Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βαλε την ΚΙ8

 

Εμένα parafron γιατί όταν μπαίνω σε cwm μου βγάζει πορτοκάλι γράμματα και του φίλου από πάνω μπλε;Φοράω omega v.6 με cf-root xw-xen, πως την βλέπεις την δουλειά,τι γίνεται εδώ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βαλε την ΚΙ8

Την κατεβασα παω να την βαλω, πριν ομως εχω κανει back up με το kies contacts fotos videos κλπ μετα για να μην τα χασω restore με kies?

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

 

Cosmote έχω κ εγώ. Στα APN τι έχεις ? Γιατί μου βγάζει ένα Cosmote Gr (που είναι κ επιλεγμένο), Cosmote Wireless Internet κ έχει κ ένα Cosmote GR MMS που δεν έχει καν την επιλογή να το επιλέξεις ή να το κάνεις edit.

Και να υποθέσω έχεις Λειτουργία Δικτύου "Αυτόματη" κ ανοιχτό Data όταν στέλνεις σωστά?

 

φιλε εχω ακριβως αυτες τις ρυθμισεις που λεει ο τυχερακιας στο παρακατω Post..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335607#post3335607

απο τον πρωτο γαλαξια ακομη!

απλα τις επαναφερω μετα απο back up με το apn και ολα λειτουργουν ρολοι!

:)

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο εύκολος τρόπος για rooting σε SGSII :

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=19030729&postcount=2

 

δούλεψε με επίσημο BOKG2 και CF-Root-SGS2_XX_OXA_KG2-v4.1-CWM4

Link to comment
Share on other sites

Εσυ γελας με τα -posts- μου.....!!!! Aλλα ειναι καποιοι εδω μεσα,που μολις βλεπουν το < Σεντονι > μου μπροστα τους....!!!

 

ΤΣΑΤΑΛΙΑΑΑΑΑ...!!!!! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΤΟΥΣ...!!!!! {αλλα ακομα και αυτοι,τα διαβαζουν... Ενα περιεργο πραμα..:confused:}

 

Το κακο για μ'ενα ειναι οτι ο < Καλος σου >....!!!! Δεν προτιμα μονο τα Μηλοφωνα....:lol: Προτιμα και Εσενα...!!!

 

ΟΛΑ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο <ΚΑΛΟΣ>......:confused:

 

> Κρατα ρεεε Πασακααα μου το Μηλοφωνο....:lol: Και ασε κατι και για εμας,που τα παταμε Τσαμπα τα πληκτρα....:rotfl:

 

Στο το θεμα μας τωρα...!!!. Θα σου ελεγα να κανεις ενα "delete data" απο "Τitanium backup" του "Launcher" που χρησιμοποιεις....!!!!

 

Και να αποφευγεις σε αυτες τις περιπτωσεις {γενικα στο μελλον},το "ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ"....!!!!!

Οχι πως με αυτο που λες, δεν θα φτιαξει....!!! θα φτιαξει....!!! Αλλα θα σου "διαγραψει" και οτι εχεις κανει,μεχρι εκεινη την στιγμη στην συσκευουλα.....!!!

 

Βλεπω τα "Νευρα" σου να αυξανονται μετα.... Και ο < ΚΑΛΟΣ ΣΟΥ > να την πληρωνει....:lol:

 

Να του πεις ομως...!!!

 

Οτι εχω και εναν πολυ καλο φιλο μεσα στο "ΑΞΕΠΕΡΑΤΣΤΟ""myphone - forum"....!!! Που με πολυ "Αγαπη" και "Θαυμασμο" προς το Προσωπο μου,με βοηθαει να κανω το σωστοτερο με την Συσκευη μου...!!!

Και σκεφτηκα να του προτεινω να παμε για εναν καφε,να τα πουμε απο κοντα...!!!!

 

Τοτε εκτος οτι θα τον "Καθησυχασεις & Ηρεμησεις" παραααα πολυυυυ... Ειδικα αν εχει το "Μηλοφωνοοοο" στα χερια του....

 

ΘΑ ΔΕΙΣ ΜΕ ΜΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ....!!!! ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ....!!! :lol::p

 

Απλα μην ξεχασεις να σκυψεις,μολις τελειωσεις την προταση σου....!!!!

