Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω να μπορεσεις απο pc εκτος αν ξερεις να μπεις μεσω adb κτλ.

Για να σε αφησει οπως προειπα παραπανω με rootexplorer εχει ενα κουμπακι επανω οταν πας στο system που λεει r/w. Πρεπει να το αλλαξεις σε r/o για να επεξεργαστεις αρχεια συστηματος.

 

pfffffff το εκανε πετυχε αλλα μολις ανηξε το κινητο πατησα apex launcher να μπει ως βασικος launcher και μου βγαζει μηνυμα: δυστιχος η εφαρμογη apex launcher εχει σταματησει.... :(

 

ακυροοοοοο...... το εφτιαξα..... :) σ ευχαριστω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.......!!!!!!!!! :)

 

Οταν ξανα κανω επανακινηση μου βγαζει παλι το μηνυμα οτι σταματησε να λειτουργει.... :/ αν παω και τον κανω εγκατασταση φτιαχνει αλλ μετα την επανακινηση ξανα τα ιδια.... τι φταιει :P

Edited by CHRISTOSTZANID
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pfffffff το εκανε πετυχε αλλα μολις ανηξε το κινητο πατησα apex launcher να μπει ως βασικος launcher και μου βγαζει μηνυμα: δυστιχος η εφαρμογη apex launcher εχει σταματησει.... :(

 

ακυροοοοοο...... το εφτιαξα..... :) σ ευχαριστω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.......!!!!!!!!! :)

 

Οταν ξανα κανω επανακινηση μου βγαζει παλι το μηνυμα οτι σταματησε να λειτουργει.... :/ αν παω και τον κανω εγκατασταση φτιαχνει αλλ μετα την επανακινηση ξανα τα ιδια.... τι φταιει :P

 

Πηγαινε mnt/Data/app/ και σβησε οτι εχει σε apex προγραμμα. Ξανατσεκαρε τα permissions, κανε εκκαθαρισμο δεδομενων της εφαρμογης, κανε κ ενα clear cache μεσω cwm καλου κακου κ ξαναδες.. Αυτο που εκανες εκανα κ δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα.

Αν μπορεις στειλε μου κ το .apk να το εχω (!), να το δοκιμασω κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε mnt/Data/app/ και σβησε οτι εχει σε apex προγραμμα. Ξανατσεκαρε τα permissions, κανε εκκαθαρισμο δεδομενων της εφαρμογης, κανε κ ενα clear cache μεσω cwm καλου κακου κ ξαναδες.. Αυτο που εκανες εκανα κ δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα.

Αν μπορεις στειλε μου κ το .apk να το εχω (!), να το δοκιμασω κιολας.

 

πως να στο στειλω;;; να σου στειλω το link??

 

τα εκανα ολα ...τιποτα...παλι τα ιδια

 

αν τον κανω εγκατασταση παλι ειναι οκ αλλα μετα την επανακινηση κατι γινεται και εχει προβλημα.... υπαρχει τροπος να "παγωσει" με καποιο τροπο την εγαρμογη??

Edited by CHRISTOSTZANID
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται!

Από τον καιρό που έβαλα και εγώ custom rom έμεινα με τις Ωμέγα (Ω 11.1 - 15).

Έλεγα τώρα να δοκιμάσω και εγώ τώρα μια AOSP ή AOKP. Συχνά-πυκνά βλέπω να αναφέρετε εδώ στο φορουμ η Paranoid.

Είναι καλή να τη δοκιμάσω και εγώ? (Αν κάποιος μπορεί να μου δώσει και ένα link)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

πως να στο στειλω;;; να σου στειλω το link??

 

τα εκανα ολα ...τιποτα...παλι τα ιδια

 

αν τον κανω εγκατασταση παλι ειναι οκ αλλα μετα την επανακινηση κατι γινεται και εχει προβλημα.... υπαρχει τροπος να "παγωσει" με καποιο τροπο την εγαρμογη??

 

Εχεις pm.

