Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει το spirit fm εδώ και καιρό μόνο που ο δημιουργός δεν το δίνει free πλέον αλλά ~2euro το lite version.To ζήτημα είναι πως με το alsa sound system μπορεί να σου σκοτώσει το speaker σε χρόνο dt..

 

Ακόμα Free είναι, αν το κατεβάσεις από xda! Κάπου έχει ένα media fire Link. Το speaker δεν το χρησιμοποιώ για μουσική οπότε κλαιν ;-)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι??

Εχω περασει καποιες ρομ απο τοτε που ρουταρα το τηλεφωνο αλλα οταν παταω για να μπω σε download mode βλεπω οτι στο custom binary λεει ΝΟ, δηλαδη ο counter δεν εχει ανεβει...

Πως γινετε αυτο??? Ειμαι τοσο τυχερος??

 

Αν εχει σημασια εχω κανει root το τηλεφωνο με τον τροπο για ICS rom(οπου περναγαμε μεσω CWM.zip, το SU.apk και το φλασαραμε και γινοσουν root)

 

οτι περνας μεσω cwm δεν μετραει στον counter.

ο counter ανεβαινει μονο οταν περνας κατι μεσω υπολογιστη (odin) και παλι οχι παντα δηλ. αν περασεις μια επισημη rom ο μετρητης παλι δεν θα ανεβει

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια

Μια γρηγορη βοηθεια απο οποιον τυχαινει να γνωριζει.

Επεσε στα χερια μου ενα SGII την προηγουμενη εβδομαδα

φοραει 4.03 & I9100XXLPQ

το θεμα που εχω ειναι οτι δεν παιζει ουτε με το handcent sms ουτε το GOsms που ειχα συνηθισει τοσο καιρο

Οτι μυνημα και να στειλω βγαζει failed.

To ενσωματωμενο προγραμμα sms παιζει κανονικα

Εχω περασει τις γλωσσες αλλα τπτ

δοκιμασα απεγκατασταση και επανεγκαταταση των συγκεκριμενων εφαρμογων αλλα ματαια.

Εχει κανεις καμια ιδεα?

www.slackerxl.com Custom PC Creations
Link to comment
Share on other sites

οτι περνας μεσω cwm δεν μετραει στον counter.

ο counter ανεβαινει μονο οταν περνας κατι μεσω υπολογιστη (odin) και παλι οχι παντα δηλ. αν περασεις μια επισημη rom ο μετρητης παλι δεν θα ανεβει

 

Πωωω αισθανομαι πολυ ηλιθιος τωρα:p

Το σκεφτηκα να σου πω την αληθεια πιο μετα αλλα λεω κατσε να μου απαντησουν να το σιγουρεψω...

Αρα ευτυχως που ειχε βγει και ο τροπος για ICS και δεν χρειαζετε να ανεβασεις τον μετρητη

 

Παρεμπιπτοντως περασα εχθες την τελευταια εκδοση της AOKP απο τον bezke(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1513150) και πραγματικα νομιζω οτι βρηκα την ρομ που μπορει να ανταγωνιστει την Resurrection... Θελω μονο να δω πως παει και απο μπαταρια, αν και μαλλον θα κατσω σε αυτη προς το παρον

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

απο εχθες φοραω την τελευταια cm9 και μπορω να πω οτι καλυτερη και απο resurrection και απο hydrogen...

το μονο κακο ειναι που της λειπουν τα mods για την notification bar...κατα τα αλλα η ρομ πεταει...καλυτερη μπαταρια καλυτερο gps χωρις να εχω ουτε ενα fc...

και εχει και ελληνικο πληκτρολογιο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

απο εχθες φοραω την τελευταια cm9 και μπορω να πω οτι καλυτερη και απο resurrection και απο hydrogen...

το μονο κακο ειναι που της λειπουν τα mods για την notification bar...κατα τα αλλα η ρομ πεταει...καλυτερη μπαταρια καλυτερο gps χωρις να εχω ουτε ενα fc...

και εχει και ελληνικο πληκτρολογιο :)

 

Φιλε μου σου προτεινω να περασεις την τελευταια AOKP.... Ιδιο πραγμα με την CM9 ειναι(μεχρι και ιδιο kernel φορανε) και εχει και αρκετο customization:)

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου προτεινω να περασεις την τελευταια AOKP.... Ιδιο πραγμα με την CM9 ειναι(μεχρι και ιδιο kernel φορανε) και εχει και αρκετο customization:)

 

σε ποια αναφερεσαι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

απο εχθες φοραω την τελευταια cm9 και μπορω να πω οτι καλυτερη και απο resurrection και απο hydrogen...

