Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με στοκ kernel; Έχεις τίποτα wakelocks απο proximity sensor και RILJ;

 

1. με gustavo_s twrp

2. τσού...

 

Εγώ είμαι με Slimsaber και το μόνο που μου την σπάει στις ΚΚ SlimRoms είναι ότι δεν έχουν ram bar & clear all στα recents.

Βέβαια στην Sabered έκδοση που τρέχω, στο τελευταίο bild έβαλε το clear all...αλλά χωρίς ram bar:mad:

Που θα πάει, θα παρεκτραπεί ακόμη λίγο ο fusionjack.

Προς το παρόν βολευόμαστε με Xposed.:)

 

Πολλά λείπουν.... Clear all, lockscreen wallpaper, themes, notification toggles... Ας παίζει το poweramp και δεν με απασχολούν τα άλλα!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λέτε αφαιρέθηκαν από τη Slim. Δεν είναι ότι δεν έχουν μπει ακόμα. Τα notification toggles θεωρούν ότι δε χρειάζονται πλέον μιας και έχουμε τα Quick settings. Για το clear all κλπ έγραψαν και μια σελίδα άρθρο για τους λόγους που αφαιρέθηκε. Το είχα διαβάσει και μου είχε φανεί αρκετά λογικό. Η γνώμη μου όμως είναι ότι έπρεπε να τα αφήσουν και όποιος ήθελε να τα χρησιμοποιούσε. Όσο για το theme manager, φτιάχνουν καινούριο με themer τον kroz. Όσοι θέλετε themes βάλτε Xposed + XTheme Engine και SlimHue από kroz η οποιοδήποτε άλλο apk θέλετε ως προσωρινή λύση.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λέτε αφαιρέθηκαν από τη Slim. Δεν είναι ότι δεν έχουν μπει ακόμα. Τα notification toggles θεωρούν ότι δε χρειάζονται πλέον μιας και έχουμε τα Quick settings. Για το clear all κλπ έγραψαν και μια σελίδα άρθρο για τους λόγους που αφαιρέθηκε. Το είχα διαβάσει και μου είχε φανεί αρκετά λογικό. Η γνώμη μου όμως είναι ότι έπρεπε να τα αφήσουν και όποιος ήθελε να τα χρησιμοποιούσε. Όσο για το theme manager, φτιάχνουν καινούριο με themer τον kroz. Όσοι θέλετε themes βάλτε Xposed + XTheme Engine και SlimHue από kroz η οποιοδήποτε άλλο apk θέλετε ως προσωρινή λύση.

 

Έχουμε τα free power toggles και να πα να απαυτωθεί ο φασίστας HCP και τα tiles του :rolleyes:

Για το clear all δεν το σχολιάζω... :mad:

Το theme manager θα τους κοστίσει μεγάλη πελατεία στην κυριολεξία... :p

Ας είχαμε maintainer για την CM11 και δεν υπήρχε περίπτωση να ακουμπήσω την Slim , αλλά έχε χάρη που αυτή την στιγμή είναι η καλύτερη επιλογή... :X :ninja:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τα free power toggles και να πα να απαυτωθεί ο φασίστας HCP και τα tiles του :rolleyes:

Για το clear all δεν το σχολιάζω... :mad:

Το theme manager θα τους κοστίσει μεγάλη πελατεία στην κυριολεξία... :p

Ας είχαμε maintainer για την CM11 και δεν υπήρχε περίπτωση να ακουμπήσω την Slim , αλλά έχε χάρη που αυτή την στιγμή είναι η καλύτερη επιλογή... :X :ninja:

 

Βασικά ρε μαν είναι περισσότερο να μην αντιγράφει ο ένας τον άλλο γι αυτό πολλά δεν βάζουν είτε η PA και πολύ περισσότερο η σλιμ. Εμένα με πειράζει το γεγονός ότι βρίζουν το halo και δεν σέβονται την δουλειά ενός dev ,άσχετα εάν το αντέγραψαν από το Φβ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχοντας γυρίσει σε stock rom δεν βλέπει το kies το κινητό μου με τίποτα...Φαντάζομαι οτι θα είναι λόγω του οτι είναι κατεβασμένη η rom απο το sammobile. Τι μπορώ να κάνω τώρα για να μπορέσει το kies να αναγνωρίσει το κινητό μου;;;;
''ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ''
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις ένα λινκ για την SlimKat?