 

Ρε Γιωργάρα ποσο δικιο είχες! Αργησα να την δω την απαντηση αλλα κάλιο αργα παρα ποτέ, ε; Αφου δεν εφτιαξε με wipe cache εκανα την επαναφορα και ΔΕΝ εφτιαξε αλλα η συμβουλή σου δουλεψε. Νομίζω ότι τωρα ο γαλαξίας είναι τελειος. Μέχρι την Ομεγκα (χεχε).

 

ΥΓ. Βαζε βρε Γιώργο λιγοτερα εμοτικονς (αυτο το καμερουνεζικο το ξερεις φανταζομαι) για να σου βαζουμε κι εμεις κανενα στις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιωργάρα ποσο δικιο είχες! Αργησα να την δω την απαντηση αλλα κάλιο αργα παρα ποτέ, ε; Αφου δεν εφτιαξε με wipe cache εκανα την επαναφορα και ΔΕΝ εφτιαξε αλλα η συμβουλή σου δουλεψε. Νομίζω ότι τωρα ο γαλαξίας είναι τελειος. Μέχρι την Ομεγκα (χεχε).

 

ΥΓ. Βαζε βρε Γιώργο λιγοτερα εμοτικονς (αυτο το καμερουνεζικο το ξερεις φανταζομαι) για να σου βαζουμε κι εμεις κανενα στις απαντησεις!

 

Χαιρομαι που δουλεψε... Με την παρεα της "ΟΜΕGA",πιστευω θα γινει ακομα πιο τελειος ο γαλαξια σου....!!! ;)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Freddaras μετα απο τρεις μηνες επιτελους καταφερα να στειλω mms.. Να'σαι καλα φιλε μου, σ'ευχαριστω για τον οδηγο!

 

Ασχετο αλλα αξιζει να σημειωθει.. Το τελευταιο mod του JKay ειναι απιστευτο, ο τυπος πραγματικα προσφερει απιστευτα πρακτικες λυσεις κ ομορφες συγχρονως, τον βλεπω σε καμια μεγαλη ομαδα μελλοντικα της android ανετα.. Το JKay13.1 εχει τις απειρες επιλογες, το προτεινω ανεπιφυλακτα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tωρα τι να κανω με το προβλημα μου να το κανω ρουτ ετσι?

 

Φιλε και συνονοματε Γιωργο...!!!

 

Εχω διαβασει ολα σου τα -posts- με παρα πολυ μεγαλη προσοχη και ξερω οτι εχεις... Καπως μπερδευτει και ανγχωθει...!!

Ο *parafronas4* και οι αλλες οι Αγορινες καλα σου τα εχουν πει....!! Αλλα χωρις να εχω μιλησει μαζι σου...!! Και εχοντας κανει ισως και καποια λανθασμενη υποθεση 30%....{+δεν ξερω σε ποια φαση εισαι αυτην την στιγμη...}Θα ηθελα να σου προτεινω κατι....!!! Που θεωρω οτι θα δωσει λυση στο προβλημα σου κατα 98%...:!:

Θελω αν εχεις χρονο και σε παρακαλω πολυ για αυτο, να πας σε αυτο το παλαιοτερο -post- μου εδω... {http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317122&page=30 } ειναι το #441...!!! Και να κανεις ακριβως αυτα που λεει απο εκεινο το σημειο που γραφει...

 

<<< *EDIT* / Σαν δευτερη επιλογη να πας εδω απο κατω,αν τα βρεις σκουρα... >>>

 

και κατω....:!:

 

Και να κανεις "download" εκεινο το "firmware" {XXK13} που εχω εκει...!!! Με εκεινα τα αρχεια που εχει μεσα,αφου το ξεζιπαρεις με τον κωδικο { passwοrd ξεζιπαρισματος = samfirmware.com } και τα δεις στην οθονη σου....!!! Οτι ακριβως γραφω εκει...!!!

 

Μετα θελω να πας και να κατεβασεις "download" τον "Cfroot kernel" με την ονομασια που σου γραφω εδω ....!!!

 

CF-Root-SGS2_XX_OXA_KI3-42-v4.2-CWM4.zip - [Click for QR Code] (6.36 MB, 29335 views)

 

Απο εδω....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

 

Θα τον βρεις στο -post- με αριθμο {#6} [/b][/size][/color]στην σελιδα του "Chainfire" Cfroot Kernels στο "xda"...(ειναι ο 4oς απο πανω προς τα κατω...)

