Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως που ειχα παρομοιο θεμα καποτε.. διαβασα στο xda τρυψιμο μεσα στη usb θυρα με οδοντοβουρτσα.. μετα απο 4-5 λεπτα τριψε τριψε.. ολα κομπλε! σαν καινουριο.. επισης πολοι ελεγαν οτι αυτο εχει προκληθει απο υγρασια..

 

A δε το είχα σκεφτεί για οδοντόβουρτσα.Πολύ έξυπνο! :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

A δε το είχα σκεφτεί για οδοντόβουρτσα.Πολύ έξυπνο! :cool:

 

Ναι σου λεω ασε ειχα το ιδιο θεμα ειχα φαρμακωθει 2 μηνες το ειχα.. και το κορυφαιο ηταν οτι εμενα δεν δεχοταν ουτε usb jig γιατι πρεπει να ειναι κλειστο το κινητο για να μπει σε download mode! Και πως να το παω στην αντιπροσωπια για service Με τον counter στο +2-3? χαχαχα

διαβαζα μερες ολοκληρες οπου εβρισκα! μεχρι και σε κινεζικα site και εκανα google translate! :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εκανα το λαθος να βαλω για να δοκιμασω την resurection και εχω μεινει χωρις τηλεφωνο.Μου αλλαξε το μενου στο recovery και μου γραφει σκετο android system recovery.Εχω χασει ολες τις λειτουργιες του.ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ δεν μπορουσα να κανω restore το back up μου,ενω τα εβλεπε δεν τα ανοιγε.Κατεβασα κι εγω επισημο firmware το ΚΙ4 & το ΒΟKK1.Ενω μου ανοιγει κανονικα το κινητο μου πεταει κατι εντολες <Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Ενημερωση λογισμικου (διαδικασια com.wssyncmldm).Προσπαθηστε ξανα, και η αλλα λεει,Η διεργασια com.google.process.gapps τερματιστηκε απροσδοκητα.Παταω το ανθρωπακι να μπω και κολλαει σε αυτες τις εντολες.Τι αλλο να κανω;Εχω απο τις 11 το βραδυ....:cry:Θα το σπασω στο τελος απο τα νευρα μου.

 

 

Το τηλεφωνο ηταν root με custom rom gingebread 2.3.6

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εκανα το λαθος να βαλω για να δοκιμασω την resurection και εχω μεινει χωρις τηλεφωνο.Μου αλλαξε το μενου στο recovery και μου γραφει σκετο android system recovery.Εχω χασει ολες τις λειτουργιες του.ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ δεν μπορουσα να κανω restore το back up μου,ενω τα εβλεπε δεν τα ανοιγε.Κατεβασα κι εγω επισημο firmware το ΚΙ4 & το ΒΟKK1.Ενω μου ανοιγει κανονικα το κινητο μου πεταει κατι εντολες <Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Ενημερωση λογισμικου (διαδικασια com.wssyncmldm).Προσπαθηστε ξανα, και η αλλα λεει,Η διεργασια com.google.process.gapps τερματιστηκε απροσδοκητα.Παταω το ανθρωπακι να μπω και κολλαει σε αυτες τις εντολες.Τι αλλο να κανω;Εχω απο τις 11 το βραδυ....:cry:Θα το σπασω στο τελος απο τα νευρα μου.

 

 

Το τηλεφωνο ηταν root με custom rom gingebread 2.3.6

 

Αν διαβαζες λιγο στο thrend τις resurection θα εβλεπες οτι γραφει οτι δεν υπαρχει το cwm recovery. απλα επρεπε να το κατεβασεις απο το thrend του να το φλασαρεις και θα εισουνα οκ

NOTE: İF YOU WANT FLASH SOMETHİNG FROM CWM RECOVERY FİRST YOU MUST İNSTALL CWM.ZİP FROM STOCK RECOVERY MOD(APPLY UPDATE FROM EXTERNAL STORAGE AND CHOOSE CWM.ZİP AND İNSTALL)

 

