Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ εμένα απο google συγχρονισμένες είναι όλες μου οι επαφές όμως δουλεύει κανονικά το full screen dialer.....

 

σοβαρα τωρα???ποια ρομ φορας??εγω την εβαλα σε λεομαρ και με εγραφε FC FC FC FC συνεχεια με το που εκανα συγχρονισμο με google και το εβγαλα :confused:

 

EDIT..τελικα δουλευει τωρα..κανει συγχρονισμο αλλα οταν βαζεις μια εικονα σε επαφη και εχει τελεια αναλυση τοτε οταν κανεις συγχρονισμο ολες οι εικονες γινονται χαλια (pixelated)..μικρο το κακο αλλα λειτουργει πολυ ωραια και μαλιστα εχει πολυ ωραιο θεμα! :)

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το original widget της Samsung "Ψηφιακό ρολόι" σε διάφανη μορφή.

Όσα βρήκα ετοιματζίδικα ήταν ή ημιδιάφανα ή είχαν πειραγμένο και το χρώμα.

Εδώ η μόνη αλλαγή είναι το διάφανο background :)

http://dl.dropbox.com/u/46595847/Images/SC20111205-100245.jpg

Η εγκατάσταση γίνεται από recovery

Κατέβασμα από εδώ

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Πολλές επαϕές τις έχω κάνει συγχώνευση με επαϕές μου από το Facebook.δυστυχώς όμως μετά από κάθε full wipe πρέπει να ξανά κάνω συγχώνευση από την αρχή, υπάρχει τρόπος να γίνονται backup οι επαϕές με τις συγχωνεύσεις μαζί; Γιατί η google μου επαναϕέρει τις επαϕές χωρίς τις συγχωνεύσεις.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολλές επαϕές τις έχω κάνει συγχώνευση με επαϕές μου από το Facebook.δυστυχώς όμως μετά από κάθε full wipe πρέπει να ξανά κάνω συγχώνευση από την αρχή, υπάρχει τρόπος να γίνονται backup οι επαϕές με τις συγχωνεύσεις μαζί; Γιατί η google μου επαναϕέρει τις επαϕές χωρίς τις συγχωνεύσεις.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Έχεις δοκιμάσει με το titanium backup;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει με το titanium backup;

 

Φοβάμαι μην μου κάνει τις επαφές μπάχαλο.δηλαδή να συγχρονισθούν από την google και μετά από το restore με το titanium διπλοπεραστουν

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι μην μου κάνει τις επαφές μπάχαλο.δηλαδή να συγχρονισθούν από την google και μετά από το restore με το titanium διπλοπεραστουν

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ναι μην το κανεις αυτο θα γινει:)

το εκανα παλια και μιλαμε για μεγαλο χαμο....

Ορίστε φίλε μου το mod.....

 

σε ευχαριστω φιλε να εισαι καλα...:)

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι μην μου κάνει τις επαφές μπάχαλο.δηλαδή να συγχρονισθούν από την google και μετά από το restore με το titanium διπλοπεραστουν

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Όταν κάνεις μαζική επαναφορά ξετίκαρε τις επαφές

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο τωρα σημαινει οτι εχω battery drain??? Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο τωρα σημαινει οτι εχω battery drain???

 

 

ε....λιγο ....τι εβαλες παλι στο εργαλειο και εχει διαροια?:lol:

Link to comment
Share on other sites

ε....λιγο ....τι εβαλες παλι στο εργαλειο και εχει διαροια?:lol:

 

ρε συ τιποτα!(τα εχω ολα σε control...)

αυτο παθαινω με cf root!

οταν βαζω τον κερνελ του τουρκου ειμαι ετσι...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3883238#post3883238

πως γινεται αυτο το πραγμα δεν μπορω να καταλαβω...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ρε συ τιποτα!(τα εχω ολα σε control...)

αυτο παθαινω με cf root!

οταν βαζω τον κερνελ του τουρκου ειμαι ετσι...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3883238#post3883238

πως γινεται αυτο το πραγμα δεν μπορω να καταλαβω...:rolleyes:

 

Είσαι διατεθειμένος να κάνεις ένα beta-testing σε μια άλλη rom; :D

Link to comment
Share on other sites

ρε συ τιποτα!(τα εχω ολα σε control...)

αυτο παθαινω με cf root!

οταν βαζω τον κερνελ του τουρκου ειμαι ετσι...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3883238#post3883238

πως γινεται αυτο το πραγμα δεν μπορω να καταλαβω...:rolleyes:

Μηπως εχει διαφορα απο κινητο σε κινητο πως καθετε ο kernel,μηπως δεν καθετε καλα στο δικο σου;Εγω μια φορα εβαλα speedmod και το κινητο τρελαθηκε στις επανεκινησεις και δεν μπορουσα να τον βγαλω με τιποτα,χωρια που εκαιγε οπως με την stock rom
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει διαφορα απο κινητο σε κινητο πως καθετε ο kernel,μηπως δεν καθετε καλα στο δικο σου;Εγω μια φορα εβαλα speedmod και το κινητο τρελαθηκε στις επανεκινησεις και δεν μπορουσα να τον βγαλω με τιποτα,χωρια που εκαιγε οπως με την stock rom

 

αυτο παθαινω εγω με cf root...τι να πω περιεργα πραγματα...

