Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δείτε ένα μικρο βιντεάκι που εφτιαξα για να δείξω πόσο χρήσιμα ειναι τα gestures στον Go Launcher.

Με μια κίνηση προς τα πάνω βλέπουμε ολες τις σελίδες μας, ενω προς τα κάτω πηγαίνουμε στην αρχική.

 

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δείτε ένα μικρο βιντεάκι που εφτιαξα για να δείξω πόσο χρήσιμα ειναι τα gestures στον Go Launcher.

Με μια κίνηση προς τα πάνω βλέπουμε ολες τις σελίδες μας, ενω προς τα κάτω πηγαίνουμε στην αρχική.

 

 

Αιγυπτιε αν και μας ειχες ξενερωσει λιγο που αφησες το SGS I για το μηλοφωνο βλεπω γουσταρεις με το δευτερο γαλαξοτηλεφωνο... :D

Link to comment
Share on other sites

Αιγυπτιε αν και μας ειχες ξενερωσει λιγο που αφησες το SGS I για το μηλοφωνο βλεπω γουσταρεις με το δευτερο γαλαξοτηλεφωνο... :D

Δεν έχουμε κάνει και σύμβαση με καμία εταιρεία :lol:

Όταν κάτι αξίζει πρέπει να το λέμε.

Αν ο πρώτος Γαλαξιας ήταν τόσο ολοκληρωμένη συσκευη όσο το Sii δεν θα τον αφηνα.;) Ειναι σαν τις γκομενες ένα πράμα. Η καλυτερη σε κερδίζει.

 

Παρεμπιπτόντως είμαι Κορυδαλλιωτης γέννημα θρέμμα :D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε κάνει και σύμβαση με καμία εταιρεία :lol:

Όταν κάτι αξίζει πρέπει να το λέμε.

Αν ο πρώτος Γαλαξιας ήταν τόσο ολοκληρωμένη συσκευη όσο το Sii δεν θα τον αφηνα.;) Ειναι σαν τις γκομενες ένα πράμα. Η καλυτερη σε κερδίζει.

 

Παρεμπιπτόντως είμαι Κορυδαλλιωτης γέννημα θρέμμα :D

 

Αμα εισαι και γαυρος σου κανω donation επι τοπου για τα εικονιδια και ας μην τα κατεβασω... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αμα εισαι και γαυρος σου κανω donation επι τοπου για τα εικονιδια και ας μην τα κατεβασω... :lol::lol:

 

Φυσικα και είμαι Ολυμπιακός !!!:D

Αν προσέξες στις photo που έχω ανεβάσει με τα screen shots στο widget με τις επιλεγμένες φωτογραφίες, έχω το Πασαλιμανι. Διακρίνεται και η σημαία του Θρύλου σ ένα κότερο.:)

Όσο για το donation ούτε για αστείο. Ασχολήθηκα 2-3 ωρες στο photoshop για δική μου ευχαρίστηση για να έχω την συσκευη μου όπως την θέλω.

Ακόμα και αν είχα κάνει κάτι πιο σπουδαίο δεν θα δεχόμουν χρήματα απο την στιγμη που το κάνω για τον εαυτό μου.

 

Να πούμε και κάτι σχετικό.

Το Galaxy μου είναι μάλλον Ισπανικό. Τουλάχιστον το βιβλιαράκι του είναι στα Ισπανικά.

Η εγγύηση έχει και την ελλάδα είναι δηλαδή πανευρωπαϊκή.

Βρήκα την KI4 για ισπανία αλλά στο sale code έχει μόνο το KOR.

πας χώρας είναι αυτό;

Της ισπανίας είναι μάλλον FOP

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δείτε ένα μικρο βιντεάκι που εφτιαξα για να δείξω πόσο χρήσιμα ειναι τα gestures στον Go Launcher.

Με μια κίνηση προς τα πάνω βλέπουμε ολες τις σελίδες μας, ενω προς τα κάτω πηγαίνουμε στην αρχική.

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ τον adw ex που επίσης έχει gestures και έχω κάνει το εξής: όπως και ο go, μπορείτε από τα settings να αλλάξετε τα gestures σε ότι θέλετε..έχουμε και λέμε..κατέβασα το screen off and lock από μάρκετ, εφαρμογή που κλείνει το κινητό και το επέλεξα για το up action..για down action επέλεξα να κατεβαίνει η notification bar..με μία κίνηση προς τα πάνω κλείνει λοιπόν το κινητό και με κίνηση κάτω κατεβαίνει η μπάρα..έτσι δεν χρησιμοποιείτε συνεχώς κουραζοντας το power button για κλείσιμο του κινητού με ότι καλό σημαίνει αυτό..το έχω από την εποχή του galaxy s δοκιμάστε το..εφετζίδικο κόλπο και πολύ βολικό..

