Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηρα το samsung galaxy s2,υπερευχαριστημενος ως τωρα,αλλα το μονο σημειο που μου κανει νερα ειναι το gps κανει αιωνες να lockarei και μερικες φορες δεν lockarei και ποτε.

τι να κανω για να πιανει δορυφορους σχετικα γρηγορα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηρα το samsung galaxy s2,υπερευχαριστημενος ως τωρα,αλλα το μονο σημειο που μου κανει νερα ειναι το gps κανει αιωνες να lockarei και μερικες φορες δεν lockarei και ποτε.

τι να κανω για να πιανει δορυφορους σχετικα γρηγορα?

 

Καλορίζικος..βασικά για αρχή δοκίμασε το εξής: κατέβασε από το μάρκετ μία εφαρμογή που λέγεται faster fix, και επέλεξε από εκεί Europe..δες μετά αν βελτιώθηκε η κατάσταση και βλέπουμε..

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

πηρα το samsung galaxy s2,υπερευχαριστημενος ως τωρα,αλλα το μονο σημειο που μου κανει νερα ειναι το gps κανει αιωνες να lockarei και μερικες φορες δεν lockarei και ποτε.

τι να κανω για να πιανει δορυφορους σχετικα γρηγορα?

 

Καλορίζικος..βασικά για αρχή δοκίμασε το εξής: κατέβασε από το μάρκετ μία εφαρμογή που λέγεται faster fix, και επέλεξε από εκεί Europe..δες μετά αν βελτιώθηκε η κατάσταση και βλέπουμε..

 

Sent from Galaxy

 

Και να έχεις ανοικτά και τα data θα συμπληρώσω εγώ .Λίγα Κβ κόστος και λοκάρεις πολύ πιο γρήγορα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάτι παίζει απο συσκευη σε συσκευη αλλα και απο firmware σε firmware.

Την καλυτερη απόδοση την έχω με την KJ3 σε όλους τους τομείς. Ροζ, focus, frames.

Δεν έχω σπασιματα, το focus γίνεται ταχύτητα, ο χρόνος απο φωτο σε φωτο ειναι ελάχιστος, φωτο και βίντεο ειναι πιο φωτεινά.

Συναγωνίζεται στα ίσα την LG camera Pro.

 

Αυτη την videoreg την δοκίμασα. Μοναδική διάφορα ότι τραβα λιγο πιο φωτεινά τα πλάνα.

Αλλα μου παρουσιάζει χίλια δυο προβληματα. Δυστροπη εφαρμογη. Δεν γράφει ήχο και δεν εμφανίζονται τα βίντεο στην photo library.

 

Ήμουν για δυο μέρες με KK5 και γύρισα στην KJ3 έξω αιτίας της καμερας και τους βίντεο.

 

φιλε μου μπορεις να μου δωσεις ενα link να κατεβασω την KJ3? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και να έχεις ανοικτά και τα data θα συμπληρώσω εγώ .Λίγα Κβ κόστος και λοκάρεις πολύ πιο γρήγορα.

 

Το θεμα gps με ειχε τσαντισει τοσο πολυ που ηθελα να το κανω drop test το κινητο.Ειχα δοκιμασει και faster fix που το ειχα βαλει στην Ελλαδα κιολας και οχι στο Europe,clear data απο το gps test και 100 αλλα πραγματα που εβρισκα στο google.Το αποτελεσμα το κινητο του θειου μου παντα σε συγκριση με το δικο μου να κλειδωνει σε 10 sec και εμενα να κανει 1-2 λεπτα.Και εννοειται οτι δεν τα ειχε ανοιξει πιο πριν ο θειος μου και το καλο ηταν οτι δεν ειχε κανει τιποτα απο faster fix και τετοια σχετικα κολπα και εκει τρελαινομουν.Μεχρι που περασα ξανα το Modem απο πανω (το KI4) και ειδα και καποια βελτιωση αλλα και παλι σε 5-10 sec ουτε κατα διανοια.Πλεον το εχω αποδεχτει οτι δεν προκεται να κλειδωνει το κινητο μου τοσο γρηγορα και προσπαθω να πεισω τον θειο μου οτι το ασπρο galaxy s II ειναι πιο ωραιο απο το δικο του(μαυρο) :p

Link to comment
Share on other sites

Κάπου αρχίζω να βαριέμαι τις δοκιμές με την κάμερα.

