Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ριξτε μια ματια

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=19810649&postcount=60

 

Τα σχολια δικα σας...

Τα δικα μου οτι αρχιζουν τα φλασαρισματα...

 

πυ πυ πυ πύραυλος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού έκανα root στο galaxy παίρνω το εξής μήνυμα από το avg:

 

 

 

Installed package:

com.noshufou.android.su is infected

 

Ignore/Uninstall

 

Είναι φυσιολογικό?

 

 

Ειναι το μονο antivirus που στο scan βρισκει το superuser σαν απειλη κ αυτο γιατι η εφαρμογη παιρνει δικαιωματα διαχειρηστη κ τιποτα αλλο.

Οποτε μην μασας.......

Δεν τρεχει τπτ..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sol_Ballads
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έψαξα να δω αν βγήκε η ποτε θα βγει cf-root για την 2.3.6

Πάνω που είχα βολεύει με το νέο settings deluxe.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δειτε τι ποσταρε ενα μελος σε αλλο φορουμ.

Εντυπωσιακο!

http://www.redmondpie.com/install-and-dual-boot-custom-roms-on-galaxy-s-ii-i9100-with-lolboot-root-only/

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας κανω μια ερωτησει οποιος ξερει ας απαντησει . εχω βαλει μια οφισιαλ ρομ της βονταφον ελλας. και βλεπω οτι στα προφιλ δεδομενων εχει προσθετο προφιλ για tethering το οποιο δεν υπηρχε σε αλλες οφισιαλ ρομ που εβαζα στο παρελθον ( εκτος branded ) πως μπορω να διαγραψω το προφιλ δεδομενων ( αφου ειμαι *superuser ) ? που τα βρισκω ;
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας κανω μια ερωτησει οποιος ξερει ας απαντησει . εχω βαλει μια οφισιαλ ρομ της βονταφον ελλας. και βλεπω οτι στα προφιλ δεδομενων εχει προσθετο προφιλ για tethering το οποιο δεν υπηρχε σε αλλες οφισιαλ ρομ που εβαζα στο παρελθον ( εκτος branded ) πως μπορω να διαγραψω το προφιλ δεδομενων ( αφου ειμαι *superuser ) ? που τα βρισκω ;

 

Το προφιλ δεδομενων τι σχεση εχει με το tethering καπου σε χανω.. Ρυθμισεις apn μηπως εννοεις?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το προφιλ δεδομενων τι σχεση εχει με το tethering καπου σε χανω.. Ρυθμισεις apn μηπως εννοεις?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

εκει που αναγραφονται τα apn ειναι μεσα σε ενα προφιλ δεδομενων . η branded εκδοση που εχω εχει καποιο vf thethering προφιλ. τελικα καταφερα να το διαγραψω αλλα ενεργοποιοντας το tethering παω στον υπολογιστη μου δοκιμαζω να μπω σε καποια σελιδα αλλα δεν μπαινει. και τωρα ψαχνω εφαρμογη για wifi tethering ( ωστε να παρακαμπτει το κλειδωμα της vodafone )

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

 

μολις πηρα το sII και ειπα να ψαχτω αν θελει root κτλ. βεβαια οι άπειρες σελιδες του θεματος δε βοηθανε να βγαλω ακρη οποτε ειπα να ρωτησω: εχει καποια πολυ χοντρα μειονεκτηματα η μητρικη του rom που βελτιωνονται με root, οπως πχ η μπαταρια ή αλλα σημαντικα θεματα. γιατι απο μια 1η επαφη με το τηλεφωνο δε βρηκα κατι να με χαλασει, αλλα θελω να ξερω αν θα χρειαστω root απο τωρα, πριν το σεταρω.

