Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

 

φιλε μου το εκανα οπως μου διχνεις στο βιντεακι αλλα οταν παω να την κανω παλι install μου λεει οτι δεν εχει εγκατασταθει!ποια rom φορας εσυ?

 

Είδες πουθενά στο βίντεο να τη κάνω install? :p

Αφού αλλάξεις permissions κάνεις επανεκκίνηση κ θα εγκατασταθεί μόνη της η εφαρμογή.

Ότι βάλεις σε αυτό το φάκελο μετα από τοποθέτηση του εκεί και επανεκκινηση γίνεται αυτόματα η εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Είδες πουθενά στο βίντεο να τη κάνω install? :p

Αφού αλλάξεις permissions κάνεις επανεκκίνηση κ θα εγκατασταθεί μόνη της η εφαρμογή.

Ότι βάλεις σε αυτό το φάκελο μετα από τοποθέτηση του εκεί και επανεκκινηση γίνεται αυτόματα η εγκατάσταση.

 

εκανα επανεκκινηση και αφου ειδα οτι δεν εχει γινει εγκατασταση πηγα να την κανω χειροκινητα!μυπωσ ξερεις καποιο link με την τελευταια εκδοση να την περασω και να βρω την υγεια μου?εσυ ποια φορασ και παει ετσι σφαιρα το κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

I will repeat my prevoius post:ATTENTION!!!THE NEW XWLPM CAN BRICK YOUR PHONE!!!AVOID WIPING AND UPDATING BACKUPS IN CWM WITH THIS KERNEL!!! TO AVOID ANY RISK I WOULD RECOMEND NOT USING FAKE CWM AT ALLBetter wait for a fixed CF Root kernel.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28515511#post28515511

 

Παιδια καλησπερα μεγαλη προσοχη στις official4.0.4 XXLQ5 &XXLPM γιατι εχουμε πολλα τηλεφωνα με hard brick

Δεν εχει ξεκαθαρισει αν ειναι θεμα κερνελ η cwm recovery ,παντως πρεπει να αποφευγουμε να κανουμε τα γνωστα 3wipes - restore backup και κυριως το factory reset μεσα απο cwm γιατι υπαρχει brick bug

επισης αν την φλασαρουμε με odin να μην φλασαρουμε μαζι το pit αρχειο

Καλο θα ειναι αν την φλασαρουμε και θελουμε να γυρισουμε σε καποια αλλη ρομ να φλασαρουμε αλλον κερνελ και καλυτερα τον siyah

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.. για άλλη μια φορά χρειάζομαι την βοήθειά σας!

 

Ξαφνικά σταμάτησε να αποθηκεύει τις φωτογραφίες που τραβάς το κινητό.. βγάζεις φώτο κάνει τον κλασικό ήχο αλλα δεν αποθηκεύεται.. Παίζει να φταίει κάνα πρόγραμμα που θα έβαλα τελευταία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.Δυο ερωτησουλες.

 

1. Η εφαρμογη battery callibration κανει δουλεια η ειναι καλυτερο να κανουμε wipe battery stats απο το cwm?

 

2. Πριν λιγο καιρο ειχα περασει τον launcher του s3 στο κινητο, αλλα απο τοτε οταν ενεργοποιω το κινητο μου βγαζει ενα

παραθυρακι που κανει αναβαθμιση λειτουργικου συστηματος και λιγα δευτερολεπτα μετα ανοιγει η συσκευη.

Αυτο ειναι φυσιολογικο και ειναι κατι που μπορω να το σταματησω με καποιο τροπο?

 

Γνωριζει κανεις?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς όρεξη να δοκιμάσει την ελληνική test build της MIUI v4 2.7.6 που έκανα; Θα με βοηθούσατε πολύ στο debugging και στην διόρθωση της μετάφρασης :)

Στο λινκ της υπογραφής μου είναι το λινκ!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς όρεξη να δοκιμάσει την ελληνική test build της MIUI v4 2.7.6 που έκανα; Θα με βοηθούσατε πολύ στο debugging και στην διόρθωση της μετάφρασης :)

Στο λινκ της υπογραφής μου είναι το λινκ!