 

@Charsta800 ειναι ρομ η οποια συνδιαζει tablet και κινητο. Δηλαδη αλλαζεις ειτε ολο το τηλεφωνο σε tablet ειτε οποια εφαρμογη θες εσυ ξεχωριστα. Επισης αλλαζεις κ το dpi της καθε εφαρμογης δικης σου η συστηματος στο μεγεθος που θελεις εσυ. Απλα να ξερεις μεχρι να τη φερεις στα μετρα σου.. Θελει ωωωωωωωωρ..ες! Και οπωσδηποτε διαβασε εστω λιγο για το τι παιζει μην χαθεις ετσι οπως θα στα βγαλει στην αρχη. Κ παρε ενα backup εννοειται πριν κανεις οτιδηποτε.

 

Link : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1580070

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Τα apk των εφαρμογων που εχω εγκαταστησει εγω (οχι του συστηματος) υπαρχει καποια διαδρομη που μπορω να τα βρω?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα apk των εφαρμογων που εχω εγκαταστησει εγω (οχι του συστηματος) υπαρχει καποια διαδρομη που μπορω να τα βρω?

 

mnt/data/app/

Link to comment
Share on other sites

@Charsta800 ειναι ρομ η οποια συνδιαζει tablet και κινητο. Δηλαδη αλλαζεις ειτε ολο το τηλεφωνο σε tablet ειτε οποια εφαρμογη θες εσυ ξεχωριστα. Επισης αλλαζεις κ το dpi της καθε εφαρμογης δικης σου η συστηματος στο μεγεθος που θελεις εσυ. Απλα να ξερεις μεχρι να τη φερεις στα μετρα σου.. Θελει ωωωωωωωωρ..ες! Και οπωσδηποτε διαβασε εστω λιγο για το τι παιζει μην χαθεις ετσι οπως θα στα βγαλει στην αρχη. Κ παρε ενα backup εννοειται πριν κανεις οτιδηποτε.

 

Link : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1580070

 

Ευχαριστώ για το link.

Διάβασα τις πρώτες 20 σελίδες των comments για να δω τι παίζει και απ' ότι κατάλαβα τα περισσότερα mods γίνονται μέσω του OTA app (αν κατάλαβα είναι κάτι όπως το kitchen που υπάρχει στις Ωμέγα?)

Στα changelog, αναφέρεται σε κάτι PAD/PAL. Αυτά τι ακριβώς σημαίνουν?

Και κάτι τελευταίο!! Γιατί λες ότι θέλει ώρες μέχρι να "στηθεί" . Απ'ότι κατάλαβα τα περισσότερα πράγματα γίνονται μέσω του OTA (αν κατάλαβα σωστά!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Εχω καιρο να ασχοληθω με το κινητο μου λογω δουλειας. Ψαχνω αλλα δεν βρισκω το θεμα με τις omega roms, το βρισκω μονο για το galaxy s3. Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια ή η καλυτερη rom της omega? Aυτη τη στιγμη ειμαι με omega black blue v9.Θα εκτιμουσα καποιο link γιατι πραγματικα δεν βρισκω τιποτα. Ευχαριστω!

 

A Τα βρηκα. να βαλω τη τελεταια τη v15?Ποια η γνωμη σας?

Edited by carve21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Εχω καιρο να ασχοληθω με το κινητο μου λογω δουλειας. Ψαχνω αλλα δεν βρισκω το θεμα με τις omega roms, το βρισκω μονο για το galaxy s3. Μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια ή η καλυτερη rom της omega? Aυτη τη στιγμη ειμαι με omega black blue v9. Ua ektimoysa kapoio ινκ γιατι πραγματικα δεν βρισκωτιποτα. Ευχαριστω!

