Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η γνωστη απαντηση.........Apolo 4.15b regular :D:D

Επομένως, μιας που έβαλα neat, φλασάρω τον 4.15 και wipe cache / dalvic και ειμαι έτοιμος; τελικά, επιστρέφω στην Neat που τόσο αγαπάμε ;)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επομένως, μιας που έβαλα neat, φλασάρω τον 4.15 και wipe cache / dalvic και ειμαι έτοιμος; τελικά, επιστρέφω στην Neat που τόσο αγαπάμε ;)

 

καλά θα είναι να κάνεις ένα kernel wipe του hawkerpaul πριν και τα wipes μετα...

αλλά και να μείνεις με τον apolo που έχει στο aroma της neat, δεν θα έχεις πρόβλημα...

 

Άργησες να την περάσεις

OMG και 3 LOL!!! :lol:

Καλώς τον φίλο μου! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλά θα είναι να κάνεις ένα kernel wipe του hawkerpaul πριν και τα wipes μετα...

αλλά και να μείνεις με τον apolo που έχει στο aroma της neat, δεν θα έχεις πρόβλημα...

 

 

OMG και 3 LOL!!! :lol:

Καλώς τον φίλο μου! :)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!υπαρχει καποιος τροπος χωρις root, να αυξηθει η φωτεινοτητα?

Το 'Lux' δεν χρειάζεται ρουτ.

Αν και πιστεύω γενικά δεν χρειάζεται το ρουτ για τέτοια εφαρμογή.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι, δεν χρειάζεται το stock pit.

 

Ευχαριστώ στεφ

Ήθελα να παίξω λίγο όταν βάλω την επόμενη εκδοση της 5.1.1 αλλά δεν ήθελα να αλλαζω και τα repartitions!!! Το φοβόμουν επειδή υποτίθεται η neat βασίζεταιστη σστον ρομ

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Εχω χάσει πολλά επεισόδιά και μάλλον είμαι άκυρος αλλά θα το ρωτήσω.

Σε 20 μέρες μου τελειώνει στο dropbox τα 40 γίγα που εδινε free λόγω Samsung .

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το συνεχίσω ή πρέπει πλέον να βολευτώ στα 2;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς συνδρομή δύσκολα...μάλλον θα βολευτείς στα 2.

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ στεφ

Ήθελα να παίξω λίγο όταν βάλω την επόμενη εκδοση της 5.1.1 αλλά δεν ήθελα να αλλαζω και τα repartitions!!! Το φοβόμουν επειδή υποτίθεται η neat βασίζεταιστη σστον ρομ

 

:blink: :worry:

 

partition = διαμέρισμα μαγνητικού μέσου

re - partition = η επαναδημιουργία του partition

 

Πάμε στα δικά μας...

Αν η rom που θες να βάλεις, δεν έχει θέμα με τα partitions που έχεις δημιουργήσει (που δεν θα έχει) τα αφήνεις όπως είναι...

Βέβαια, απο την στιγμή που ο developer δεν αναφέρει κάτι σχετικό, γιατί να μην τα επαναφέρεις σε stock μορφή;

Τις εφαρμογές θα τις επαναφέρεις υποθέτω με titanium, αρα το χάσιμο χρόνου σου θα είναι ελάχιστο...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

:blink: :worry:

 

partition = διαμέρισμα μαγνητικού μέσου

re - partition = η επαναδημιουργία του partition

 

Πάμε στα δικά μας...

Αν η rom που θες να βάλεις, δεν έχει θέμα με τα partitions που έχεις δημιουργήσει (που δεν θα έχει) τα αφήνεις όπως είναι...

Βέβαια, απο την στιγμή που ο developer δεν αναφέρει κάτι σχετικό, γιατί να μην τα επαναφέρεις σε stock μορφή;

Τις εφαρμογές θα τις επαναφέρεις υποθέτω με titanium, αρα το χάσιμο χρόνου σου θα είναι ελάχιστο...

Δημήτριε πριν βάλω την επόμενη εκδοση 5.1.1 θέλω να δοκίμασε κάνα δυο αλλες και να ξαναδώ λίγο neat αλλά αν ήθελε/θέλει τα στοk partitions τοτε δε θα πάωσε στοκ και μετα να ξαναγυρναω σε 1/4gb γιατί την τελευταια φορά δε μου δούλεψε τις πρωτες δυο τρεις φορες οποτε βαριεμαι να ψάχνω παλι μονο κ μονο για λιγες δοκιμές...εξ ου και ταre-partitions ππροφανώς με τροποποίηση του μεγέθους απο 1/4 τώρα σε στον και ξανά πίσω σε 1/4

