Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παω να παίξω το nova φορτονει κανονικά και μου βγάζει ασπρη οθόνη...ξερει κανεις γιατί????

 

Δεν πληρωσες την συνδρομη!!! Πλακα κανω...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καμια βοηθεια κανεις???ο φιλος μου parafron ειμαι σιγουρος οτι μπορει να μου δωσει λυση....

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια κανεις???ο φιλος μου parafron ειμαι σιγουρος οτι μπορει να μου δωσει λυση....

 

Είναι... original;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις την fullscreen caller ID mod??τι διαφορα εχει απο την στοκ??δουλευει καλα?

επισης μπορω να την περασω σε leomar checkrom revoHD??

και που μπορω να το βρω??

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις την fullscreen caller ID mod??τι διαφορα εχει απο την στοκ??δουλευει καλα?

επισης μπορω να την περασω σε leomar checkrom revoHD??

και που μπορω να το βρω??

 

Λογικά θα δουλέψει..:)

Το βρίσκεις εδώ..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1182610

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα δουλέψει..:)

Το βρίσκεις εδώ..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1182610

 

Το συγκεκριμένο έχει και αυτό το changelog όπως κ ένα συγκεκριμένο Dialer theme :

 

- Photos on the screen

- Name of the caller in two lines

- Removed a growing call

- Removed noise reduction

- Removed delay after the bell

- Removed a number of the caller

- Deleted sms from a call log

- No autorotate (only call screen)

- Call records

 

Έχει βρει κάποιος σκέτο το mod ή τι πρέπει να επεξεργαστεί ώστε να μπορέσουμε να το περάσουμε με το δικό μας θέμα κ τα δικά μας mods ?? Ενδιαφέρομαι κ εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο έχει και αυτό το changelog όπως κ ένα συγκεκριμένο Dialer theme :

 

- Photos on the screen

- Name of the caller in two lines

- Removed a growing call

- Removed noise reduction

- Removed delay after the bell

- Removed a number of the caller

- Deleted sms from a call log

- No autorotate (only call screen)

- Call records

 

Έχει βρει κάποιος σκέτο το mod ή τι πρέπει να επεξεργαστεί ώστε να μπορέσουμε να το περάσουμε με το δικό μας θέμα κ τα δικά μας mods ?? Ενδιαφέρομαι κ εγώ...

 

δυστυχως διαβασα οτι δεν δουλευει με επαφες google..εχω ολες τις επαφες μου μεσω google..κριμα :(

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

βγηκε η leomar ΧΧΚ5 2.3.6 Checkrom RevoHD 4...yeahhh :P

 

Αν δεν βαλει το χερακι του κ ο leomar για να ειμαι ειλικρινης δεν πολυεμπιστευομαι τις προσωπικες αλλαγες του Gc.. Και τη προηγουμενη φορα ειχα βαλει τη 3.1 κ ειχα μερικα θεματακια.. Εβγαλε ο leomar τη 3.1.1 κ εστρωσε!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για δωσε λιστα τη εχεις διαγραψει...

 

ελα φιλε μου σου απανταω εδω!

ειμαι με kk5!

τα παρακατω εχουν παρει ποδι απο το κινητο μου με root explorer...

AccuWeatherDaemonService

AnalogClock

ApplicationsProvider

BuddiesNow

ChocoEUKor

Days

DigitalClock

Dlna

DualClock

Email

EmailWidget

FactoryTest

fotaclient

FTM

FTS

GameHub

HelvNeueLT

Kies

KiesAir

kieswifi

Kobo

lcdtest

LiveWallpapers

LiveWallpapersPicker

Memo

Microbesgl

MiniDiary

MtpApplication

MusicHub_U1

PanningTryActually

PhotoRetouching

PicoTts

PostIt

Protips

PRUI

ReadersHub

SamsungIM

SamsungWidget_News

SamsungWidget_ProgramMonitor

SamsungWidget_WeatherClock

SecretWallpaper1

SecretWallpaper2

SelfTestMode

SevenEngine

signin

SnsAccountLi

SnsAccountMs

SnsAccountTw

Tasks

WlanTest

wssyncmlnps

 

επισης εχω παγωσει την ενημέρωση λογισμικου με το τιτανιουμ

εχω κανει disable το fast dormancy

και με το autostarts εχω κανει το 70% τουλάχιστον των εφαρμογων μου να μην ανοιγουν οταν ανοιγω το κινητο μου(πχ nokia maps skype fringe και πολλα αλλα ακομη....):)

ξεκιναω με πανω απο 500 ραμ και εχω πανω απο 250 εφαρμογες στο κινητο μου...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαλει το χερακι του κ ο leomar για να ειμαι ειλικρινης δεν πολυεμπιστευομαι τις προσωπικες αλλαγες του Gc.. Και τη προηγουμενη φορα ειχα βαλει τη 3.1 κ ειχα μερικα θεματακια.. Εβγαλε ο leomar τη 3.1.1 κ εστρωσε!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

λες να κανω υπομονη?