Εννοείται ότι μπορείτε να βάλετε και ότι άλλο gesture βολεύει εσάς

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

ετσι δειχνει...

2 sms που εστειλα τα εστειλε κανονικα!:)

τεσπα ετσι και αλλιως go sms χρησιμοποιω ασχετα αν στελνει ελληνικα η οχι γιατι απλα δεν υπαρχει σύγκριση!

οσοι εχετε criskelo πατηστε 2 φορες το κουμπι του κεντρικού μενου σας!

πριν απο λιγο ανακάλυψα οτι ανοιγει η καμερα:)

εχει κανει απιστευτη δουλεια ο τυπος.

 

Είναι η εφαρμογή my home.

Mπορείς να το προγραμματίσεις να ανοίγει όποιο πρόγραμμα θέλεις εσύ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και είμαι Ολυμπιακός !!!:D

Αν προσέξες στις photo που έχω ανεβάσει με τα screen shots στο widget με τις επιλεγμένες φωτογραφίες, έχω το Πασαλιμανι. Διακρίνεται και η σημαία του Θρύλου σ ένα κότερο.:)

Όσο για το donation ούτε για αστείο. Ασχολήθηκα 2-3 ωρες στο photoshop για δική μου ευχαρίστηση για να έχω την συσκευη μου όπως την θέλω.

Ακόμα και αν είχα κάνει κάτι πιο σπουδαίο δεν θα δεχόμουν χρήματα απο την στιγμη που το κάνω για τον εαυτό μου.

 

Να πούμε και κάτι σχετικό.

Το Galaxy μου είναι μάλλον Ισπανικό. Τουλάχιστον το βιβλιαράκι του είναι στα Ισπανικά.

Η εγγύηση έχει και την ελλάδα είναι δηλαδή πανευρωπαϊκή.

Βρήκα την KI4 για ισπανία αλλά στο sale code έχει μόνο το KOR.

πας χώρας είναι αυτό;

Της ισπανίας είναι μάλλον FOP

 

KOR = Κορέα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια όποιος φλασαρε την CriskeloRom V30 μπορείτε να μου πειτε αν ειχατε το jkay deluxe settings???γιατι σε εμενα τουλαχιστον δεν υπήρχε!!:(κατα τα αλλα μου φενεται οτι εχει κανει πολυ καλη δουλεια!!!!!μονο τον κερνελ αλλαξα εβαλα τον speedmod-kernel-s2-k2-16 πολυ καλος!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια όποιος φλασαρε την CriskeloRom V30 μπορείτε να μου πειτε αν ειχατε το jkay deluxe settings???γιατι σε εμενα τουλαχιστον δεν υπήρχε!!:(κατα τα αλλα μου φενεται οτι εχει κανει πολυ καλη δουλεια!!!!!μονο τον κερνελ αλλαξα εβαλα τον speedmod-kernel-s2-k2-16 πολυ καλος!!!

 

Είναι στο Criskelo addons.Εγκατέστησέ το.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δείτε ένα μικρο βιντεάκι που εφτιαξα για να δείξω πόσο χρήσιμα ειναι τα gestures στον Go Launcher.

Με μια κίνηση προς τα πάνω βλέπουμε ολες τις σελίδες μας, ενω προς τα κάτω πηγαίνουμε στην αρχική.

 

 

Ποιο είναι το calendar widget πού χρησιμοποιεις?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το calendar widget πού χρησιμοποιεις?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ειναι απο τα APW widgets και δουλεύουν ακόμα και στο ΤW.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και το δικό μου 5 μέρες άντεξε unrooted! Το έκανα και έχω ήδη εγκαταστήσει το set cpu όπου έφτιαξα κάποια profiles και θα δω όντως αν καταναλώνει λιγότερο μπαταρία. Επίσης με το RemoveApps άρχισα να βγάζω εφαρμογές που δεν χρειαζόμουν (music hub, social hum, mails, κτλ...) Ξέρει κάποιος ποιες άλλες μπορώ να απεγκαταστίσω χωρίς να έχω πρόβλημα με το σύστημα ή ποιες θα ήταν καλό να βγουν για να ελαφρύνουν το σύστημα?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν εχω κανει root αλλα θελω να κατεβασω themes.Mπηκα στο market.Ξερεις κανεις απο καπου αλλου?&οσο αφορα την αποθηκευση τους αν μπορω να τα αποθηκευσω στh μεγαλη μνημη του κιν&να τα επιλεγω απο εκει?
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1311860

την δοκιμασα χθες απο περιεργια και εκτος απο την πιο ομορφη που εχω δει πολυ σταθερη χωρις προβληματα...αξιζει για backup της omega..