 

Original http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2552988

Linaro http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2350201

 

Ρε παίδες έχοντας γυρίσει σε stock rom δεν βλέπει το kies το κινητό μου με τίποτα...Φαντάζομαι οτι θα είναι λόγω του οτι είναι κατεβασμένη η rom απο το sammobile. Τι μπορώ να κάνω τώρα για να μπορέσει το kies να αναγνωρίσει το κινητό μου;;;;

Δεν φταίει το sammobile, μια που έχει τις original roms...

Έκανες τα wipes πριν + μετά;

Έκανες απεγκατάσταση + εγκατάσταση το Kies + επανεκκίνηση ΗΥ?

Δοκίμασες άλλη USB θύρα + άλλο καλώδιο;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Original http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2552988

Linaro http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2350201

 

 

Δεν φταίει το sammobile, μια που έχει τις original roms...

Έκανες τα wipes πριν + μετά;

Έκανες απεγκατάσταση + εγκατάσταση το Kies + επανεκκίνηση ΗΥ?

Δοκίμασες άλλη USB θύρα + άλλο καλώδιο;

 

Δεν νομίζω να φταίνε αυτά που ανέφερες διότι μόλις παρατήρησα οτι το csc της rom λήγει σε ΝΕΕ που απ'οτι τσέκαρα ανοίκει σε σκανδιναβικές χώρες...Οπότε πρέπει να αλλάξω csc αλλά πως;;;

''ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ''
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίνε αυτά που ανέφερες διότι μόλις παρατήρησα οτι το csc της rom λήγει σε ΝΕΕ που απ'οτι τσέκαρα ανοίκει σε σκανδιναβικές χώρες...Οπότε πρέπει να αλλάξω csc αλλά πως;;;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector

καλημέρα!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

τεχνικη υποστηριξη..προσπαθω να αλλαξω πληκτρολογιο και να περασω αυτο του nοτe2 που εχει αριθμους πανω απο τα γραμματα,μεσω ρεκοβερυ, αλλα χανεται και το μανησιο και δεν εχω πλεον πληκτρολογιο.ο κατασκευαστης του γραφει για την ενγκατασταση,ρεκοβερυ-φλας-απαννεκινηση,τοσο απλα,αλλα δεν.καποια οδηγια που μου διαφευγει?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα την cyanogenmod 11 nightly (εβγαλε μονο του το update) το κινητο βαρυνε, δεν ειναι smooth οπως ηταν με την 10.2 και επισης εχασα καμποσες εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

έχει τύχει σε κανέναν σας, να πατάτε απενεργοποίηση του τηλεφώνου και αυτό ενώ σβήνει, ξεκινάει πάλι από μόνο του?

Αρχίζω να πιστεύω πως είναι hardware το θέμα και στεναχωριέμαι.. Αν και σε Note καιρό τώρα, το S2 είναι σημαντικό κομμάτι.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

έχει τύχει σε κανέναν σας, να πατάτε απενεργοποίηση του τηλεφώνου και αυτό ενώ σβήνει, ξεκινάει πάλι από μόνο του?

Αρχίζω να πιστεύω πως είναι hardware το θέμα και στεναχωριέμαι.. Αν και σε Note καιρό τώρα, το S2 είναι σημαντικό κομμάτι.. :happy:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4281944#post4281944

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα την cyanogenmod 11 nightly (εβγαλε μονο του το update) το κινητο βαρυνε, δεν ειναι smooth οπως ηταν με την 10.2 και επισης εχασα καμποσες εφαρμογες.

 

Ω ρε μάνα μου!.

Έχουμε xda thread? maintainer? :w00t:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ω ρε μάνα μου!.

Έχουμε xda thread? maintainer? :w00t:

 

Τελικα περασα τα gapps για κιτ κατ και επανηλθαν οι εφαρμογες. Παντως το τηλεφωνο δεν μαρεσει....βαρυνε πολυ....