AND NOW TOUCH RECOVERY MODE WİLL

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβαζες λιγο στο thrend τις resurection θα εβλεπες οτι γραφει οτι δεν υπαρχει το cwm recovery. απλα επρεπε να το κατεβασεις απο το thrend του να το φλασαρεις και θα εισουνα οκ

NOTE: İF YOU WANT FLASH SOMETHİNG FROM CWM RECOVERY FİRST YOU MUST İNSTALL CWM.ZİP FROM STOCK RECOVERY MOD(APPLY UPDATE FROM EXTERNAL STORAGE AND CHOOSE CWM.ZİP AND İNSTALL)

 

AND NOW TOUCH RECOVERY MODE WİLL

 

Το είχε γράψει και άλλος φίλος μια σελίδα πριν, που είχε πάθει το ίδιο.

Η resurection έχει παραξενιές.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το είχε γράψει και άλλος φίλος μια σελίδα πριν, που είχε πάθει το ίδιο.

Η resurection έχει παραξενιές.

Και τωρα τι θα κανουμε;Πως θα ξεκινησω το τηλεφωνο;Παιδια βοηθεια...:!:Πειτε καμια ιδεα,τι μνμ ειναι αυτα που μου πεταει;Δεν ξερω τι να κανω εχω κολλησει,λετε να φταιει ο bootloader;
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τι θα κανουμε;Πως θα ξεκινησω το τηλεφωνο;Παιδια βοηθεια...:!:Πειτε καμια ιδεα,τι μνμ ειναι αυτα που μου πεταει;Δεν ξερω τι να κανω εχω κολλησει,λετε να φταιει ο bootloader;

 

ισως αν φλασαρες με οντιν τον κερνελ που ειχε πριν το μπακ απ ωστε να μπορεσεις να καβεις ρεστορ αππ ρικαβερυ...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα. Παρατηρώ οτι το ρολοι στην αυτόματη ώρα εννοείται δε συγχρονίζεται ακριβώς και έχει απόκληση-καθυστέρηση απο τη σωστή ώρα. Που μπορεί να οφείλεται αυτό? Ημουν με omega v6.0 και κερνελ siyah όταν το παρατηρήσα μαζί με το οτι όταν το έβαλα να φορτίσει το βράδυ, το πρωί είχε κλείσει και ενώ έδειχνε οτι ειναι 100% φορτισμένο με το που πήγα να το ενεργοποιήσω συμπαιριφέρθηκε σα να μην έχει μπαταρία και έκλεισε. Το ξανα άνοιξα και ξανα το ίδιο, βάρεσε η προειδοποίηση της μπαταρίας και έσβησε. Μόνο όταν του έβγαλα τη μπαταρία λειτούργησε κανονικά. Απεγκατέστησα τον κέρνελ πρώτα και συνεχίσε να το κάνει.

Καθάρισα τα πάντα και ξανα πέρασα την οfficial βάζωντας μόνο τον κερνελ αλλά όχι αυτόν που έχουν φτιάξει τα παιδιά εδώ να ταιριάζειμ με την omega αλλα τον κανονικό απο το xda και πάλι τα ίδια. Το ξανα καθάρισα όλο, 3 wipe και φορματ απο mounts and storage του ξανα πέρασα την official και την omega και ξανα τα ίδια τουλάχιστον με την ώρα γιατι στον φορτιστή δεν το έχω βάλει. Τώρα θα του ξανα περάσω απο την αρχή την official πάλι να το παρατηρήσω μόνο με αυτή. Αν το κάνει πάλι τι μπορεί να συμβαίνει, γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει? Μπορεί να είναι από hardware το πρόβλημα?

