Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2200 και κατι ποστ :) εκανα search για ubuntu linux external memory αλλα τιποτα

 

Στην Πρωτη σελιδα , πρωτο ποστ , εχει ενα λινκ για FAQ εκει θα βρεις την λυση , 3 για την ακριβεια , διαλεγεις και παιρνεις .

Οσο για το πληκρολογιο , οντως δεν εχει Ελληνικα , αλλα με ενα install 10'' εχω βαλει το swype και ειμαι κομπλε.

 

οριστε και το λινκ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24725796&postcount=20235

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Στην Πρωτη σελιδα , πρωτο ποστ , εχει ενα λινκ για FAQ εκει θα βρεις την λυση , 3 για την ακριβεια , διαλεγεις και παιρνεις .

Οσο για το πληκρολογιο , οντως δεν εχει Ελληνικα , αλλα με ενα install 10'' εχω βαλει το swype και ειμαι κομπλε.

 

οριστε και το λινκ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24725796&postcount=20235

 

Μας έχει πρήξει ο westcrip με τις καινούριες resurection.Αν δεν δουλέυει το ένα ,φλάσαρε αυτό ,αν δεν δουλεύει το άλλο φλάσαρε εκείνο.Τις ρομ του τις έχω βάλει από τη στιγμή που άνοιξε το νήμα του και μάλιστα έχω τώρα την καινούρια duαλ boot με την Ωμεγα αλλά έχει προβλήματα και σε ταχύτητα δεν είναι και τίποτα καλύτερο από την Ωμέγα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μας έχει πρήξει ο westcrip με τις καινούριες resurection.Αν δεν δουλέυει το ένα ,φλάσαρε αυτό ,αν δεν δουλεύει το άλλο φλάσαρε εκείνο.Τις ρομ του τις έχω βάλει από τη στιγμή που άνοιξε το νήμα του και μάλιστα έχω τώρα την καινούρια duαλ boot με την Ωμεγα αλλά έχει προβλήματα και σε ταχύτητα δεν είναι και τίποτα καλύτερο από την Ωμέγα.

 

Τελικα ερχομαι να αναθεωρησω.. οσο κ αν μ'αρεσει σε γραφικα η resurrection κ τη χαιρομαι στο κινητο μου (οκ η εμπειρια pure ics με rom ρυθμισεις κτλ ειναι οντως μοναδικη) αλλα τελικα γυρισα στην αγαπημενη μου xwla4 με ολα τα mods μου που ολα πετανε κ νιωθω πιο σταθερος για να ειμαι ειλικρινης.. Κραταω το backup της resurrection για να εχω την επιλογη αλλα μαλλον θα περιμενω jKay κ θα παω σε samsung ics με θεμα ics οπως με βλεπω.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-6

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες καμια aokp δεν εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο?

 

δοκιμασε κανενας μηπως την τελευταια resurrection να πει εντυπωσεις?

 

Όχι καμία. Εγώ πήρα το πληκτρολόγιο από cm9.

Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία. Εγώ πήρα το πληκτρολόγιο από cm9.

 

Στελνω απο την AOKP του bezke, κανονικοτατα με ελληνικα σε στοκ πληκτρολογιο :p Και οσες AOKP εχω δοκιμασει εχουν κανονικα ελληνικα στο πληκτρολογιο

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία. Εγώ πήρα το πληκτρολόγιο από cm9.

 

μεσα απο το ζιπ της εγκαταστασης?

για δωσε μερικες λεπτομερειες

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μας έχει πρήξει ο westcrip με τις καινούριες resurection.Αν δεν δουλέυει το ένα ,φλάσαρε αυτό ,αν δεν δουλεύει το άλλο φλάσαρε εκείνο.Τις ρομ του τις έχω βάλει από τη στιγμή που άνοιξε το νήμα του και μάλιστα έχω τώρα την καινούρια duαλ boot με την Ωμεγα αλλά έχει προβλήματα και σε ταχύτητα δεν είναι και τίποτα καλύτερο από την Ωμέγα.

 

Μπορείς να μας εξηγήσεις πως γίνεται το dual boot του Siyah ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας εξηγήσεις πως γίνεται το dual boot του Siyah ;

 

διαβασε εδω ευκολα γινεται εγω το εχω απο την πρωτη στιγμη που το εβγαλε

forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24233085&postcount=2

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ωραιο to dual boot , εντυπωσιακο ,να εντυπωσιαζεις τους φιλους οτι το κινητο σου εχει dual boot. Αλλα περα απο αυτο ποια η χρησημοτητα? Απο την στιγμη μαλιστα που μπορεις να βαλεις μονο iCS Rom .
Link to comment
Share on other sites

διαβασε εδω ευκολα γινεται εγω το εχω απο την πρωτη στιγμη που το εβγαλε

forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24233085&postcount=2

 

Το ξέρω το link του θέματος στο xda αλλά ήθελα οδηγίες στα ελληνικά από παιδί που το έχει περάσει. Μην κάνω καμιά βλακεία γιατί τα αγγλικά μου δεν είναι και τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

περασα το τελευταιο siyah (RC6) και πλεον το pc μου αναγνωριζει μονο την εξωτερικη καρτα και οχι την εσωτερικη...

υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω το link του θέματος στο xda αλλά ήθελα οδηγίες στα ελληνικά από παιδί που το έχει περάσει. Μην κάνω καμιά βλακεία γιατί τα αγγλικά μου δεν είναι και τέλεια.

 

Λοιπον εχουμε και λεμε.

πρεπει να εχεις το λιγοτερο 2.1 gb ελευθερο χωρο στην εσωτερικη μνημη του τηλεφ. σου.

και οι δυο ρομ πρεπεινα εχουν τον ιδιο κερνελ

1.κανεις ενα nandroid backup τις ρομ που εχεις τωρα ας πουμε την ομεγα και θελεις να την κρατησεις για πρωτη ρομ.

2.κανεις και τα τρια wipe δηλ data, chace kai dalvin chase

3. πας και κανεις install την ρομ που θελεις να εχεις για δευτερη. περνας τα παντα που χρειαζεσαι απο επαφες εφαρμογες και οτι αλλο θελεις εσυ να εχεις( αν θες επαναφερεις τα παντα με το titanium ) και γενικα φερνεις την ρομ στα μετρα σου.

4. περνας στο τελος και τον τελευταιο siyah kernel 3.1rc6

5. αφου τελειωσεις με την εγκατασταση κανεις απενεργοποιηση το κινητο σου και μπαινεις σε recovery mod και πας dual boot options και πατας clone primary rom to secondary και περιμενεις να τελειωση η διαδικασια. αφου τελειωση τωρα η ρομ που περασες ειναι η δευτερη στο boot.

6. ξαναμπαινεις σε recovery mod και πας και κανεις και τα τρια wipe ωστε να σβησουν τα παντα για να περασουμε την ρομ που θελουμε για πρωτη. αφου κανεις τα wipe πας και κανεις επαναφορα το nandroid backup που ειχες παρει στο βημα 1. ( restore backup )

7. ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ. μολις τελειωση το restore και πριν κανεις reboot το κινητο πας και κανεις install τον siyah kernel τον ιδιο που περασες στο βημα 4 siyah 3.1rc6

8. κανεις reboot το κινητο και εισαι οκ.

αν αφησεις το κινητο χωρις να πατησεις κατι μετα την επανεκκινηση κανει boot στην πρωτη ρομ ( primary ) αν πατησεις το κουμπι home το κεντρικο κουμπι που εχουμε κατω στη μεση κανει boot στην δευτερη ρομ ( secontary).

 

να ξερεις μονο οτι μεχρι προτινος δεν μπορουσαμε να περασουμε τιποτα επιπλεον στην ρομ που εχουμε σαν δευτερη. τωρα λυθηκε και αυτο.

Αυτα.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

περασα το τελευταιο siyah (RC6) και πλεον το pc μου αναγνωριζει μονο την εξωτερικη καρτα και οχι την εσωτερικη...

υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

 

σε μενα με τον ιδιο κερνελ και ομεγα 10 ics δεν εχω αυτο το προβλημα.

δοκιμασε να κανεις μια επανεκκινηση το κιν. μηπως στρωσει.

αν οχι δοκιμασε να ξαναπερασεις τον κερνελ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

σε μενα με τον ιδιο κερνελ και ομεγα 10 ics δεν εχω αυτο το προβλημα.

δοκιμασε να κανεις μια επανεκκινηση το κιν. μηπως στρωσει.

αν οχι δοκιμασε να ξαναπερασεις τον κερνελ

 

δοκιμασα τα παντα αλλα τιποτα...περασα την rc4 και ολα μια χαρα...περναω απο πανω την 6 και παλι τα ιδια....δεν ξερω τι γινετε

να πω οτι ειμαι με την τελευταια hydrogen

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα τα παντα αλλα τιποτα...περασα την rc4 και ολα μια χαρα...περναω απο πανω την 6 και παλι τα ιδια....δεν ξερω τι γινετε

να πω οτι ειμαι με την τελευταια hydrogen

 

δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα στην rc6 στην δευτερη ρομ η sdcard ειναι στο /sdcard και η external στο /emmc

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν εχω δευτερη ρομ....

οταν το γυρναω απο ums σε mtp τις αναγνωριζει και τις δυο κανονικα....σε ums αναγνωριζει μονο την εξωτερικη...δεν ξερω τι παιζει

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν εχω δευτερη ρομ....