Link to comment
Share on other sites

 

Οπότε είναι το USB port.. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Στράτο. Μιας και είναι εκτός εγγύησης, θα το παλέψω μόνος.. :)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι το USB port.. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Στράτο. Μιας και είναι εκτός εγγύησης, θα το παλέψω μόνος.. :)

 

Δεν σε φοβάμαι θα τα καταφέρεις, που είσαι χαμένος

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε φοβάμαι θα τα καταφέρεις, που είσαι χαμένος

 

Πολύ δουλειά... πάλι καλά.. Όσο προλαβαίνω από το κινητό πλέον.. Μου κάνει προβλήματα το S2.. Θα το φτιάξω όμως. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασα τα gapps για κιτ κατ και επανηλθαν οι εφαρμογες. Παντως το τηλεφωνο δεν μαρεσει....βαρυνε πολυ....

 

Απο το xda:

@infected_ I've just made a build and it was laggy as hell. According to Gerrit there're some problems with power HAL. So my suggestion is...enjoy your Sunday ;) :D

 

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα γενικο το κακο! Να περιμενω μερικες μερες για καποια αναβαθμιση δηλαδη? Αλλιως να παω για downgrade σε 10.2 που πεταγε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

έχει τύχει σε κανέναν σας, να πατάτε απενεργοποίηση του τηλεφώνου και αυτό ενώ σβήνει, ξεκινάει πάλι από μόνο του?

Αρχίζω να πιστεύω πως είναι hardware το θέμα και στεναχωριέμαι.. Αν και σε Note καιρό τώρα, το S2 είναι σημαντικό κομμάτι.. :happy:

Οπότε είναι το USB port.. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Στράτο. Μιας και είναι εκτός εγγύησης, θα το παλέψω μόνος.. :)

Ναι να το παλεψεις,δεν θα σε δυσκολεψει καθολου.. Αν αλαξεις ολο το usb port, μην ξεχασεις να βαλεις το προστατευτικο καλλυμα (πλαστικο) του μικροφωνου (δεν το εχουν τα πρωτα μοντελα..),σχεδον παντα το ξεχνουσα (δεν παθαινει και τιποτα ομως..)!!

 

Ειναι οπως τα αναφερει ακριβως και ο κ. Στρατος στο post του,για το θεμα που αντιμετωπιζεις..

Υπαρχουν ομως και καποιες περιπτωσεις (πολυ πιο σπανιες 1/30) που μπορει να φταιει και η μπαταρια..

 

Και κατι ακομα..Πατας να κλεισει και ανοιγει ξανα μονο του, πεφτοντας συνεχεια σε boot loop ? Η ανοιγει κανονικα και στο κανει αυτο μονο την καθε φορα που το κλεινεις ??

 

 

Για να φυγουμε 100% εστω και 1 στις 30 περιπτωσεις που μπορει να φταιει η μπαταρια,

εχειις την μαμισια ακομα η καποια αλλη..?? Εχεις 2 (γενικοτερα μπαταριες) και τις αλλαζεις οταν τελειωσει η μια,κατα την διαρκεια της ημερας ??

 

 

EDIT = Ειχα δωσει λαθος Link εξ αρχης !! Διορθωθηκε !!

Θα βρεις και αλλους εκει !

Φυσικα δεν ειναι απολυτα απαραιτητο να αφερεθει ολο το motherboard (και να το κανεις κομματια..),οπως το κανει ο τυπος στο videaki και εννοειται οτι και με ενα κατσαβιδι σκετο,αν εχεις την ανεση να το ανοιξεις με το νυχι σου περιμετρικα (θα σε δυσκολεψει καπως αυτο,με μια πενα κιθαρας αν εχει (?) κανεις γνωστο σου,μια χαρα θα το ανοιξει και χωρις να πληγωθει απο το κατσαβιδι,που δεν το συνιστω για ανοιγμα περιμετρικα..). Μια χαρα θα το αλλαξεις !

Θα βρεις και αλλα videakia εκει και μια χαρα θα το καταφερεις !!

 

http://www.ebay.com/itm/New-Samsung-i9100-Galaxy-SII-S2-Charge-Charger-Port-Dock-Flex-Cable-Replacement-/170911551053?hash=item27cb1f4e4d Επισης θα βρεις και φθηνοτερα και οχι μονο εκει ! http://m.ebay.com/itm/230915025054 Eιναι επισης αληθεια,οτι υπαρχουν (usb port) και καλυτερης κατασκευαστικης ποιοτητας (παντα σε OEM αναφερομαι..),αλλα φυσικα και το κοστος ειναι πιο αυξημενο http://www.ebay.com/itm/150777231286. Επειδη η συσκευη σου πλεον ειναι παλια (ΑΛΛΑ ΦΟΒΕΡΗ ΣΥΣΚΕΥΗ !!),πιστευω πως και με αυτα που σου παραθετω,δεν θα εχεις καποιο προβλημα !

