Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Full wipe εκανα.. Οσο δεν παει full..

Ακομα και sd εκανα..

Δεν μπορω να καταλάβω τι παίχτηκε

 

Μήπως δεν κατέβηκε σωστά το αρχείο; Τώρα όσο αφορά τον siyah επειδή παίζουν με τα βολτ κτλπ γι'αυτό δεν τον έχω βάλει και μένω με τον στοκ, αν και είχα τον 9.12 by dori που είναι εξαιρετικός απλά δεν δουλεύει το ράδιο

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μπηκε ο siyah..

Εντάξει φαίνεται..

 

Ξερω γω ρε συ δεν μου εχει τυχει ποτε να κατεβει το αρχείο λάθος..

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω!! Το δοκίμασες εσύ; Κάτι άλλο, το bootanimation του dori μπορείς να το ξεφορτωθείς;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω!! Το δοκίμασες εσύ; Κάτι άλλο, το bootanimation του dori μπορείς να το ξεφορτωθείς;

 

Όχι δεν το δοκιμάσαμε, για πες μας εντυπώσεις

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το δοκιμάσαμε, για πες μας εντυπώσεις

 

Δεν το πέρασα ακόμη κάτι προβλήματα είδα εκεί στα comments που λέει ότι δεν κάνει Mount την εξωτερική κάρτα όταν το συνδέεις στο pc και τρόμαξα.. περιμένω να δώ πως τελειώνει θετικά αυτό...

Άσχετο, τελικά ο Dark Prince παράτησε την PA...

 

Edit: Εντάξη είναι τελικά η 9.13 όταν την συνδέεις στο pc με επιλογή mtp. Δε θα την περάσω ακόμη όμως, θα την περάσω όταν βάλω το καινούριο Nightly της Pacman, που είπε ο blue πως θα βγει απόψε, μία και καλή.

Edited by fitifititis
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πέρασα ακόμη κάτι προβλήματα είδα εκεί στα comments που λέει ότι δεν κάνει Mount την εξωτερική κάρτα όταν το συνδέεις στο pc και τρόμαξα.. περιμένω να δώ πως τελειώνει θετικά αυτό...

Άσχετο, τελικά ο Dark Prince παράτησε την PA...

 

Edit: Εντάξη είναι τελικά η 9.13 όταν την συνδέεις στο pc με επιλογή mtp. Δε θα την περάσω ακόμη όμως, θα την περάσω όταν βάλω το καινούριο Nightly της Pacman, που είπε ο blue πως θα βγει απόψε, μία και καλή.

 

Δεν μπορεί να βρει λύση για το low storage, ότι γράφει τα ακούω βερεσέ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν κ φοβόμουν να κάνω όλα τα wipe τα εκανα κ όλα καλα ...

Σήμερα έβαλα την jellybam 7.2.0 βολίδα παει το τηλ!!! Αύριο θα ξέρω τη μου γίνετε κ απο αυτονομία!!!

Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να βρει λύση για το low storage, ότι γράφει τα ακούω βερεσέ

 

Περίεργο όμως, πώς γίνεται τόσες ROMS να βγαίνουν μιά χαρά και μάλιστα το pacman 22.0.1 που έχει ενσωματομένο PA 3.15 και το καθαρό PA 3.15 να μην μπορεί να γίνει... Εντομεταξύ έτσι όπως ήθελε να το κάνει μαζί με AOPK, δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορά θα είχε από το pacman...

 

Αν κ φοβόμουν να κάνω όλα τα wipe τα εκανα κ όλα καλα ...

Σήμερα έβαλα την jellybam 7.2.0 βολίδα παει το τηλ!!! Αύριο θα ξέρω τη μου γίνετε κ απο αυτονομία!!!

Αυτή την Jellybam Που την ακούω και την ξανακούω πού την βρίσκουμε; Γιατί στο XDA δεν την έχω δει εως τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο όμως, πώς γίνεται τόσες ROMS να βγαίνουν μιά χαρά και μάλιστα το pacman 22.0.1 που έχει ενσωματομένο PA 3.15 και το καθαρό PA 3.15 να μην μπορεί να γίνει... Εντομεταξύ έτσι όπως ήθελε να το κάνει μαζί με AOPK, δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορά θα είχε από το pacman...

 

 

Αυτή την Jellybam Που την ακούω και την ξανακούω πού την βρίσκουμε; Γιατί στο XDA δεν την έχω δει εως τώρα...