 

Είσαι διατεθειμένος να κάνεις ένα beta-testing σε μια άλλη rom; :D

 

βασικα με οτι ρομ δοκιμασα απο κκ2 και πανω παθαινω το ιδιο πραγμα...(και omega και λεομαρ και στοκ!!!)

θα δοκιμασω λιγο τωρα με τουρκο δεν θα το πειραξω καθολου και θα ξαναποσταρω να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις άλλος πρόβλημα με το hw decoding? (hd mkv) O moboplayer αν και έχω περάσει το Plugin για τους ARM επεξεργαστές κάνει μόνο Software decoding. Στο SGS δεν είχα πρόβλημα με το ίδιο Setup!
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε guys που το είδατε το battery drain?

Το οτι έχει χάσει 7% μπαταρία μέσα σε μιά ώρα κ κάτι ψιλά σημαίνει drain?

Λίγο browsing με wifi/σκαλισμα στις ρυθμίσεις/mail droid/κ.τ.λ φτάνουν για την παραπάνω κατανάλωση.....

 

Η εκτός κ άν το συμπέρασμα βγαίνει απ το 42% της κατανάλωσης απ το λειτουργικό σύστημα του τηλεφώνου.Αλλα κ αυτό αν εννοείται σε καμία περίπτωση δέν βαφτίζεσαι battery drain αυτό...:worry:

Αυτήν την εντύπωση έχω....

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

αυτο παθαινω εγω με cf root...τι να πω περιεργα πραγματα...

 

 

 

βασικα με οτι ρομ δοκιμασα απο κκ2 και πανω παθαινω το ιδιο πραγμα...(και omega και λεομαρ και στοκ!!!)

θα δοκιμασω λιγο τωρα με τουρκο δεν θα το πειραξω καθολου και θα ξαναποσταρω να δουμε...

 

 

:rolleyes:εαν εχεις αλλαξει πολλους kernel στο καπακι καντους ενα καθαρισμο και στο τελειωμα μην κανεις reboot βαλε τον kernel που θελεις και μετα reboot----> http://www.multiupload.com/26ES60WA4G

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι ποιος το ανεφερε, καπου το πηρε το ματι μου αλλα θελω να ευχαριστησω θερμα το παλικαρι που ανεφερε την εφαρμογη autostart.

Με τη σωστη χρηση κ επεξεργασια το

" Λειτουργικο Συστημα Android & Συστημα Android " και τα 2 πλεον ειναι κατω απο 10% σε μονιμη βαση κ το κινητο πεταει κ ανοιγει οτι εφαρμογη πρεπει, οταν πρεπει!

Παρατηρησα πχ. πως ειχε απο προεπιλογη τους χαρτες κ αλλες αχρειαστες εφαρμογες να τρεχουν σε καθε πιθανη συμπεριφορα του κινητου.. Οταν κλεινει η οθονη, οταν γινεται το ενα οταν γινεται το αλλο οποτε γλυτωσα κ το freeze της εφαρμογης. Επισης ανακαλυψα πολλες εφαρμογες που ειναι κακογραμμενες κ ρυθμισμενες να ανοιγουν συνεχεια.

Υποψην ομως με λαθος ρυθμισεις το τηλεφωνο υπολειτουργει.. οποτε προσεκτικα..

 

Επισης φυσικα κ δεν πιστευω πως διορθωνει το τυχον battery drain που αναφερετε παραπανω. Με cf-root ειμαι κ εγω αλλα δεν ειχα τετοιο προβλημα πριν. Κ μου κανεο εντυπωση που αντιμετωπιζετε τετοιο προβλημα μιας κ ο cf ειναι ο stock στην ουσια με 2,3 tweaks.

Εχετε προσεξει αν υπαρχει το ιδιο drain κ με αλλους kernels κ απλα το ποσοστο ειναι πλασματικο στη μπαταρια? Δηλαδη αν στη ουσια κ με cf κ με syiah πχ η μπαταρια σας κραταει το ιδιο?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι ποιος το ανεφερε, καπου το πηρε το ματι μου αλλα θελω να ευχαριστησω θερμα το παλικαρι που ανεφερε την εφαρμογη autostart.

Με τη σωστη χρηση κ επεξεργασια το

" Λειτουργικο Συστημα Android & Συστημα Android " και τα 2 πλεον ειναι κατω απο 10% σε μονιμη βαση κ το κινητο πεταει κ ανοιγει οτι εφαρμογη πρεπει, οταν πρεπει!

Παρατηρησα πχ. πως ειχε απο προεπιλογη τους χαρτες κ αλλες αχρειαστες εφαρμογες να τρεχουν σε καθε πιθανη συμπεριφορα του κινητου.. Οταν κλεινει η οθονη, οταν γινεται το ενα οταν γινεται το αλλο οποτε γλυτωσα κ το freeze της εφαρμογης. Επισης ανακαλυψα πολλες εφαρμογες που ειναι κακογραμμενες κ ρυθμισμενες να ανοιγουν συνεχεια.