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα την δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

εχω το μοντεμ I9100XXLPS αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος

μπορει να συστησει καποιος με wind καποιο καλυτερο ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παιδιά το κινητό με την cm9 βαράει 45°C ενω με την check rom είχε κανονική θερμοκρασία
Link to comment
Share on other sites

Γιατί παιδιά το κινητό με την cm9 βαράει 45°C ενω με την check rom είχε κανονική θερμοκρασία

 

με ποια checkrom μιλας?αν μιλας για την gingerbread τοτε δεν μπορουν να συγκριθουν μιας και ειναι διαφορετικες εκδοσεις.εμενα με paranoidandroid(based on cm9) εχω θερμοκρασια κατα μεσο ορο 2-3 βαθμους πανω απο την θερμοκρασια που ειχα με ingerbread.τσεκαρε μηπως καμια εφαρμογη κανει συνεχως χρηση της cpu και την υπερθερθμαινει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω το εξής θέμα. Όταν στις ρυθμίσεις (και οχι μόνο) ενεργοποιώ ή απενεργοποιώ ορισμένα πράγματα, ανάβει για λιγο ενα κόκκινο πλαίσιο γύρω απο την οθόνη . Το κάνει και όταν πατάω για να μπω σε ορισμένες εφαρμογές. Ξέρει κανείς πως κλείνει αυτή η ρύθμιση; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχω το εξής θέμα. Όταν στις ρυθμίσεις (και οχι μόνο) ενεργοποιώ ή απενεργοποιώ ορισμένα πράγματα, ανάβει για λιγο ενα κόκκινο πλαίσιο γύρω απο την οθόνη . Το κάνει και όταν πατάω για να μπω σε ορισμένες εφαρμογές. Ξέρει κανείς πως κλείνει αυτή η ρύθμιση; Ευχαριστώ

 

Ρυθμισεις - Επιλογες για Προγραμματιστες, κοιτα εκει μεσα τι εχεις τικαρισμενο μαλλον κατι απο εκει θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις - Επιλογες για Προγραμματιστες, κοιτα εκει μεσα τι εχεις τικαρισμενο μαλλον κατι απο εκει θα ειναι.

 

Και εγω αυτό σκέφτηκα αρχικά όμως είναι όλα ξετσεκαρισμένα ..... Θα σπάσει το κεφάλι μου, δε μπορώ να το βρω. Είναι κάτι σαν σήμα επιβεβαίωσης οτι επιλέγεις/απεπιλέγεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτό σκέφτηκα αρχικά όμως είναι όλα ξετσεκαρισμένα ..... Θα σπάσει το κεφάλι μου, δε μπορώ να το βρω. Είναι κάτι σαν σήμα επιβεβαίωσης οτι επιλέγεις/απεπιλέγεις κάτι.

 

Μπορεις να το βγαλεις μια φωτογραφια/βιντεο κατι?

Τι ρομ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

με ποια checkrom μιλας?αν μιλας για την gingerbread τοτε δεν μπορουν να συγκριθουν μιας και ειναι διαφορετικες εκδοσεις.εμενα με paranoidandroid(based on cm9) εχω θερμοκρασια κατα μεσο ορο 2-3 βαθμους πανω απο την θερμοκρασια που ειχα με ingerbread.τσεκαρε μηπως καμια εφαρμογη κανει συνεχως χρηση της cpu και την υπερθερθμαινει

 

Ναι για την ginger μιλουσα. Κοίτα βασικά ανεβάζει όταν ανοίγω τα δεδομένα και μπαίνω στο Internet εκεί γίνεται όλη η ιστορία. Μιλάμε θυμήθηκα το κινητό όταν το είχα πρώτο πάρει και φόραγε μαμά rom. Αυτή η 4.0.4 σε cm9 και Internet με data on δεν είναι και ο καλύτερος συνδυασμός, μπορεί να βράσει και καφέ το κινητό :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το swype 3.5; προσπαθώ να το βρω και τα links έχουν κάνει expire.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το swype 3.5; προσπαθώ να το βρω και τα links έχουν κάνει expire.

 

https://www.dropbox.com/s/y3jxb2c8esnbzxq/Swype%203.5.83.26516.apk

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ασχημα νεα απο εδω..

το αγαπημενο μας galaxy ισως παρεδωσε πνευμα..

 

ενω φορτιζε το βραδυ και ταυτοχρονα επαιζε μουσικη, οταν ξυπνησα ειδα τη συσκευη κλειστη..

δεν ανταποκρινοταν σε κανενα πατημα πληκτρων..

δεν μπαινει ουτε σε recovery/download mode..

γενικα η οθονη δεν αναβει καν..

 

η συσκευη ειναι ρουταρισμενη, και εxει περασμενη την AOKP του γιαννη (ioathe)

 

καμια ιδεα? τη σωζουμε την παρτιδα? δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε ξαφνικα..

(Σημειωση: τον τελευταιο μηνα εκανε πανω κατω 2-3 reboot μονο του την εβδομαδα, αν αυτο λεει κατι..)

 

με jig λετε μηπως ξυπνησει?

γενικα με εχει πιασει μια ψιλοαπογοητευση γιατι δεν εχω και εγγυηση επειδη ειναι πειραγμενη η συσκευη

 

περιμενω εναγωνιως τις απαντησεις σας..