το μονο κακο ειναι που της λειπουν τα mods για την notification bar...κατα τα αλλα η ρομ πεταει...καλυτερη μπαταρια καλυτερο gps χωρις να εχω ουτε ενα fc...

και εχει και ελληνικο πληκτρολογιο :)

 

Επειδη το εχω απορια, την περασες μεσω recovery η με το odin?

Απο omega ειναι καλυτερη η μια απο τα ιδια?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα και καλο πασχα σε ολους!

μολις περασαμε στο note μας την πρωτη σταθερη ice...και εχω παθει πλακα!

εχω μια απορια ομως!

αν δεν κανω λαθος γραψατε εδω μεσα οτι η εγγραφή βιντεο απο την καμερα με το παγωτο απο μονοφωνική εγινε στερεοφωνική!

ισχύει οντως κατι τετοιο?

γιατι θελω να δω αν εχει γινει κατι αναλογο με το note...:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχω απορια, την περασες μεσω recovery η με το odin?

Απο omega ειναι καλυτερη η μια απο τα ιδια?

 

Απο cwm τη περασα αλλα μπορεις και με οδιν αν θες

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Απο cwm τη περασα αλλα μπορεις και με οδιν αν θες

 

Οποτε λοιπον, εκανες τα σχετικα backup με titanium μετα τα wipe data-dalvik-cashe και προχωρησες

στο flashαρισμα ε?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

απο εχθες φοραω την τελευταια cm9 και μπορω να πω οτι καλυτερη και απο resurrection και απο hydrogen...

το μονο κακο ειναι που της λειπουν τα mods για την notification bar...κατα τα αλλα η ρομ πεταει...καλυτερη μπαταρια καλυτερο gps χωρις να εχω ουτε ενα fc...

και εχει και ελληνικο πληκτρολογιο :)

Η τελευταία nightly που είχα δοκιμάσει είχε θέμα με τα μηνύματα, δεν υποστήριζε unicode. To έχουν φτιάξει?

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Και εγω φοραω την nightly απο χθες κανενα προβλημα θελει καποια δουλεια βεβαια αλλα ειναι ισως οτι καλυτερο εχω βαλει

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Και εγω φοραω την nightly απο χθες κανενα προβλημα θελει καποια δουλεια βεβαια αλλα ειναι ισως οτι καλυτερο εχω βαλει

 

Αν θέλει δουλειά τότε μάλλον δεν είναι ότι καλύτερο έχεις βάλει:p

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρονια πόλλα,

 

επειτα απο καιρο αδράνειας με το S2 λέω να το τζολέψω!

 

Ποιά προτείνετε απο Cooked rom ICS??

 

Και ποιά είναι η ποιο stable official?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε λοιπον, εκανες τα σχετικα backup με titanium μετα τα wipe data-dalvik-cashe και προχωρησες

στο flashαρισμα ε?

 

αν ερχεσαι απο αλλη ρομ δεν πρεπει να κανει restore με το titanium...μπες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1419102&page=1 για περισσοτερες λεπτομερειες

 

βγηκε και κανουργια σημερα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

σε ποια αναφερεσαι?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1513150

 

Πρεπει πρωτα να περασεις την εκδοση με ημερομηνια 09/04(ειναι η build 31, θα την βρεις εκει που λεει "Changelog/Earlier Versions" στο πρωτο ποστ) και μετα το τελευταιο update μαζι με Gapps....

 

Παρε και αυτο το ποστ που τα λεει λιγο πιο αναλυτικα εμενα με βοηθησε παρα πολυ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24808476&postcount=2559

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει δουλειά τότε μάλλον δεν είναι ότι καλύτερο έχεις βάλει:p

Δουλεια εννοω το τελικο φινιρισμα οχι σε bugs,εχω δοκιμασει και του bezke,remix κτλ απλα το βλεπω να δουλευει ομαλοτερα χωρις βεβαια να εχουν μεγαλες διαφορες σαν αποδοση,δοκιμαζοντας μερικα kernel καταληξα στο stock μεχρι νεοτερας

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει

έχω εγκαταστήσει το cyberon voice command gr το οποίο είναι άπαιχτο ...

υπάρχει τρόπος να ενεργοποιείται με το διπλό κλίκ του hard button που ανοίγει η σαχλαμάρα voice talk της "μάνας" του?

ή απο το hands free button?

 

help!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει

έχω εγκαταστήσει το cyberon voice command gr το οποίο είναι άπαιχτο ...

