη γνώμη. Όμως 3 μήνες τωρα αυτα διαπιστώνω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κωστή και χρόνια πολλά..

Σίγουρα έχεις δίκιο και μεγάλο ρόλο στην λειτουργία του κινητού παίζουν οι εφαρμογές που τρέχουν, επίσης πολλές από αυτές είναι κακογραμμένες οπότε θέλει προσοχή τι περνάμε στο κινητό, αλλά και πόσο χρήσιμες μας είναι τελικά αυτές.. σε συνδυασμό όμως με έναν kernel ο οποίος έρχεται συμπληρωματικά να δέσει όλα τα παραπάνω ώστε να έχεις μια καλύτερη αίσθηση στο κινητό για μένα είναι απαραίτητο..δεν είναι τυχαίος αυτός ο χαμός που γίνεται στο xda σχετικά με τους kernel από την εποχή του galaxy s..όντως υπάρχουν kernels που με τις ίδιες ρυθμίσεις στο κινητό έχω παρατηρήσει βελτίωση στην μπαταρία κατά καιρούς..από την άλλη όμως καθυστερούσαν να ανοίξουν μια εφαρμογή η είχαν lag ή έκαναν reboot..επίσης άλλοι είχαν το απόλυτο smoothness αλλά τίποτα άλλο..για εμένα αυτό που κάνω είναι να προσπαθώ να βρω μια λύση που αρέσει σε εμένα και από την άλλη να μην έχω προβλήματα με reboots, battery drain κλπ..ο kernel που αναφέρω πιο πάνω μου τα δίνει όλα αυτά..αυτό όμως δεν σημαίνει ότι κάποιον άλλον χρήστη θα τον βολεύει, γιατί ως γνωστό άλλος χρήστης, άλλο κινητό, άλλες επιθυμίες..θα ήθελα να ακούσω και την δική σου άποψη για τον void λοιπόν οπότε αν θες και όποτε έχεις χρόνο δοκίμασε τον και αυτόν..δεν χρειάζεται να πειράξεις κάτι..άστον αρχικά να δουλέψει όπως έχει..ίσως τον Γενάρη να κατέβω αίγυπτο για δουλειά οπότε μπορώ να σου δείξω και από κοντά τι εννοώ;)

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη τον πέρασα. Θα επανέλθω με εντυπώσεις.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...