Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σου φαινεται "πρωτογονη"?

 

(οσο για launcher, ταιριαζει τελεια ο Go στην 2.3.x σε αντιθεση με τις μεταγενεστερες, αλλα ας μεινουμε on-topic... :p )

 

Για τη χρήση που το θελω, δηλαδη απλα τηλ, κανενα παιχνιδακι & να μιλαω WhatsApp μια χαρα ειναι! :)

 

Αλλα χωρις greenify.........................

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν επετρεπε greenify & Nova Launcher η 2.3.6 θα την εβαζα με κλειστα ματια... παει κομματια μιλαμε

 

Το Greenify δεν χρειάζεται στα παλιά Android...

Απο την άλλη ο Holo launcher είναι ίδιος με τον nova...

Προσωπικά δεν κολάω, ένα kernel να βρω για το BLN και έφυγα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Siyah v5?

Dream irc?

Κάποιος...

Εχει και dori

 

Εγω σε 2.3.6 go launcher είχα, πιστολι, καμια σχεση με ics και μετά

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε 9.40

 

δεν ξέρω εαν έχει κάποια σχέση αλλα με το που έκανα update στον 9,40 με CM RC εγιναν format το internal storage και η SD card.

 

για έχετε το νού σας όσοι τον περάσετε, γιατί εγώ τρέχω και δεν φτάνω για recovery τώρα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εαν έχει κάποια σχέση αλλα με το που έκανα update στον 9,40 με CM RC εγιναν format το internal storage και η SD card.

 

για έχετε το νού σας όσοι τον περάσετε, γιατί εγώ τρέχω και δεν φτάνω για recovery τώρα.

 

!~@!#$%^&*~!@#$%^&**&*^%##$$# :mad::mad::mad::mad:

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! ΤΑ ΕΣΒΗΣΕ ΟΛΑ..... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ........ ΕΧΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ...... Οκ δεν ηταν & τοοοοοοοοοοοοσο σημαντικες αλλα πεθανε ο Dori για μενα απο σημερα..... bye bye!

 

EDIT: Ουτε με nandroid επαναφερθηκαν, πανε..... Απιστευτο

 

Το Greenify δεν χρειάζεται στα παλιά Android...

Απο την άλλη ο Holo launcher είναι ίδιος με τον nova...

Προσωπικά δεν κολάω, ένα kernel να βρω για το BLN και έφυγα...

 

Δεν εχουμε κανεναν kernel ε?

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Siyah v5?

Dream irc?

Κάποιος...

Εχει και dori

 

!~@!#$%^&*~!@#$%^&**&*^%##$$# :mad::mad::mad::mad:

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! ΤΑ ΕΣΒΗΣΕ ΟΛΑ..... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ........ ΕΧΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ...... Οκ δεν ηταν & τοοοοοοοοοοοοσο σημαντικες αλλα πεθανε ο Dori για μενα απο σημερα..... bye bye!

 

EDIT: Ουτε με nandroid επαναφερθηκαν, πανε..... Απιστευτο

Δεν εχουμε κανεναν kernel ε?

 

Για κέρνελ δες την 1η μου παράθεση μου πάνω πάνω

Όσο για την χαμένη USB storage + SD δεν τα κρατάει στο nadroid...

Παίδες λυπάμαι για την απώλεια σας...

 

ΥΓ Τονυ αν βρεις πάντως κανένα καρατσεκαρισμένο κέρνελ για 2.3.6 ή 2.3.7 πες μου

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

!~@!#$%^&*~!@#$%^&**&*^%##$$# :mad::mad::mad::mad:

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! ΤΑ ΕΣΒΗΣΕ ΟΛΑ..... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ........ ΕΧΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ...... Οκ δεν ηταν & τοοοοοοοοοοοοσο σημαντικες αλλα πεθανε ο Dori για μενα απο σημερα..... bye bye!

 

EDIT: Ουτε με nandroid επαναφερθηκαν, πανε..... Απιστευτο

 

 

 

Δεν εχουμε κανεναν kernel ε?

 

Πριν από Dorimanx πάντα παίρνεις τα πάντα backup από internal sdcard. Δυστυχώς έχει δημιουργήσει πρόβλημα σε πολλούς τελευταία.