οταν το γυρναω απο ums σε mtp τις αναγνωριζει και τις δυο κανονικα....σε ums αναγνωριζει μονο την εξωτερικη...δεν ξερω τι παιζει

 

ουτε εγω ξερω τι παιζει.εμενα μου το κανει στην hydrogen ics αλλα την εχω σαν δευτερη ρομ.δοκιμασε και αυτο

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω ξερω τι παιζει.εμενα μου το κανει στην hydrogen ics αλλα την εχω σαν δευτερη ρομ.δοκιμασε και αυτο

 

κ εγω την hydrogen φοραω οποτε ειναι πιθανο κατι να μη κολλαει καλα γιατι μου το κανει μονο τον rc6

με τον μανισιο της και το rc4 δεν εχω κανενα προβλημα

 

 

EDIT:ξανακατεβασα την rc6 εκανα εγκατασταση και το προβλημα λυθηκε ετσι απλα...

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις να αλλαξει launcher σε ICS σε official ROM στο S2? Αξιζει το κοπο να βαλει καποιος τον default της ICS? ποιος θεωρειτε καλυτερος για το S2? Ευχαριστω πολυ για οποιαδηποτε πληροφορια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις να αλλαξει launcher σε ICS σε official ROM στο S2? Αξιζει το κοπο να βαλει καποιος τον default της ICS? ποιος θεωρειτε καλυτερος για το S2? Ευχαριστω πολυ για οποιαδηποτε πληροφορια.

 

APEX LAUNCHER..

10 χαρακτηρες ;)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

κ εγω την hydrogen φοραω οποτε ειναι πιθανο κατι να μη κολλαει καλα γιατι μου το κανει μονο τον rc6

με τον μανισιο της και το rc4 δεν εχω κανενα προβλημα

 

 

EDIT:ξανακατεβασα την rc6 εκανα εγκατασταση και το προβλημα λυθηκε ετσι απλα...

 

και εγω το ιδιο.εγινε γιατι αποτι διαβασα εκανε reupload την rc6 με καποια bugfixes

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Επειδή είναι πολλές οι σελίδες και δεν κατάφερα να βρω άκρη, κάπου είχα διαβάσει για το πρόβλημα των διπλών sms. Πως λύνεται ;Φοράω cm9 με go sms. Στις επιλογές πάτησα απενεργοποίηση stock εφαρμογής αλλά τίποτα.

 

 

 

Off topic :Το κινητό χθες μου έπεσε μέσα σε λεκάνη με νερό και λειτουργεί άψογα. Η δεύτερη μαμακια μου μετά το σπάσιμο οθόνης όταν το αγόρασα. Τώρα περιμένω να τριτώσει το κακό. :banghead:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Επειδή είναι πολλές οι σελίδες και δεν κατάφερα να βρω άκρη, κάπου είχα διαβάσει για το πρόβλημα των διπλών sms. Πως λύνεται ;Φοράω cm9 με go sms. Στις επιλογές πάτησα απενεργοποίηση stock εφαρμογής αλλά τίποτα.

 

 

 

Off topic :Το κινητό χθες μου έπεσε μέσα σε λεκάνη με νερό και λειτουργεί άψογα. Η δεύτερη μαμακια μου μετά το σπάσιμο οθόνης όταν το αγόρασα. Τώρα περιμένω να τριτώσει το κακό. :banghead:

 

καπου ειδα διαβασει οτι τα κινητα εχουν πολλα πολλα μικροβια λογω του οτι τα πιανει ο καθενας, κλπ κλπ.. δεν εβαζες και λιγη σαπουναδα μπας και καθαρισει? :lol::lol:

θα σου προτεινα παρολλο που δουλευει, να το βαλεις στην ιδια λεκανη χωρις νερο, με ριζι να τραβιξει την υγρασια που σιγουρα θα εχει παρει..

για τα sms, με το goSMS δεν ξερω, για το handcent ειχαν βγαλει αν θυμαμαι καλα καποιο fix.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Επειδή είναι πολλές οι σελίδες και δεν κατάφερα να βρω άκρη, κάπου είχα διαβάσει για το πρόβλημα των διπλών sms. Πως λύνεται ;Φοράω cm9 με go sms. Στις επιλογές πάτησα απενεργοποίηση stock εφαρμογής αλλά τίποτα.

 

 

 

Off topic :Το κινητό χθες μου έπεσε μέσα σε λεκάνη με νερό και λειτουργεί άψογα. Η δεύτερη μαμακια μου μετά το σπάσιμο οθόνης όταν το αγόρασα. Τώρα περιμένω να τριτώσει το κακό. :banghead:

 

Τώρα μένει να του ρίξεις και λίγο βιτριόλι να δεις αν θα αντέξει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...