υπάρχει τρόπος να ενεργοποιείται με το διπλό κλίκ του hard button που ανοίγει η σαχλαμάρα voice talk της "μάνας" του?

ή απο το hands free button?

 

help!!

 

διάβασε τον οδηγό μήπως βγάλεις άκρη http://www.cyberon.com.tw/upload/qa1/Cyberon%20Voice%20Commander%20User%20Guidev2.0.pdf

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

 

Έχω μια ερώτηση.

 

Είμαι με ICS Omega και παρατήρησα ότι δεν ενημερώνομαι για καινούργια μηνύματα στο gmail, Viber, Facebook κτλ αν δε έχω ενεργοποιημένο το συγχρονισμό. Τι γίνεται με αυτή τη περίπτωση? Πρέπει να έχουμε πλέον το συγχρονισμό συνέχεια ενεργοποιημένο? Με GB δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Συνεχίζει ο συγχρονισμός και στην ICS να καταναλώνει τη μπαταρία σαν τρελός ή όχι πλέον?

 

Επίσης εδώ και κάποιες μέρες έχω και πρόβλημα με το Tapatalk. Δε μου ανοίγει μόνο το Myphone. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον server?

 

 

Ευχαριστώ.

Edited by aris1976
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

 

Έχω μια ερώτηση.

 

Είμαι με ICS Omega και παρατήρησα ότι δεν ενημερώνομαι για καινούργια μηνύματα στο gmail, Viber, Facebook κτλ αν δε έχω ενεργοποιημένο το συγχρονισμό. Τι γίνεται με αυτή τη περίπτωση? Πρέπει να έχουμε πλέον το συγχρονισμό συνέχεια ενεργοποιημένο? Με GB δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Συνεχίζει ο συγχρονισμός και στην ICS να καταναλώνει τη μπαταρία σαν τρελός ή όχι πλέον?

 

 

Ευχαριστώ.

 

οπα φιλε μου αυτο παρατήρησα σημερα και εγω στο note..

ηθελα να το ρωτησω και με προλαβες...:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. και Χριστός Ανέστη!

 

Θέλω να φλασαρω το GS2 μου.. και ψάχνομαι για custom rom τώρα.. τι έχετε να προτείνεται; παραπάνω διαβάζω για μια AOKP. Καλή είναι; Σταθερή, γρήγορη, και χωρίς προβλήματα; Και απο μπαταρία οκ;

 

Επίσης είμαι με custom rom με android 2.3 ..ποια η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε για να περάσουμε σε custom ics; ..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!! :)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

 

Έχω μια ερώτηση.

 

Είμαι με ICS Omega και παρατήρησα ότι δεν ενημερώνομαι για καινούργια μηνύματα στο gmail, Viber, Facebook κτλ αν δε έχω ενεργοποιημένο το συγχρονισμό. Τι γίνεται με αυτή τη περίπτωση? Πρέπει να έχουμε πλέον το συγχρονισμό συνέχεια ενεργοποιημένο? Με GB δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Συνεχίζει ο συγχρονισμός και στην ICS να καταναλώνει τη μπαταρία σαν τρελός ή όχι πλέον?

 

Επίσης εδώ και κάποιες μέρες έχω και πρόβλημα με το Tapatalk. Δε μου ανοίγει μόνο το Myphone. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον server?

 

 

Ευχαριστώ.

για το Tapatalk δοκιμασε να Κανεις refresh your favorites μεσα απο την εφαρμογη μηπως και φτιαξει

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. και Χριστός Ανέστη!

 

Θέλω να φλασαρω το GS2 μου.. και ψάχνομαι για custom rom τώρα.. τι έχετε να προτείνεται; παραπάνω διαβάζω για μια AOKP. Καλή είναι; Σταθερή, γρήγορη, και χωρίς προβλήματα; Και απο μπαταρία οκ;

 

Επίσης είμαι με custom rom με android 2.3 ..ποια η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε για να περάσουμε σε custom ics; ..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!! :)

 

Φιλε μου εγω εχω δοκιμασει την AOKP του bezke (ουσιαστικα εχουν ιδια βαση με την CM9 με περισσοτερο customization) και εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος.

Απο μπαταρια μεχρι στιγμης μια χαρα ειναι... Εχθες κατα τις 2 το μεσημερι το εβγαλα απο την φορτιση και με αρκετη χρηση το εβαλα να φορτισει πριν 20 λεπτα(τωρα που γραφω ειναι 9:25 το βραδυ) και ειχε και 25%

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...