Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πως την κάνεις επιλογή ;Για δώσε οδηγίες ;

 

Δυστυχως δεν τα καταφερα να μπουταρει η δευτερη ρομ γιατι αποτι καταλαβα πρεπει και οι δυο ναναι custom rom και επειδη εχω officiall γιαυτο. ειναι πολυ ευκολη διαδικασια.δες εδω στο κερνελ 3.ο.1 http://www.gokhanmoral.com/ παντος σαν ιδεα ειναι καλο το dualboot sτο κινητο μας.οπιος φοραει custom rom μπορει να δοκιμασει.αναφερομαι σε ICS Roms ετσι

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω κανει ολλα τα βηματα που αναφερει ο φιλος μας στο post για το root...οταν ομως παω στο odin na φωρτωσω το insecure kernel ενω ειμαι σιγουρος οτι εχω κατεβασει το σωστο και εχω κανει ολλα τα υπολοιπα βηματα σωστα,,,οταν παταω start μου λεει οτι gti9100_xwkk5_insecure md5 is invalid.....πριν ρωτησει κανενας ειμαι σε download mode
Link to comment
Share on other sites

γεια!!

απο κατεβάζουμε την CyanogenMod9, ψάχνω αλλά τίποτα!

ευχαριστώ!

http://download.cyanogenmod.com/?device=galaxys2

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

 

Η εγκατασταση της ειναι ιδια με την omega η γινεται απαραιτητα με Odin?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ολλα τα βηματα που αναφερει ο φιλος μας στο post για το root...οταν ομως παω στο odin na φωρτωσω το insecure kernel ενω ειμαι σιγουρος οτι εχω κατεβασει το σωστο και εχω κανει ολλα τα υπολοιπα βηματα σωστα,,,οταν παταω start μου λεει οτι gti9100_xwkk5_insecure md5 is invalid.....πριν ρωτησει κανενας ειμαι σε download mode

 

 

 

μπορει να βοηθησει καπιος?????

Link to comment
Share on other sites

μπορει να βοηθησει καπιος?????

 

καντο με το δευτερο τροπο απο τον οδηγο( ποστ 2 ) CFROOT kernel

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω ότι έβγαλε update σε 1.3 o westcrip (resurrection) σήμερα... Αν και πολλά updates χωρίς νόημα βλέπω.

 

Όχι ,αυτό έχει νόημα γιατί η 1.2 είχε πολλά bugs

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όχι ,αυτό έχει νόημα γιατί η 1.2 είχε πολλά bugs

Και όμως παραμένω με την 1.2 και δεν έχω αντιμετωπίσει σχεδόν κανένα πρόβλημα. Το μόνο bug που συνάντησα ήταν με τη lockscreen όταν το γύριζες σε honeycomb που δεν υπήρχε unlock button. Από κει και πέρα ούτε force crashes, ούτε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω ότι έβγαλε update σε 1.3 o westcrip (resurrection) σήμερα... Αν και πολλά updates χωρίς νόημα βλέπω.

 

Oxi αυτο ειχε πραγματικα νοημα , η 1.2 ειχε πολλα bugs , τωρα δουλευει απροβληματιστα , Μολις την περασα και ολα δειχνουν μια χαρα , αν και θελω λιγο χρονο να την συνηθισω

Link to comment
Share on other sites

Oxi αυτο ειχε πραγματικα νοημα , η 1.2 ειχε πολλα bugs , τωρα δουλευει απροβληματιστα , Μολις την περασα και ολα δειχνουν μια χαρα , αν και θελω λιγο χρονο να την συνηθισω

 

Είναι και 4.0.4 cm9.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά όσοι έχετε βάλει ics οι εφαρμογές σας έχουν παραμείνει ή χρειάζετε να κάνουμε update σε όλες ώστε να είναι συμβατές με ics?

 

Οι περισσότερες είναι συμβατές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τα αρχεια της external micro sd φαινονται απο την διαχειριση?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κ εγω τη Ressurection Remix κ η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε, αν κ με ψιλοχαλασαν τα μεγαλα εικονιδια του launcher κ εφαγε μια φρικη το notification menu μπερδευτηκαν wifi/bluetooth κτλ, τα γραφικα τους..

Αλλο ηθελα να ρωτησω.. Υπαρχει μηπως κανενα .apk για επαφες κ dialer οπως ειναι στη GB?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κ εγω τη Ressurection Remix κ η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε, αν κ με ψιλοχαλασαν τα μεγαλα εικονιδια του launcher κ εφαγε μια φρικη το notification menu μπερδευτηκαν wifi/bluetooth κτλ, τα γραφικα τους..

Αλλο ηθελα να ρωτησω.. Υπαρχει μηπως κανενα .apk για επαφες κ dialer οπως ειναι στη GB?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-6

 

Για την notification bar αν πας στο ROM control/ toogles , μπορείς να την αλλάξεις και να την κανείς όπως παλιά

Link to comment
Share on other sites

Για την notification bar αν πας στο ROM control/ toogles , μπορείς να την αλλάξεις και να την κανείς όπως παλιά

 

Μου αρεσει οπως ειναι, απλα ψιλοκολλησαν τα γραφικα σε καποια φαση. Σχετικα με τα αλλα 2 που ρωτησα αν γνωριζει καποιος θα του ημουν υποχρεος :-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει οπως ειναι, απλα ψιλοκολλησαν τα γραφικα σε καποια φαση. Σχετικα με τα αλλα 2 που ρωτησα αν γνωριζει καποιος θα του ημουν υποχρεος :-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-6

 

και εγω ειχα κολλησει στην αρχη , αλλα τωρα με βολευει παρα πολυ , εχει επαφες και μητρωο κλησεων μαζι , κατι που εχει βγαλει η samsung απο το ICS , οντως στο GB ηταν το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες και καλο Πασχα.

Εχω περασμενη την omega 10.4 στη συσκευη.

Μου ζηταει ενημερωση στο play store ο Touchwiz launcher αλλα εξαιτιας καποιου σφαλματος (941)

δεν μπορω να κανω την αναβαθμιση του.

Ξερετε τι συμβαινει?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες και καλο Πασχα.

Εχω περασμενη την omega 10.4 στη συσκευη.

Μου ζηταει ενημερωση στο play store ο Touchwiz launcher αλλα εξαιτιας καποιου σφαλματος (941)

δεν μπορω να κανω την αναβαθμιση του.

Ξερετε τι συμβαινει?

 

κανε ενα clear cache και data στο play store και ξαναδοκίμασε

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα clear cache και data στο play store και ξαναδοκίμασε

 

Και μια ακομα ερωτηση που δεν εχει απαντηθει ακομα, μιας και σε βρηκα εδω.

Στο cpu no frills ποιος ειναι ο καλυτερος governor για πιο καλη μπαταρια και καλυτερο I/O?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακομα ερωτηση που δεν εχει απαντηθει ακομα, μιας και σε βρηκα εδω.

Στο cpu no frills ποιος ειναι ο καλυτερος governor για πιο καλη μπαταρια και καλυτερο I/O?

 

Τι kernel φοράς?

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...