Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

jellybam 4.2.1 μπορει καπιος να μου τι διαφορα εχει απο τιν 4.1.2 jellybean και που μπορω να την βρω.....

 

Ποια από τις δυο θέλεις να βρεις ??

jelly bean

jellybam

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Εχεις μηπως καποιο λινκ για την συγκεκριμενη εκδοση της ρομ?

 

Απο εδω διαλεγεις την εκδοση που θελεις.

Η 4.1.0 ειναι βασισμενη στην 4.1.2, η 5.1.0 και η 5.2.0 ειναι βασισμενες στην 4.2.1.

 

Αν σε ενδιαφερει και αλλαγη kernel ο καλυτερος για την rom ειναι ο siyah v5 vsync. Βρισκεις εδω τον πιο προσφατο.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Αφού τρωγόμουνα με τα ρούχα μου να κάνω το κινητό μας dual sim πήρα από κάποιο παιδί σε forum τον εν λόγω αντάπτορα:

http://www.ebay.com/itm/2-in-1-GSM-3G-Magic-SIM-Dual-Cell-Phone-SIM-Card-Built-in-STK-Menu-Easy-Switchin-/111000152206?pt=SIM_Cards&hash=item19d81fe88e

Πήρα μαζί και ένα κόπτη από κανονική sim σε micro-sim. Κάτι που μου είχε διαφύγει όμως είναι ότι ο αντάπτορας αυτός έπαιρνε 2 nano sim κι όχι 2 micro sim. Οπότε αφού τις έκοψα με τον κόπτη (o κόπτης είναι κάτι σαν συρραπτικό), μετά με ψαλίδι τις έκοψα κι άλλο ώστε να χωράνε στην πίσω πλευρά από αυτή που βλέπετε στη φωτό. Το έβαλα λοιπόν στο κινητό και μου 'βγαλε: "Εισάγετε sim". Μάλιστα...Τον έβγαλα από το S2 και τον έβαλα σε ένα άλλο κινητό (samsung monte νομιζω).Εκεί πάλι δεν εμφανίζονταν οι sim, αλλά πιέζοντάς τις για να κολλήσουν στον αντάπτορα (η πίσω πλευρά είναι λίγο κολλώδης) πέτυχε! Και μου 'βγαλε πρώτη την κάρτα sim που έβαλα στο 1ο πεδίο. Μέσα στις εφαρμογές βρήκα ένα εικονίδιο SKN (κάπως έτσι) όπου εκεί μπαίνεις και αλλάζεις από sim 1 σε sim 2. Δεν λειτουργούν φυσικά κι οι 2 μαζί, ούτε είναι stand by. Δεν το έβαλα να σας πω την αλήθεια μετά στο Galaxy s2 γιατί ακόμα δεν τον χρειάζομαι. Η ουσία είναι ότι μία λειτουργεί αλλά εύκολα νομίζω μετά από λίγο καιρό ή αν κάτι δεν πατιέται καλά εκεί μέσα, δεν θα λειτουργεί. Μου μυρίζει Κινεζιά. Αν ήταν πάντως καλύτερης ποιότητας αυτός ο αντάπτορας πιστεύω θα λειτουργούσε μια χαρά. Εξάλλου προσωπικά δεν χρειάζομαι 2 γραμμές ενεργές απλά 2 γραμμές να μπορώ να παίρνω, χωρίς απαραίτητα να λειτουργούν κι οι 2 μαζί. Αυτά... Νέες προτάσεις για το θέμα αυτό, φυσικά ευπρόσδεκτες!

Να σημειώσω ότι ο αντάπτορας αυτός δεν μπήκε και τόσο εύκολα στην υποδοχή sim με κίνδυνο νομίζω να φθαρούν οι επαφές της υποδοχής sim. Απλά το λέω για να 'χετε το νού σας. Με προσοχή αν τον πάρετε και το βάλετε.

 

Και εμένα με ενδιαφέρει το θέμα αλλά θα ήθελα και οι δυο καρτες να είναι ενεργοποιημένες.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ενδιαφέρει το θέμα αλλά θα ήθελα και οι δυο καρτες να είναι ενεργοποιημένες.

 

Για να είναι και οι 2 ενεργοποιημένες θέλει μπακαλίστικα "και δεύτερη κεραία"...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος το mms.apk από aosp CM?

 

Πες που να το βρω να στο δώσω.. /system/app ?