 

καλησπερα εδω ειναι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327881

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια οταν το τηλεφωνο ειναι αναμονη η οθονη αναβει μονη της για λιγο και μετα ξανασβηνει,καπου ειχα διαβασει γιαυτο αλλα δεν ειχα δωσει σημασια,το τηλ φοραει omega και abyss kernel

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή που έβαλες τώρα τελευταία ευθύνεται. Ξεκίνα να αφαιρείς μία-μία από την πιο καινούργια και προς τα πίσω μέχρι να σταματήσει αυτό το φαινόμενο...
Link to comment
Share on other sites

 

Φυσικά δεν δουλεύει σχετικά τίποτα έτσι, απλά φανταστείτε τι έχει να γίνει μετά την παράδοση του source code αν ήδη έκαναν το βασικό στήσιμο κτλ..

Link to comment
Share on other sites

 

Φυσικά δεν δουλεύει σχετικά τίποτα έτσι, απλά φανταστείτε τι έχει να γίνει μετά την παράδοση του source code αν ήδη έκαναν το βασικό στήσιμο κτλ..

ενοειται οτι απο xda σιγουρα θα το παρουμε το ζητημα ειναι αν θα το δωσει η samsung για το τηλεφωνο μας

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα.....:( συνδεω το κινητο στο pc και μου βγαζει: δυστυχος η εφαρμογη UI συστηματ. εχει σταματησει... εχω κανει τα παντα... εχω ξανα περασει την rom απ την αρχη αλλα παλι τα ιδια... τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται!

Εδώ και 2 μέρες κυκλοφορώ και εγώ με την Paranoid 1.5 . Η πρώτη μου CM9 based ρομ και οφείλω να πω ότι μέχρι είναι φοβερή!

Αλλά έχω ένα θεματάκι με τις 4.0.4 εφαρμογές. Δεν μου κάθονται καλά στο μάτι, και κυρίως η εφαρμογή των Μηνυμάτων και των Επαφών!

Ξέρω ότι υπάρχουν τέτοιου είδους εφαρμογές στο market (ex contacts, go sms pro), αλλά μήπως υπάρχει τρόπος να περάσω τις stock, αυτές που είχα στην 4.0.3 έκδοση?

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

εδώ και λίγο καιρό μετά από αρκετές δοκιμες έχω καταλήξει στην WanamLite,

ΑΛΛΑ.... έχω παρατηρήσει εδώ και λίγο καιρό ότι δεν έχω και τόσο καλο σήμα όπως παλιά,

ακόμα και στο σπίτι μου δηλαδή, που συνήθως είχα full τώρα ποια είναι περίπου στην μέση,

εσείς τι modem χρησιμοποιείτε σε cosmote δίκτυο, μπας και βρω κάποιο αντίστοιχο για να περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανένας έχει τροποποιημένο τον στοκ DIALER της LP7 για ICS με full screen caller και κουμπί RECORD? έχω βρεί μόνο με record button για LP7...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να περάσω στου αδερφού μου μια οφισιαλ 4αρα. Ποια θα μου προτείνατε από αυτές που υπάρχουν?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

εχω Resurrection Remix ics v2.5.2 και σημερα εβαλα τον κερνελ Dorimanx 4.2A αλλα μου κολλαει στην πρωτη οθονη της samsung και δεν μπορω να μπω στο recovery.

μηπως μπορει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειχα δοκιμασει αλλα δεν ειχε αποτελεσμα

τελικα το εφτιαξα πριν απο λιγο αφου περασα παλι τον κερνελ μεσω odin.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Επειδη φευγω για διακοπες, και ιντερνετ γιοκ, ενας γνωστος μου θα μου κανει root το κινητο. Το θεμα μου ειναι οτι δεν θελω να εχω εφαρμογες της μαμας sammy τυπου "social hub" , "music hub", "readers hub" "games hub" διοτι αφ ενος δεν τις χρησιμοποιω, αφετερου εχω την εντυπωση οτι καταλαμβανουν εστω και την ελαχιστη μνημη ram. Συγκεκριμενα οταν παω να κανω "διαχειριση εργασιων" μου αναφερει οτι κλεινει καθε φορα γυρω στις 20 εφαρμογες, ενω εγω ζητημα να εχω ανοιγει 5 με 6. Για το touchwiz δεν εχω καποιο θεμα. Ουτε το κινητο μου μου κολλαει. Απλα θελω να μου προτεινετε καποια stock ρομ που να σβηνει αυτες τις αχρηστες apps. Εχω διαβασει για leomar, cyanogen και criscelo (δεν ξερω αν το εγραψα κ σωστα)..Εσεις ποια προτεινετε;

