Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή με 4.1.2 :lol:

 

Καλορίζικη! Ξέρεις μήπως αν χρειάζεται full wipe για να μπει πάνω από την 5.9;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλορίζικη! Ξέρεις μήπως αν χρειάζεται full wipe για να μπει πάνω από την 5.9;

 

Εγώ έκανα EXTRA FULL φίλε μου! :D μια που σκοπεύω να την κρατήσω πολύυυυ καιρό, είπα να καθαρίσω καλά το εργαλείο

Φυσικά και κράτησα titanium backup

 

NeatROM 6.0 is ONLINE peopleeee!!!! :)

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα EXTRA FULL φίλε μου! :D μια που σκοπεύω να την κρατήσω πολύυυυ καιρό, είπα να καθαρίσω καλά το εργαλείο

Φυσικά και κράτησα titanium backup

 

NeatROM 6.0 is ONLINE peopleeee!!!! :)

Την πέρασα με wipe cache και dalvic cache αντί για full και δείχνει μια χαρά.όταν βρω χρόνο θα κάνω κι εγώ full wipe και εγκατάσταση μια μια τις εφαρμογές μου.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα με wipe cache και dalvic cache αντί για full και δείχνει μια χαρά.όταν βρω χρόνο θα κάνω κι εγώ full wipe και εγκατάσταση μια μια τις εφαρμογές μου.

 

Όχι ρε φίλε μια μια, αγόρασε το titanium να βρεις την υγειά σου....

Με ένα κλικ στις στήνει όλες μαζί με τα δεδομένα τους...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε μια μια, αγόρασε το titanium να βρεις την υγειά σου....

Με ένα κλικ στις στήνει όλες μαζί με τα δεδομένα τους...

Το έχω αγοράσει από εποχής Ace αλλά θέλω να βάλω τα πάντα από την αρχή για να ξεσαβουρώνω κιόλας.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους μάστορες....Πέρασα neatrom 6 full wipe!Πολύ ευχαριστημένος αν και μόλις μία μέρα την χρησιμοποιώ και δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη!Έκανα την διαδικασία με το link του mclound που έχει ποστάρει παραπάνω!
Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγοράσει από εποχής Ace αλλά θέλω να βάλω τα πάντα από την αρχή για να ξεσαβουρώνω κιόλας.

 

Καλημέρα παιδάκια!

Λοιπόν κύριε MacLeod (αν έχεις πάρει το nick σου απο το Highlander έτσι είναι το σωστό - και όχι mclound :p )

 

στο χθεσινο φλασάρισμα, κράτησα τον Philz για να δω απόδοση σε σχέση με Apolo....

Η μπαταρία του είναι καλύτερη, έχει ακόμα λίγότερα wakelocks, αλλά η απόκριση είναι ίσως λίγο χειρότερη (μαυ φαίνεται, ελάχιστα) και το ότι δεν υποστηρίζει BLN ...πονάει! Έστησα NoLed και νοιώθω κάπως... φλώρος.... :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδάκια!

Λοιπόν κύριε MacLeod (αν έχεις πάρει το nick σου απο το Highlander έτσι είναι το σωστό - και όχι mclound :p )

 

στο χθεσινο φλασάρισμα, κράτησα τον Philz για να δω απόδοση σε σχέση με Apolo....

Η μπαταρία του είναι καλύτερη, έχει ακόμα λίγότερα wakelocks, αλλά η απόκριση είναι ίσως λίγο χειρότερη (μαυ φαίνεται, ελάχιστα) και το ότι δεν υποστηρίζει BLN ...πονάει! Έστησα NoLed και νοιώθω κάπως... φλώρος.... :lol:

 

Δεύτερη μέρα με Philz κι εγώ και συμφωνώ για την μπαταρία και την απόκριση!Έχω και κάποιες απορίες..Όταν κλειδώνει η οθόνη η γραμμή εργασιών εμφανίζεται μόνιμα πάνω?Και τι κάνουμε με τα updates της neatrom?

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα με Philz κι εγώ και συμφωνώ για την μπαταρία και την απόκριση!Έχω και κάποιες απορίες..Όταν κλειδώνει η οθόνη η γραμμή εργασιών εμφανίζεται μόνιμα πάνω?Και τι κάνουμε με τα updates της neatrom?

 

1. έτσι δεν πρέπει; Στην lockscreen να εμφανίζεται η statusbar? (αυτό δεν εννοείς; )

2. Τι εννοείς τι κάνουμε με τα updates? Η Rom έχει updates κάθε 2 μήνες περίπου (μια που είναι stock based)

αν εννοείς για την εφαρμογή updates, εγώ την κάνω disable και ενημερώνομαι απο το xda...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

1. έτσι δεν πρέπει; Στην lockscreen να εμφανίζεται η statusbar? (αυτό δεν εννοείς; )

2. Τι εννοείς τι κάνουμε με τα updates? Η Rom έχει updates κάθε 2 μήνες περίπου (μια που είναι stock based)

αν εννοείς για την εφαρμογή updates, εγώ την κάνω disable και ενημερώνομαι απο το xda...

