Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δε βαριέσαι, βάλε την Neat 5.9 αντί της 6.4. Πιο σταθερή.

Καλή είναι και η 6.4 αν έχει περαστεί σωστά, ασε τον άνθρωπο να τσεκάρει το GPS του! :)

Παίδες....ψάχνω μια Rom να μην έχει Bugs να έχει καταπληκτική διάρκειας μπαταρίας υπάρχει;επίσης το κινητό έρχεται ξεκλείδωτο το Bootloader?

1. Στήνεις μια rom

- απενεργοποιείς notifications,

- πετάς ότι τρέχει απο πίσω της Σάμμυ,

- greenify το FB, Maps κτλ,

- 2G mode + data off (όταν δεν χρησιμοποιείς internet)

και θα είσαι μια χαρά

 

2. Ναι

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Στήνεις μια rom

- απενεργοποιείς notifications,

- πετάς ότι τρέχει απο πίσω της Σάμμυ,

- greenify το FB, Maps κτλ,

- 2G mode + data off (όταν δεν χρησιμοποιείς internet)

και θα είσαι μια χαρά

 

Δηλαδή έχεις ένα ωραιότατο 3210 :p

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με το περασμα της 6.4 μολις λυθηκε !!!:) Συνδεετε σε 15-20 δευτερολεπτα με 5-6 δορυφορους.Σας ευχαριστω ολους!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχεις ένα ωραιότατο 3210 :p

 

Στο σχολείο δεν έκανες οικιακή οικονομία; Αυτό ακριβώς είναι...

Το δικό μου με 120 downloaded εφαρμογές πάει σφαίρα, και δεν μου λείπει τίποτα ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

εχετε δοκιμασει καμια λολιποπ??? εχει αρχισει και κολλαει πολυ πλεον με neat που εχω πανω απο τον σεπτεβριο

Αμέ. Αν και σε πολύ αρχικό στάδιο ακόμα, είναι αρκετά σταθερές. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν λειτουργεί η κάμερα, αλλά ακόμα και γι' αυτό υπάρχει τρόπος να περάσεις την κάμερα της 4.3. Δεν ξέρω για καθημερινή χρήση τι προβλήματα θα έχει, αλλά για 3 4 μέρες που δοκίμασα δεν συνάντησα κάτι ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

εχετε δοκιμασει καμια λολιποπ??? εχει αρχισει και κολλαει πολυ πλεον με neat που εχω πανω απο τον σεπτεβριο

 

Που πας να μπλέξεις;

Κράτα ένα ωραίο titanium backup

κανε full wipes, στήσε την 6.4

βάλε και τον καινούργιο apolo και είσαι κομπλέ! :rolleyes:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Έχω στα χέρια μου ένα GT-I9100 το οποίο έχει μπρικάρει.Το κινητό μπαίνει σε download mode αλλά όχι σε recovery mode!Δοκίμασα να φλασάρω cwm μέσω odin αλλά μάταια...
Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Έχω στα χέρια μου ένα GT-I9100 το οποίο έχει μπρικάρει.Το κινητό μπαίνει σε download mode αλλά όχι σε recovery mode!Δοκίμασα να φλασάρω cwm μέσω odin αλλά μάταια...

 

Δοκίμασε να φλασάρεις μέσω odin κάποια official rom.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την I9100XWLSW_I9100OXXLSB_EUR και έχει κολλήσει στο firmware update start boot.bin...
Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την I9100XWLSW_I9100OXXLSB_EUR και έχει κολλήσει στο firmware update start boot.bin...

 

Κάνε επανεκκίνηση στο pc και δοκίμασε επίσης να αλλάξεις και USB θύρα που το συνδέεις.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκατεστημένο το kies; Καλύτερα χρησιμοποίησε το odin 1.85

 

Με το odin 1.85 restart και αλλαγή θύρας....Να ενημερώσω πως προέκυψε το πρόβλημα από ότι μου είπε ο κάτοχος του τηλεφώνου...Είχε neatrom και προσπάθησε να φλάσάρει καινούρια rom...Στη διαδικασία των wipe όμως έκανε και format sd card οπότε δεν έμεινε τίποτα μέσα!Το τηλέφωνο μετά το τέλος του φλασαρίσματος έμεινε στο logo της samsung όπου και κόλλησε!

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Με το odin 1.85 restart και αλλαγή θύρας....Να ενημερώσω πως προέκυψε το πρόβλημα από ότι μου είπε ο κάτοχος του τηλεφώνου...Είχε neatrom και προσπάθησε να φλάσάρει καινούρια rom...Στη διαδικασία των wipe όμως έκανε και format sd card οπότε δεν έμεινε τίποτα μέσα!Το τηλέφωνο μετά το τέλος του φλασαρίσματος έμεινε στο logo της samsung όπου και κόλλησε!

 

Επειδή μου έχει τύχει ΠΟΛΛΕΣ φορές αυτό, μάλλον πας να βάλεις stock rom με διαφορετικό CSC απο το μανίσιο της συσκευής...

Μόνο με το μανίσιο firmware λογικά θα σου φλασάρει σωστά (δηλ. αν είναι γερμανική η συσκευή να το φλασάρεις με τη γερμανική stock)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έχει τύχει ΠΟΛΛΕΣ φορές αυτό, μάλλον πας να βάλεις stock rom με διαφορετικό CSC απο το μανίσιο της συσκευής...