Όπως είμαι τωρα αν κάνω αργίες κινήσεις όταν τραβώντας βίντεο έχω καλύτερα αποτελέσματα σε σχέση με LG camera pro όπου έχω θόρυβο στην εικόνα όταν ο φωτισμός δεν ειναι αρκετός και κάποιες φορές κάνει blur στο focus.

 

Αυτο το videoreg δεν έχω καταλάβει ακόμα πως δουλεύει. Δεν πανε τα βίντεο κατευθείαν στον φάκελο που έχει δημιουργήσει η εφαρμογη στην κάρτα. Επίσης ειναι πιο σκοτεινα κάποιες φορές κολλά η εφαρμογη, γενικά δεν ειναι άρτια για καθημερινή χρήση.

Προτιμω να μείνω όπως είμαι με την στοκ και σαν εναλλακτική την LG camera.

Άλλωστε το μέγεθος του φακού σε μια κάμερα κινητου, δεν επιτρέπει να τραβας βίντεο και ταυτόχρονα να κανεις μεγάλες κινήσεις της συσκευής. Θα υπάρξει σίγουρα κουνημα.

Ο ενδεδειγμένες τρόπος ειναι να κρατάς το κινητο σταθερο και μικρές κινήσεις για περί στροφή δεξιά αριστερά αλλα πάντα σε μικρο εύρος γιατι θα υπάρξει κουνημα.

 

Επίσης δεν έχω απαιτήσεις να τραβώ με κακο φως δωματίου όπου δημιουργούνται φωτοσκιασεις και έντονες διάφορες στην φωτεινότητα.

 

Ακόμα και με το iPhone 4 είχα αυτα τα προβληματα συν ότι είχα πολυ περισσότερο θόρυβο στην εικόνα.

Και στις φωτο ακόμα σε δοκιμές που εκανα προ ημερών φαίνεται καθαρά η υπεροχη του sgs2 έναντι του iPhone 4 σε κλειστό χώρο.

 

Για καλύτερα αποτελέσματα υπάρχει το Ν8 και το iPhone 4s η καποιο άλλο φθηνότερο ΝΟΚΙΑ.

 

Μην χάνετε τον χρόνο σας. Αν τωρα κάποιος αισθάνεται ότι η συσκευη του έχει άτομο πρόβλημα σε σχέση με αλλα SGS2 και ειναι εξακριβομενο ας προσπαθήσει με την εγγύηση να του γίνει αλλαγη καμερας.

Δεν ξέρω τι διάφορες έχουν οι Fujitsu κλπ. Δίνοντας το κωδικό μάλλον κι εγω Fujitsu έχω αλλα σχετικα νεα συσκευη αφου ειναι αγοράσμενο τον Σεπτέμβριο.

Δεν έχω έντονο πρόβλημα τουλάχιστον με αυτο το firmware αλλα και κάποια αλλα.

Στα πρώτα είχα πρόβλημα κυρίως στην φωτεινότητα τωρα όχι.

 

 

φιλε μου μπορεις να μου δωσεις ενα link να κατεβασω την KJ3? ευχαριστω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχουν πρόβλημα με τα frame στο βίντεο έχετε δοκιμάσει τα δύο τρία hack που κυκλοφορούν αν όχι δοκιμάστε τα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάπου αρχίζω να βαριέμαι τις δοκιμές με την κάμερα.

Όπως είμαι τωρα αν κάνω αργίες κινήσεις όταν τραβώντας βίντεο έχω καλύτερα αποτελέσματα σε σχέση με LG camera pro όπου έχω θόρυβο στην εικόνα όταν ο φωτισμός δεν ειναι αρκετός και κάποιες φορές κάνει blur στο focus.

 

Αυτο το videoreg δεν έχω καταλάβει ακόμα πως δουλεύει. Δεν πανε τα βίντεο κατευθείαν στον φάκελο που έχει δημιουργήσει η εφαρμογη στην κάρτα. Επίσης ειναι πιο σκοτεινα κάποιες φορές κολλά η εφαρμογη, γενικά δεν ειναι άρτια για καθημερινή χρήση.