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

λες να κανω υπομονη?

 

Μπαα, δεν τον βλεπω να ασχολειται ο λεο κ η αληθεια ειναι πως καλα σχολια εχουν γραψει μεχρι στιγμης οποτε μπορεις να δοκιμασεις. Εγω απλα δε τη παλευω να ψαχνω παλι mods να στηνω τα παντα θεματα συμβατοτητες κτλ κ γενικα αφου ειμαι ευχαριστημενος λεω να μην το ρισκαρω κ να κανω λιγο υπομονη μεχρι να βγει οτι ειναι να βγει κ να δοκιμαστει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαα, δεν τον βλεπω να ασχολειται ο λεο κ η αληθεια ειναι πως καλα σχολια εχουν γραψει μεχρι στιγμης οποτε μπορεις να δοκιμασεις. Εγω απλα δε τη παλευω να ψαχνω παλι mods να στηνω τα παντα θεματα συμβατοτητες κτλ κ γενικα αφου ειμαι ευχαριστημενος λεω να μην το ρισκαρω κ να κανω λιγο υπομονη μεχρι να βγει οτι ειναι να βγει κ να δοκιμαστει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

τι φορας τωρα στο κινητο σου???

ΚΚ5?

Link to comment
Share on other sites

Μπαα, δεν τον βλεπω να ασχολειται ο λεο κ η αληθεια ειναι πως καλα σχολια εχουν γραψει μεχρι στιγμης οποτε μπορεις να δοκιμασεις. Εγω απλα δε τη παλευω να ψαχνω παλι mods να στηνω τα παντα θεματα συμβατοτητες κτλ κ γενικα αφου ειμαι ευχαριστημενος λεω να μην το ρισκαρω κ να κανω λιγο υπομονη μεχρι να βγει οτι ειναι να βγει κ να δοκιμαστει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

την περασα...πολυ smooth μιλαμε!και σημα wifi καλυτερο και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα μεχρι στιγμης..! :)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαλει το χερακι του κ ο leomar για να ειμαι ειλικρινης δεν πολυεμπιστευομαι τις προσωπικες αλλαγες του Gc.. Και τη προηγουμενη φορα ειχα βαλει τη 3.1 κ ειχα μερικα θεματακια.. Εβγαλε ο leomar τη 3.1.1 κ εστρωσε!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Συμφωνώ απολύτως.Εφετζής.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

τι φορας τωρα στο κινητο σου???

ΚΚ5?

 

Οχι φιλε μου με KJ3 GcRevo 3.1.1 ειμαι απλα ολα δουλευουν ρολοι, ειδικα με mods κ themes ειχα κανει κ απειρες αλχημειες με icons απο εδω κ απο κει κ το λατρευω οπως ειναι τωρα κ δεν μου παει καρδια να ξεκινησω απτην αρχη.. Σας ζηλευω παντως..

Το σκεφτομαι πολυ παντως γιατι μονο καλα λογια ακουω.. Αν κ αυτο με το βιντεο ειναι λιγο περιεργο, διορθωσαν τη καμερα κ χαλασαν την εγγραφη βιντεο?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου με KJ3 GcRevo 3.1.1 ειμαι απλα ολα δουλευουν ρολοι, ειδικα με mods κ themes ειχα κανει κ απειρες αλχημειες με icons απο εδω κ απο κει κ το λατρευω οπως ειναι τωρα κ δεν μου παει καρδια να ξεκινησω απτην αρχη.. Σας ζηλευω παντως..

Το σκεφτομαι πολυ παντως γιατι μονο καλα λογια ακουω.. Αν κ αυτο με το βιντεο ειναι λιγο περιεργο, διορθωσαν τη καμερα κ χαλασαν την εγγραφη βιντεο?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

μολις τραβηξα βιντεο σε 1080p για δυο λεπτα...μια χαρα τραβουσε!τι προβλημα ακριβως εννοεις με το βιντεο να το ψαξω..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

μολις τραβηξα βιντεο σε 1080p για δυο λεπτα...μια χαρα τραβουσε!τι προβλημα ακριβως εννοεις με το βιντεο να το ψαξω..

 

Ακυρο λοιπον, απλα καπου διαβασα νομιζω πως βελτιωθηκε η φωτογραφια κ μειωθηκε η ποιοτητα στο βιντεο. Εντομεταξυ πχ τι με χαλαει..