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1311860

την δοκιμασα χθες απο περιεργια και εκτος απο την πιο ομορφη που εχω δει πολυ σταθερη χωρις προβληματα...αξιζει για backup της omega..

 

Ωραια το έθεσες :lol:

Ολα καλα με αυτη την ρομ (δεν την εχω δοκιμάσει)

το Backround της Omega να μην ειχε καλα θα ηταν :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ωραια το έθεσες :lol:

Ολα καλα με αυτη την ρομ (δεν την εχω δοκιμάσει)

το Backround της Omega να μην ειχε καλα θα ηταν :)

 

δεν το προσεξα :wacko: .Το χουμε πει μεχρι το πουλημα omega. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι η εφαρμογή my home.

Mπορείς να το προγραμματίσεις να ανοίγει όποιο πρόγραμμα θέλεις εσύ.

 

ναι τωρα το ειδα!:lol:

δευτερη μερα με criskelo και ειμαι υπερ ευχαριστημένος!:)

πολυ ανωτερος του λεομαρ! ειχα να ευχαριστηθώ τοσο πολυ το κινητο μου απο την omega!!:)

κανενα λαγκ καμια καθυστέρηση ολα απιστευτα smooth!

και δεν ξερω πως το καταφερνει το κινητο μου δεν πεφτει κατω απο 278 με 250 ραμ ποτε!(με λεομαρ επιανα κατι 180αρια απίστευτα!)

προφανως παιζει ρολο και το γεγονος οτι εχει ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ παρα πολλες μαμα εφαρμογες(μεχρι και τους χαρτες!!)..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που εχετε βαλει criskelo v30 πως πατε απο αυτονομια???Εγω με Omega 4 ειμαι 23 ωρες εκτος φορτισης και εχω ακομα 48% μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να κανω κανα δυο μερες αναβαθμιση μεσο kies το οποιο το κατεβασα απο το site της Samsung ,

και οταν το ανοιγω μου λεει πως υπαρχει διαθεσημη αναβαθμιση και οταν ξεκιναει φτανει στο σημειο που κατεβαζει τους drivers

και κολαει....χανει τη συνδεση το κινητο με το kies και μου ζηταει επανεκινηση του κινητου....ξερει κανεις γιατι γινετε αυτο ή πως να

το διορθωσω ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να κανω κανα δυο μερες αναβαθμιση μεσο kies το οποιο το κατεβασα απο το site της Samsung ,

και οταν το ανοιγω μου λεει πως υπαρχει διαθεσημη αναβαθμιση και οταν ξεκιναει φτανει στο σημειο που κατεβαζει τους drivers

και κολαει....χανει τη συνδεση το κινητο με το kies και μου ζηταει επανεκινηση του κινητου....ξερει κανεις γιατι γινετε αυτο ή πως να

το διορθωσω ?

 

Δοκίμασες σε άλλη θύρα usb ή ακόμα και με άλλο καλώδιο? Στη δική μου περίπτωση είχε δουλέψει έτσι...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που εχετε βαλει criskelo v30 πως πατε απο αυτονομια???Εγω με Omega 4 ειμαι 23 ωρες εκτος φορτισης και εχω ακομα 48% μπαταρια.

 

Στα ίδια επίπεδα με την omega.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετές δοκιμές πάντα με Checkrom 2.0 την καλύτερη αυτονομία την πέτυχα με ninphetamin 2.1.3 οπου και παραμένω μέχρι νεοτέρας.

 

Μόνιμα ανοιχτό 3G, Wifi και sync εταιρικό mail και gmail. Είμαι στις 24 ώρες και η μπαταρία είναι στο 49%

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

ναι τωρα το ειδα!:lol:

δευτερη μερα με criskelo και ειμαι υπερ ευχαριστημένος!:)

πολυ ανωτερος του λεομαρ! ειχα να ευχαριστηθώ τοσο πολυ το κινητο μου απο την omega!!:)

κανενα λαγκ καμια καθυστέρηση ολα απιστευτα smooth!

και δεν ξερω πως το καταφερνει το κινητο μου δεν πεφτει κατω απο 278 με 250 ραμ ποτε!(με λεομαρ επιανα κατι 180αρια απίστευτα!)

προφανως παιζει ρολο και το γεγονος οτι εχει ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ παρα πολλες μαμα εφαρμογες(μεχρι και τους χαρτες!!)..

 

Νομίζω ότι όλη αυτή η εξαιρετική συμπεριφορά της ρομ οφείλεται στη βάση της δηλαδή στην kj2.Μόλις η omega περάσει στην kj2θα την βάλω αμέσως πάλι.

Νομίζω καλό είναι να δοκιμάζουμε και καμιά άλλη ρομ ώστε να ενημερώνεται και ο Γιαννης που φτιάχνει την omega τι κυκλοφορεί στην αγορά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...