Υποψην ομως με λαθος ρυθμισεις το τηλεφωνο υπολειτουργει.. οποτε προσεκτικα..

 

Επισης φυσικα κ δεν πιστευω πως διορθωνει το τυχον battery drain που αναφερετε παραπανω. Με cf-root ειμαι κ εγω αλλα δεν ειχα τετοιο προβλημα πριν. Κ μου κανεο εντυπωση που αντιμετωπιζετε τετοιο προβλημα μιας κ ο cf ειναι ο stock στην ουσια με 2,3 tweaks.

Εχετε προσεξει αν υπαρχει το ιδιο drain κ με αλλους kernels κ απλα το ποσοστο ειναι πλασματικο στη μπαταρια? Δηλαδη αν στη ουσια κ με cf κ με syiah πχ η μπαταρια σας κραταει το ιδιο?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Ειναι η εφαρμογη που λεγετε στο market- Autostart (Root);
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε guys που το είδατε το battery drain?

Το οτι έχει χάσει 7% μπαταρία μέσα σε μιά ώρα κ κάτι ψιλά σημαίνει drain?

Λίγο browsing με wifi/σκαλισμα στις ρυθμίσεις/mail droid/κ.τ.λ φτάνουν για την παραπάνω κατανάλωση.....

 

Η εκτός κ άν το συμπέρασμα βγαίνει απ το 42% της κατανάλωσης απ το λειτουργικό σύστημα του τηλεφώνου.Αλλα κ αυτό αν εννοείται σε καμία περίπτωση δέν βαφτίζεσαι battery drain αυτό...:worry:

Αυτήν την εντύπωση έχω....

 

ναι και μενα αυτο με μπερδευει...το οποιο με τον κερνελ του τουρκου ειναι παντα κατω απο 10%..

:rolleyes:εαν εχεις αλλαξει πολλους kernel στο καπακι καντους ενα καθαρισμο και στο τελειωμα μην κανεις reboot βαλε τον kernel που θελεις και μετα reboot----> http://www.multiupload.com/26ES60WA4G

 

τι ειναι αυτο φιλε?

πρωτη φορα το βλεπω:)

πως το χρησιμοποιείς και πως το βαζεις? απο recovery?

 

sofos εχω το autostart κανονικα στο κινητο μου και παλι ομως εχω το παραπανω αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η εφαρμογη που λεγετε στο market- Autostart (Root);

 

Το autostarts με σημα ενα αυτοκινητακι εχω εγω αλλα πραγματικα το πειραξα σε τραγικο βαθμο..

 

@freddaras πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να φταιει αν φταιει κατι κ δεν σου δεχεται τον cf-root σωστα. Εχεις δοκιμασει με full wipe των παντων κ εχεις το ιδιο προβλημα?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμουν για καφε και με ρωτησε μια φιλη τι ωρα εχεις καλε? μισο της λεω παρακαλω......

 

 

pZ8ZQvsvUWE1fFDfpuEBNj30JU8LUXDXbAhJYZ7tDrAPZ7gInTRHtMRqyriUfDSzzC5t:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμουν για καφε και με ρωτησε μια φιλη τι ωρα εχεις καλε? μισο της λεω παρακαλω......

 

 

pZ8ZQvsvUWE1fFDfpuEBNj30JU8LUXDXbAhJYZ7tDrAPZ7gInTRHtMRqyriUfDSzzC5t:lol::lol::lol::lol:

Που το βρηκες αυτο το θηριο;

Link to comment
Share on other sites

Που το βρηκες αυτο το θηριο;

 

 

:rolleyes:ειναι πολυ μαματο φιλε μισο να σου πω....οριστε-----> http://www.megaupload.com/?d=ZOMU6CII

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το autostarts με σημα ενα αυτοκινητακι εχω εγω αλλα πραγματικα το πειραξα σε τραγικο βαθμο..

 

@freddaras πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να φταιει αν φταιει κατι κ δεν σου δεχεται τον cf-root σωστα. Εχεις δοκιμασει με full wipe των παντων κ εχεις το ιδιο προβλημα?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ναι τα παντα..

για δες λιγο εδω!

με τον κερνελ του τουρκου που τον εβαλα πριν απο λιγο!(περιπου 40 λέπτα πριν...)..

τι να πω..σηκωνω τα χερια ψηλα.:p

Link to comment
Share on other sites

Μην πιστευεις τυφλα το τι ποσοστο γραφει. Ο τουρκος ειχε μια φημη οτι αλλαξε στο script ωστε να βγαζει μικροτερα ποσοστα.

Δες ποσο σου κραταει με τον εναν κερνελ κ ποσο με τον αλλον με πανω κατω ιδια χρηση. Μπορει να υπαρχει θεμα κ απλα του τουρκου να στο κρυβει. Υποθεσεις κανω φυσικα, στη χρηση θα το δεις.. Απλα αν δεις οτι ουτε με του τουρκου κραταει πολυ ψαξτο λιγο ;-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...