Link to comment
Share on other sites

ασχημα νεα απο εδω..

το αγαπημενο μας galaxy ισως παρεδωσε πνευμα..

 

ενω φορτιζε το βραδυ και ταυτοχρονα επαιζε μουσικη, οταν ξυπνησα ειδα τη συσκευη κλειστη..

δεν ανταποκρινοταν σε κανενα πατημα πληκτρων..

δεν μπαινει ουτε σε recovery/download mode..

γενικα η οθονη δεν αναβει καν..

 

η συσκευη ειναι ρουταρισμενη, και εxει περασμενη την AOKP του γιαννη (ioathe)

 

καμια ιδεα? τη σωζουμε την παρτιδα? δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε ξαφνικα..

(Σημειωση: τον τελευταιο μηνα εκανε πανω κατω 2-3 reboot μονο του την εβδομαδα, αν αυτο λεει κατι..)

 

με jig λετε μηπως ξυπνησει?

γενικα με εχει πιασει μια ψιλοαπογοητευση γιατι δεν εχω και εγγυηση επειδη ειναι πειραγμενη η συσκευη

 

περιμενω εναγωνιως τις απαντησεις σας..

Κρίμα ! Γιατι όμως το έπαθε ρε γ@μωτο ,

Δοκίμασε με jig οπως δοκίμασε αν εχεις και με μια αλλη μπαταριά.

δινει ρεύμα στο τηλέφωνο και απλα δεν ανοίγει ή δεν φορτίζει καν ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ! Γιατι όμως το έπαθε ρε γ@μωτο ,

Δοκίμασε με jig οπως δοκίμασε αν εχεις και με μια αλλη μπαταριά.

δινει ρεύμα στο τηλέφωνο και απλα δεν ανοίγει ή δεν φορτίζει καν ?

 

ειμαι διακοπες..

και εχω μονο το φορτιστη μαζι μου..

παντως δε φορτιζει η μπαταρια, γιατι δε ζεσταινεται καθολου (αρα ειτε προκειται για θεμα φορτιστη-μπαταριας ειτε για θεμα της συσκευης)

 

οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη..

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να μπορείς να βρείς εκεί κάποιον με ίδιο φορτιστή, μπας και είναι σ'αυτόν το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

ασχημα νεα απο εδω..

το αγαπημενο μας galaxy ισως παρεδωσε πνευμα..

 

ενω φορτιζε το βραδυ και ταυτοχρονα επαιζε μουσικη, οταν ξυπνησα ειδα τη συσκευη κλειστη..

δεν ανταποκρινοταν σε κανενα πατημα πληκτρων..

δεν μπαινει ουτε σε recovery/download mode..

γενικα η οθονη δεν αναβει καν..

 

η συσκευη ειναι ρουταρισμενη, και εxει περασμενη την AOKP του γιαννη (ioathe)

 

καμια ιδεα? τη σωζουμε την παρτιδα? δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε ξαφνικα..

(Σημειωση: τον τελευταιο μηνα εκανε πανω κατω 2-3 reboot μονο του την εβδομαδα, αν αυτο λεει κατι..)

 

με jig λετε μηπως ξυπνησει?

γενικα με εχει πιασει μια ψιλοαπογοητευση γιατι δεν εχω και εγγυηση επειδη ειναι πειραγμενη η συσκευη

 

περιμενω εναγωνιως τις απαντησεις σας..

 

βγαλε τη μπαταρια για κανα 10λεπτο

βαλτην παλι και ανοιξε το σε recovery menu...

 

αν δε μπαινει και εκει δοκιμασε σε download mode

και περασε αλλο κερνελ σιγουρα θα βρεις ενα καλωδιο και ενα πισι 10λεπτα δουλεια ειναι αν μπαινει σε download mode

 

αν δεν ανοιξει που δε νομιζω θελεις τζιγκακι οπως κ δηποτε...

που εισαι διακοπες;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το ενδιαφερον..

 

ελπιζω το προβλημα να ειναι σε μπαταρια-φορτιστη (αν και το φορτιστη τον ειχα αλλαξει πριν μερικους μηνες)

θα κοιταξω μηπως βρω καποιον αλλο φορτιστη ή καλωδιο usb και (λίγο πιο δυσκολα) αλλη μπαταρια..

 

αν μας διαβαζει καποιος απο καλαματα με galaxy s2, ας γραψει ενα ποστ εδω, μηπως καταλαβω τελικα τι παιζει..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παιδιά το κινητό με την cm9 βαράει 45°C ενω με την check rom είχε κανονική θερμοκρασία

 

Κοιτάξτε θερμοκρασία τώρα παιδιά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...