Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανονικη πλοήγηση φιλε μου θα παθεις πλακα!(παντα με data ομως ετσι???) κατσε να σου ανεβασω μερικες Photos να καταλαβεις!

η πρωτη ειναι με δορυφορο και η δευτερη χωρις!

θεσσαλονικη που το χρησιμοποίησα πεζος επισης(εψαχνα το νεο πλαισιο) με πηγε καρφι!:)

αν εχεις ιντερνετ στο κινητο σου οτι καλυτερο πραγματικα(και καταναλωνει ελαχιστα...)

 

Πολύ ενδιαφέρον για όσους έχουν internet!

Έγώ έχω internet αλλά μόνο 300ΜΒ, οπότε δε λέει :)

Θα είναι το νέο μου project να βρω πως θα το ενεργοποιώ μόνος μου :)

Μου έβαλες φωτιές :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ ενδιαφέρον για όσους έχουν internet!

Έγώ έχω internet αλλά μόνο 300ΜΒ, οπότε δε λέει :)

Θα είναι το νέο μου project να βρω πως θα το ενεργοποιώ μόνος μου :)

Μου έβαλες φωτιές :lol:

 

xexexexe τετοιες φωτιες να εχουμε παντα:lol::lol:

μακαρι να τα καταφερεις!

παντως αν βγαλεις την δορυφορικη εικονα νομιζω οτι η καταναλωση ειναι ελαχιστη!:)

σου κατεβαζει μια φορα την πορεια και αν βγεις εκτος διαδρομης τοτε μονο στην ξανακατεβαζει!

αλλα νομιζω οτι ειναι kb...το πολυ κανενα mb..

Θα το δω στην πραξη και θα σου πω σιγουρα ομως...γιατι αυτο το 1.5 giga που εχω απο cosmote δεν τελειωνει ποτε και δεν ασχολουμαι και πολυ...:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

πηρα πρόσφατα το σ2 και πηγα να το κανω ροοτ. ( ευτυχώς δεν το εκανα τουβλο :p ). πριν ξεκινήσω ειδα τον αριθμο κατασκευης που διαβασα οτι χρειαζετε για το αρχειο ηταν το BOKG2 το βρηκα στην σελιδα που λεει στον οδηγο αλλα πριν ξεκινήσω επιασα και εκανα το κινητο update και πηγε απο την 2,3,3 στην 2,3,5 και άλλαξε ο αριθμος κατασκευής εγινε BOKK1 το οποιο δeν εχει βγει root κανονικό παρα cf root .μπορώ να γυρίσω το κινητο σε 2,3,3 παλι; γιατι με μπερδεύει λιγο το cf root.

Link to comment
Share on other sites

Αν κ έχω κάνει freeze ότι εφαρμογή έχει να κάνει με Google Maps,τοποθεσία, GPS κτλ κ έχω απενεργοποιήσει ανάλογες ρυθμίσεις στις ρυθμίσεις του κινητού.. μετά τις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις σε 6.0.2 και 6.0.3 αντιμετωπίζω σοβαρό Battery drain όταν ξεχνάω να κάνω διακοπή της διεργασίας " NetworkLocationService " από Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση Εφαρμογών - Καρτέλα Σε εκτέλεση - Υπηρεσίες Google.

 

Καμία συμβουλή? Αντιμετωπίζει άλλος αυτό το πρόβλημα?

Είδα αρκετά ανάλογα posts στο xda αλλά στην ουσία καμία λύση.. ή αυτές που προτείνουν όπως το πάγωμα εφαρμογών κτλ τουλάχιστον σε'μένα δεν φαίνεται να δουλεύουν.

 

Να μην σχολιάσω για το Gtalk_sync που δεν μπορώ να το αποφύγω με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα γαλαξία με cf-root και μου έχει κάνει δυο φορές επανεκκίνηση χωρίς να ασχολούμαι μαζί του εκείνη την ώρα.. η διαφορά των δυο reboot ήταν τρεις μέρες. Σας έχει συμβεί? νομίζεται ότι οφείλεται σε κάποια εφαρμογή και αν ναι σε ποια για να ψάξω?
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Αν κ έχω κάνει freeze ότι εφαρμογή έχει να κάνει με Google Maps,τοποθεσία, GPS κτλ κ έχω απενεργοποιήσει ανάλογες ρυθμίσεις στις ρυθμίσεις του κινητού.. μετά τις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις σε 6.0.2 και 6.0.3 αντιμετωπίζω σοβαρό Battery drain όταν ξεχνάω να κάνω διακοπή της διεργασίας " NetworkLocationService " από Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση Εφαρμογών - Καρτέλα Σε εκτέλεση - Υπηρεσίες Google.