Edited by PCIFIAS
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

ισως αν φλασαρες με οντιν τον κερνελ που ειχε πριν το μπακ απ ωστε να μπορεσεις να καβεις ρεστορ αππ ρικαβερυ...:blink:
Θυμαμαι νομιζεις ποιον ειχα;Νομιζω τον τελευταιο cf-root.Καποιο link να τον κατεβασω;
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε να περασεις αυτο το αρχειο με odin

http://www.mediafire.com/?yxpq7aaabndtr9g

η αυτο

http://www.wupload.com/file/2637558957

ακολουθησε αυτα τα βηματα

Power your device off

Boot into Download-Mode using Volume Down + Home + Power

Hit Volume Up to accept the warning

Start Odin

Choose “GT-I9100_ClockworkMod-Recovery_X.X.X.X.tar” as PDA (no repartition)

Connect your Phone

Start flashing

αν στο περασει σωστα μετα την επανεκινηση σβησε παλι το κινητο και προσπαθησε να μπεις σε recovery mob ωστε να κανεις ολλα τα wipe και μετα επαναφορα το backup τις 2.3.6 που ειχες

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ναι σου λεω ασε ειχα το ιδιο θεμα ειχα φαρμακωθει 2 μηνες το ειχα.. και το κορυφαιο ηταν οτι εμενα δεν δεχοταν ουτε usb jig γιατι πρεπει να ειναι κλειστο το κινητο για να μπει σε download mode! Και πως να το παω στην αντιπροσωπια για service Με τον counter στο +2-3? χαχαχα

διαβαζα μερες ολοκληρες οπου εβρισκα! μεχρι και σε κινεζικα site και εκανα google translate! :lol::lol:

 

 

Το εκανα αυτο με την οδοντοβουρτσα αλλα δεν ειχε αποτελεσμα... Εχω περασει το ics που εχει ανεβει σε αυτο το site.. Αν το παω στην samsung θα ισχυει η εγγυηση? Δεν νομιζω οτι εχει σχεση το λογισμικο με το αν εχει χαλασει η μπαταρια η κατι αλλο! Τ να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τι θα κανουμε;Πως θα ξεκινησω το τηλεφωνο;Παιδια βοηθεια...:!:Πειτε καμια ιδεα,τι μνμ ειναι αυτα που μου πεταει;Δεν ξερω τι να κανω εχω κολλησει,λετε να φταιει ο bootloader;

 

Επειδη εμενα μου ετυχε κοθτα τι θα κανεις...πας στο φορουμ της resurection και κατεβαινεις στα εξτρα εχει ενα αρχειο που λεγεται 1.0 cwm. Το κατεβαζεις το βαζεις στην καρτα μνημης μπαινεις σε recovery και πηγαινεις μεσω recovery βρισκεις το αρχειο και το περνας.ετοιμος εχεις τωρα cwm recovery. Ελπιζω να βοηθησα :-)

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εμενα μου ετυχε κοθτα τι θα κανεις...πας στο φορουμ της resurection και κατεβαινεις στα εξτρα εχει ενα αρχειο που λεγεται 1.0 cwm. Το κατεβαζεις το βαζεις στην καρτα μνημης μπαινεις σε recovery και πηγαινεις μεσω recovery βρισκεις το αρχειο και το περνας.ετοιμος εχεις τωρα cwm recovery. Ελπιζω να βοηθησα :-)

 

Ευχαριστώ φίλε μου αλλά πέρασα εργοστασιακή rom και έκανα root το τηλέφωνο και πέρασα το back up και όλα οκ. Τώρα δεν μου βγαίνει το θαυμάστικο με το jig ενώ το είχα αφαίρεσει παλιά κανονικά.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-4

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τι θα κανουμε;Πως θα ξεκινησω το τηλεφωνο;Παιδια βοηθεια...:!:Πειτε καμια ιδεα,τι μνμ ειναι αυτα που μου πεταει;Δεν ξερω τι να κανω εχω κολλησει,λετε να φταιει ο bootloader;

 

Bootloader αποκλείεται να φταίει γιατί η resurrection δεν περνάει bootloaders...Έχεις αυτόν που είχες πάντα..

 

Το είχε γράψει και άλλος φίλος μια σελίδα πριν, που είχε πάθει το ίδιο.

Η resurection έχει παραξενιές.

