Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα που το ψαχνω λιγο επρεπε να εγκαταστησω το recovery πριν παω να κανω root ?

γιατι αυτο που μου λετε με volume up + home button + power button απλα δεν κανει τπτ

 

Φλασαροντας καποιον cf-kernel για να rootareis το κινητο σου αυτοματως εγκαθιστας κ cwm. Δοκιμασε Vol Up + Home + Lock button ταυτοχρονα κ κρατησε τα πατημενα. Οταν εμφανιστει το logo της samsung ασε το lock button κ συνεχισε να κρατας το Volume Up + Home Button πατημενα μεχρι να σου βγαλει ενα μενου. Μια φορα μου ειχε τυχει να δουλεψει αυτος ο συνδιασμος.

Αν δεν πιασει, δοκιμασε να ξαναφλασαρεις κ καλο θα ηταν να μας πεις τι ρομ φορας, τι πας να φλασαρεις κτλ η τα αναλογα links ~

 

freddaras το ελυσες το θεμα με τα sms κ τη παραμονη τους ακομα κ μετα απο διαγραφη?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φλασαροντας καποιον cf-kernel για να rootareis το κινητο σου αυτοματως εγκαθιστας κ cwm. Δοκιμασε Vol Up + Home + Lock button ταυτοχρονα κ κρατησε τα πατημενα. Οταν εμφανιστει το logo της samsung ασε το lock button κ συνεχισε να κρατας το Volume Up + Home Button πατημενα μεχρι να σου βγαλει ενα μενου. Μια φορα μου ειχε τυχει να δουλεψει αυτος ο συνδιασμος.

Αν δεν πιασει, δοκιμασε να ξαναφλασαρεις κ καλο θα ηταν να μας πεις τι ρομ φορας, τι πας να φλασαρεις κτλ η τα αναλογα links ~

 

freddaras το ελυσες το θεμα με τα sms κ τη παραμονη τους ακομα κ μετα απο διαγραφη?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

οχι δεν μπορω να βρω λυση!

για την ωρα τα εχω σε back up μεχρι να δω τι να κανω!

πρεπει να εχει γινει ενα μπερδεμα sms με mms γιατι οταν επαναφερω μονο τα sms ολα λειτουργουν σωστα!@ νομιζω κιολας!

εχω πανω απο 60 mms ομως που θελω να τα κρατησω!

εχεις φιλε να προτεινεις καποια λυση γιατι εχουν σπασει λιγο τα νευρα μου με το θεμα:)

παντως δεν ειναι θεμα ρομ! αυτο καρατσεκαρισμενο!

(για να ξαναθυμισω οταν σβηνω μια συνομιλια αυτη επανερχεται κενη και δεν σβηνει με τιποτα! μονο με το handsent sms αν πατησω ολικη διαγραφη με κανενα αλλο τροπο)

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μπορω να βρω λυση!

για την ωρα τα εχω σε back up μεχρι να δω τι να κανω!

πρεπει να εχει γινει ενα μπερδεμα sms με mms γιατι οταν επαναφερω μονο τα sms ολα λειτουργουν σωστα!@ νομιζω κιολας!

εχω πανω απο 60 mms ομως που θελω να τα κρατησω!

εχεις φιλε να προτεινεις καποια λυση γιατι εχουν σπασει λιγο τα νευρα μου με το θεμα:)

παντως δεν ειναι θεμα ρομ! αυτο καρατσεκαρισμενο!

(για να ξαναθυμισω οταν σβηνω μια συνομιλια αυτη επανερχεται κενη και δεν σβηνει με τιποτα! μονο με το handsent sms αν πατησω ολικη διαγραφη με κανενα αλλο τροπο)

 

Για να καταλαβω αν ειναι αυτο που υποψιαζομαι. Επαναφερεις το backup κ οτι συνομιλια κ αν σβησεις σου την αφηνει εκει αλλα αδεια σωστα? Χρησιμοποιεις το stock sms app? Στις πληροφοριες της συνομιλιας σου βγαζει καμια περιεργη ημερομηνια οπως 1/1/1970 ?

Εχω κατι κατα νου να σ πω αλλα πες μου πρωτα τι προγραμμα χρησιμοποιεις?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω αν ειναι αυτο που υποψιαζομαι. Επαναφερεις το backup κ οτι συνομιλια κ αν σβησεις σου την αφηνει εκει αλλα αδεια σωστα? Χρησιμοποιεις το stock sms app? Στις πληροφοριες της συνομιλιας σου βγαζει καμια περιεργη ημερομηνια οπως 1/1/1970 ?

