Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην slim που φοράω είναι user app γιατί εγώ τους έχω βάλει. Δεν ήταν προεγκατεστημένοι .

 

Το ότι τους έβαλες εσύ δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι user app.

Δες από το titanium τι είναι και άλλαξε το αν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ότι τους έβαλες εσύ δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι user app.

Δες από το titanium τι είναι και άλλαξε το αν χρειάζεται.

 

Είναι user app το τσέκαρα

Link to comment
Share on other sites

Το Titanium το εχω αγορασμενο, απλα προτιμω να αφηνω τις εφαρμογες να κατεβαινουν απο την Google, καθαρα για... ψυχολογικους λογους, οτι - και καλα - θα εγκατασταθουν "αγνες και καθαρες"...!!! :lol::lol::lol:

Δεν εχω δοκιμασει να επαναφερω, περα απο μια φορα... Ειναι πιο γρηγορο απο το κατεβασμα?

 

Το titanium είναι μαζί με το Nova οι πιο σοφές αγορές που έχω κάνει...

Αν δεν το βάλεις να πάρει backup εφαρμογές συστήματος και τις ρυθμίσεις τους δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα

Κατα μέσο όρο το φλασάρισμα rom μαζί με κέρνελ και επαναφορά εφαρμογών μου πέρνει ένα 10λεπτο (το nandroid το αφήνω απ έξω)

Εσένα;

 

 

Στράτο και στην rootbox το Maps είναι εφαρμογή χρήστη και ΟΧΙ συστήματος (τσεκαρισμένο με titanium)

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το titanium είναι μαζί με το Nova οι πιο σοφές αγορές που έχω κάνει...

Αν δεν το βάλεις να πάρει backup εφαρμογές συστήματος και τις ρυθμίσεις τους δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα

Κατα μέσο όρο το φλασάρισμα rom μαζί με κέρνελ και επαναφορά εφαρμογών μου πέρνει ένα 10λεπτο (το nandroid το αφήνω απ έξω)

Εσένα;

 

Χμμμμ.... γκουχ-γκουχ...!!!! Θα σου πω μονο οτι η επαναφορα εφαρμογων μεσω της Google παιρνει πανω απο μια ωρα με το κινητο διπλα στο ρουτερ (επαναφερω καμμια 140ρια εφαρμογες)

Με επεισες φιλε μου, σε ευχαριστω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στράτο και στην rootbox το Maps είναι εφαρμογή χρήστη και ΟΧΙ συστήματος (τσεκαρισμένο με titanium)

 

Βασικά είναι θέμα αρχείου εγκατάστασης.Εκεί ορίζεται που και πως θα μπει.

Που να ξέρω για την rootbox (default) ή πόσο σίγουρος να είμαι για το από που κατέβασε το αρχείο εγκατάστασης; (αφού τους έβαλε μετά) :D

Μπορώ να φτιάξω κι εγώ ζιπάκια που να μπαίνουν οι χάρτες είτε user είτε system :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φωτιες αναβεις παλι.

Και χτες περασα την rootbox by infected..

Εντωμεταξυ παρατηρω χαμηλή ποιότητα στο YouTube, το εχει δει αλλος..;

Αλλα πολύ, σαν να πιξελιαζει

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φωτιες αναβεις παλι.

Και χτες περασα την rootbox by infected..

Εντωμεταξυ παρατηρω χαμηλή ποιότητα στο YouTube, το εχει δει αλλος..;

Αλλα πολύ, σαν να πιξελιαζει

 

Ανάλογα τη σύνδεση σου, αλλάζει η ποιότητα στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Φωτιες αναβεις παλι.

Και χτες περασα την rootbox by infected..

Εντωμεταξυ παρατηρω χαμηλή ποιότητα στο YouTube, το εχει δει αλλος..;

Αλλα πολύ, σαν να πιξελιαζει

 

Ρυθμισεις-γενικα και μετα τικαρε την πρωτη επιλογη για υψηλη ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημενη την εχω την επιλογή εννοείται.

