Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την 2.3.6 την έχω λατρέψει και δεν θα με χαλούσε να την περνούσα για να ξαναθυμηθώ τα παλιά

αλλά το θέμα είναι ότι δεν την υποστηρίζει το Greenify που το θεωρώ MUST

 

Σοβαρα?? Ξενερωσα ηδη... θα ρουφαει μπαταρια ετσι δεν ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ καλη παιδια αλλα καποιες αποριες.. δεν παιρνει nova launcher και με χαλασε... ειμαι σε σλιμ ξανα επειδη δεν ηθελα να μεινω χωρις τηλ στη δουλεια... το βραδυ που θα εχω χρονο λεω να την ξαναπερασω πηγαινε πολυ σφερα... να δω τι λεει και ενα βραδυ απο μπαταρια... σε screen off το wifi εκλεινε... γιατι?? Δεν εβαλα κατι τετοιο εγω... δε μπορω να θυμηθω κατι αλλο τωρα... κερνελ dorimanx για τα governors παιρνει?? Αν και ειχε καποια δικα του

 

Edit... τα recent apps πως καθαριζουν??

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη παιδια αλλα καποιες αποριες.. δεν παιρνει nova launcher και με χαλασε... ειμαι σε σλιμ ξανα επειδη δεν ηθελα να μεινω χωρις τηλ στη δουλεια... το βραδυ που θα εχω χρονο λεω να την ξαναπερασω πηγαινε πολυ σφερα... να δω τι λεει και ενα βραδυ απο μπαταρια... σε screen off το wifi εκλεινε... γιατι?? Δεν εβαλα κατι τετοιο εγω... δε μπορω να θυμηθω κατι αλλο τωρα... κερνελ dorimanx για τα governors παιρνει?? Αν και ειχε καποια δικα του

 

Edit... τα recent apps πως καθαριζουν??

 

Και εμένα αυτό με χαλαει με την gb.

Nova launcher..

Θα μου λείψει ασχημα

 

1. Για GB Holo Launcher (όχι το HD) είναι εξίσου καλό

2. Λογικά στις ρυθμίσεις wifi θα έχει επιλογή (ή μενού) adcanced, για να το ορίσεις να είναι μόνιμα on

3. τα recent? πατάς το κουμπάκι που έχει ή CM για να τα καθαρίσεις όλα ή ένα ένα με swype...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

3. τα recent? πατάς το κουμπάκι που έχει ή CM για να τα καθαρίσεις όλα ή ένα ένα με swype...

Τα recent στην Gingerbread δεν είναι έτσι όπως είναι στην ICS και JB. Απλά σου δείχνει τις τελευταίες εφαρμογές που έχεις ανοίξει με μόνη επιλογή να κάνεις εναλλαγή απ' τη μία στην άλλη. Η μόνη λύση είναι task killer ή από το Ρυθμίσεις/Εφαρμογές/Υπηρεσίες που εκτελούνται αν υπάρχει κάποια επιλογή για απελευθέρωση RAM.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει την slim build 8 μπορει να μου πει πως αλλαζω το μενου των ρυθμισεων σε

dual panel οπως στις παλιοτερες εκδοσεις ,γιατι δεν το βρισκω στην καινουργια...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ξερετε ποιο ειναι το καλυτερο modem για σλιμ?γιατι αυτο το ετοιμοτητα κυψελης μου εχει σπασει τα νευρα....
Link to comment
Share on other sites

Θα το ανεβασω σε 5 γιατι δεν θυμαμαι που το ειχα βρει.

 

Edit: https://www.dropbox.com/s/65yunb97zm1yco3/ModemRil_xxls8.zip

Edited by lefteris112
download link
Link to comment
Share on other sites

Θα το ανεβασω σε 5 γιατι δεν θυμαμαι που το ειχα βρει.

 

Edit: https://www.dropbox.com/s/65yunb97zm1yco3/ModemRil_xxls8.zip

 

Θα το δοκιμασω Και θα γραψω...ευχαριστω φιλε λευτερη για την αμεση απαντηση

P.s. αρχιζω να βλεπω οτι το κιν μας παλιωνει σιγα σιγα …

Link to comment
Share on other sites

η slim τι λεει απο battery life?

ειμαι με neatROM lite και μου αρεσει αρκετα η μπαταρια, ειδικα τωρα που πηρα τη 2000αρα.