 

Απο 9.6 και μετά οι ressurection είναι πολύ καλές και σταθερές (και με δόσεις stock ICS, που είναι καλό...:p) με την προυπόθεση οτι κάνεις τα βήματα όπως προτρέπει ο modder..Δεν είχα κανένα πρόβλημα και ειδικά την version 1 την προτείνω ανεπιφύλακτα..Το γεγονός όμως παραμένει και σε αυτό ο Νικ έχει δίκιο, οτι πρέπει να έχεις διαβάσει λίγο παραπάνω ειδικά για το θέμα recovery (δηλαδή οτι οταν μπείς σε stock recovery πρέπει να φλασάρεις το εκάστοτε CWM.zip το οποίο πρέπει να έχεις προνοήσει να έχεις στην sd card έτσι ώστε να μπείς εν τέλει στο γνωστό cwm recovery..)

 

ps Η τελευταία CM9 έχει λύσει και τα προβλήματα του gps και του video recording οπότε όποιος θέλει ICS 4.04 ντού...

Εγώ την έβαλα και όλα είναι μια χαρά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Bootloader αποκλείεται να φταίει γιατί η resurrection δεν περνάει bootloaders...Έχεις αυτόν που είχες πάντα..

 

 

 

Απο 9.6 και μετά οι ressurection είναι πολύ καλές και σταθερές (και με δόσεις stock ICS, που είναι καλό...:p) με την προυπόθεση οτι κάνεις τα βήματα όπως προτρέπει ο modder..Δεν είχα κανένα πρόβλημα και ειδικά την version 1 την προτείνω ανεπιφύλακτα..Το γεγονός όμως παραμένει και σε αυτό ο Νικ έχει δίκιο, οτι πρέπει να έχεις διαβάσει λίγο παραπάνω ειδικά για το θέμα recovery (δηλαδή οτι οταν μπείς σε stock recovery πρέπει να φλασάρεις το εκάστοτε CWM.zip το οποίο πρέπει να έχεις προνοήσει να έχεις στην sd card έτσι ώστε να μπείς εν τέλει στο γνωστό cwm recovery..)

 

ps Η τελευταία CM9 έχει λύσει και τα προβλήματα του gps και του video recording οπότε όποιος θέλει ICS 4.04 ντού...

Εγώ την έβαλα και όλα είναι μια χαρά... ;)

μπορεις να κανεις folder στον app-drawer?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Στο cwm>advanced>Partition sd card ποια είναι η σωστή τιμή? γιατι το πάτησα κατά λάθος και δεν ξέρω τι επέλεξα.
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις folder στον app-drawer?

 

Δεν ξέρω αν το υποστηρίζει ο trebuchet, χρησιμοποιώ apex γιατί o trebuchet έχει το μείον οτι υποστηρίζει μέχρι 7 home screens και εγώ θέλω παραπάνω..:p

Link to comment
Share on other sites

"Παιδιά καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα. Παρατηρώ οτι το ρολοι στην αυτόματη ώρα εννοείται δε συγχρονίζεται ακριβώς και έχει απόκληση-καθυστέρηση απο τη σωστή ώρα. Που μπορεί να οφείλεται αυτό? Ημουν με omega v6.0 και κερνελ siyah όταν το παρατηρήσα μαζί με το οτι όταν το έβαλα να φορτίσει το βράδυ, το πρωί είχε κλείσει και ενώ έδειχνε οτι ειναι 100% φορτισμένο με το που πήγα να το ενεργοποιήσω συμπαιριφέρθηκε σα να μην έχει μπαταρία και έκλεισε. Το ξανα άνοιξα και ξανα το ίδιο, βάρεσε η προειδοποίηση της μπαταρίας και έσβησε. Μόνο όταν του έβγαλα τη μπαταρία λειτούργησε κανονικά. Απεγκατέστησα τον κέρνελ πρώτα και συνεχίσε να το κάνει.