Και εκτος αυτού, μιλαμε παντα για το ίδιο wifi.

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

62% μπαταρια τωρα μετα απο 17 ωρες με 1:30 ωρες οθονη

 

μια χαρα εισαι.;)

την περασα κι εγω, αλλα ειχα το προβλημα που αναφερω παραπανω, και ξαναγυρισα σε στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια καποιος να σετάρω BLN ? πιο πολυ για WhatsApp το θελω, να μου δειχνει ποτε εχω μυνημα... δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε

 

edit Νομιζω το.εφτιαξα!!! Δουλευει καλα

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

62% μπαταρια τωρα μετα απο 17 ωρες με 1:30 ωρες οθονη

Πλάκα κάνεις.... Ρε φωτιές ανάβεις λέμε!

 

Καμια βοηθεια καποιος να σετάρω BLN ? πιο πολυ για WhatsApp το θελω, να μου δειχνει ποτε εχω μυνημα... δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε

edit Νομιζω το.εφτιαξα!!! Δουλευει καλα

Κατεβάζεις STweaks

Δίνεις root access

Πας στο tab BLN το κάνεις enable

και ενεργοποιείς και το BLNWW

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις.... Ρε φωτιές ανάβεις λέμε!

 

 

Κατεβάζεις STweaks

Δίνεις root access

Πας στο tab BLN το κάνεις enable

και ενεργοποιείς και το BLNWW

 

Το εφτιαξα φιλε.... φλασαρε RC αφοβα... πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανει το cpu governor στις ρυθμισεις της Rootbox (επιλογη performance)??? :confused:

 

Ειναι απο default στο ondemand... οσοι πιο εμπειροι απο εμενα το εχετε πειραξει, που το βαλατε και τι κερδισατε/χασατε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει μέσω του rom toolbox άλλη γραμματοσειρά και θέλω να περάσω πάλι της rom. Πως το κάνω; Φοράω slim 8.

Το ανέφερα και στο αντίστοιχο thread αλλά δεν βλέπω κίνηση για απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει μέσω του rom toolbox άλλη γραμματοσειρά και θέλω να περάσω πάλι της rom. Πως το κάνω; Φοράω slim 8.

Το ανέφερα και στο αντίστοιχο thread αλλά δεν βλέπω κίνηση για απαντήσεις.

 

Εγώ θα έλεγα απο το να παιδεύεσαι, να ξαναφλασάρεις (dirty) την rom απο πάνω...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανει το cpu governor στις ρυθμισεις της Rootbox (επιλογη performance)??? :confused:

 

Ειναι απο default στο ondemand... οσοι πιο εμπειροι απο εμενα το εχετε πειραξει, που το βαλατε και τι κερδισατε/χασατε?

 

Κερδίζεις απόκριση, χάνεις μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Την jellybam δε την πολυεκτιματε? Δε την βλεπω να πολυαναφερεται στο θεμα. Ειδα πως βγηκε η 10.1 και σκεφτομουν να τη δοκιμασω.
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Κερδίζεις απόκριση, χάνεις μπαταρία.

 

Κι αλλη? Μπα, ασε καλυτερα...!!! :p

 

 

 

 

 

Την jellybam δε την πολυεκτιματε? Δε την βλεπω να πολυαναφερεται στο θεμα. Ειδα πως βγηκε η 10.1 και σκεφτομουν να τη δοκιμασω.

 

Μια χαρα ειναι, απλα δεν υπαρχει στο xda και ισως γι'αυτο εχει χασει "οπαδους"... (τουλαχιστον δεν υπηρχε μεχρι πριν λιγο καιρο...)

 

Εν τω μεταξυ, τρωω κατι κολληματακια, ή καλυτερα παγωματακια θα ελεγα, απο χθες βραδυ με την Rootbox, χωρις να εχω πειραξει τιποτα... χμμμμ....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι αλλη? Μπα, ασε καλυτερα...!!! :p

 

 

 

 

 

 

 

Μια χαρα ειναι, απλα δεν υπαρχει στο xda και ισως γι'αυτο εχει χασει "οπαδους"... (τουλαχιστον δεν υπηρχε μεχρι πριν λιγο καιρο...)