Εχω κατι κατα νου να σ πω αλλα πες μου πρωτα τι προγραμμα χρησιμοποιεις?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ελα φιλε sory που αργησα να απαντησω!

οπως ακριβως τα λες!

αν σβησω μια συνομιλια μου την επαναφερει σε κενη με "περίεργη" ημερομηνία!

δεν θυμαμαι ακριβως τι ημερομηνια γραφει αν θες να στο πω..(αφου επαναφερω το back up)

η κενη δεν σβηνει με τιποτα μονο με το handcent sms και αυτο μονο αν πατησω ολικη διαγραφη των συνομιλιων!

 

εχω το go sms αλλα το κανει και με το στοκ appl αλλα και με το handcent.

αν εχεις καποια λυση με σωζεις!:)

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε sory που αργησα να απαντησω!

οπως ακριβως τα λες!

αν σβησω μια συνομιλια μου την επαναφερει σε κενη με "περίεργη" ημερομηνία!

δεν θυμαμαι ακριβως τι ημερομηνια γραφει αν θες να στο πω..(αφου επαναφερω το back up)

η κενη δεν σβηνει με τιποτα μονο με το handcent sms και αυτο μονο αν πατησω ολικη διαγραφη των συνομιλιων!

 

εχω το go sms αλλα το κανει και με το στοκ appl αλλα και με το handcent.

αν εχεις καποια λυση με σωζεις!:)

 

Με GoSMS αφού επαναφερεις το backup πήγαινε κ πάρε όλα τα μηνύματά σου sms κ mms κ μετέφερε τα στο ιδιωτικό πλαίσιο (που χρειάζεται κωδικό για να μπεις) , μην αφήσεις τίποτα εκτός - reboot την εφαρμογή (αν θες να είσαι σίγουρος κάνε κ το τηλέφωνο).

Τώρα δοκίμασε κ γύρνα ένα για δοκιμή πίσω κ δοκίμασε να το δια γράψεις , στείλε να μου πεις αν έπιασε. Αν έπιασε γύρισε τα όλα ή όποια θές πίσω κανονικά κ ξαναπάρε καθαρό backup. Αν δεν πιάσει υπάρχει κ άλλη μία λύση, δεν τη θυμάμαι άλλα πες μου ίσως τη βρω.

 

Είναι bug της προεπιλεγμένης εφαρμογής μηνυμάτων κ επειδή τα πηγαίνεις με gosms στο ιδιωτικό πλαίσιο, τα χάνει η default οπότε μετά όταν τα επαναφέρεις τα αναγνωρίζει σαν καινούργια χωρίς πρόβλημα.

(είναι πρόβλημα που εμφανίζεται σε κάποιες συσκευές είτε στα mail με 1/1/1969 είτε στα sms με 1/1/1970 λόγω βάσης linux διάβασα σε ένα forum κ γι' αυτό έχει κ συγκεκριμένη ημερομηνία, δεν θυμαμαι λεπτομέρειες)

Link to comment
Share on other sites

φιλε το back up το εχω με το My back pro!(παντα αυτο δουλευα!)

και οχι με το go sms! τεσπα το δοκιμαζω αυτο που λες θα σε ενημερώσω!:)

σε ευχαριστω για την απαντηση και την βοηθεια σου οτι και αν γινει!

Link to comment
Share on other sites

φιλε το back up το εχω με το My back pro!(παντα αυτο δουλευα!)

και οχι με το go sms! τεσπα το δοκιμαζω αυτο που λες θα σε ενημερώσω!:)

σε ευχαριστω για την απαντηση και την βοηθεια σου οτι και αν γινει!

Πάρε καινούργιο backup με το My back pro τότε αν δουλέψει !

Το πρόβλημα είναι γενικά μεταξύ της μαμας εφαρμογής μηνυμάτων κ των back up, συμβαίνει μία στο τόσο να μπερδεύεται.. κ αν μπερδευτεί η default μετά κ gosms κ handsent όλα θα παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα.. είναι τρελά σπάνιο bug πιστεύω :p

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Πάρε καινούργιο backup με το My back pro τότε αν δουλέψει !