Προτιμω να μείνω όπως είμαι με την στοκ και σαν εναλλακτική την LG camera.

Άλλωστε το μέγεθος του φακού σε μια κάμερα κινητου, δεν επιτρέπει να τραβας βίντεο και ταυτόχρονα να κανεις μεγάλες κινήσεις της συσκευής. Θα υπάρξει σίγουρα κουνημα.

Ο ενδεδειγμένες τρόπος ειναι να κρατάς το κινητο σταθερο και μικρές κινήσεις για περί στροφή δεξιά αριστερά αλλα πάντα σε μικρο εύρος γιατι θα υπάρξει κουνημα.

 

Επίσης δεν έχω απαιτήσεις να τραβώ με κακο φως δωματίου όπου δημιουργούνται φωτοσκιασεις και έντονες διάφορες στην φωτεινότητα.

 

Ακόμα και με το iPhone 4 είχα αυτα τα προβληματα συν ότι είχα πολυ περισσότερο θόρυβο στην εικόνα.

Και στις φωτο ακόμα σε δοκιμές που εκανα προ ημερών φαίνεται καθαρά η υπεροχη του sgs2 έναντι του iPhone 4 σε κλειστό χώρο.

 

Για καλύτερα αποτελέσματα υπάρχει το Ν8 και το iPhone 4s η καποιο άλλο φθηνότερο ΝΟΚΙΑ.

 

Μην χάνετε τον χρόνο σας. Αν τωρα κάποιος αισθάνεται ότι η συσκευη του έχει άτομο πρόβλημα σε σχέση με αλλα SGS2 και ειναι εξακριβομενο ας προσπαθήσει με την εγγύηση να του γίνει αλλαγη καμερας.

Δεν ξέρω τι διάφορες έχουν οι Fujitsu κλπ. Δίνοντας το κωδικό μάλλον κι εγω Fujitsu έχω αλλα σχετικα νεα συσκευη αφου ειναι αγοράσμενο τον Σεπτέμβριο.

Δεν έχω έντονο πρόβλημα τουλάχιστον με αυτο το firmware αλλα και κάποια αλλα.

Στα πρώτα είχα πρόβλημα κυρίως στην φωτεινότητα τωρα όχι.

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Εμ δεν είναι τραγικό με μία εφαρμογή να βλέπεις τέτοια διαφορά ενώ η samsung τα έχει κάνει μαντάρα...

Άλλοι υποστηρίζουν πως είναι software άλλοι hardware δεν ξέρω ειλικρινά.

 

Στράτο η Fujitsu τελικά έχει παραπάνω από ένα modules, μάλλον έπεσες σε κάποιο χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.. το SCEF που έχω εγώ πάντως.. είναι για πέταμα. Δες κ το βίντεο του Πάρη από πάνω για να καταλάβεις...

 

Edit: Και όλη αυτή η ιστορία για 17,10euro :P Μακάρι να ήξερα να ανοίξω το κινητό !

 

Το είδα.Μεγάλο χάλι.....Eγώ με SBEF02 δεν έχω τέτοιο πρόβλημα πάντως

 

πηρα το samsung galaxy s2,υπερευχαριστημενος ως τωρα,αλλα το μονο σημειο που μου κανει νερα ειναι το gps κανει αιωνες να lockarei και μερικες φορες δεν lockarei και ποτε.

τι να κανω για να πιανει δορυφορους σχετικα γρηγορα?

 

Φίλε μου έχω ένα fix εδώ HELLAS FIX.

Βάλτο και πες μου εντυπώσεις :) Εγκατάσταση από recovery.

Μετά μην ξανανοίξετε όμως το fasterfix , γιατί θα φύγει το mod.

Επειδή είναι για Ελλάδα, όποιος ταξιδεύει στο εξωτερικό να ξαναβάλει fasterfix.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Το είδα.Μεγάλο χάλι.....Eγώ με SBEF02 δεν έχω τέτοιο πρόβλημα πάντως

 

 

 

Φίλε μου έχω ένα fix εδώ HELLAS FIX.