 

Εν τω μεταξυ, τρωω κατι κολληματακια, ή καλυτερα παγωματακια θα ελεγα, απο χθες βραδυ με την Rootbox, χωρις να εχω πειραξει τιποτα... χμμμμ....

 

Βαλε pegasusQ governor σε awake και sleepy σε idle, πολυ καλα... ειδικα το pegasusQ δε ρουφαει και αποκρινεται καλα το τηλ

Link to comment
Share on other sites

Την jellybam δε την πολυεκτιματε? Δε την βλεπω να πολυαναφερεται στο θεμα. Ειδα πως βγηκε η 10.1 και σκεφτομουν να τη δοκιμασω.

Ιδια με RB και PAC θα είναι απο ότι βλέπω... Δεν χάνεις τίποτα να την δοκιμάσεις και να μας πεις εντυπώσεις...

 

Βαλε pegasusQ governor σε awake και sleepy σε idle, πολυ καλα... ειδικα το pegasusQ δε ρουφαει και αποκρινεται καλα το τηλ

Με πόσα restarts Τονυ; Να δοκιμάσω;

 

 

Χθες πήγα να φλασάρω το GT-i9100G και ο μλκς ο κολλητός μου έδωσε προβληματική κάρτα μνήμης...

Το τι errors είδαν τα μάτια μου δεν περιγράφεται... Και εκεί που είπα ότι θα το θάψουμε, έβαλα άλλη κάρτα και όλα γίναν αεράτα... Τζάμπα το ξενύχτι...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία αρκετά ευχαριστημενη πορεία με τις Omega Roms σε συνδυασμό με τον Apolo Kernel θα φλασαρω αύριο κάποια cm-based Rom, για να δω σε τι επίπεδο έχουν φτάσει. Από τις cm-based Rom γενικά ποια θεωρείται πιο stable κ με καλύτερο battery drain ? ( cm 10.1rc, slim? ). Όποιος έχει πραγματικά πολύ καλή εμπειρία με τη Rom του, τον παρακαλώ να μου δώσει τα φώτα του. Κι αν γίνεται να με ενημερώσει κ με ποιο συνδυασμό Kernel την φοράει
Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία αρκετά ευχαριστημενη πορεία με τις Omega Roms σε συνδυασμό με τον Apolo Kernel θα φλασαρω αύριο κάποια cm-based Rom, για να δω σε τι επίπεδο έχουν φτάσει. Από τις cm-based Rom γενικά ποια θεωρείται πιο stable κ με καλύτερο battery drain ? ( cm 10.1rc, slim? ). Όποιος έχει πραγματικά πολύ καλή εμπειρία με τη Rom του, τον παρακαλώ να μου δώσει τα φώτα του. Κι αν γίνεται να με ενημερώσει κ με ποιο συνδυασμό Kernel την φοράει

 

CM 10.1.2 RC βαλε ειναι καλυτερη και απο Slim σε μπαταρια και παει σφερα... παρα πολυ καλη δουλεια! 2 μερες τη φοραω και ειμαι 100% ικανοποιημενος... Μέχρι να βγει 10.2 Stable δε νομιζω να αλλαξω ξανα :P

Link to comment
Share on other sites

Βαλε pegasusQ governor σε awake και sleepy σε idle, πολυ καλα... ειδικα το pegasusQ δε ρουφαει και αποκρινεται καλα το τηλ

 

Το pegasusQ το εβαλα (αλλαξε βεβαια μετα απο ενα reboot)... Το sleepy που το βρισκω? :confused:

 

Παντως εφαγα ξανα "παγωματα" (δεν εχω προβλημα στην αποκριση, απλα καποιες στιγμες "νεκρωνει" για μερικα δευτερολεπτα) και εχω ηδη στην sd μου την RC της Cyanogen...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...