Το πρόβλημα είναι γενικά μεταξύ της μαμας εφαρμογής μηνυμάτων κ των back up, συμβαίνει μία στο τόσο να μπερδεύεται.. κ αν μπερδευτεί η default μετά κ gosms κ handsent όλα θα παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα.. είναι τρελά σπάνιο bug πιστεύω :p

 

ελα φιλε επανεφερα τα sms αλλα χαος παλι!

οσες παω στο ιδιωτικό πλαισιο μου τις βγαζει εκτος κενες παλι με ημερομηνία 01/01:rolleyes:

και φυσικα δεν σβηνονται με τιποτα!

ενω μια επαφη με 256 sms και καμια 60 mms δεν την περναει καθολου!(στο ιδιωτικο πλαισιο)

ξεκιναει αλλα σταματαει!

κραταω το back up αποθηκεω την εικονες απο τα mms και τελος! προφανως δεν υπαρχει λυση!

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο ξερω δε μπορεις να τα επαναφερεις.Κατεβασε την εφαρμογη delete old messages απο το μαρκετ και σβησε ολα τα 1/1/1970.Τα υπολοιπα θα σωθουν.
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε θα σκάσω γιατί πρίν μία βδομάδα πόσταρα εδώ το ίδιο πρόβλημα, δεν πήρα απάντηση αλλά το έλυσα άρα γίνεται. Αυτή τη στιγμή κ τα μηνύματα έχω κ το πρόβλημα λύθηκε αλλά προσπαθώ να θυμηθώ τί έκανα κ με ποιά σειρά..

Θυμάμαι πέρασα τα Threads/νήματα ένα ένα στο ιδιωτικό πλαίσιο που είχα με κωδικό (τα threads γεμάτα μηνύματα περάστηκαν χωρίς πρόβλημα, εσένα σου τα περνάει κ στα βγάζει άδεια ??) κ δοκίμασα να μου στείλω νέο μήνυμα κ να δοκιμάσω να το διαγράψω. Όταν είδα ότι δούλεψε μετά θυμάμαι βασικά πως ότι ήθελα να διαγράψω, το διέγραψα μέσα απο το ιδιωτικό πλαίσιο κ τα υπόλοιπα τα μετέφερα πίσω κανονικά. Πλέον κ αρκετά απο εκείνα έχω διαγράψει κ καινούργια μηνύματα χωρίς να μου παρουσιαστεί ξανα αυτό το θέμα.

 

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα ξαναγράψω, συγγνώμη αν σε παίδεψα χωρίς να βρεθεί λύση φίλε μου αλλά θα σκάσω γιατί σε' μένα δούλεψε!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μην ζητάς συγνώμη ούτε για πλάκα .

Εγω σε ευχαριστώ για την βοήθεια και που ασχοληθηκες με το θέμα.τι λες τώρα .

Στο άλλο που με ρωτας μου συμβαίνει αυτό ακριβώς που έγραψα πιο πάνω .αν τα πάω ιδιωτικό πλαίσιο μου τα βγάζει εκτός ιδιωτικού με 01/01 ημερομηνία .

Πάντως αν επιλεξω επιστροφή απο το backup των SMS μονο το θέμα δείχνει να λύνεται .

Με τα mms καπου πρέπει να μπερδεύεται η ιστορία .

Τεσπα και παλι σε ευχαριστώ για την βοήθεια .

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε μιας που ειπες mms, με gosms πως καταφερες να στειλεις mms τα εχω δοκιμασει ολα κ δεν τα καταφερα ακομα.. μεχρι κ με ultrex λουστηκα αλλα λυση δεν ειδα!
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε τον speedmod, στην τελευταία έκδοση (test8), υπάρχει κάποια μικρή βελτίωση στην μπαταρία (που ήδη ήταν πολύ καλή) και έχει γίνει εμφανής προσπάθεια από τον dev να πλησιάσει σε smoothness την test2..ο kernel βρίσκεται σε πολύ καλό δρόμο...

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε μιας που ειπες mms, με gosms πως καταφερες να στειλεις mms τα εχω δοκιμασει ολα κ δεν τα καταφερα ακομα.. μεχρι κ με ultrex λουστηκα αλλα λυση δεν ειδα!

 

Τι σύνδεσή έχεις ?

Εγω ειμαι με cosmote .

