Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την δοκίμασα για τα μοντς και μόνο, αλλά τρώει πολλή από τη ραμ,κοντά στα 600 και στο cmw με έβγαζε κάτι ********, έτσι γύρισα στην wanamlite μου.για scroll δοκίμασε τον tsf shell να πάθεις κοκομπλοκο

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

το εχω δοκιμασει, δεν τρελαθηκα κιολας... :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχει δοκιμασει κανεις το setup cpu?το εχς κανει εγατασταση γιατι εβλεπα οτι η μπαταρια επεφτε γρηγορα και εβαλα προφιλ (ρυθμιση) οτι οταν η οθονη ειναι σβιστη ο επεξεργαστης να τρεχει στα 500.ειχα παρατηρησει οτι την μεγαλητερη καταναλωση την κανει η οθονη.αποτελεσμα?? να βλεπω τρομερη βελτιωση πχ μετα απο 4 ωρες και wifi ανοιχτο και μια κληση ειναι στο 91% (χωρης την ρυθμιση ειχε φτασει στο 70%.απλα μου κολαει το κιν που και που.η απορια μου ειναι η εξης, το προγραμα το ειχα και στα προηγουμενα μοντελα κινητων που ειχα μινι,αρκ χωρης κανενα προβλημα.υπαρχει κανεις που να το χρησιμοποιει και τι ρυθμισεις εχει?επισης αν καποιος εχει καποιο αντιστοιχο ασ μου πει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμασα αυτο το mod :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1938727

στην Pulse Rom που εχω κ μπορω να πω οτι ειδα αποτελεσμα. Το scrolling εγινε καλυτερο κ γενικα το ui πιο smooth. Αλλα ειχα κ παραπανω καταναλωση μπαταριας σε deep sleep. Ισως σε non deep sleep κατασταση περισσοτερο. Δεν ξερω σημερα θα το εξακρινωσω.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμασα αυτο το mod :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1938727

στην Pulse Rom που εχω κ μπορω να πω οτι ειδα αποτελεσμα. Το scrolling εγινε καλυτερο κ γενικα το ui πιο smooth. Αλλα ειχα κ παραπανω καταναλωση μπαταριας σε deep sleep. Ισως σε non deep sleep κατασταση περισσοτερο. Δεν ξερω σημερα θα το εξακρινωσω.

 

Για δες και πες μας

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για δες και πες μας

 

εγω γιατι δεν βρισκω να το κατεβασω??? μπαινω σε αυτο το link που εχετε δωσει αλλα δεν βρισκω το αρχειο να το κατεβασω :p

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1938727

Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι δεν βρισκω να το κατεβασω??? μπαινω σε αυτο το link που εχετε δωσει αλλα δεν βρισκω το αρχειο να το κατεβασω :p

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1938727

 

πηγαινε εδω

http://www.igio90.net/jellyboom-v1-galaxy-s2-i9100/

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεις να μου λυσεις μια απορια?? Εχω θεμα με το scrolling στις περισσοτερες ρομ, δεν ξερω πως να το εξηγησω για να καταλαβεις τι ενοω.... μερικες το scrollng τους ειναι σαν τις official της samsung και αλλες σαν του iphone..... πως μπορω να το αλλαζω αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου λυσεις μια απορια?? Εχω θεμα με το scrolling στις περισσοτερες ρομ, δεν ξερω πως να το εξηγησω για να καταλαβεις τι ενοω.... μερικες το scrollng τους ειναι σαν τις official της samsung και αλλες σαν του iphone..... πως μπορω να το αλλαζω αυτο??

 

Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω, δεν το ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο συνεχομενες αλλλαγες rom περιπου 5 μου παρουσιαζει προβλημα στο αυτοματη περιστροφη δηλαδη αργει να γυρισει σε οριζοντια μορφηκαι δεν ξανα γυριζει με τιποτα στη καθετη μονο αν πατησω επιστροφη. Τωρα εχω βαλει την official 4.0.4 και παλι τα ιδια. Μπορει να με βοηθησει καποιος? Το προβλημα παρουσιαστηκε μετα το φλασαρισμα της omega jelly bean που εβγαλε προσφατα
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο συνεχομενες αλλλαγες rom περιπου 5 μου παρουσιαζει προβλημα στο αυτοματη περιστροφη δηλαδη αργει να γυρισει σε οριζοντια μορφηκαι δεν ξανα γυριζει με τιποτα στη καθετη μονο αν πατησω επιστροφη. Τωρα εχω βαλει την official 4.0.4 και παλι τα ιδια. Μπορει να με βοηθησει καποιος? Το προβλημα παρουσιαστηκε μετα το φλασαρισμα της omega jelly bean που εβγαλε προσφατα

 

Κάνε ένα φορματ για αρχή

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα φορματ για αρχή

 

Εχω κανει αλλα τιποτα. Θα ξανκανω root και θα περασω μια παρομοια rom μηπως ξεμπλοκαρει.....