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

η slim τι λεει απο battery life?

ειμαι με neatROM lite και μου αρεσει αρκετα η μπαταρια, ειδικα τωρα που πηρα τη 2000αρα.

 

Δεν ειναι κακη, εμενα μου φανηκε ενα κλικ πιο κατω απο την Cyanogen, σε φαση αναμονης παντα... (δεν εχω περισσοτερες λεπτομερειες, screenshots κλπ.) Μην φανταζεσαι βεβαια τιποτα τρομερο, αν εχεις data ανοιχτα, ρουφιεται...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφέρατε, εδώ τι παίζει? τι πρέπει να κάνω?

 

http://img96.imageshack.us/img96/8084/aa3h.png

 

Κατεβάζεις το LQ6

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιειτε Cyanogenmod 10.1 και πανω μην φλασαρετε και το RIL μαζι... οι developers εχουν φτιαξει ενα openRIL που δουλευει με ολα τα modems... Η εφαρμογη GetRIL ειναι ξεπερασμενη και δεν λυνει προβληματα στο jelly bean μονο δημιουργει!!! Το χει γραψει ο θεος του cyanogenmod για το S2 "codeworkx" στο forum του xda.

 

ΥΓ: Εχει υποθει επισης στο xda οτι καλο ειναι αν εχετε jelly bean να φλασαρετε αναλογο modem γιατι τα παλια δεν ειναι 100% συμβατα πια... Οποτε αντιο παλιο καλο XXLQ6 :_( ....

 

Τρέχει τελικά κανένας CM 10.2 παιδια χωρις προβλήματα ?

 

Εγω τρεχω τα nightlies... Ολα καλα εκτος απο την μπαταρια... Αν εχεις το google location service και τα data ανοιχτα το μεγιστο που θα πιασεις ειναι 18ωρες η 2 ωρες ανοιχτη οθονη (εξαρταται τι apps εχεις και τι συγχρονισμο κανεις κτλ) ... Δεν εχουν καταφερει να το συνεφερουν αυτο το θεμα του πυρηνα... απο το cm10.1 ετσι ειναι...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Daily driver:Pixel 2 XL Rom: Stock

Old Devices: Nexus 5X, Nexus 5, Samsung Galaxy SII (I9100), Samsung Galaxy SII (I9100G), Samsung Galaxy S (I9000)

Link to comment
Share on other sites

Στο σημερινό update της cm10.2 nightly φίλος μου ανάφερε πρόβλημα, κατέβασε το αρχείο και κατά το Reboot δεν άναβε καν η συσκευή. Τελικά αυτός πέρασε μέσω Odin official XWLSW και ξεμπέρδεψε, προσεκτικά οι υπόλοιποι.. ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιειτε Cyanogenmod 10.1 και πανω μην φλασαρετε και το RIL μαζι... οι developers εχουν φτιαξει ενα openRIL που δουλευει με ολα τα modems... Η εφαρμογη GetRIL ειναι ξεπερασμενη και δεν λυνει προβληματα στο jelly bean μονο δημιουργει!!! Το χει γραψει ο θεος του cyanogenmod για το S2 "codeworkx" στο forum του xda.

 

ΥΓ: Εχει υποθει επισης στο xda οτι καλο ειναι αν εχετε jelly bean να φλασαρετε αναλογο modem γιατι τα παλια δεν ειναι 100% συμβατα πια... Οποτε αντιο παλιο καλο XXLQ6 :_( ....

 

 

 

Εγω τρεχω τα nightlies... Ολα καλα εκτος απο την μπαταρια... Αν εχεις το google location service και τα data ανοιχτα το μεγιστο που θα πιασεις ειναι 18ωρες η 2 ωρες ανοιχτη οθονη (εξαρταται τι apps εχεις και τι συγχρονισμο κανεις κτλ) ... Δεν εχουν καταφερει να το συνεφερουν αυτο το θεμα του πυρηνα... απο το cm10.1 ετσι ειναι...

 

Δηλαδή ποιό να βάλουμε;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγω με Vodafone εχω buls1 και ειναι φοβερο... δυνατο σημα και δουλευει αψογα.... σε σχεση με το LS8 που δε με αφηνε να κανω η να δεχτω κλησεις
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...