 

Mετα θελω να προχωρησεις κατα τα γνωστα,συμφωνα με την διαδικασια του "flasharismatos" με "Cfroot Kernel" που εχεις διαβασει και κανει μεχρι τωρα,απο τον οδηγο του Αγαπητου "saliez" με το "Οdin 1.85"...!!! {εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676 } Και θα προχωρησεις κατευθειαν στην αναγραφομενη διαδικασια με {Odin},μιας και εχεις ολα οσα χρειαζεσαι στο {p.c} σου,συμφωνα με αυτα που σου εγραψα να κανεις μεχρι τωρα... {δηλαδη. "firmware" που "flashares" πριν λιγο με τα παραπανω που εκανες + "Cfroot kernel" που θα "flashareis" αμεσως τωρα... Καταλληλα και σωστα συνδιασμενα μεταξυ τους...:!: Οπως τονιζει και ο Αγαπητος "saliez" στον οδηγο του...!!! Πριν ξεκινησει καποιος το οτιδηποτε αλλο...!!!}

 

 

Με αυτα που γραφει και μονο αυτα{Προσεξε το Αγορινα μου αυτο..!!}....!!! Εκει που λεει με τα πρασινα γραμματα στην σελιδα του οδηγου του...!!

 

-Root στο Galaxy S II με τροποποιημένο Kernel(CFRoot)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PART 2 {εν συνεχεια}

 

Oταν τελειωσεις με αυτα... Θα προσπαθησεις να ξαναμπεις σε "Recovery cwm" με τον τροπο που γνωριζεις με τα κουμπακια....!!!!

 

Μολις δεις τα πορτοκαλι γραμματα....Που θα τα δεις ο κοσμος να χαλασει...:!: θα περιμενω να μου γραψεις,τι αλλο θελεις να κανεις στην συσκευη σου...!!!! Φυσικα σε στελνω να "flashareis" εκεινο το "firmware" {XXK13},γιατι εχω καταλαβει πως μετα θελεις να περασεις στην "Custom Rom" της επιλογης σου...!!! Αλιως θα σου προτεινα καποιο αλλο "firmware"...!!!!

 

S.O.S..Δεν θελω να κανεις τιποτα παραπανω και τιποτα παρακατω,απο αυτα που σου εγραψα...:!: Γιατι μετα θα χασεις και εσυ,αλλα και εγω την μπαλα....!!!

 

Και ισως να μην μπορεσω να σε βοηθησω στην συνεχεια καλη μου Αγορινα... Αφου δεν θα ξερω τι εχει γινει...!!!!

 

Θα περιμενω να μου γραψεις εδω....!!! Και σου ευχομαι να τα καταφερεις....!!! Αν καπου δυσκολευτεις να μου γραψεις εδω.... Και μολις το δω,θα σου απαντησω αμεσως...!!! Ξερω οτι σε ταλαιπωρω καπως παραπανω... Αλλα πιστευω πως θα εισαι "ΚΟΥΚΛΟΣ" μετα...!!

 

{Οπως γραφω και στο -post- που σε αποστελνω.... Αυτην την διαδικασια την προτεινω μονο για εσενα...!! Εχοντας υποθεσει,ισως και λανθασμενα 30%,oτι το προβλημα σου ειναι λιγο διαφορετικο απο τα συνηθισμενα..!! Μιας και δεν εχω περισσοτερα στοιχεια που θα χρειαζομουν...(??) Για να ειμαι 100% Σιγουρος...!!}

 

Υ.Γ. Συγνωμη απο τους υπολοιπους για το < Σεντονι >....:cry:

 

*EDIT* / Λυπαμαι πολυ...!!! Που δεν εχω προλαβει να απαντησω στα {p.m} Aγαπης,ολων των Αξεπεραστων "foroumistikon" Φιλων {και οχι μονο}...!!!