 

Καμία συμβουλή? Αντιμετωπίζει άλλος αυτό το πρόβλημα?

Είδα αρκετά ανάλογα posts στο xda αλλά στην ουσία καμία λύση.. ή αυτές που προτείνουν όπως το πάγωμα εφαρμογών κτλ τουλάχιστον σε'μένα δεν φαίνεται να δουλεύουν.

 

Να μην σχολιάσω για το Gtalk_sync που δεν μπορώ να το αποφύγω με τίποτα.

 

το autostarts το δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε μπερδευτεί το Cf-root?

Είναι ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος.

Βρες πιο αρχείο ταιριάζει με την

Ρομ που έχεις και πέρασε τον ακολουθώντας τις οδηγίες.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

I9100XXKP2 Release in 15 minutes. stay tuned! (Android 4.0.1) 15:15 (Netherlands time)

 

ερχεται σιγα σιγα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

το autostarts το δοκιμασες?

Αυτό δουλεύω τώρα για να είμαι ειλικρινής αλλά δεν ξέρω ποια υπηρεσία να σταματήσω, επίσης φαίνεται να ξεκινάει από μόνο του κ μετά τη διακοπή του οπότε πρέπει να βρω από που προέρχεται η διεργασία για να την καθαρίσω κ να απαλλαγώ οριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δουλεύω τώρα για να είμαι ειλικρινής αλλά δεν ξέρω ποια υπηρεσία να σταματήσω, επίσης φαίνεται να ξεκινάει από μόνο του κ μετά τη διακοπή του οπότε πρέπει να βρω από που προέρχεται η διεργασία για να την καθαρίσω κ να απαλλαγώ οριστικά.

 

μολις τωρα το δοκιμασα!

autostarts after start up παγωμα χαρτες και μετα απο restart δεν ανοιγει με τιποτα αν δεν το ανοιξω..

 

I9100XXKP2 Release in 15 minutes. stay tuned! (Android 4.0.1) 15:15 (Netherlands time)

 

ερχεται σιγα σιγα...

 

ποοοοοο και μολις εστρωσα το κινητο μου και το εκανα σουπερ:lol::lol::lol:

αντε παλι απο την αρχη...:O

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα γαλαξία με cf-root και μου έχει κάνει δυο φορές επανεκκίνηση χωρίς να ασχολούμαι μαζί του εκείνη την ώρα.. η διαφορά των δυο reboot ήταν τρεις μέρες. Σας έχει συμβεί? νομίζεται ότι οφείλεται σε κάποια εφαρμογή και αν ναι σε ποια για να ψάξω?

 

και εγω τα ιδια προβληματα ειχα με cf και kk5...

εβαλα τουρκο και ηρεμησα...:)

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα ιδια προβληματα ειχα με cf και kk5...

εβαλα τουρκο και ηρεμησα...:)

 

εμένα ειναι το KK1 το ρουταρα με KK2 μου έκανε τα reboot και πριν απο λίγο αντικατέστησα τον kernel με τον άρχικό διατηρόντας το ροοτ. θα ενημερώσω αν τυχόν κάνει πάλι επανεκκίνηση

angeldust
Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα το δοκιμασα!

autostarts after start up παγωμα χαρτες και μετα απο restart δεν ανοιγει με τιποτα αν δεν το ανοιξω..

 

Ποια έκδοση Maps έχεις? Πήγες Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Υπηρεσίες που εκτελούνται - Υπηρεσίες Google και δεν σου έχει το NetworkLocationService??

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση Maps έχεις? Πήγες Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Υπηρεσίες που εκτελούνται - Υπηρεσίες Google και δεν σου έχει το NetworkLocationService??

 

οχι!

δεν ανοιγει αν δεν το ανοιξω...

τσεκαρε λιγο το pm σου....

:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε μπερδευτεί το Cf-root?

Είναι ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος.

Βρες πιο αρχείο ταιριάζει με την

Ρομ που έχεις και πέρασε τον ακολουθώντας τις οδηγίες.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

θα το δοκιμάσω αργοτερα.

αν το κανω με ποιο τροπο θα επιβεβαιώσω αν εχει γινει root;

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω αργοτερα.