 

 

 

 

EDIT: videakia αλλαγη usb port GT-I9100

= Αυτος ειναι πρωταρης ( :lol: ),αλλα μου αρεσει που εχει ξυλακια !!

http://www.youtube.com/watch?v=7hIYLzmn30A = Αυτος ειναι γρηγορος mamasitas και taka takas !!

http://www.youtube.com/watch?v=sGm7vA87FK8 = Αυτος ειναι γερμανος και ειναι της πειθαρχιας,αλλα ξεχναει και αυτος σαν και εμενα,να βαλει το προστατευτικο (πλαστικο καπελακι) του μικροφωνου πανω του !!

= Εδω αλλος ενας γρηγορος και παιχνιδιαρης !!

= Aυτος ειναι Γαλλος,αλλα τον θεωρω εγκληματια με τον τροπο που το κανει !! (Ασχετως αν τα καταφερνει..Μια μερα θα καταλαβει το λαθος του,αλλα θα θελει και αλλα ανταλλακτικα μετα :lol:..Ο Χασαπης...)

 

= Εδω ειναι ενας Ισπανος και το κανει (παρα πολυ καλα) με τον τροπο που σου αναφερω παραπανω,χωρις να αφαιρεσει ολο το main motherboard,αλλα εκει που το σηκωνει (5.05'') με τα δαχτυλα του για να χωρεσει το usb port με την ταινια του, θελει λιγο προσοχη στην πιεση ανορθωσης,γιατι αν το παρακανει καποιος μπορει να σπασει (ειδικα να δεν εχει βγαλει την μια απο της δυο βιδουλες,που το συγκρατουν στο μπρατσο και στο κεντρο του...) !!

 

Θα ψαξω να βρω και εναν χειρουργο και θα στον παραθεσω εδω..Ανεξαρτητου εθνικοτητας,απλα να ειναι χειρουργος !

 

edit:

Εδω ειναι ενας χειρουργος,αλλα κανει αλλο πραγμα και σε αλλη συσκευη.. Απλα αν εχεις χρονο (?),ριξε μια ματια να δεις,τι εννοω χειρουργο και πτυχιουχο! Σε καμια περιπτωση δεν θα σε συμβουλευα να κανεις κατι τετοιο (εκτος και αν το κατεχεις πολυ καλα το αθλημα..!!),αφου εσυ εχεις την δυνατοτητα να αλλαξεις ολο το usbport,με πολυ χαμηλο κοστος !!

 

Mε τον τροπο που μας δειχνει ο παραπανω χειρουργος,θα μπορουσες να παραγγειλεις μονο τετοια http://www.ebay.com/itm/50pcs-x-New-OEM-USB-Charging-Port-Conector-For-Samsung-Galaxy-S2-i9100-i777-/111158393732?pt=US_Other_Cell_Phone_Accessories&hash=item19e18e7b84 και να αλλαξεις μονο αυτο..!!

 

Αλλα θα επρεπε να ειμαστε 100% σιγουροι τι φταιει στην συσκευη σου (usb cοnnector,καλωδιοταινια κλπ..),για να σου το προτεινουμε αυτο. Απλα στο αναφερω για να το ξερεις και αυτο ! Και το κοστος για το ανταλλακτικο σου (? αν φταιει μονο αυτο ? ),πεφτει σε εξευτελιστικες τιμες ! Φυσικα αυτο που κανει εκει ο ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ,να κολλησει και μετα να διαχωρισει σωστα τις επαφες,χωρις να προκαλεσει τα γνωστα συμπτωματα,ειναι μια λεπτη εργασια και θελει και τον αναλογο χρονο,καθως και τα απαιτουμενα εργαλεια ! Δεν ειναι δυσκολο ουτε και αυτο,αλλα στον βαθμο δυσκολιας ειναι μια επεμβαση που θελει αρκετη εμπειρια και καλη μαστορια και σιγουρα δεν ειναι για ολους !

 

Οποτε εσυ αλλαξε το ολo μαζι (connector,microphone,ταινια και αλλα που εχει απανω του..),να εχεις το κεφαλι σου ησυχο !!

Και να μην χρειαστει να γινεις και χειρουργος !! :)

Edited by fma
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...