H Αγαπη σας ηταν τετοια....!!! Που θα χρειαστω 3 μερες για να απαντησω σε ολους...!!! Επιφυλασσομαι πως... με την πρωτη ευκαιρια θα το κανω....!!! Μιας και ξερετε ολοι σας,οτι αυτο που προεχει για μενα,ειναι το προβλημα που εχει κανει καζανι... < Το κεφαλι > Του φιλου μας,του Γιωργου παραπανω...!!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Στα μηνύματα θα πας ρυθμίσεις και θα αλλάξεις την εισαγωγή λειτουργίας σε αυτόματο.Μετά όλα θα είναι οκ.

Όσο για τον κερνελ, πρέπει να μπει custom rom.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

να σαι καλα δουλεψε αν και μθ δινει 70 χαρακτηρες τωρα.

 

Καλημερα Kernel κερνελ μπορεις να αλλαξεις και να βαλεις οτι θες για να ρουταρεις και τη συσκευη και στη στοκ ρομ ο κερνελ του pan24 ειναι αριστη επιλογη

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

καποιο guide ? επισης εχετε καποιο site για σπ@σμενα απκ ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

1. Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου.

2. Απαγορεύονται οι αναφορές σε παράνομο υλικό και προγράμματα.

Edited by ioathe
Link to comment
Share on other sites

Tωρα τι να κανω με το προβλημα μου να το κανω ρουτ ετσι?

 

Ε'ιναι ο πιο εύκολος τρόπος.

Φλάσαρε με Odin το επίσημο firmware που είχε το τηλέφωνο, μετά μπές recovery και κάνε factory reset. Ξεκίνα το τηλέφωνο και πήγαινε στον dialer και γράψε *2767*3855#.

Πλέον έχεις το τηλέφωνο στην αρχική κατάσταση.

Μετά ακολούθησε την πιο πάνω διαδικασία και θα βρεθείς με root, χωρίς να έχει γράψει ο counter και χωρίς κίτρινο θαυμαστικό στην εκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφορουμίτες. Είμαι με Omega XT 6.1 και από χθες το βράδυ φλάσαρα αυτόν τον κέρνελ που δείχνει πολλά υποσχόμενος... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1351191

Θα επανέλθω με εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συμφορουμίτες. Είμαι με Omega XT 6.1 και από χθες το βράδυ φλάσαρα αυτόν τον κέρνελ που δείχνει πολλά υποσχόμενος... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1351191

Θα επανέλθω με εντυπώσεις...

τον εχω δοκιμάσει...πολυ καλη μπαταρια αλλά πολλλα λαγκαρισματα και θερμοκρασιες...

Αυτά τουλάχιστον σε μένα....

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες εχω μια απορια οταν ειμαι διπλα στο ρουτερ το σημα wifi δεν μου δειχνει ποτε 100% φανταστητε ειμαι ουτε μισο μετρο απο το ρουτερ και μου δειχνει 90% τι κουλο ειναι αυτο???!!εσεις το εχεται αυτο!!!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους,εχει λιγες μερες που αλλαξα απο Iphone 4 σε galaxy s2 και θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης:

 

υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει η αναλυση της οθονης στο Galaxy s2 ??

 

εβαλα και 2 φωτογραφιες για να καταλαβετε τι εννοω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες εχω μια απορια οταν ειμαι διπλα στο ρουτερ το σημα wifi δεν μου δειχνει ποτε 100% φανταστητε ειμαι ουτε μισο μετρο απο το ρουτερ και μου δειχνει 90% τι κουλο ειναι αυτο???!!εσεις το εχεται αυτο!!!!!

 

Δεν έχει και πολύ σημασία τι δείχνει το σήμα του wifi.

Αν θες να δεις πραγματικά τι συμβαίνει πρέπει να τρέξεις κάποιο πρόγραμμα όπως το wifi analyzer.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος να μου απαντησει στο ερωτημα που εκανα πιο πανω?

 

ειναι θεμα Pixels?ειναι ετσι η οθονη του samsung??

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος να μου απαντησει στο ερωτημα που εκανα πιο πανω?

 

ειναι θεμα Pixels?ειναι ετσι η οθονη του samsung??

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Για τσεκάρε λίγο τις ρυθμίσεις»οθόνη»λειτουργία οθόνης και παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις η με την φωτεινότητά

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος να μου απαντησει στο ερωτημα που εκανα πιο πανω?

 

ειναι θεμα Pixels?ειναι ετσι η οθονη του samsung??