Φτιαχνεις καινουργια rom ρε φιλε κοντα στη στοκ κ εχεις κ kitchen μην μου βαζεις θελω δεν θελω εφαρμογες εξτρα δικης σου επιλογης περασμενες.. Η περιεργα tweaks.. Τσπ, πολυ γκρινια για το τιποτα ζαλιζω :-P

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο λοιπον, απλα καπου διαβασα νομιζω πως βελτιωθηκε η φωτογραφια κ μειωθηκε η ποιοτητα στο βιντεο. Εντομεταξυ πχ τι με χαλαει..

Φτιαχνεις καινουργια rom ρε φιλε κοντα στη στοκ κ εχεις κ kitchen μην μου βαζεις θελω δεν θελω εφαρμογες εξτρα δικης σου επιλογης περασμενες.. Η περιεργα tweaks.. Τσπ, πολυ γκρινια για το τιποτα ζαλιζω :-P

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

τελικα σωστα διαβασες...η εγγραφη βιντεο κολλαει λιγακι :mad:

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

τελικα σωστα διαβασες...η εγγραφη βιντεο κολλαει λιγακι :mad:

 

Μπορει καποιος να ανεβασει το Camera.apk απο KK5 (system/app/) να του ριξω μια ματια ? :-)

Γιατι δεν νομιζω το fw της καμερας να επηρεαζεται απο τη ρομ :-|

Ας μου το επιβεβαιωσει καποιος αν γνωριζει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να ανεβασει το Camera.apk απο KK5 (system/app/) να του ριξω μια ματια ? :-)

Γιατι δεν νομιζω το fw της καμερας να επηρεαζεται απο τη ρομ :-|

Ας μου το επιβεβαιωσει καποιος αν γνωριζει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ειναι η ιδια με την kj3 ..αλλα ειναι λες και τραβαει με 20fps... :(

τραβηξα αρκετες ληψεις τωρα..δεν ξερω αν φταει που ειναι βραδυ και το κανει αυτο!στις φωτογραφιες βλεπω αισθητη διαφορα παντως προς το καλυτερο..στο βιντεο ομως εμεινε πισω!και εβαλα την ρομ με πληρη wipe/data factory reset wipe cache dalvik cache..δεν ξερω τι μπορει να φταιει!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

ειναι η ιδια με την kj3 ..αλλα ειναι λες και τραβαει με 20fps... :(

τραβηξα αρκετες ληψεις τωρα..δεν ξερω αν φταει που ειναι βραδυ και το κανει αυτο!στις φωτογραφιες βλεπω αισθητη διαφορα παντως προς το καλυτερο..στο βιντεο ομως εμεινε πισω!και εβαλα την ρομ με πληρη wipe/data factory reset wipe cache dalvik cache..δεν ξερω τι μπορει να φταιει!

 

κατεβαστε lg camera απ το μαρκετ ------> https://market.android.com/details?id=rubberbigpepper.lgCamera

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να ανεβασει το Camera.apk απο KK5 (system/app/) να του ριξω μια ματια ? :-)

Γιατι δεν νομιζω το fw της καμερας να επηρεαζεται απο τη ρομ :-|

Ας μου το επιβεβαιωσει καποιος αν γνωριζει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Θα στο ανεβασω εγω αυριο....:)

 

ειναι η ιδια με την kj3 ..αλλα ειναι λες και τραβαει με 20fps... :(

τραβηξα αρκετες ληψεις τωρα..δεν ξερω αν φταει που ειναι βραδυ και το κανει αυτο!στις φωτογραφιες βλεπω αισθητη διαφορα παντως προς το καλυτερο..στο βιντεο ομως εμεινε πισω!και εβαλα την ρομ με πληρη wipe/data factory reset wipe cache dalvik cache..δεν ξερω τι μπορει να φταιει!

 

αρα 1000 φορες το παλιο χακ παρα η σημερινη καμερα!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γρηγορη ερωτηση. Αλλαξα ρομ και πηγα να απενεργοποιησω το fast dormancy και καταλαθος πρεπει να πειραχτηκε και κατι αλλο, μαλλον το Ramdump Mode.

Mπορει καποιος να μου πει τι του γραφει σε αυτο το σημειο και αν ειναι ευκολο ενα screenshot να δω μηπως πειραχτηκε και κατι αλλο? Δευτερευον το screenshot, αλλα το πρωτο ψιλοεπειγει :)

 

Απλως πατηστε *#9900# και πειτε μου τι βλεπετε στο Ramdump Mode.

Ευχαριστω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...