Βάλτο και πες μου εντυπώσεις :) Εγκατάσταση από recovery

 

Ελα ρε Στράτο μόλις τώρα κι εγώ το ίδιο ερώτημα έκανα για το GPS...μπορώ να βάλω κι εγώ το fix αυτό? Πως το περνώ μέσα από cwm? πάω σε recovery ή εγκαθιστώ κατευθείαν από κάποιο explorer? Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε Στράτο μόλις τώρα κι εγώ το ίδιο ερώτημα έκανα για το GPS...μπορώ να βάλω κι εγώ το fix αυτό? Πως το περνώ μέσα από cwm? πάω σε recovery ή εγκαθιστώ κατευθείαν από κάποιο explorer? Thanx!

 

Φυσικά μπορείς.Είναι UNIVERSAL.Για πάσα ρομ,νόσο κ.λ.π. :D

Με διάφορους τρόπους μπαίνει, αλλά το έχω ετοιμάσει για recovery οπότε κάντο από εκεί , για να μη μπερδευτείς. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μπορείς.Είναι UNIVERSAL.Για πάσα ρομ,νόσο κ.λ.π. :D

Με διάφορους τρόπους μπαίνει, αλλά το έχω ετοιμάσει για recovery οπότε κάντο από εκεί , για να μη μπερδευτείς. :cool:

 

σωστός!!! Ευχαριστώ θα σου πω τα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εκτός από την πρώτη φορά που το ενεργοποίησα δεν ενεργοποιήστε άμεσα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εμένα εκτός από την πρώτη φορά που το ενεργοποίησα δεν ενεργοποιήστε άμεσα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Όταν λες όχι άμεσα;

Πήγαινε στο system/etc και άνοιξε το gps.conf και πες μου τι γράφει στην πρώτη γραμμή

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε μου έχω ένα fix εδώ HELLAS FIX.

Βάλτο και πες μου εντυπώσεις :) Εγκατάσταση από recovery.

Μετά μην ξανανοίξετε όμως το fasterfix , γιατί θα φύγει το mod.

Επειδή είναι για Ελλάδα, όποιος ταξιδεύει στο εξωτερικό να ξαναβάλει fasterfix.

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό το gps.conf και νομίζω ότι όντως έχω δει καλύτερη συμπεριφορά

 

NTP_SERVER=gr.pool.ntp.org
NTP_SERVER=0.europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.org
XTRA_SERVER_1=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

# DEBUG LEVELS: 0 - none, 1 - Error, 2 - Warning, 3 - Info
# 4 - Debug, 5 - Verbose
DEBUG_LEVEL =0

# Intermediate position report, 1=enable, 0=disable
INTERMEDIATE_POS=0

# Accuracy threshold for intermediate positions
# less accurate positions are ignored, 0 for passing all positions
ACCURACY_THRES=0

# Report supl ref location as position, 1=enable, 0=disable
REPORT_POSITION_USE_SUPL_REFLOC=1

# Wiper (wifi positioning), 1=enable, 0=disable
ENABLE_WIPER=1

################################
##### AGPS server settings #####
################################

# FOR SUPL SUPPORT, set the following
SUPL_HOST=supl.google.com
SUPL_PORT=7276
SUPL_NO_SECURE_PORT=7276
SUPL_SECURE_PORT=7276

# FOR C2K PDE SUPPORT, set the following
# C2K_HOST=c2k.pde.com or IP
# C2K_PORT=1234

#################################
##### AGPS Carrier settings #####
#################################
CURRENT_CARRIER=common
DEFAULT_AGPS_ENABLE=TRUE
DEFAULT_SSL_ENABLE=FALSE

# TRUE for "User Plane", FALSE for "Control Plane"
DEFAULT_USER_PLANE=TRUE

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό το gps.conf και νομίζω ότι όντως έχω δει καλύτερη συμπεριφορά

 

NTP_SERVER=gr.pool.ntp.org
NTP_SERVER=0.europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org
NTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.org
XTRA_SERVER_1=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

# DEBUG LEVELS: 0 - none, 1 - Error, 2 - Warning, 3 - Info
# 4 - Debug, 5 - Verbose
DEBUG_LEVEL =0

# Intermediate position report, 1=enable, 0=disable
INTERMEDIATE_POS=0

# Accuracy threshold for intermediate positions
# less accurate positions are ignored, 0 for passing all positions
ACCURACY_THRES=0