Έβαλα το apn εκανα επαναφορά τις ρυθμίσεις για cosmote και στέλνει κανονικά mms χωρίς κανένα πρόβλημα .βασικά δεν θυμάμαι να ειχα πρόβλημα ουτε όταν ήμουν στην wind.και εκεί με τον ίδιο τρόπο έστελνε κανονικά πάλι .

 

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης θεματακι.Ενω με την KJ2 μπορουσα να στελνω κανονικα 160 χαρακτηρες τωρα με την KJ3 εχω μονο 70.Αυτο μονο οταν γραφω με ελληνικους χαρακτηρες.Αν γραφω με λατινικους κανονικα 160.Οποτε κατεβασα και το GoSMS Pro οπου ειδα οτι μπορεις να στελνεις κανονικα,ομως και με αυτο εχω ακριβως το ιδιο προβλημα.Εχω δοκιμασει στην μεθοδο εισαγωγης και το Αλφαβητο GSM και το Αυτοματο αλλα δεν...καποια ιδεα plz
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα , ειμαι καινουριος στο γαλαξια και εχω ερθει απο ν900. Δεν εχω κανει ροοτ αλληγη rom firmware κλπ ακομα και δε ξερω κ αν θα κανω γιατι ακουω οτι η 2.3.4 που εχω και πανω ειναι αρκετα ικανοποιητικη. 2 ερωτησεις εχω αν ξερετε να μου πειτε. 1 τι γινεται με το swype στα μηνυματα ? βγαζει ενα μηνυμα για corrupted on recipient device και παει το μηνυμα με ερωτματικα. Εχει ξαναναφερθει το προβλημα αλλα λυση δεν ειδα περα απο το "βαλε το ki4 του leomar -oxi exw to xxki8 κλπ και δε καταλαβαινα χριστο απ το τι λετε :) "

Και το 2ο ειναι , μπορω να αλλαξω κερνελ για overclock και undervoltage κρατωντας τα 2.3.4 android χωρις να αλλαξω ρομ η πανε πακετο αυτα ? και αν ναι που μπορω να κοιταξω για μια καλη λιστα απο κερνελ και tweak app για αυτα και κανα guide. tnx

Edited by lucifsg
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα , ειμαι καινουριος στο γαλαξια και εχω ερθει απο ν900. Δεν εχω κανει ροοτ αλληγη rom firmware κλπ ακομα και δε ξερω κ αν θα κανω γιατι ακουω οτι η 2.3.4 που εχω και πανω ειναι αρκετα ικανοποιητικη. 2 ερωτησεις εχω αν ξερετε να μου πειτε. 1 τι γινεται με το swype στα μηνυματα ? βγαζει ενα μηνυμα για corrupted on recipient device και παει το μηνυμα με ερωτματικα. Εχει ξαναναφερθει το προβλημα αλλα λυση δεν ειδα περα απο το "βαλε το ki4 του leomar -oxi exw to xxki8 κλπ και δε καταλαβαινα χριστο απ το τι λετε :) "

Και το 2ο ειναι , μπορω να αλλαξω κερνελ για overclock και undervoltage κρατωντας τα 2.3.4 android χωρις να αλλαξω ρομ η πανε πακετο αυτα ? και αν ναι που μπορω να κοιταξω για μια καλη λιστα απο κερνελ και tweak app για αυτα και κανα guide. tnx

 

Καλημέρα.

Στα μηνύματα θα πας ρυθμίσεις και θα αλλάξεις την εισαγωγή λειτουργίας σε αυτόματο.Μετά όλα θα είναι οκ.

Όσο για τον κερνελ, πρέπει να μπει custom rom.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα , ειμαι καινουριος στο γαλαξια και εχω ερθει απο ν900. Δεν εχω κανει ροοτ αλληγη rom firmware κλπ ακομα και δε ξερω κ αν θα κανω γιατι ακουω οτι η 2.3.4 που εχω και πανω ειναι αρκετα ικανοποιητικη. 2 ερωτησεις εχω αν ξερετε να μου πειτε. 1 τι γινεται με το swype στα μηνυματα ? βγαζει ενα μηνυμα για corrupted on recipient device και παει το μηνυμα με ερωτματικα. Εχει ξαναναφερθει το προβλημα αλλα λυση δεν ειδα περα απο το "βαλε το ki4 του leomar -oxi exw to xxki8 κλπ και δε καταλαβαινα χριστο απ το τι λετε :) "