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Φίλε μου δεν μπορείς να συγκρίνεις μια οθόνη με την ανάλυση της retina του iPhone 4 και μια super amoled 480X800.

Ξέρω τι εννοείς γιατι έχω και iPhone 4. Όμως το μέγεθος ειναι αυτο που θα σε ικανοποιησει στο galaxy γιατι θα μπορείς να τα κανεις όλα χωρις να στραβωνεσαι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φιλε και συνονοματε Γιωργο...!!!

 

Εχω διαβασει ολα σου τα -posts- με παρα πολυ μεγαλη προσοχη και ξερω οτι εχεις... Καπως μπερδευτει και ανγχωθει...!!

Ο *parafronas4* και οι αλλες οι Αγορινες καλα σου τα εχουν πει....!! Αλλα χωρις να εχω μιλησει μαζι σου...!! Και εχοντας κανει ισως και καποια λανθασμενη υποθεση 30%....{+δεν ξερω σε ποια φαση εισαι αυτην την στιγμη...}Θα ηθελα να σου προτεινω κατι....!!! Που θεωρω οτι θα δωσει λυση στο προβλημα σου κατα 98%...:!:

Θελω αν εχεις χρονο και σε παρακαλω πολυ για αυτο, να πας σε αυτο το παλαιοτερο -post- μου εδω... {http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317122&page=30 } ειναι το #441...!!! Και να κανεις ακριβως αυτα που λεει απο εκεινο το σημειο που γραφει...

 

<<< *EDIT* / Σαν δευτερη επιλογη να πας εδω απο κατω,αν τα βρεις σκουρα... >>>

 

και κατω....:!:

 

Και να κανεις "download" εκεινο το "firmware" {XXK13} που εχω εκει...!!! Με εκεινα τα αρχεια που εχει μεσα,αφου το ξεζιπαρεις με τον κωδικο { passwοrd ξεζιπαρισματος = samfirmware.com } και τα δεις στην οθονη σου....!!! Οτι ακριβως γραφω εκει...!!!

 

Μετα θελω να πας και να κατεβασεις "download" τον "Cfroot kernel" με την ονομασια που σου γραφω εδω ....!!!

 

CF-Root-SGS2_XX_OXA_KI3-42-v4.2-CWM4.zip - [Click for QR Code] (6.36 MB, 29335 views)

 

Απο εδω....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

 

Θα τον βρεις στο -post- με αριθμο {#6} [/b][/size][/color]στην σελιδα του "Chainfire" Cfroot Kernels στο "xda"...(ειναι ο 4oς απο πανω προς τα κατω...)

 

Mετα θελω να προχωρησεις κατα τα γνωστα,συμφωνα με την διαδικασια του "flasharismatos" με "Cfroot Kernel" που εχεις διαβασει και κανει μεχρι τωρα,απο τον οδηγο του Αγαπητου "saliez" με το "Οdin 1.85"...!!! {εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676 } Και θα προχωρησεις κατευθειαν στην αναγραφομενη διαδικασια με {Odin},μιας και εχεις ολα οσα χρειαζεσαι στο {p.c} σου,συμφωνα με αυτα που σου εγραψα να κανεις μεχρι τωρα... {δηλαδη. "firmware" που "flashares" πριν λιγο με τα παραπανω που εκανες + "Cfroot kernel" που θα "flashareis" αμεσως τωρα... Καταλληλα και σωστα συνδιασμενα μεταξυ τους...:!: Οπως τονιζει και ο Αγαπητος "saliez" στον οδηγο του...!!! Πριν ξεκινησει καποιος το οτιδηποτε αλλο...!!!}

 

 

Με αυτα που γραφει και μονο αυτα{Προσεξε το Αγορινα μου αυτο..!!}....!!! Εκει που λεει με τα πρασινα γραμματα στην σελιδα του οδηγου του...!!

 

-Root στο Galaxy S II με τροποποιημένο Kernel(CFRoot)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PART 2 {εν συνεχεια}

 

Oταν τελειωσεις με αυτα... Θα προσπαθησεις να ξαναμπεις σε "Recovery cwm" με τον τροπο που γνωριζεις με τα κουμπακια....!!!!