# Report supl ref location as position, 1=enable, 0=disable
REPORT_POSITION_USE_SUPL_REFLOC=1

# Wiper (wifi positioning), 1=enable, 0=disable
ENABLE_WIPER=1

################################
##### AGPS server settings #####
################################

# FOR SUPL SUPPORT, set the following
SUPL_HOST=supl.google.com
SUPL_PORT=7276
SUPL_NO_SECURE_PORT=7276
SUPL_SECURE_PORT=7276

# FOR C2K PDE SUPPORT, set the following
# C2K_HOST=c2k.pde.com or IP
# C2K_PORT=1234

#################################
##### AGPS Carrier settings #####
#################################
CURRENT_CARRIER=common
DEFAULT_AGPS_ENABLE=TRUE
DEFAULT_SSL_ENABLE=FALSE

# TRUE for "User Plane", FALSE for "Control Plane"
DEFAULT_USER_PLANE=TRUE

 

Το πιστεύω :)

Μετά τους servers όμως τα υπόλοιπα τα βρίσκω περιτά.

Και τους servers επίτηδες τους έχω βγάλει , για να πέφτει καρφί Ελλάδα ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάπου αρχίζω να βαριέμαι τις δοκιμές με την κάμερα.

Όπως είμαι τωρα αν κάνω αργίες κινήσεις όταν τραβώντας βίντεο έχω καλύτερα αποτελέσματα σε σχέση με LG camera pro όπου έχω θόρυβο στην εικόνα όταν ο φωτισμός δεν ειναι αρκετός και κάποιες φορές κάνει blur στο focus.

 

Αυτο το videoreg δεν έχω καταλάβει ακόμα πως δουλεύει. Δεν πανε τα βίντεο κατευθείαν στον φάκελο που έχει δημιουργήσει η εφαρμογη στην κάρτα. Επίσης ειναι πιο σκοτεινα κάποιες φορές κολλά η εφαρμογη, γενικά δεν ειναι άρτια για καθημερινή χρήση.

Προτιμω να μείνω όπως είμαι με την στοκ και σαν εναλλακτική την LG camera.

Άλλωστε το μέγεθος του φακού σε μια κάμερα κινητου, δεν επιτρέπει να τραβας βίντεο και ταυτόχρονα να κανεις μεγάλες κινήσεις της συσκευής. Θα υπάρξει σίγουρα κουνημα.

Ο ενδεδειγμένες τρόπος ειναι να κρατάς το κινητο σταθερο και μικρές κινήσεις για περί στροφή δεξιά αριστερά αλλα πάντα σε μικρο εύρος γιατι θα υπάρξει κουνημα.

 

Επίσης δεν έχω απαιτήσεις να τραβώ με κακο φως δωματίου όπου δημιουργούνται φωτοσκιασεις και έντονες διάφορες στην φωτεινότητα.

 

Ακόμα και με το iPhone 4 είχα αυτα τα προβληματα συν ότι είχα πολυ περισσότερο θόρυβο στην εικόνα.

Και στις φωτο ακόμα σε δοκιμές που εκανα προ ημερών φαίνεται καθαρά η υπεροχη του sgs2 έναντι του iPhone 4 σε κλειστό χώρο.

 

Για καλύτερα αποτελέσματα υπάρχει το Ν8 και το iPhone 4s η καποιο άλλο φθηνότερο ΝΟΚΙΑ.

 

Μην χάνετε τον χρόνο σας. Αν τωρα κάποιος αισθάνεται ότι η συσκευη του έχει άτομο πρόβλημα σε σχέση με αλλα SGS2 και ειναι εξακριβομενο ας προσπαθήσει με την εγγύηση να του γίνει αλλαγη καμερας.

Δεν ξέρω τι διάφορες έχουν οι Fujitsu κλπ. Δίνοντας το κωδικό μάλλον κι εγω Fujitsu έχω αλλα σχετικα νεα συσκευη αφου ειναι αγοράσμενο τον Σεπτέμβριο.