Μόνο με το μανίσιο firmware λογικά θα σου φλασάρει σωστά (δηλ. αν είναι γερμανική η συσκευή να το φλασάρεις με τη γερμανική stock)

 

ΙΜΕΙ : ******/04/******/4

Edited by StoryToTell
Λόγοι ασφάλειας
Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

ΙΜΕΙ : ******/04/******/4

 

http://www.samsungsfour.com/tutorials/find-out-galaxy-smartphone-country-of-origin-from-imei-code.html

Κίνα BINGOOOOOOOO

 

Φλάσαρε China ROM απο το Sammobile

Και με το που θα πάρει μπρός

το ρουτάρεις με philz kernel

και του χώνεις όποια άλλη θές (προτείνω Neat ROM)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

http://www.samsungsfour.com/tutorials/find-out-galaxy-smartphone-country-of-origin-from-imei-code.html

Κίνα BINGOOOOOOOO

 

Φλάσαρε China ROM απο το Sammobile

Και με το που θα πάρει μπρός

το ρουτάρεις με philz kernel

και του χώνεις όποια άλλη θές (προτείνω Neat ROM)

 

Πρόσεξε να δεις τώρα τι γίνεται...Σύμφωνα με βάση το IMEI το κινητό είναι από Κίνα...Σύμφωνα με βάση το SN είναι κατασκευασμένο Vietnam...Επικοινώνησα με Samsung και μου είπαν ότι το κινητό κατασκευάστηκε για Ελλάδα οπότε πρώτη rom που φόρεσε ήταν ελληνική...Έχω δοκιμάσει 4 ελληνικές rom και 3 από Vietnam...Όλες fail...Αν δοκιμάσω ελληνική stock με pit file θα γίνει η δουλειά και αν ναι ποιά αρχεία να κατεβάσω γιατί μιλάμε για repartition οπότε λάθος δεν συγχωρείται...

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε να δεις τώρα τι γίνεται...Σύμφωνα με βάση το IMEI το κινητό είναι από Κίνα...Σύμφωνα με βάση το SN είναι κατασκευασμένο Vietnam...Επικοινώνησα με Samsung και μου είπαν ότι το κινητό κατασκευάστηκε για Ελλάδα οπότε πρώτη rom που φόρεσε ήταν ελληνική...Έχω δοκιμάσει 4 ελληνικές rom και 3 από Vietnam...Όλες fail...Αν δοκιμάσω ελληνική stock με pit file θα γίνει η δουλειά και αν ναι ποιά αρχεία να κατεβάσω γιατί μιλάμε για repartition οπότε λάθος δεν συγχωρείται...

 

Αρα θα του βάλεις rom με csc eur

 

για το repartition τωρα, δοκίμασε http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/mod-partition-internal-memory-app-t2538947

 

πιο συγκεκριμένα: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2593141&d=1393021963

το 6άρι είναι καλή επιλογή

 

φλάσαρε το pit μαζι με την rom

 

πάντως θα δοκίμαζα και μια κινέζικη

εμένα όλα τα fails μου τα έβγαζε σε συσκευές που προοριζόταν για κίνα

με το που έβαζα κινέζικη rom έστρωναν

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αρα θα του βάλεις rom με csc eur

 

για το repartition τωρα, δοκίμασε http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/development-derivatives/mod-partition-internal-memory-app-t2538947

 

πιο συγκεκριμένα: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2593141&d=1393021963

το 6άρι είναι καλή επιλογή

 

φλάσαρε το pit μαζι με την rom

 

πάντως θα δοκίμαζα και μια κινέζικη

εμένα όλα τα fails μου τα έβγαζε σε συσκευές που προοριζόταν για κίνα

με το που έβαζα κινέζικη rom έστρωναν[/QUO

 

Ακολούθησα τον οδηγό με 6αρι και ελληνική όλα καλά στο φλασάρισμα και μόλις έβγαλε τον ανθρωπάκι του android και τελείωσε έκανα το hard reset με το VOL UP/HOME/POWER....Το κινητό μπήκε σε recovery mode...Η διαδικασία κράτησε 4.18 (λεπτά)....Πολλά ευχαριστώ στα άτομα που απάντησαν στο post.Πολύτιμη η βοήθεια σας για απόκτηση εμπειρίας και γνώσης!

Edited by StoryToTell
Λάθος διατύπωση
Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η Ωμέγα. Προχώρησε...
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Omega? Που τη θυμήθηκες αυτήν; πολύ καλή rom για την εποχή της (αλλά το Android εξελίσσεται), αν δεν κάνω λάθος έχει σταματήσει σε jellybean και δεν αναπτύχθηκε σε kitkat. Υπάρχουν ένα σωρό kitkat rom που έχουν παρουσιαστεί στο thread.

Ψάχνεις και βρίσκεις...

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ψάχνω να είναι stable και χωρίς bugs και να υποστηρίζει ακόμα το κινητό

 

Neat ROM...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

θα το έχω υπόψη μου..την MIUI παίδες;

 

Από την 5.3 μέχρι την 6.4 Neatrom που έχω φλασάρει είναι πολύ καλές σταθερές και battery friendly!Όσον αφορά την MIUI την είχα και την έβγαλα για neat 6.4.Είχε κάποια bugs αλλά γενικά το μεγαλύτερο αρνητικό ήταν ότι η μπαταρία τελείωνε γρήγορα!

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...