 

Μολις δεις τα πορτοκαλι γραμματα....Που θα τα δεις ο κοσμος να χαλασει...:!: θα περιμενω να μου γραψεις,τι αλλο θελεις να κανεις στην συσκευη σου...!!!! Φυσικα σε στελνω να "flashareis" εκεινο το "firmware" {XXK13},γιατι εχω καταλαβει πως μετα θελεις να περασεις στην "Custom Rom" της επιλογης σου...!!! Αλιως θα σου προτεινα καποιο αλλο "firmware"...!!!!

 

S.O.S..Δεν θελω να κανεις τιποτα παραπανω και τιποτα παρακατω,απο αυτα που σου εγραψα...:!: Γιατι μετα θα χασεις και εσυ,αλλα και εγω την μπαλα....!!!

 

Και ισως να μην μπορεσω να σε βοηθησω στην συνεχεια καλη μου Αγορινα... Αφου δεν θα ξερω τι εχει γινει...!!!!

 

Θα περιμενω να μου γραψεις εδω....!!! Και σου ευχομαι να τα καταφερεις....!!! Αν καπου δυσκολευτεις να μου γραψεις εδω.... Και μολις το δω,θα σου απαντησω αμεσως...!!! Ξερω οτι σε ταλαιπωρω καπως παραπανω... Αλλα πιστευω πως θα εισαι "ΚΟΥΚΛΟΣ" μετα...!!

 

{Οπως γραφω και στο -post- που σε αποστελνω.... Αυτην την διαδικασια την προτεινω μονο για εσενα...!! Εχοντας υποθεσει,ισως και λανθασμενα 30%,oτι το προβλημα σου ειναι λιγο διαφορετικο απο τα συνηθισμενα..!! Μιας και δεν εχω περισσοτερα στοιχεια που θα χρειαζομουν...(??) Για να ειμαι 100% Σιγουρος...!!}

 

Υ.Γ. Συγνωμη απο τους υπολοιπους για το < Σεντονι >....

 

*EDIT* / Λυπαμαι πολυ...!!! Που δεν εχω προλαβει να απαντησω στα {p.m} Aγαπης,ολων των Αξεπεραστων "foroumistikon" Φιλων {και οχι μονο}...!!!

H Αγαπη σας ηταν τετοια....!!! Που θα χρειαστω 3 μερες για να απαντησω σε ολους...!!! Επιφυλασσομαι πως... με την πρωτη ευκαιρια θα το κανω....!!! Μιας και ξερετε ολοι σας,οτι αυτο που προεχει για μενα,ειναι το προβλημα που εχει κανει καζανι... < Το κεφαλι > Του φιλου μας,του Γιωργου παραπανω...!!!!

 

 

Γιωργαρααααα ολα κομπλε ο πονοκεφαλος περασε παμε τωρα για custom rom λεω για omega βεβαιως, απλα καθοδηγησε με λιγουλακι γιατρεεεεε :lol::lol::lol: Και κατι αλλο ειχα παρει ενα back up me kies contacts photos κλπ , να το συνδεσω να το κανω syncronised παλι απο εκει?

Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρααααα ολα κομπλε ο πονοκεφαλος περασε παμε τωρα για custom rom λεω για omega βεβαιως, απλα καθοδηγησε με λιγουλακι γιατρεεεεε...!!! Και κατι αλλο ειχα παρει ενα back up me kies contacts photos κλπ , να το συνδεσω να το κανω syncronised παλι απο εκει?

 

 

OMEGA Θελει η Αγοριναααα μουυυ...(??:worry:??) ΟMEGAΑΑΑΑ...???? OMEGAAA...!!!!! :rotfl:. Οτι πεις εσυυυ.......... :lol:

 

Θα πας εδω που θα σε στειλω... { http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681 }

 

Και θα κατεβασεις την OMEGA της επιλογης σου....!!! Ειναι ολες δημιουργιες του "Αγαπητου Συνθετη" και "moderator" Γιαννη / IOATHE κατα "forumokosmo"...!! Eτσι γιαααα... να τον εχεις ακουστα και αυτον...!!! Αν δεν εχεις προλαβει ακομα... να ακουσεις / διαβασεις μεχρι σημερα...!!!

 

1) Omega v6.0

2) Omega ΧΤ v6.0 ◄Black Blue►

3) Omega ΧΤ v6.1 ◄ICE CREAM SANDWICH►

 

Αυτες ειναι ολες οι ονομασιες απο τις δημιουργιες του...!!!!