Δεν έχω έντονο πρόβλημα τουλάχιστον με αυτο το firmware αλλα και κάποια αλλα.

Στα πρώτα είχα πρόβλημα κυρίως στην φωτεινότητα τωρα όχι.

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278

 

και εγω βαρεθηκα!!!:)

να σου πω κατι?

το Ιουνίο καναμε ενα beach party με την παρεα μου !

τραβηξα απειρα και πολυ ομορφα βιντεο με τον γαλαξια μας!:)

τα εβλεπα και γελουσα και δεν ειχα παρατηρήσει τιποτα!

με ολα αυτα εδω στο φορουμ προσεξα την θολουρα(που οντως υπαρχει σε μερικες φασεις) το προβλημα με το focus(που οντως υπαρχει σε μερικες φασεις) κτλ κτλ κτλ...

πριν τα διαβασω εδω απλα γελουσα με τα βιντεο απο το κινητο μου(και οχι απο την καμερα μου)...

δεν το ψαχνω αλλο πραγματικα δεν εχει νοημα...

κολλάς λες και θα τραβηξεις και εγω δεν ξερω τι..

ας χαρουμε το κινητο μας οπως ειναι ας τραβηξουμε οτι ειναι...και ας αφησουμε ολα τα μπλα μπλα μπλα μπλα....που στην τελικη αν δεν τα λεγαμε εδω δεν θα τα προσεχαμε ισως και ποτε....

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάτι παίζει απο συσκευη σε συσκευη αλλα και απο firmware σε firmware.

Την καλυτερη απόδοση την έχω με την KJ3 σε όλους τους τομείς. Ροζ, focus, frames.

Δεν έχω σπασιματα, το focus γίνεται ταχύτητα, ο χρόνος απο φωτο σε φωτο ειναι ελάχιστος, φωτο και βίντεο ειναι πιο φωτεινά.

Συναγωνίζεται στα ίσα την LG camera Pro./QUOTE]

 

Εγώ πάντως φίλε μου έχω συμπεράνει οτι δέν παίζουν ρόλο τα firmware.Μπορεί να κάνω λάθος γιατί ποτέ δέν είχα θέμα με το ροζ/frame ωστε να καταλάβω πότε είχα βελτιώσεις στο θέμα camera.

Πάντοτε θέμα είχα με το auto focus πάντα στην ανάλυση 1280 x 720 κ σε καμία άλλη.

 

Αυτη την videoreg την δοκίμασα. Μοναδική διάφορα ότι τραβα λιγο πιο φωτεινά τα πλάνα.

Αλλα μου παρουσιάζει χίλια δυο προβληματα. Δυστροπη εφαρμογη. Δεν γράφει ήχο και δεν εμφανίζονται τα βίντεο στην photo library.

 

Ήμουν για δυο μέρες με KK5 και γύρισα στην KJ3 έξω αιτίας της καμερας και τους βίντεο.

 

Εγώ προβλήματα πέρα του οτι δέν εμφανίζονται τα βίντεο όπως λές στο gallery.

Αλλαξα όμως το destination απο /mnt/sdcard/videoreg σε /mnt/sdcard/DCIM/camera κ τώρα μία εμφανίζονται αμέσως κ μία μετά απο λίγη ώρα.

Η απλά αλλάζεις ένα photo gallery manager κ τελειώνει η ιστορία...

Δέν έγραφε ήχο γιατί δέν έιχες τικάρει στο video settings το include sound in video.....

Κατα τα άλλα δέν μου έχει εμφανίσει άλλο πρόβλημα καθώς μόνο με αυτήν δέν χάνει το auto focus που ήταν το μόνο που μου έσπαγε τα ................. νεύρα:lol::lol:

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

@θα την ξαναδοκιμασω σ ευχαριστώ.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όμως μόλις βρέθηκε ύστερα απο παρατήρηση του sofos_5 το μεγαλύτερο αρνητικό σημείο της εφαρμογής που δέν είχα προσέξει ώς τώρα.....

Η εφαρμογή δέν έχει ρύθμιση για φλάς που το καθειστα αδύνατο να συναγωνιστεί το lgcamera σε καμία περίπτωση......