 

 

καλο καλοκαιρι σε ολους!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Επειδη φευγω για διακοπες, και ιντερνετ γιοκ, ενας γνωστος μου θα μου κανει root το κινητο. Το θεμα μου ειναι οτι δεν θελω να εχω εφαρμογες της μαμας sammy τυπου "social hub" , "music hub", "readers hub" "games hub" διοτι αφ ενος δεν τις χρησιμοποιω, αφετερου εχω την εντυπωση οτι καταλαμβανουν εστω και την ελαχιστη μνημη ram. Συγκεκριμενα οταν παω να κανω "διαχειριση εργασιων" μου αναφερει οτι κλεινει καθε φορα γυρω στις 20 εφαρμογες, ενω εγω ζητημα να εχω ανοιγει 5 με 6. Για το touchwiz δεν εχω καποιο θεμα. Ουτε το κινητο μου μου κολλαει. Απλα θελω να μου προτεινετε καποια stock ρομ που να σβηνει αυτες τις αχρηστες apps. Εχω διαβασει για leomar, cyanogen και criscelo (δεν ξερω αν το εγραψα κ σωστα)..Εσεις ποια προτεινετε;

 

 

καλο καλοκαιρι σε ολους!!!!!!

 

Δε χρειαζεται να περασεις καποια αλλη rom για να σβησεις καποιες απο τις εργοστασιακες εφαρμογες.

Αν εισαι root απλα προχωρας στην διαδικασια και μεσω του tiatanium backup (πληρωμενη εκδοση αν το εχεις).

 

Η λιστα με τις εφαρμογες που μπορεις να αφαιρεσεις ειναι εδω.

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0Ag43oj7rLQP4dENZcmhGN0ZUa3pHSENVeXlqUm5vV0E&single=true&gid=0&output=html

 

Οσο για τις rom που παραθετεις πιο πανω, αν δε κανω λαθος προκειται custom roms και οχι stock.

Εκτος φυσικα αν ειναι βασισμενες στην stock και δε το ξερω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Επειδη φευγω για διακοπες, και ιντερνετ γιοκ, ενας γνωστος μου θα μου κανει root το κινητο. Το θεμα μου ειναι οτι δεν θελω να εχω εφαρμογες της μαμας sammy τυπου "social hub" , "music hub", "readers hub" "games hub" διοτι αφ ενος δεν τις χρησιμοποιω, αφετερου εχω την εντυπωση οτι καταλαμβανουν εστω και την ελαχιστη μνημη ram. Συγκεκριμενα οταν παω να κανω "διαχειριση εργασιων" μου αναφερει οτι κλεινει καθε φορα γυρω στις 20 εφαρμογες, ενω εγω ζητημα να εχω ανοιγει 5 με 6. Για το touchwiz δεν εχω καποιο θεμα. Ουτε το κινητο μου μου κολλαει. Απλα θελω να μου προτεινετε καποια stock ρομ που να σβηνει αυτες τις αχρηστες apps. Εχω διαβασει για leomar, cyanogen και criscelo (δεν ξερω αν το εγραψα κ σωστα)..Εσεις ποια προτεινετε;

 

 

καλο καλοκαιρι σε ολους!!!!!!

Jim καλησπέρα το πρώτο βήμα για να βάλεις custom rom είναι να κανείς backup τα δεδομένα σου με ένα πρόγραμμα όπως το titanium backup. Με αυτό μπορείς να απεγκαταστήσεις και της εφαρμογές που αναφέρεις. Οι custom rom είναι παρά πολλές ,εγω εχω την Galaxy Nexus F1 που ειναι πολυ ελαφριά και δεν κολαει με τίποτα. Αλλα εχει και τα κατά τις αφού βασίζεται στην cyanogen.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...