 

Ναι στην lockscreen εννοώ υπάρχει επιλογή να μην φαίνεται ή την δείχνει μόνιμα?Για τα updates εννοώ τα mods/themes/modems!

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Ναι στην lockscreen εννοώ υπάρχει επιλογή να μην φαίνεται ή την δείχνει μόνιμα?Για τα updates εννοώ τα mods/themes/modems!

 

Στα γρήγορα που έψαξα δεν νομίζω να υπάρχει option για να κρύψεις την statusbar στο lock screen... Αλλά άν ρωτήσεις / ζητήσεις στο επίσημο thread κάποιο modάκι, τα παιδιά θα το φτιάξουν πιστεύω...

 

Σχετικά με τα mods / themes... τα κατεβαζεις και τα φλασάρεις...

καλό θα είναι να κρατήσεις ένα nandroid backup πρώτα! ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα που έψαξα δεν νομίζω να υπάρχει option για να κρύψεις την statusbar στο lock screen... Αλλά άν ρωτήσεις / ζητήσεις στο επίσημο thread κάποιο modάκι, τα παιδιά θα το φτιάξουν πιστεύω...

 

Σχετικά με τα mods / themes... τα κατεβαζεις και τα φλασάρεις...

καλό θα είναι να κρατήσεις ένα nandroid backup πρώτα! ;)

 

Πολύ ωραία ευχαριστώ και πάλι!

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Στον dorimanx 9.43 υπάρχει κάποιο bug στα στατιστικά χρήσης της μπαταρίας; Τον χρησιμοποιώ με την slimbean και εμφανίζει ελάχιστα πράγματα, μόνο για την οθόνη, την ετοιμότητα κυψέλης και το mediaserver. Κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

NeatROM users (και γενικά Stock), δοκιμάστε αυτό

Είναι πολύ μουράτο, και δεν χρειάζεται να φλασάρετε κάποιο θέμα απο αυτά που κυκλοφορούν! :D

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

NeatROM users (και γενικά Stock), δοκιμάστε αυτό

Είναι πολύ μουράτο, και δεν χρειάζεται να φλασάρετε κάποιο θέμα απο αυτά που κυκλοφορούν! :D

 

Τι είναι αυτό; Δυσκολεύομαι λίγο με τη γλώσσα :p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η 6.01. Την έβαλα πολύ εύκολα. Η αναβάθμιση από NeatRom 5.5 έγινε πανεύκολα. Παρέμεινα με Philz. Αν ξέρει κάποιος ότι ο Apollo είναι καλύτερος, ας μας πεί.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η 6.01. Την έβαλα πολύ εύκολα. Η αναβάθμιση από NeatRom 5.5 έγινε πανεύκολα. Παρέμεινα με Philz. Αν ξέρει κάποιος ότι ο Apollo είναι καλύτερος, ας μας πεί.

 

Δοκίμασα τον Philz για 2 μέρες... πιστεύω πως η απόκριση είναι πιο αργή...

Μια χαρά είχα notifications με το NoLED

Σήμερα έβαλα ξανά τον Apolo regular, και έχω πάλι το αγαπημένο μου BLN :D

 

Επίσης έβαλα τα Settings που αναφέρω πιο πάνω τα οποία είναι τρελή μούρη

και το widgetlocker για να έχω AOSP lockscreen με configurable targets, μια που το μανίσιο lockscreen της sammy με ψιλοχαλάει...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εφαρμογή του Gmail. Δέχομαι κανονικά τα email κ τα ανοίγω κανονικά, αλλά δεν μπορώ να στείλω ούτε να διαγράψω. Δηλαδή φαίνονται ότι τα διαγράφω Αλλά όταν μπω από τον υπολογιστή Όχι μόνο δεν έχουν διαγραφεί Αλλά φαίνονται και σαν αδιάβαστα...

Καμία ιδέα;

 

Edit: άκυρο τελικα ολα καλα...απεγκατεστησα την ενημερωση, την εκανα παλι εγκατασταση κ ολα καλα :)

Edited by teobot
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η 6.01. Την έβαλα πολύ εύκολα. Η αναβάθμιση από NeatRom 5.5 έγινε πανεύκολα. Παρέμεινα με Philz. Αν ξέρει κάποιος ότι ο Apollo είναι καλύτερος, ας μας πεί.

 

Εγώ πάντως προτιμούσα τον Apollo λόγω BLN και καλής μπαταρίας. Αν τελικά θέλεις να το δοκιμάσεις για να το διαπιστώσεις και μόνος σου κατέβασε και την εφαρμογή με τις ρυθμίσεις του κερνελ. Απ' αυτές ενεργοποιείς και το BLN.

Link to comment
Share on other sites

Όντος το BLN είναι φανταστικό και παίζει καλά με Apollo. Thanks guys!

Καλημέρα σε όλους! Τι είναι αυτό το BLN ρε παιδιά;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Τι είναι αυτό το BLN ρε παιδιά;

BackLight Notification

Ανάβουν τα κουμπάκια όταν έχεις αναπάντητες, sms, emails κτλ

 

Προτείνετε governors να δούμε τι θα κάνουμε.. Όχι πολύ για power save..

zzmove + sio

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...