:mad::mad::mad:

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Με το gps του s2 έχω και εγώ θέμα εδώ και 3 μέρες που το ψάχνω.Με τα αρχεία gps.conf (τα έχω βάλει ήδη από την πρώτη μέρα μιας και έχω ήδη παρόμοια και για το leo),κάπως διορθώνεται η κατάσταση αλλά η απόδοσή του συνολικά,συνεχίζει να είναι χειρότερη από το gps του hd2 μου.στο hd2 (με android) ακόμη και αν δε κατεβάσω a-gps data το κλείδωμα ναι μεν αργεί λίγο παραπάνω αλλά θα γίνει.Στο s2 χωρίς a-gps data δεν έχω καταφέρει να πιάσω σήμα.Και επίσης συμβαίνει και το εξής.Κατεβάζω μέσω gps aids (ή gps status δεν έχει σημασία ποιο πρόγραμμα θα χρησιμοποιήσω) τα gps data.Bγάζω το κινητό στο μπαλκόνι,ανοίγω igo και σε 1-2 λεπτά κλειδώνει.Παίρνω το κινητό μέσα,κλείνω το igo και πηγαίνω στο αμάξι μου.Βάζω το κινητό στη βάση και ανοίγω το igo.θα κάνει πάλι ένα λεπτό + για να κλειδώσει!!! Και άμα ξεκινήσω να κινούμαι τότε μπορεί να κάνει και πεντάλεπτο.Αντίθετα στο hd2 αν κάνω το ίδιο με το που ανοίξω το πρόγραμμα μέσα στο αμάξι,κλειδώνει το πολύ σε 10-15 δευτερόλεπτα και αν αρχίσω να κινούμαι θέλει γύρω στο λεπτό.

Κατά τα άλλα η συσκευή έχει απίστευτη λειτουργία και όποιος λέει ότι το android δε χρειάζεται 1gb ram για να δουλεύει τέλεια,μάλλον δεν κάνει multitasking στη συσκευή του..

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει πολύ καιρό πριν για τον πρώτο DARK NIGHT kernel τα μύρια όσα και πολλοί από εμάς εδώ συμφώνησαν.

Είπα να δώσω μια ακόμα ευκαιρία στον καινούριο Κέρνελ ο οποίος φαίνεται σαφώς βελτιωμένος στο smoothness,μπορώ να πω ότι ίσως είναι ότι πιο smooth έχω δοκιμάσει.

Ωστόσο κανα δυο φορές μου έκανε ένα μικρό κόλλημα στο scrolling στον Οpera .

Συνεχίζω το testing .Όσοι πιστοί προσέλθετε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στο s2 χωρίς a-gps data δεν έχω καταφέρει να πιάσω σήμα

 

Απο τ' αλλα που ειπες δε μπορω να κρινω γιατι δεν εχω μετρο συγκρισης με HD2 κλπ, αλλα το παραπανω μου φαινεται λιγο υπερβολικο. Σιγουρα ο δεκτης του GPS μαλλον δεν ειναι το top σημειο του κινητου, αλλα τοσο σοβαρο προβλημα δεν εχω. Αυριο θα προσπαθησω να συγκρινω με καποια Νοκια χωρις a-gps.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες όχι άμεσα;

Πήγαινε στο system/etc και άνοιξε το gps.conf και πες μου τι γράφει στην πρώτη γραμμή

Ωπα τωρα το προσεξα. Πληκτρολογισα βιαστικά γιατι ήμουν σε συζήτηση και δεν είδα τι έγραφα.

Ήθελα να πω ότι μόνο την πρώτη (αρχική) ενεργοποίηση της συσκευής δεν ενεργοποιήθηκε άμεσα. Πλέον αν και το χρησιμοποιω σπάνια σαν GPS, ώσπου να ξεπαρκαρω έχει κλειδώσει. Με οποίο προγράμμα και αν δουλεύω.

Βέβαια δεν είμαι Ελλάδα.

 

σχετικα με τις φωτο και τα βίντεο αν συνεχίσουμε θα το βάλω για πουλημα:lol:. Μια χαρά ειναι σε φυσιολογικές συνθήκες. Περισσότερο μ ενοχλεί το κακο φλας. Το ίδιο κακο ήταν και του iPhone 4. Tο χρησιμοποιω μόνο σε απόλυτο σκοτάδι γιατι σε χώρους που έχουν ελλιπή φωτισμο χειροτερεύει τα πράγματα και κόκκινιζει τα ματια.