Καθάρισα τα πάντα και ξανα πέρασα την οfficial βάζωντας μόνο τον κερνελ αλλά όχι αυτόν που έχουν φτιάξει τα παιδιά εδώ να ταιριάζειμ με την omega αλλα τον κανονικό απο το xda και πάλι τα ίδια. Το ξανα καθάρισα όλο, 3 wipe και φορματ απο mounts and storage του ξανα πέρασα την official και την omega και ξανα τα ίδια τουλάχιστον με την ώρα γιατι στον φορτιστή δεν το έχω βάλει. Τώρα θα του ξανα περάσω απο την αρχή την official πάλι να το παρατηρήσω μόνο με αυτή. Αν το κάνει πάλι τι μπορεί να συμβαίνει, γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει? Μπορεί να είναι από hardware το πρόβλημα?"

 

 

Δεν γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό? Μήπως γλυτώσουμε το servise.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το υποστηρίζει ο trebuchet, χρησιμοποιώ apex γιατί o trebuchet έχει το μείον οτι υποστηρίζει μέχρι 7 home screens και εγώ θέλω παραπάνω..:p

 

στον apex ξερω οτι δεν υποστηριζονται.πως εχεις οργανωσει τις εφαρμογες(εχω καπου στις 200 και χωρις φακελους θα πεθαινα.ειναι ο μονος λογος που εχω ακομα crapwiz)

Link to comment
Share on other sites

στον apex ξερω οτι δεν υποστηριζονται.πως εχεις οργανωσει τις εφαρμογες(εχω καπου στις 200 και χωρις φακελους θα πεθαινα.ειναι ο μονος λογος που εχω ακομα crapwiz)

 

Απλά δημιουργίες του φακέλους με τις εφαρμογές στις οθόνες.

http://img.tapatalk.com/c57a892e-56e2-61ad.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

στον apex ξερω οτι δεν υποστηριζονται.πως εχεις οργανωσει τις εφαρμογες(εχω καπου στις 200 και χωρις φακελους θα πεθαινα.ειναι ο μονος λογος που εχω ακομα crapwiz)

 

Γεγονός...Στον apex δουλεύουν πολύ καλά οι ICS folders οπότε έχω βάλει 4, 5 τέτοιους στην home screen χωρισμένα σε apps, net, games, news, photo apps, και problem solved για μένα...Δεν πολυπαίζω με app drawer γιατί όντως είναι χάσιμο με πολλές εφαρμογές..Επίσης αν μια εφαρμογή δεν τη πολυ-χρησιμοποιώ τη αφαιρώ και προσπαθώ γενικά να μην έχω πάρα πολλές...Μόνο όσες δουλεύω πραγματικά..Μαζεύονται όμως όπως και να έχει...:p

Link to comment
Share on other sites

Γεγονός...Στον apex δουλεύουν πολύ καλά οι ICS folders οπότε έχω βάλει 4, 5 τέτοιους στην home screen χωρισμένα σε apps, net, games, news, photo apps, και problem solved για μένα...Δεν πολυπαίζω με app drawer γιατί όντως είναι χάσιμο με πολλές εφαρμογές..Επίσης αν μια εφαρμογή δεν τη πολυ-χρησιμοποιώ τη αφαιρώ και προσπαθώ γενικά να μην έχω πάρα πολλές...Μόνο όσες δουλεύω πραγματικά..Μαζεύονται όμως όπως και να έχει...:p

 

Πως φτιάχνεις στον apex ICS folders

Προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πως φτιάχνεις στον apex ICS folders

Προσπάθησα αλλά δεν τα κατάφερα...

 

Περίεργο:confused:..Όπως και στους άλλους βασικά... Σέρνεις μια εφαρμογή που έχεις βάλει ήδη στην αρχική οθόνη σου πάνω σε μια άλλη εφαρμογή..Έτσι δημιουργείται αυτόματα ο φάκελος..

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω πως δεν μιλάμε για εφαρμογές σε αυτό το θέμα.

Συνέχεια στο αντίστοιχο θέμα στην ενότητα των εφαρμογών.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Φοραω Την ICS 4.0.3 Κυπριακη.... και αυριο θελω να το παω στην samsung για να κοιταξουν τι εχει... ισχυει η εγγυηση; η πρεπει να περασω καποιο αλλο λογισμικο? και ποιο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...