 

Edit: @vrwmiaris για τσέκαρε μια.. ;)

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ενδιαφέρει το θέμα αλλά θα ήθελα και οι δυο καρτες να είναι ενεργοποιημένες.

Με 2 λέξεις, ξέχνα το!

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε από θέματα για την LS8? Αν είναι δοκιμασμένα και στην omega ακόμα καλύτερα...

 

 

 

Δες εδώ το είχα προτείνε και στο θέμα της ωμέγα, το έχω εγώ και είναι άριστο :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι...

Ένας φίλος μου πήρε ένα galaxy s2 I9100P (έκδοση με nfc) μεταχειρισμενο από ενα γνωστό του και θα ήθελα να μάθω ποιες roms, kernels και recoveries μπορεί να φλασαρει στο κινητο του το οποίο ήταν έτοιμο rootαρισμενο. Φλασαρει κανονικά ότι είναι για το I9100; Δεν τον ενδιαφέρει να χάσει το nfc απλώς θέλει να ξέρει αν είναι ασφαλές να κάνει κάτι τέτοιο. Ας πουμε τωρα θελει να βαλει την τελευταία έκδοση cwm recovery. Θα βάλει την έκδοση για το I9100; Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξει;

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ το είχα προτείνε και στο θέμα της ωμέγα, το έχω εγώ και είναι άριστο :)

 

Έβαλα τελικά το JB Reloaded. Αυτό που προτείνεις το είχα δει και εγώ, αλλά ποτέ δεν χώνεψα τόσο πολύχρωμα θέματα. Πάντα ήμουν υπέρ του μίνιμαλ που κινείται γύρω από μια περιορισμένη χρωματική παλέτα.

 

 

Να σας ρωτήσω κάτι...

Ένας φίλος μου πήρε ένα galaxy s2 I9100P (έκδοση με nfc) μεταχειρισμενο από ενα γνωστό του και θα ήθελα να μάθω ποιες roms, kernels και recoveries μπορεί να φλασαρει στο κινητο του το οποίο ήταν έτοιμο rootαρισμενο. Φλασαρει κανονικά ότι είναι για το I9100; Δεν τον ενδιαφέρει να χάσει το nfc απλώς θέλει να ξέρει αν είναι ασφαλές να κάνει κάτι τέτοιο. Ας πουμε τωρα θελει να βαλει την τελευταία έκδοση cwm recovery. Θα βάλει την έκδοση για το I9100; Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξει;

 

Αν χρησιμοποιούν το ίδιο SoC, που νομίζω πως ναι απ' ότι έχω δει κατά καιρούς στο xda, τα περισσότερα του Ι9100 θα παίζουν και σ' αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιούν το ίδιο SoC, που νομίζω πως ναι απ' ότι έχω δει κατά καιρούς στο xda, τα περισσότερα του Ι9100 θα παίζουν και σ' αυτό...

 

Ευχαριστώ για αυτές τις πληροφορίες. Αρα από το rom manager θα φλασαρω την έκδοση cwm για τα gt I9100, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για αυτές τις πληροφορίες. Αρα από το rom manager θα φλασαρω την έκδοση cwm για τα gt I9100, σωστά;

κανε εναν ελενχο στο σαιτ της sammobile για το μοντελο σου πριν κανεις οτιδηποτε

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πες που να το βρω να στο δώσω.. /system/app ?

 

Edit: @vrwmiaris για τσέκαρε μια.. ;)

 

εισαι ωραιος το ξερεις?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Έχω δει σε πολλά μέρη ότι χρειάζεται να κάνεις backup το efs. Τι είναι αυτό; Που χρησιμεύει; Είναι χρήσιμο για την σωστή λειτουργία του κινητού; Πώς το κάνω backup - restore;

 

edit: ποιο απο τα παρακατω cwm να φλασαρω; το 4ο; Θημιζω εχω την εκδοση i9100p.

 

Παιδιά, αν ξέρετε την απάντηση στις ερωτήσεις μου plz απαντήστε. Η ζωή ενώς ολοκλήρου galaxy s2 παίζεται. :p Δεν είναι κάτι ασήμαντο. :)

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που ξέρεις από τις ROM 4.2.1, μπορεί να μου προτείνει κάποια καλή?

 

Rootbox, αυτήν έχω

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που ξέρεις από τις ROM 4.2.1, μπορεί να μου προτείνει κάποια καλή?