Όπως είμαι με την KJ3 δεν χάνω frames παρα μόνο αν κάνω με την συσκευη γρηγορη περιστροφη 180 μοιρών ας πούμε. Επίσης το blur απο το focus ειναι σπάνιο.

Με την KK5 ήταν πολυ πιο έντονα τα σπασιματα.

Ακόμα και πριν λίγο που θέλησα να φωτογραφισώ το χριστουγεννιάτικο δένδρο στον κήπο δεν βγήκε καθόλου άσχημα, παρόλο την δυσκολία απο τα λαμπιονια.

Αν συνεχίσω να ασχολούμαι με βλέπω να ψάχνω για κανά μεταχειρισμένο Ν8:D

 

Με το gps του s2 έχω και εγώ θέμα εδώ και 3 μέρες που το ψάχνω.Με τα αρχεία gps.conf (τα έχω βάλει ήδη από την πρώτη μέρα μιας και έχω ήδη παρόμοια και για το leo),κάπως διορθώνεται η κατάσταση αλλά η απόδοσή του συνολικά,συνεχίζει να είναι χειρότερη από το gps του hd2 μου.στο hd2 (με android) ακόμη και αν δε κατεβάσω a-gps data το κλείδωμα ναι μεν αργεί λίγο παραπάνω αλλά θα γίνει.Στο s2 χωρίς a-gps data δεν έχω καταφέρει να πιάσω σήμα.Και επίσης συμβαίνει και το εξής.Κατεβάζω μέσω gps aids (ή gps status δεν έχει σημασία ποιο πρόγραμμα θα χρησιμοποιήσω) τα gps data.Bγάζω το κινητό στο μπαλκόνι,ανοίγω igo και σε 1-2 λεπτά κλειδώνει.Παίρνω το κινητό μέσα,κλείνω το igo και πηγαίνω στο αμάξι μου.Βάζω το κινητό στη βάση και ανοίγω το igo.θα κάνει πάλι ένα λεπτό + για να κλειδώσει!!! Και άμα ξεκινήσω να κινούμαι τότε μπορεί να κάνει και πεντάλεπτο.Αντίθετα στο hd2 αν κάνω το ίδιο με το που ανοίξω το πρόγραμμα μέσα στο αμάξι,κλειδώνει το πολύ σε 10-15 δευτερόλεπτα και αν αρχίσω να κινούμαι θέλει γύρω στο λεπτό.

Κατά τα άλλα η συσκευή έχει απίστευτη λειτουργία και όποιος λέει ότι το android δε χρειάζεται 1gb ram για να δουλεύει τέλεια,μάλλον δεν κάνει multitasking στη συσκευή του..

 

Χρήστο θα βγω στο κρύο μόνο για σένα να τσεκάρω. Έχω να το ανοίξω πάνω απο μια βδομάδα και στον κήπο ολες μου οι συσκευές αργούν να κλειδώσουν.

 

EDIT

Δεν πρόλαβα να πάω στην άκρη του κήπου και κλείδωσε με το iGo. Αλήθεια έχει πάρει το μάτι σου κανά νέο χάρτη της Αιγύπτου? χρησιμοποιω ένα TA του 2009.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει πολύ καιρό πριν για τον πρώτο DARK NIGHT kernel τα μύρια όσα και πολλοί από εμάς εδώ συμφώνησαν.

Είπα να δώσω μια ακόμα ευκαιρία στον καινούριο Κέρνελ ο οποίος φαίνεται σαφώς βελτιωμένος στο smoothness,μπορώ να πω ότι ίσως είναι ότι πιο smooth έχω δοκιμάσει.

Ωστόσο κανα δυο φορές μου έκανε ένα μικρό κόλλημα στο scrolling στον Οpera .

Συνεχίζω το testing .Όσοι πιστοί προσέλθετε.

 

θεωρω οτι ο καλυτερος κερνελ αυτη την στιγμη ειναι του void.CHARLIE :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...