Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε βαζω ποτε ελληνικα σαν γλωσσα για το συστημα, μονο στο πληκτρολογιο.

 

Μια απο τα ιδια.

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε βαζω ποτε ελληνικα σαν γλωσσα για το συστημα, μονο στο πληκτρολογιο.

 

Εγκρίνω και επαυξάνω!

 

by the way είμαι με neat superlite και είναι καλούλα ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος που φοραω slimbean 4.3 build 1, ειναι αψογη.

 

περασα και εγω την 4.3 αλλα εχω ενα προβλημα δεν μπορω να εγκαταστησω τον superuser

ζηταει αναβαθμηση το su binary και μετα επανεκινηση

δεν μπορω να αλλαξω την αναλυση τις οθονης στο lcd density μου λεει please check for root access.

δεν δουλευει ουτε το spirit UL ERROR NO FM ACCESSIBLE

καμια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

περασα και εγω την 4.3 αλλα εχω ενα προβλημα δεν μπορω να εγκαταστησω τον superuser

ζηταει αναβαθμηση το su binary και μετα επανεκινηση

δεν μπορω να αλλαξω την αναλυση τις οθονης στο lcd density μου λεει please check for root access.

δεν δουλευει ουτε το spirit UL ERROR NO FM ACCESSIBLE

καμια ιδεα

 

να εγκαταστησεις το superuser?

για δοκιμασε να πας settings>advanced options>superuser>menu>settings>superuser access και δες αν επιτρεπει εκει "apps and ADB" αν οχι βαλτο εσυ

 

Γιατί δεν βάζετε ελληνικά στο σύστημα;

 

Μου φαινεται σαν πιο πρεπον η αγγλικη γλωσσα για γλωσσα συστηματος, χωρις να θεωρω την Ελληνικη κατωτερη.

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζετε ελληνικά στο σύστημα;

 

Δεν μου αρεσουν οι μεταφρασεις

Με βολευει στα αγγλικα, τα εξασκω κιολας για να μην τα ξεχναω.

Πιο κομψο κατ' εμε με τα αγγλικά

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσουν οι μεταφρασεις

Με βολευει στα αγγλικα, τα εξασκω κιολας για να μην τα ξεχναω.

Πιο κομψο κατ' εμε με τα αγγλικά

 

+1

Ακόμα, μερικές φορές λόγω ακριβώς της μη καλής μετάφρασης ειναι σαν να μην καταλαβαίνω τι θέλει να πει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσουν οι μεταφρασεις

Με βολευει στα αγγλικα, τα εξασκω κιολας για να μην τα ξεχναω.

Πιο κομψο κατ' εμε με τα αγγλικά

 

Και εγώ, θεωρώ ότι είναι πιο εύχρηστο και πιο "original" στα αγγλικά...

Άλλωστε και ποτέ δεν χρησιμοποίησα PC με Ελληνικά Windows, δεν καταλαβαίνω τι λένε οι επιλογές και τα μηνύματα :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, θεωρώ ότι είναι πιο εύχρηστο και πιο "original" στα αγγλικά...

Άλλωστε και ποτέ δεν χρησιμοποίησα PC με Ελληνικά Windows, δεν καταλαβαίνω τι λένε οι επιλογές και τα μηνύματα :)

 

Ακριβώς. Ελληνικα γραφω μονο και μιλαω.

Ολα τα αλλα στα αγγλικά.

 

Στο θέμα μας..

Βαρεθηκα λιγακι με neatrom..

Τι να φορεσω;

Εχω την εντύπωση οτι οσο περναει ο καιρος καθε ρομ χανει την σπιρταδα της.. Χωρις να την γεμιζω εγω.

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Ελληνικα γραφω μονο και μιλαω.

Ολα τα αλλα στα αγγλικά.

 

Στο θέμα μας..

Βαρεθηκα λιγακι με neatrom..

Τι να φορεσω;

Εχω την εντύπωση οτι οσο περναει ο καιρος καθε ρομ χανει την σπιρταδα της.. Χωρις να την γεμιζω εγω.

 

Βαλε την CM 10.1 RC να ησυχασει το κεφαλι σου...! Εγω απο την στιγμη που την εβαλα δεν ξαναφλασαρα... :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βαλε την CM 10.1 RC να ησυχασει το κεφαλι σου...! Εγω απο την στιγμη που την εβαλα δεν ξαναφλασαρα... :p

 

Η ακομα και 10.2 που ειναι η 4.3 αλλα θα παιρνεις συνεχεια updates γιατι τωρα βγηκε! :)

Link to comment
Share on other sites

Η ακομα και 10.2 που ειναι η 4.3 αλλα θα παιρνεις συνεχεια updates γιατι τωρα βγηκε! :)

 

Προσωπικα δεν θα δοκιμαζα ακομα 4.3, αλλα οποιος θελει δοκιμαζει βεβαιως βεβαιως!!!!!:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν θα δοκιμαζα ακομα 4.3, αλλα οποιος θελει δοκιμαζει βεβαιως βεβαιως!!!!!:lol::lol::lol:

 

απο την στιγμη που παιρνει συνεχεια updates δεν υπαρχει προβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

Βαρεθηκα λιγακι με neatrom..

Τι να φορεσω;

Εχω την εντύπωση οτι οσο περναει ο καιρος καθε ρομ χανει την σπιρταδα της.. Χωρις να την γεμιζω εγω.