 

εχω την 2.3.4 και kernel 2.6.35.7 αν αυτό βοηθάει. έχουν βγει σημαντικές βελτιώσεις και που τις βρίσκω;

 

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

 

μολις πηρα το sII και ειπα να ψαχτω αν θελει root κτλ. βεβαια οι άπειρες σελιδες του θεματος δε βοηθανε να βγαλω ακρη οποτε ειπα να ρωτησω: εχει καποια πολυ χοντρα μειονεκτηματα η μητρικη του rom που βελτιωνονται με root, οπως πχ η μπαταρια ή αλλα σημαντικα θεματα. γιατι απο μια 1η επαφη με το τηλεφωνο δε βρηκα κατι να με χαλασει, αλλα θελω να ξερω αν θα χρειαστω root απο τωρα, πριν το σεταρω.

 

εχω την 2.3.4 και kernel 2.6.35.7 αν αυτό βοηθάει. έχουν βγει σημαντικές βελτιώσεις και που τις βρίσκω;

 

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.

 

Κοιτα, υπαρχουν καποιες ρομ, custom, που ισως εχουν λιγο καλυτερη διαχειρηση μπαταριας. Αλλα δεν ειναι θεμα μπαταριας μονο το ροοτ. σαν ροοτ user μπορεις να τροποποησεις πολυ περισσοτερο το κιξητο σου, να αφαιρεσεις προεγκατεστημενες εφαρμογες που δεν χργσιμοποιεις, να κανεις backup-restore, και να χρησιμοποιησεις καποιες εφαρμογες που θελουν υποχρεωτικα ροοτ για να δουλεψουν. Εγω παντως εκανα απ την πρωτη στιγμη που το πηρα. Η αποφαση δικη σου :-)

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

 

μολις πηρα το sII και ειπα να ψαχτω αν θελει root κτλ. βεβαια οι άπειρες σελιδες του θεματος δε βοηθανε να βγαλω ακρη οποτε ειπα να ρωτησω: εχει καποια πολυ χοντρα μειονεκτηματα η μητρικη του rom που βελτιωνονται με root, οπως πχ η μπαταρια ή αλλα σημαντικα θεματα. γιατι απο μια 1η επαφη με το τηλεφωνο δε βρηκα κατι να με χαλασει, αλλα θελω να ξερω αν θα χρειαστω root απο τωρα, πριν το σεταρω.

 

εχω την 2.3.4 και kernel 2.6.35.7 αν αυτό βοηθάει. έχουν βγει σημαντικές βελτιώσεις και που τις βρίσκω;

 

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.

Δεν θα κανεις τίποτα μεχρι να μάθεις την συσκευη. Περίμενε λίγες μέρες διάβασε ότι φρέσκο υπάρχει και μετα αποφασίζεις.

Γενικά πάντως η συσκευη με την ρομ που έχεις δουλεύει τελεία. Μην βάλεις task killers κλπ σαχλαμαρες που ήταν αναγκαίες σε συσκευές με ασθενικο hardware η παλιότερες android εκδοσεις.

Το root θα το χρειαστεις για να έχεις την συσκευη σου όπως την θέλεις εσυ και για πλήρη backup.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, για να καταλάβω, αν το κινητό δεν είναι μέσω παρόχου, δηλαδή αγορασμένο απλά σαν συσκευή, λογικά το update της samsung σε 2.3.6 δεν θα πρέπει να είναι διαθέσιμο από το official update, πριν απ'όλα τα υπόλοιπα?

 

πιο λογικό δεν είναι? δεν ξέρω... απλά ρωτάω :)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγγνώμη, για να καταλάβω, αν το κινητό δεν είναι μέσω παρόχου, δηλαδή αγορασμένο απλά σαν συσκευή, λογικά το update της samsung σε 2.3.6 δεν θα πρέπει να είναι διαθέσιμο από το official update, πριν απ'όλα τα υπόλοιπα?

 

πιο λογικό δεν είναι? δεν ξέρω... απλά ρωτάω :)

 

Όχι, δεν υπάρχει αυτή η λογική εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά. θα κάνω αυτό που προτείνει ο Κώστας γιατί από πρώτης απόψεως μου φαίνεται μια χαρά σε αντίθεση με το παλιό μου x10 mini pro που ήθελε απαραιτήτως root .
Link to comment
Share on other sites

σημερα εβγαλα off το s2 μετα απο φλασαρισμα kernel,unknown baseband,imei κτλ,δεν εχω backup το φακελο efs(βλακεια μου)βρισκω μονο το efsdev-mmcblk0p1.img χυμα στο root,εχετε καμια ιδεα για επαναφορα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

λες γιαννη? ειχα διαβασει οτι δεν θα κανω δουλει με stock,ευχαριστω το δοκιμαζω καπακι!