 

Έχει φάει ban, ας είναι καλά ο blue.λοιπόν dori v13 είναι κομπλέ μαζί με real racing 3

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η πακμαν μου είχε βγάλει πρόβλημα με την μπάρα κ την παρατησα. Λοιπον έχω το xperia launcher το οποίο φορτοθηκε με cwm αυτό στην εκκίνηση. Τώρα πως το σβήνουμε;;;;;
Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

Έχει φάει ban, ας είναι καλά ο blue.λοιπόν dori v13 είναι κομπλέ μαζί με real racing 3

 

Κατάλαβα... Μιας και θα φλασάρω το νέο dori απόψε, θα περάσω και την JellyBam να τη δοκιμάσω. Έψαχνα μια ROM να περάσω για να μην φλασάρω μόνο κέρνελ :P

 

Αν κ φοβόμουν να κάνω όλα τα wipe τα εκανα κ όλα καλα ...

Σήμερα έβαλα την jellybam 7.2.0 βολίδα παει το τηλ!!! Αύριο θα ξέρω τη μου γίνετε κ απο αυτονομία!!!

 

Που την είδες την βολίδα; Εμένα γεμάτη προβλήματα μου φαίνεται... Τα μισά δουλεύουν λάθος, lagarei ΣΥΝΕΧΕΙΑ και γενικά είναι το αντίθετο της βολίδας, από άποψη ταχήτητας δηλαδή είναι η χειρότερη rom που πέρασα ποτέ. Από την άλλη, από άποψη περιεχομένου είναι η καταπληκτική, έχει άπειρες επιλογές πολύ μπροστά σε σχέση με άλλες. Μακάρι να είχε και ποιότητα...

Edited by fitifititis
Link to comment
Share on other sites

Τη να πω τώρα; 22 σχολαω αν έχω χρονο θα πάρω ενα βίντεο για να δεις πως δεν είναι έτσι. δεν ξέρω τι θα μου βγάλει μετα απο 2 3 μέρες αλλά τώρα είναι τζετ ,.. Edited by TSAKALI2
Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

Τη να πω τώρα; 22 σχολαω αν έχω χρονο θα πάρω ενα βίντεο για να δεις πως δεν είναι έτσι. δεν ξέρω τι θα μου βγάλει μετα απο 2 3 μέρες αλλά τώρα είναι τζετ ,..

 

Δηλαδή όντως σου φαίνεται τόση καλή; Εμένα καθυστερούσε συνέχεια, κόλαγε παντού και είχε και προβλήματα του στυλ: το Paranoid preferencies δουλεύει μόνο όταν έχεις το τηλέφωνο σε landscape mode, και όταν αλλάζω την μπαταρία σε text only, μετά από λίγο βγαίνει και το εικονίδιο της μπαταρίας και κάθεται από πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όντως σου φαίνεται τόση καλή; Εμένα καθυστερούσε συνέχεια, κόλαγε παντού και είχε και προβλήματα του στυλ: το Paranoid preferencies δουλεύει μόνο όταν έχεις το τηλέφωνο σε landscape mode, και όταν αλλάζω την μπαταρία σε text only, μετά από λίγο βγαίνει και το εικονίδιο της μπαταρίας και κάθεται από πάνω...

 

μια ερώτηση πως σβηνω launcher που έχω βάλει μέσω cwm;

Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση πως σβηνω launcher που έχω βάλει μέσω cwm;

 

Δεν έχω περάσει ποτέ launcher μέσω cwm... Στο TB δεν στο δείχνει να το κάνεις uninstall;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί εγκατέστησα OTA το Jelly Bean 4.1.2 (Vodafone).Η εγκατάσταση έγινε ομαλά και δεν επηρεάστηκαν καθόλου τα δεδομένα μου (ούτε καν το root της συσκευής).Παρόλα αυτά ανακάλυψα ένα bug στο Touch Wiz (μπορεί να είναι γνωστό απλά δεν το έχω διαβάσει κάπου και ίσως τύχει και σε κάποιον από το forum). Στην προσπάθεια μου να βάλω το widget του S-planner(4x4 size) σε 1 από τα desktop το οποίο είδη περιείχε 4 εικονίδια στην κάτω μεριά (1 γραμμή ήταν γεμάτη δηλαδή ) ,έγινε το εξής. Το widget μπήκε κανονικά(δεν έβγαλε μήνυμα ότι δεν χωρούσε), μετά έβγαλε το γνωστό μήνυμα "Δεν υπάρχει άλλος χώρος σε αυτή τη σελίδα" και μετά το Touch Wiz κράσαρε. Αφού επανεκκίνησε κράσαρε πάλι αμέσως και αυτό συνέχισε να συμβαίνει ασταμάτητα.