 

Αν δεν πέρασες κάτι από πάνω μπορείς να συνδέσεις τη συσκευή στο pc σε mass storage mode και να δοκιμάσεις κανένα πρόγραμμα επαναφοράς. Εγώ έτσι τα είχα βρει σχεδόν όλα πριν καιρό (μου τα έσβησε όλα μια εφαρμογή).

Ο Dorimanx ακόμα δεν μου έχει πειράξει αρχεία!

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Πριν από Dorimanx πάντα παίρνεις τα πάντα backup από internal sdcard. Δυστυχώς έχει δημιουργήσει πρόβλημα σε πολλούς τελευταία.

 

Αν δεν πέρασες κάτι από πάνω μπορείς να συνδέσεις τη συσκευή στο pc σε mass storage mode και να δοκιμάσεις κανένα πρόγραμμα επαναφοράς. Εγώ έτσι τα είχα βρει σχεδόν όλα πριν καιρό (μου τα έσβησε όλα μια εφαρμογή).

Ο Dorimanx ακόμα δεν μου έχει πειράξει αρχεία!

 

παντως εγω δοκίμασα με παρα πολλα recovery software και δεν βρήκαν τίποτα .. απο όσα ήθελα να βρω.

Link to comment
Share on other sites

!~@!#$%^&*~!@#$%^&**&*^%##$$# :mad::mad::mad::mad:

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! ΤΑ ΕΣΒΗΣΕ ΟΛΑ..... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ........ ΕΧΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ...... Οκ δεν ηταν & τοοοοοοοοοοοοσο σημαντικες αλλα πεθανε ο Dori για μενα απο σημερα..... bye bye!

 

EDIT: Ουτε με nandroid επαναφερθηκαν, πανε..... Απιστευτο

 

 

 

Δεν εχουμε κανεναν kernel ε?

 

Σε μένα γιατί δεν έχουν σβηστεί; Πότε δεν έχω πάρει. αν και το λέει και ο ίδιος κάντε πάντοτε backup

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μια ημέρα δεν κρατάει η μπαταρία μου με την CM10.1 RC1, με όλα κλειστά και σε αναμονή...

Τα ΟΤΑ updates του Google Update Service δεν αφήνουν με την καμία να πέσει το κινητό σε deep sleep.

Δοκίμασα ότι αναφέρεται στα forums αλλά η εφαρμογή Disable Service απ'το Play Store δεν κάνει καλά την δουλειά και απ'την άλλη δεν θέλω να κλείνω χειροκίνητα την συγκεκριμένη service κάθε φορά που κάνω restart στο κινητό μου...

Επιστροφή στην τελευταία nightly που είχα και αναμονή μέχρι να βγει η RC2, ή -Θεού θέλοντος- η stable...

:(

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 2.3.7, καλα παει, εχει και BLN απο μονη της... απλα μου δειχνει 2πλες τις επαφες, ξερει κανεις κατι;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 2.3.7, καλα παει, εχει και BLN απο μονη της... απλα μου δειχνει 2πλες τις επαφες, ξερει κανεις κατι;

 

Μήπως τις έχεις και στην sim?

 

EDIT: χαχα την φλάσαρα και εγω

καλημέρα!

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον τρόπο επανέφερα όλες τις φώτο μου μετά από λανθασμένο format.

 

Πωωωωωω-πω, αν το ηξερα λιγες ημερες πιο πριν θα ειχα σωσει την sd του αδερφου μου που "πεθανε" ξαφνικα και τα εχασε ολα...

 

 

UPDATE :p

 

Μου ηρθε update με την RC2... Αν θελησω να το κανω, θα εχω προβλημα που αλλαξα kernel??? :confused::confused::confused:

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάλι κοιμήθηκε το thread! :p

Φλάσαρα τζιντζερόψωμο (2.3.7) :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μια ημέρα δεν κρατάει η μπαταρία μου με την CM10.1 RC1, με όλα κλειστά και σε αναμονή...

Τα ΟΤΑ updates του Google Update Service δεν αφήνουν με την καμία να πέσει το κινητό σε deep sleep.