αν το κανω με ποιο τροπο θα επιβεβαιώσω αν εχει γινει root;

 

Θα δεις στις εφαρμογές ένα εικονίδιο σαν γρανάζι που γράφει CWM

Επίσης μπορείς να κατεβασεις απο το market το Titanium backup. Αν δεν είσαι root θα σου βγάλει μήνυμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι να βγεί το παγωτό για εμάς σήμερα????:blink:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

κανονικη πλοήγηση φιλε μου θα παθεις πλακα!(παντα με data ομως ετσι???) κατσε να σου ανεβασω μερικες Photos να καταλαβεις!

η πρωτη ειναι με δορυφορο και η δευτερη χωρις!

θεσσαλονικη που το χρησιμοποίησα πεζος επισης(εψαχνα το νεο πλαισιο) με πηγε καρφι!:)

αν εχεις ιντερνετ στο κινητο σου οτι καλυτερο πραγματικα(και καταναλωνει ελαχιστα...)

Ποιο προγραμμα ειναι αυτο freddaras;
Link to comment
Share on other sites

οχι!

δεν ανοιγει αν δεν το ανοιξω...

τσεκαρε λιγο το pm σου....

:)

 

Μάλλον δεν είναι οι Χάρτες η πηγή του κακού... μπορεί κ κάποιος άλλος να κοιτάξει μετά απο restart αν έχει τη συγκεκριμένη υπηρεσία να τρέχει πηγαίνοντας

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Υπηρεσίες που εκτελούνται - Υπηρεσίες Google -> NetworkLocationService.

 

Έχει να κάνει με το gps ή είναι κάτι άλλο? Στις διεργασίες λέει com.google.process.gapps.

 

Σας ευχαριστώ..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε μπερδευτεί το Cf-root?

Είναι ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος.

Βρες πιο αρχείο ταιριάζει με την

Ρομ που έχεις και πέρασε τον ακολουθώντας τις οδηγίες.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

εχω φάει τον τοπο δεν μπορώ να βρω cf root KK1 για το sii η κανονικό ροοτ Β0ΚΚ1 ειναι στην 2.3.5 μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

εχω φάει τον τοπο δεν μπορώ να βρω cf root KK1 για το sii η κανονικό ροοτ Β0ΚΚ1 ειναι στην 2.3.5 μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

κατέβασε το αρχείο για BOOKK2. κάνει κανονικά την δουλειά του και μετά για να φύγει το τριγωνάκι βάλε το kernel για kk1

 

αν περιμένεις σε λίγο θα βάλω και link

 

από το παρακάτω λινκ βρές το αρχείο για το kk2 (μέσα σε αυτό το topic μου είπαν τι να κάνω και το έκανα)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

 

και από το παρακάτω θα βρείς εκεί που λέει για cosmote τον kernel για kk1 που αν τον περάσεις σου διώχνει το τριγωνάκι στην εκκίνηση

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1113928

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
angeldust
Link to comment
Share on other sites

από το παρακάτω λινκ βρές το αρχείο για το kk2 (μέσα σε αυτό το topic μου είπαν τι να κάνω και το έκανα)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

 

και από το παρακάτω θα βρείς εκεί που λέει για cosmote τον kernel για kk1 που αν τον περάσεις σου διώχνει το τριγωνάκι στην εκκίνηση

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1113928

 

ευχαριστώ πολλή για την βοηθεια.

ξεκιναω:)

 

έτοιμο έγινε ροοτ εφυγε και το κιτρινο .

ευχαριστω και παλι.

αυριο παω να παρω μια sd καρτα να περάσω μια rom ελπίζω με την βοήθεια απο το φόρουμ να τα καταφέρω.:)

αν μπορείτε να μου πειτε και πια ρομ να του περασω εστω και με πμ θα με βοηθούσατε παρα πολλή γιατι ειναι η πρώτη φορα που δοκιμάζω.

 

ευχαριστω πολύ

 

κωστας

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

έτοιμο έγινε ροοτ εφυγε και το κιτρινο .

ευχαριστω και παλι.

αυριο παω να παρω μια sd καρτα να περάσω μια rom ελπίζω με την βοήθεια απο το φόρουμ να τα καταφέρω.:)

αν μπορείτε να μου πειτε και πια ρομ να του περασω εστω και με πμ θα με βοηθούσατε παρα πολλή γιατι ειναι η πρώτη φορα που δοκιμάζω.

 

ευχαριστω πολύ

 

κωστας

 

Δεν χρειάζεσαι sd κάρτα για να περάσεις ρομ.Μάλλον από desire έρχεσαι και εσύ ε;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...