 

Εκεί είναι το θέμα...

Οι ROMS με 4.2.2 πεθάνανε (κοινώς γίνανε βαρετές)

οι καινούργιες με 4.3 έχουνε πολλές παιδικές ασθένειες (graphic glitches συνήθως και πάει λέγοντας)

 

Εγώ προσωπικά κουράστηκα... έχω την neat superlite 4 μέρες και αν δω ότι δεν κάνει χαζά αράζω, διαφορετικά βάζω την παλιά καλή CM μου...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αμεσα λεγοντας? Δηλαδη?

 

Σε σχεση με 4.1.2 πέφτει πολυ πιο γρήγορα..

 

Παιδιά ξερει κανεις,

Μου εχει κολλήσει το wifi ουτε μπορώ να το ανοίξω ουτε να το κλείσω ουτε τίποτα, δεν πατιέται το κουμπί.

Εκανα reflash τον κερνελ, με wipe cache /dalvik

Τιποτα

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη το θεμα την καταναλωσης της μπαταριας και χωρις να θελω να βγω off-topic, πιστευω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πετυχει καποιος περισσοτερο απο μια ημερα συνεχομενης χρησης, παντα με κλειστα wifi/data/sync και με την συσκευη ΟΛΗ την ημερα αναμμενη...

 

Καλως ή κακως ετσι λειτουργουν αυτες οι συσκευες, και τις αλλαγες των roms τις κανουμε περισσοτερο σαν "σπορ" παρα για να πετυχουμε κατι καλυτερο στον συγκεκριμενο τομεα... Εγω τουλαχιστον, χωρις να θεωρουμαι expert, πιστευω οτι ΔΕΝ γινεται...

 

Ουτε roms, ουτε kernels, ουτε αλλα μαγικα κολπα... Απο την στιγμη που ασχοληθηκα με αυτες τις συσκευες, εχω παντα εναν φορτιστη μαζι μου για καθε ενδεχομενο...

 

Τελειωνοντας, θυμηθηκα οτι πριν καιρο με την 4.0.4 (official) καταφερα και περασα 1,5 ημερα χωρις φορτιση... Μεχρι εκει!!!

 

Ολα τα αλλα για 4 και 5 και 6 ημερες που γραφουν καποιοι, εγω τα ακουω βερεσε... Δεν τους αμφισβητω, αλλα απορω ΠΩΣ ακριβως χρησιμοποιουν την συσκευη τους...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ πολυ το τηλέφωνο εγω παντως.

Κατα τις 4 το μεσημέρι βαζω τη δεύτερη μπαταρία

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά, λίγες μέρες τώρα που έχω βάλει το πρώτο stable 4.3 της Slim Bean, έχω δει τρομερή διαφορά στην ταχύτητα! Και δεν το περίμενα, νόμιζα πως μόνο η κάμερα και το Dialer θα άλλαζαν. Είναι γρήγορο σαν iphone 5 και απροβλημάτιστο. Πιστεύω πως όσοι έχετε τις αμφιβολίες σας για την 4.3 πρέπει να τη δοκιμάσετε, θα δείτε και εσείς τη διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Καποιος με το θεμα με το wifi μπορεί να με βοηθήσει;

Περασα και την neat απο πάνω αλλα παλι τίποτα.. Δεν αντιδράει καν

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καποιος με το θεμα με το wifi μπορεί να με βοηθήσει;

Περασα και την neat απο πάνω αλλα παλι τίποτα.. Δεν αντιδράει καν

 

Πρέπει να πείραξες το wpa_supplicant.conf.

Βρίσκεται στη θέση: /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf.

Κάνε το μία αποκοπή και μετέφερε το στο pc. Μετά κάνε ένα reboot και πες μου. Το μόνο κακό, θα χάσεις αποθηκευμενα passwords.

Link to comment
Share on other sites

Τελειωνοντας, θυμηθηκα οτι πριν καιρο με την 4.0.4 (official) καταφερα και περασα 1,5 ημερα χωρις φορτιση... Μεχρι εκει!!!

Ολα τα αλλα για 4 και 5 και 6 ημερες που γραφουν καποιοι, εγω τα ακουω βερεσε... Δεν τους αμφισβητω, αλλα απορω ΠΩΣ ακριβως χρησιμοποιουν την συσκευη τους...

Αν και οφ τοπικ θα σου απαντησω για να λυθει η απορια σου το φορτισα την περασμενη κυριακη,την δευτερα το πρωι το ανοιξα και ειχα 100% μπαταρια,εφυγα για την δουλεια αλλα γυρισα πισω διοτι κρυωσα και ειχα αρρωστησει κρυολογημα.το ανοιγα ολη την εβδομαδα που ημουν σπιτι 10 το πρωι με 10 το βραδυ wifi καθε πρωι ενα λεπτο για ενημερωση του καιρου.δεχθηκα 6 τηλεφωνα και εκανα και εγω 5 τωρα σημερα παρασκευη βραδυ το εκλεισα στις 23.32 και ειχα 47% λαβε υπ'οψιν σου οτι φοραει την 4.1.2 και κλειστο το βραδυ εχει απωλεια 1%.αυτο δεν ειναι χρηση κινητου ειναι καταχρηση...ετσι κραταει ειδαλως αμα εισαι καλα και το δουλευεις κλαφτα χαραλαμπε.και παλι συγγνωμη για το οφ τοπικ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...