Δοκίμασα ότι αναφέρεται στα forums αλλά η εφαρμογή Disable Service απ'το Play Store δεν κάνει καλά την δουλειά και απ'την άλλη δεν θέλω να κλείνω χειροκίνητα την συγκεκριμένη service κάθε φορά που κάνω restart στο κινητό μου...

Επιστροφή στην τελευταία nightly που είχα και αναμονή μέχρι να βγει η RC2, ή -Θεού θέλοντος- η stable...

:(

 

Και εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Google Update Services. Το μόνο που μπόρεσα να κάνω ήταν να βγάλω τις τελευταίες εκδόσεις (επαναφορά σε εργοστασιακα) του google play services και να χρησιμοποιήσω το Disable Service για το Google Services Framework-> systemupdateservice. Δεν ειμαι σίγουρος αν το τελευταίο έκανε δουλειά αλλά το αποτέλεσμα είναι ότι τέρμα τα wakelocks...Βέβαια δεν ξέρω αν οι εφαρμογές δουλεύουν σωστά, πχ το google maps μου βγάζει ότι απαιτεί updates αλλά παρόλαυτα δουλεύει καλά...

Αν ξέρει κάποιος να βοηθήσει παραπάνω...

Επίσης μου βγάζει ότι υπάρχει νεότερη έκδοση cm-10.1.3-rc2 ενώ έχω την cm-10.1.3-rc1.. πάτησα download αλλά έχει 'κολλήσει' πάνω στη μπάρα και λέει downloading. πώς μπορώ να το σταματήσω? υπάρχει κάποια διαφορά στιςι 2 εκδόσεις?

Edited by dinos1982

Resurrection Remix Rom 5.5.8

(Προηγούμενο σετάρισμα: Neatrom v6.4 XXMS3- Apolo 4.15b Regular - Μόντεμ: xxms4)

Link to comment
Share on other sites

Απο τζιντζεροψωμο ποια ρομ συνισταται? Εννοω, ποια να εχω στην ακρη σαν την τελεια gb?

http://get.cm/?device=galaxys2 (την 7.2.0 stable)

 

Παιδια σας χαιρετω! Πηγα σε Xperia SP σημερα! κορυφαιο κινητο με τα ολα του! :)

Μεγεία! Το πούλησες το S2? Σε χάνουμε απο την παρέα γμτ...

 

Οχι ρε φιλε τι εκανες εκει;;;

:confused:

Θα έλεγα τι έκανε αλλά θα λογοκριθώ...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει ο apollo kernel που τα έχει όλα γιατί ασχολείστε με dorinmax ?? Στο φίλο που έχασε τα δεδομένα, το έχει αναφέρει το πρόβλημα αυτό και έχει πει τι να κάνεις. Άπο τη στιγμή που βάζεις beta kernel επάνω έχεις και το γνώθι ότι μπορεί κάτι να μην πάει καλά.

Καλά και τα xperia αλλά πολύ βαβούρα για να το κάνεις custom...

Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει ο apollo kernel που τα έχει όλα γιατί ασχολείστε με dorinmax ?? Στο φίλο που έχασε τα δεδομένα, το έχει αναφέρει το πρόβλημα αυτό και έχει πει τι να κάνεις. Άπο τη στιγμή που βάζεις beta kernel επάνω έχεις και το γνώθι ότι μπορεί κάτι να μην πάει καλά.

Καλά και τα xperia αλλά πολύ βαβούρα για να το κάνεις custom...

 

Και πιθανότατα λιγότερο διαδεδομένες οι custom roms του σε σχέση με το S2

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση εννοείται.

Γενικα δεν εχω δει να ασχολούνται τοσο πολυ ακομα και μετα απο 2.5 χρόνια οι developers με μια συσκευή.

Το κινητακι μας κραταει ακομα πολυ καλα, εδω βγαζουν ρομς καθε μερα και εκδοσεις τι να λεμε τώρα..

Εγω κατασταλαξα σε neatrom+apolo..

Εχει και bln για όποιον θέλει.

Sio+zzmoove ειμαι τωρα και δοκιμαζω να δω τι λεει απο μπαταρία.

Στη χειρότερη πάντως χρηση, βγαζω 3.10 οθονη, συνεχώς ανοιχτό wifi εννοείται, μπολικο tapatalk και browsing

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...