Η λύση στο παραπάνω είναι σχετικά εύκολη αλλά χάνονται όλες οι ρυθμίσεις που έχουμε κάνει στο Touch Wiz (συντομεύσεις,φάκελοι,widgets στην αρχική οθόνη κτλ).

 

1. Τραβάμε κάτω το συρτάρι ειδοποιήσεων.

2. Πάμε Ρυθμίσεις -> Λειτουργία Αρχικής Οθόνης

3. Αλλάζουμε mode λειτουργίας της Αρχικής Οθόνης ( Από βασική σε Εύκολη λειτουργία ή το αντίστροφο)

4. Τώρα οι αρχικές οθόνες δουλεύουν και πάλι κανονικά.

5. Πάμε ρυθμίσεις -> Διαχειριστής Εφαρμογών -> Όλες

6. Βρίσκουμε το Touch Wiz και κάνουμε clear την cache

7. Πλέον όλα λειτουργούν κανονικά και οι αρχικές οθόνες έχουν γίνει reset.

 

Τα βήματα 3-4 λογικά δεν είναι απαραίτητα αλλά τα έκανα για λόγους ευχρηστίας του τηλεφώνου μέχρι να επαναφέρουμε τις αρχικές οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί εγκατέστησα OTA το Jelly Bean 4.1.2 (Vodafone).Η εγκατάσταση έγινε ομαλά και δεν επηρεάστηκαν καθόλου τα δεδομένα μου (ούτε καν το root της συσκευής).Παρόλα αυτά ανακάλυψα ένα bug στο Touch Wiz (μπορεί να είναι γνωστό απλά δεν το έχω διαβάσει κάπου και ίσως τύχει και σε κάποιον από το forum). Στην προσπάθεια μου να βάλω το widget του S-planner(4x4 size) σε 1 από τα desktop το οποίο είδη περιείχε 4 εικονίδια στην κάτω μεριά (1 γραμμή ήταν γεμάτη δηλαδή ) ,έγινε το εξής. Το widget μπήκε κανονικά(δεν έβγαλε μήνυμα ότι δεν χωρούσε), μετά έβγαλε το γνωστό μήνυμα "Δεν υπάρχει άλλος χώρος σε αυτή τη σελίδα" και μετά το Touch Wiz κράσαρε. Αφού επανεκκίνησε κράσαρε πάλι αμέσως και αυτό συνέχισε να συμβαίνει ασταμάτητα.

Η λύση στο παραπάνω είναι σχετικά εύκολη αλλά χάνονται όλες οι ρυθμίσεις που έχουμε κάνει στο Touch Wiz (συντομεύσεις,φάκελοι,widgets στην αρχική οθόνη κτλ).

 

1. Τραβάμε κάτω το συρτάρι ειδοποιήσεων.

2. Πάμε Ρυθμίσεις -> Λειτουργία Αρχικής Οθόνης

3. Αλλάζουμε mode λειτουργίας της Αρχικής Οθόνης ( Από βασική σε Εύκολη λειτουργία ή το αντίστροφο)

4. Τώρα οι αρχικές οθόνες δουλεύουν και πάλι κανονικά.

5. Πάμε ρυθμίσεις -> Διαχειριστής Εφαρμογών -> Όλες

6. Βρίσκουμε το Touch Wiz και κάνουμε clear την cache

7. Πλέον όλα λειτουργούν κανονικά και οι αρχικές οθόνες έχουν γίνει reset.

 

Τα βήματα 3-4 λογικά δεν είναι απαραίτητα αλλά τα έκανα για λόγους ευχρηστίας του τηλεφώνου μέχρι να επαναφέρουμε τις αρχικές οθόνες.

Τι ειναι το touch wiz?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω ειμαι με rootbox και τον κερνελ που περναει αυτη και δεν μου κανει mount την εξωτερικη καρτα. Στο cmw την βλεπει και την κανει κ φορματ, στο storage επισης την βλεπει αλλα πουθενα αλλου...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...