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο συνεχομενες αλλλαγες rom περιπου 5 μου παρουσιαζει προβλημα στο αυτοματη περιστροφη δηλαδη αργει να γυρισει σε οριζοντια μορφηκαι δεν ξανα γυριζει με τιποτα στη καθετη μονο αν πατησω επιστροφη. Τωρα εχω βαλει την official 4.0.4 και παλι τα ιδια. Μπορει να με βοηθησει καποιος? Το προβλημα παρουσιαστηκε μετα το φλασαρισμα της omega jelly bean που εβγαλε προσφατα

χωρις να ειμαι σιγουρος για την επιτυχια,δοκιμασε την βαθμονομηση οθονης,απο τις ρυθμισεις οθονης.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

χωρις να ειμαι σιγουρος για την επιτυχια,δοκιμασε την βαθμονομηση οθονης,απο τις ρυθμισεις οθονης.

 

Τελικα ξαναεβαλα τη rom πειραξα τις ρυθμισεις σχετικα με τους sensores και φαινεται να δουλευει κανονικα. Αλλα μου κανει εντυπωση πως απο τη μια rom εμειναν καποιες ρυθμισεις και στις επομενες παρολο που εκανα FULL WIPE. Ευχαριστω παντως!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να δοκιμασω μια JB AOKP B4 based rom η οποια χρησιμοποιει την εφαμρογη της CM10 για την καμερα η οποια δεν μου αρεσει. Υπαρχει τροπος να περασω την samsung stock camera app??
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμασα αυτο το mod :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1938727

στην Pulse Rom που εχω κ μπορω να πω οτι ειδα αποτελεσμα. Το scrolling εγινε καλυτερο κ γενικα το ui πιο smooth. Αλλα ειχα κ παραπανω καταναλωση μπαταριας σε deep sleep. Ισως σε non deep sleep κατασταση περισσοτερο. Δεν ξερω σημερα θα το εξακρινωσω.

 

Όντως απογειώνει το τηλέφωνο

 

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε όταν συνδέομαι σε wifi να χτυπά κάποιος ήχος σαν ειδοποίηση; να μην ανοίγω το τηλέφωνο να δω αν έχει διαθέσιμο

 

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Την jelly bam, την έχει βάλει κανείς;

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας wifi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Την jelly bam, την έχει βάλει κανείς;

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας wifi

 

H καλυτερη JellyBean που εχω δοκιμασει!!Αλλα σε σχεση με ICS να πω την αληθεια δεν καταλαβα τρελη διαφορα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

H καλυτερη JellyBean που εχω δοκιμασει!!Αλλα σε σχεση με ICS να πω την αληθεια δεν καταλαβα τρελη διαφορα.

 

Λογικό αφού της λείπει το project butter το οποίο είναι και η βασική διαφορά της 4 με την 4.1

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε σχέση με την wanamlite, αξίζει να την βάλω;

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας wifi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε σχέση με την wanamlite, αξίζει να την βάλω;

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας wifi

 

Καλησπερα και απο μενα.!! Μια ερωτηση. Οταν αλλαζουμε μπαταρια, καινουργια εννοω, λογικα

σβηνουμε και τα battery stats, κανουμε τιποτα αλλο..?

Link to comment
Share on other sites

Ναι.ποια πήρες;

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας wifi

 

Tης μανας του 15euro. Aπο εδω:http://www.e-click.gr στο γαλατσι, ειχε και 3500mh αλλα ητανε ακριβουτσικη.Εχει πολλα αξεσουαρ για το s2.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

Χτες μετα απο καιρο μπηκα στο Κτελ Βολος-Αθηνα και ειπα να ακουσω μουσικη,γιατι το ταξιδι ηταν 4+ ωρες.

Βαζω 1ο τραγουδι Aerosmith...κατι ακουγοταν στο βαθος..αλλα οχι πολυ...

Βαζω 2ο τραγουδι Bon Jovi....ξανα το ιδιο...δεν γινεται λεω θα εχουν πουρι τα αυτια μου και θα θελουν καθαρισμα απο ωρλ.....Τα αυτια μου ομως ηταν καθαρα-ειχα κανει μπανιο πριν απο 2 βδομαδες-οποτε φταιει ο ενσωματωμενος mp3 player,αλλαζω λοιπον και βαζω τον musiXmatch-τον ειχα και πιο παλια αλλα για καποιο λογο που δεν θυμαμαι τον ειχα σβησει.Παρεπιπτοντως τον ξανακατεβασα απο το Κτελ...διοτι ειχε Wifi!!!!!! κοιτα προοδο !!!!!

Εδω ειμαστε λεω τωρα θα δεις...το ιδιο ομως,η φωνη ακουγοταν πολυ μα πολυ αχνα σαν να εβγαινε απο πηγαδι.Τι επαιξα με την ισοσταθμιση,τι δοκιμασα αλλα τραγουδια ,τιποτα το ιδιο.

Οκ λεω θα φταινε τα ακουστικα.Ερχομαι σπιτι περνω τα ακουστικα του γιου μου,ολο αγωνια,τα βαζω και ως δια μαγειας....................το ιδιο αποτελεσμα.......ο ιδιος ηχος...τα λογια των τραγουδιων ειδικα του Billy Idol στο Adam in chains ηταν λες και ...ειχε ερθει ο ιδιος ο αντιχριστος και μου το τραγουδουσε ψυθιριστα στο αυτι...

Τελικα ειναι προβληματικο το s2 στο σημειο αυτο;

Και αν ναι τι κανουμε ρε παιδια-γιατι εχω και αλλο ταξιδι(Μπηκε η κορουλα μου στο πολυτεχνειο στον Βολο)!!!!!!

Ευχαριστω

Φιλια σε όλους...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...