 

Εγώ Cyanogen 10.1.. Εξίσου καλή.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζόμουν να γράψω ότι θέλω να αναβαθμίσω το κινητό μου από 4.0.4,δεν το έχω πειράξει καθόλου(μόνο από kies ότι αναβαθμίσεις έχω κάνει),στο καινούργιο jelly bean αλλά το kies δεν νοιώθει τίποτα,είχα δυο μέρες πάλευα,και τελικά έβγαλα την sim και μπήκε κανονικά.Τώρα το θέμα είναι ότι μέσω του kies μου λέει ότι η τρέχουσα έκδοση με την καινούργια έκδοση είναι PDA:LPG / PHONE:LP8 / CSC:LPE (VD2) και ότι δεν υπάρχει καινούργια έκδοση.Τώρα τι κάνω περιμένω καμιά έκδοση να βγει για το kies ή να βάλω καμιά έκδοση με odin;Δεν έχω ασχοληθεί με roms και roots.Επίσης το κινητό μου έχει insane chip :( Το κινητό το αγόρασα από ελληνικό κατάστημα και είναι έκδοση γερμανική vodaphone.Ούτε που το αναφέρανε!
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζόμουν να γράψω ότι θέλω να αναβαθμίσω το κινητό μου από 4.0.4,δεν το έχω πειράξει καθόλου(μόνο από kies ότι αναβαθμίσεις έχω κάνει),στο καινούργιο jelly bean αλλά το kies δεν νοιώθει τίποτα,είχα δυο μέρες πάλευα,και τελικά έβγαλα την sim και μπήκε κανονικά.Τώρα το θέμα είναι ότι μέσω του kies μου λέει ότι η τρέχουσα έκδοση με την καινούργια έκδοση είναι PDA:LPG / PHONE:LP8 / CSC:LPE (VD2) και ότι δεν υπάρχει καινούργια έκδοση.Τώρα τι κάνω περιμένω καμιά έκδοση να βγει για το kies ή να βάλω καμιά έκδοση με odin;Δεν έχω ασχοληθεί με roms και roots.Επίσης το κινητό μου έχει insane chip :( Το κινητό το αγόρασα από ελληνικό κατάστημα και είναι έκδοση γερμανική vodaphone.Ούτε που το αναφέρανε!

 

Μπορείς να περάσεις όποιο firmware θέλεις ,δεν χρειαζεται να είσαι root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πρέπει να παίξω με odin και να βάλω ότι θέλω σωστά;Έχετε να προτείνεται καμία;Η ισπανική μάλλον θα είναι η νέα έκδοση μάλλον.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι κανενας που να εχει δοκιμασει την ls8 (αν δεν κανω λαθος αυτη ειναι η τελευταια και καλυτερη jellybean) και που να ειχε πριν pulse rom? Θελω συγκεκριμενα καποιον που να ειχε πριν pulse rom γιατι η συγκεκριμενη ειναι ο, τι καλυτερο εχω βαλει στο κινητο μου απο τοτε που το πηρα οποτε θα ηθελα να εχω μια συγκριση αυτης με την jellybean..

Και κατι αλλο... Η jellybean η συγκεκριμενη ειναι stock σωστα; Οποτε βαζοντας την ξεχναω διαφορα καλουδια που μπορει να εχει μια custom (οπως η pulse); Δηλαδη mods, bootanimations και τα σχετικα πανε;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι κανενας που να εχει δοκιμασει την ls8 (αν δεν κανω λαθος αυτη ειναι η τελευταια και καλυτερη jellybean) και που να ειχε πριν pulse rom? Θελω συγκεκριμενα καποιον που να ειχε πριν pulse rom γιατι η συγκεκριμενη ειναι ο, τι καλυτερο εχω βαλει στο κινητο μου απο τοτε που το πηρα οποτε θα ηθελα να εχω μια συγκριση αυτης με την jellybean..

Και κατι αλλο... Η jellybean η συγκεκριμενη ειναι stock σωστα; Οποτε βαζοντας την ξεχναω διαφορα καλουδια που μπορει να εχει μια custom (οπως η pulse); Δηλαδη mods, bootanimations και τα σχετικα πανε;

 

H τελευταία JB είναι η LSD, και υπάρχουν αρχεία στο επισημασμένο θέμα των επίσημων αναβαθμίσεων...

Ναι, αν βάλεις stock χάνεις τα mods των custom.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...