 

Εσυ θα πατησεις το 2)... :lol: Eμενα αυτη ειναι η Αγαπημενη μου "Rom"...!!! Για αυτο και σου την προτεινω ως καλυτερη επιλογη...!!!! Εσυ εαν θελεις... Μπορεις να επιλεξεις μια της δικης σου επιλογης...!!! {διαφερουν σε "custom" και σε "Launcher" αν και η πρωτη ειναι "close to stock".... Είδες....??? Ολα τα < Αgglika > μαζι σου τα πεταξα... Τα εμαθα καλα πιααα τοσο καιρο εδω μεσα...!!! Και ο "Αγιος" φοβερα θελει...!!! χα..! χα..!

 

Μετα θα "flashareis" οπως ξερεις... Απο τα 3 κουμπακια {volume up + home button + power button } απο το "Rexovery Cwm" menu = {Mε τα πορτοκαλι γραμματα θελω να πιστευω....:p}

 

Tην " Omega Rom" που εχεις επιλεξει...!!! Και εισαι "ΚΟΥΚΛΟΣ"...

 

Κανε και το δευτερο να δουμε τι θα γινει....:rotfl: Μιας και εγω... Δεν το εχω κανει ποτε αυτο με το "Κies"....:confused: Kανει και το "Kies" πραγαματα....???? :lol:

 

Εγω νομιζα ηταν χαλασμενο αυτο...!!!! χα..!! χα..!! χα..!!

 

Y.Γ) Γιατρος Ναιιι...!!! Θα μου αρεσε...!!! Αλλα οχι για Χειρουργος...!!! χα..!! χα..!! χα..!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πέρασα το xxki3 και cf root και αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα.... Στην οθόνη πάνω πάνω μου έχει μόνιμα ένα κινητό με ζιγκ ζαγκ γραμμές δεξιά αριστερά του. Πως το ξεφορτώνομαι αυτό και τι είναι;;

Και το δεύτερο είναι το swype...εξαφανιστικε το ελληνικό. Έχει μα κάνει με το firmware αυτό; το ευρωπαϊκό πέρασα. έβαλα αυτό από τη πρώτη σελίδα τώρα αλλά δε τη κάνει καλά τη δουλειά του... Τη 3.5 έβαλα αλλά έχει κολλήματα όπως όταν πατάς παρατεταμένα ένα γράμμα δε βγάζει έξτρα επιλογές για τονισμό κλπ και η έκδοση εξακολουθεί να λέει 3.8 στα info.

 

Double post sorry

Edited by ioathe
Διπλο post
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό με τις δύο γραμμές είναι η αθόρυβη λειτουργία. Κράτα πατημενο το κουμπί που κλειδώνει και ξεμαρκαρε τη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πέρασα το xxki3 και cf root και αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα.... Στην οθόνη πάνω πάνω μου έχει μόνιμα ένα κινητό με ζιγκ ζαγκ γραμμές δεξιά αριστερά του. Πως το ξεφορτώνομαι αυτό και τι είναι;;

Και το δεύτερο είναι το swype...εξαφανιστικε το ελληνικό. Έχει μα κάνει με το firmware αυτό; το ευρωπαϊκό πέρασα. έβαλα αυτό από τη πρώτη σελίδα τώρα αλλά δε τη κάνει καλά τη δουλειά του... Τη 3.5 έβαλα αλλά έχει κολλήματα όπως όταν πατάς παρατεταμένα ένα γράμμα δε βγάζει έξτρα επιλογές για τονισμό κλπ και η έκδοση εξακολουθεί να λέει 3.8 στα info.

 

Λοιπόν το κινητό με τις 2 γραμμές η είναι το αθόρυβο η είναι η δόνηση.. Σε περίπτωση που είναι το πρώτο απενεργοποιείς το αθόρυβο και είσαι εντάξει.. Αν είναι η δόνηση μπορείς να το βάλεις αλλά θέλεις την εφαρμογή deluxe settings του jkay από xda. Πρόσεχε να κατεβάσεις τη σωστή έκδοση για το firmware που έχεις τώρα..

 

Όσο για το swype εσβησες πρώτα το παλιό (3.8) με root explorer?

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...