***EDIT μολις περασα την επισημη ελληνικη αλλα το s2 εχει πεσει σε bootloop

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λες γιαννη? ειχα διαβασει οτι δεν θα κανω δουλει με stock,ευχαριστω το δοκιμαζω καπακι!

 

Είχε πάθει παρόμοιο πρόβλημα γνωστός μου και έτσι το επαναφέραμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιο mod που να μην δειχνει στης κλησεις τα μυνηματα που στελνω σε διαφορους και να εμφανιζονται εξερχομενα εισερχομενα και αναπαντητες ???συγνωμμη αν εχει απαντηθει σε προηγουμενα ποστ αλλα με το σερτς δεν βρισκω κατι..!
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια υπαρχει καποιο mod που να μην δειχνει στης κλησεις τα μυνηματα που στελνω σε διαφορους και να εμφανιζονται εξερχομενα εισερχομενα και αναπαντητες ???συγνωμμη αν εχει απαντηθει σε προηγουμενα ποστ αλλα με το σερτς δεν βρισκω κατι..!

 

Είναι ένα mod που περιλαμβάνεται στις περισσότερες custom rom, όχι όμως στις stock.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα mod που περιλαμβάνεται στις περισσότερες custom rom, όχι όμως στις stock.

 

εχω custom (leomar) που το εχω περασει και μονος μιας και το βρηκα..αλλα παλι δεν..!στελνω μυνημα και τσουπ παλι εμφανιζεται στης κλησεις!κανω κατι λαθος?πρεπει να το ενεργοποιησω απο καπου?

επισης αξιζει να το κανω η θα αντιμετωπισω προβληματακι στην χρηση των κλησεων?εννοω αν ειναι σταθερο αυτο το mod και αν εχει ψιλοbugs..!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

εχω custom (leomar) που το εχω περασει και μονος μιας και το βρηκα..αλλα παλι δεν..!στελνω μυνημα και τσουπ παλι εμφανιζεται στης κλησεις!κανω κατι λαθος?πρεπει να το ενεργοποιησω απο καπου?

επισης αξιζει να το κανω η θα αντιμετωπισω προβληματακι στην χρηση των κλησεων?εννοω αν ειναι σταθερο αυτο το mod και αν εχει ψιλοbugs..!

 

Φίλε μου εγώ που το χρησιμοποιώ σε omega λειτουργεί μια χαρά.. Το φλασαρες από cwm?? Απο που το είχες κατεβάσει?? Μήπως το αρχείο που κατεβασες ήταν "μισό" δηλαδή δεν ειχε κατεβεί όπως έπρεπε??

Σίγουρα πάντως το mod αυτό δεν επηρεάζει την λειτουργία του dialer η κάτι άλλο οπότε μην ανησυχείς..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ που το χρησιμοποιώ σε omega λειτουργεί μια χαρά.. Το φλασαρες από cwm?? Απο που το είχες κατεβάσει?? Μήπως το αρχείο που κατεβασες ήταν "μισό" δηλαδή δεν ειχε κατεβεί όπως έπρεπε??

Σίγουρα πάντως το mod αυτό δεν επηρεάζει την λειτουργία του dialer η κάτι άλλο οπότε μην ανησυχείς..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

 

μηπως σου ειναι ευκολο να μου στειλεις το λινκ να το φλασαρω μεσω recovery??να το ελεγξω καλυτερα..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

μηπως σου ειναι ευκολο να μου στειλεις το λινκ να το φλασαρω μεσω recovery??να το ελεγξω καλυτερα..

 

Τώρα είμαι εκτός σπιτιού φίλε μου.. Θα στο στείλω όταν παω σπίτι..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παω να παίξω το nova φορτονει κανονικά και μου βγάζει ασπρη οθόνη...ξερει κανεις γιατί????

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...