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Δημήτριε πριν βάλω την επόμενη εκδοση 5.1.1 θέλω να δοκίμασε κάνα δυο αλλες και να ξαναδώ λίγο neat αλλά αν ήθελε/θέλει τα στοk partitions τοτε δε θα πάωσε στοκ και μετα να ξαναγυρναω σε 1/4gb γιατί την τελευταια φορά δε μου δούλεψε τις πρωτες δυο τρεις φορες οποτε βαριεμαι να ψάχνω παλι μονο κ μονο για λιγες δοκιμές...εξ ου και ταre-partitions ππροφανώς με τροποποίηση του μεγέθους απο 1/4 τώρα σε στον και ξανά πίσω σε 1/4

 

καλά, αν είναι να παίξεις, άστο όπως είναι... Νόμιζα ότι είχες καταλήξει ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, χάρηκα που είμασταν μαζί στο φόρουμ για το κινητό μας αλλά ήρθε η ώρα να σας αφήσω χρόνους. Παρέλαβα το Mlais M9 χτες. Θα σας βλέπω και θα σας απαντάω όσο μπορώ.
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες, χάρηκα που είμασταν μαζί στο φόρουμ για το κινητό μας αλλά ήρθε η ώρα να σας αφήσω χρόνους. Παρέλαβα το Mlais M9 χτες. Θα σας βλέπω και θα σας απαντάω όσο μπορώ.

 

Δεν έχεις σκοπό να αυτοκτονήσεις έτσι;

Απαπαπα ανατρίχιασα ρε Ελληνόδρακε, η έκφραση χρησιμοποιείται όταν κάποιος τα τινάξει... :cry:

 

Anyways, μεγειά το καινούργιο σου εργαλείο, κοίτα να το χαρείς στο μάξιμουμ! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις σκοπό να αυτοκτονήσεις έτσι;

Απαπαπα ανατρίχιασα ρε Ελληνόδρακε, η έκφραση χρησιμοποιείται όταν κάποιος τα τινάξει... :cry:

 

Anyways, μεγειά το καινούργιο σου εργαλείο, κοίτα να το χαρείς στο μάξιμουμ! :)

 

 

Μολις μετα το σας αφησα χρονους σας ανακουφισα μετα ετσι; Σας τρομαζω ευκολα :lol:

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/rom-mokee-unofficial-builds-t3103865 Νεα LP Rom για το εργαλειο μας το τερατακι.

Τωρα το εδωσα στον μικρο αδερφο μου το S2 με Paranoid Android 5.1.1 και ειναι ευχαριστημενος με Apolo. Η Ρομ αυτην ειναι σταθερη παιδες.

 

ΥΓ:Ναι ξερει απο android, ηταν πρωην Nexus 4 αλλα του επεσε απο το 6ο οροφο και να τα μας.Μακαρι να μην το διαλυσει.

Edited by GreekDragon
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Από ταχύτητα πως πάει το s2 σε lollipop σε σχέση με kitkat;

 

Εγώ το βλέπω πιο σβέλτο το cm12.1 από AOSP NEAT που είχα πριν!!!! Ειδικά τωρα που έβαλα και CM GAPPS νομίζω ότι πάει ακόμα καλύτερα και χωρίς σχεδόν κανενα κολλημα :)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι ο άσχετος. Η συσκευή δεν έχει πειραχτεί από άποψη partition. Πάω να βάλω την CM 12.1 και τα nano gapps που προτείνουν για απείραχτη συσκευή και μου βγάζει μήνυμα για ανεπαρκή χώρο. Τι κάνω;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι ο άσχετος. Η συσκευή δεν έχει πειραχτεί από άποψη partition. Πάω να βάλω την CM 12.1 και τα nano gapps που προτείνουν για απείραχτη συσκευή και μου βγάζει μήνυμα για ανεπαρκή χώρο. Τι κάνω;

 

Άλλαξε gapps και βάλε μικρότερου μεγέθους. η βάλε τα CM gapps νομίζω ότι είναι τα minimum.

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps

 

Φυσικά ακόμη καλύτερα αν αλλάξεις και τα partitions ωστε να αυξήσεις το μέγεθος συστηματος και data.

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα μια Rom που λέγεται slim με τα δικά της gapps και την πέρασε κανονικά.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα μια Rom που λέγεται slim με τα δικά της gapps και την πέρασε κανονικά.

 

Ωραία!!! Όταν εχεις καποιες πρωτες εντυπώσεις πες μας ποια ακριβως εβαλες κ πως σου φαίνεται απο λαγκ, μπαταρία κλπ ;)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Neatrom forever....

ξυπνήστε αδέρφια! :)

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...