Και το 2ο ειναι , μπορω να αλλαξω κερνελ για overclock και undervoltage κρατωντας τα 2.3.4 android χωρις να αλλαξω ρομ η πανε πακετο αυτα ? και αν ναι που μπορω να κοιταξω για μια καλη λιστα απο κερνελ και tweak app για αυτα και κανα guide. tnx

 

Καλημερα Kernel κερνελ μπορεις να αλλαξεις και να βαλεις οτι θες για να ρουταρεις και τη συσκευη και στη στοκ ρομ ο κερνελ του pan24 ειναι αριστη επιλογη

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Kernel κερνελ μπορεις να αλλαξεις και να βαλεις οτι θες για να ρουταρεις και τη συσκευη και στη στοκ ρομ ο κερνελ του pan24 ειναι αριστη επιλογη

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Εχεις δικιο εσυ κι οχι εγω...Ακομα ειμαι λιγο μπερδεμενος με τα s-off της htc που χρειαζεται να περασεις κατι πρωτα.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τι χρειάζεται να κάνουμε extract από το mod του "call recording + no autorotate during calls" ώστε να μπορούμε να το περάσουμε σε οποιοδήποτε θέμα διαλέξουμε μελλοντικά ?

Γιατί πχ θα το ήθελα στο Shade of Dusk αλλά δεν το περιέχει ο default dialer του θέματος.

 

Edit: Άκυρο, το κατάφερα τελικά.

 

Τι σύνδεσή έχεις ?

Εγω ειμαι με cosmote .

Έβαλα το apn εκανα επαναφορά τις ρυθμίσεις για cosmote και στέλνει κανονικά mms χωρίς κανένα πρόβλημα .βασικά δεν θυμάμαι να ειχα πρόβλημα ουτε όταν ήμουν στην wind.και εκεί με τον ίδιο τρόπο έστελνε κανονικά πάλι .

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Cosmote έχω κ εγώ. Στα APN τι έχεις ? Γιατί μου βγάζει ένα Cosmote Gr (που είναι κ επιλεγμένο), Cosmote Wireless Internet κ έχει κ ένα Cosmote GR MMS που δεν έχει καν την επιλογή να το επιλέξεις ή να το κάνεις edit.

Και να υποθέσω έχεις Λειτουργία Δικτύου "Αυτόματη" κ ανοιχτό Data όταν στέλνεις σωστά?

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο εσυ κι οχι εγω...Ακομα ειμαι λιγο μπερδεμενος με τα s-off της htc που χρειαζεται να περασεις κατι πρωτα.

 

Θα συνηθίσεις και εσύ, μην ανησυχείς.

:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο προβλημα μου Παράθεση από Yiorgos >

 

Νεος ειμαι στο Android και εχω 2 ερωτησουλες προς το παρον και θελω τα φωτα σας,εχω ρουτ το κινητο αλλα δεν ξερω πως να παρω back up το efs file και κατι αλλο ακολουθω το οδηγο εγκαταστασης custom rom για να βαλω την omega 6 και εκει που βαζω το κινητο σε Clock Work Mod Recovery. δεν μου βγαζει να κανω back up nandroid παρολο που εχω ρουταρει με τον δευτερο τροπο cfroot μου βγαζει android system recovery <3e> και μετα απο κατω reboot, apply ,wipe data,wipe cache partition μεχρι εκει .Τι μαμακια εχω κανει ρε γμτ?Ευχαριστω για τις απαντησεις σας

 

μετα το root μηπως εκανες την διαδικασια για να βγαλεις το θαυμαστικο??

 

για το efs πρεπει να κανεις copy paste τον φακελο efs με ενα explorer με root permissions...

 

Δεν μου εβγαλε ποτε κανενα θαυμαστικο,

 

οταν εκανες root και ανοιξες το κινητο στην αρχη δεν σου εβγαλε ενα κιτρινο θαυμαστικο?

 

 

Οχι και γω απορησα στην αρχη γιατι ελεγε να μην το βγαλω καν , τι να εχει γινει?

 

σου εμφανiσε στην επιφανεια εικονιδιο cwm?

ισως να μην εγινε σωστα η διαδικασια και να πρεπει να την ξανακανεις

 

επισης πες μου ποια ρομ φορας και ποιον cf kernel περασες..

 

Οχι δεν μου εβγαλε τετοιο εικονιδιο , με αυτο εδω εκανα ρουτ GT-I9100_COS_I9100BOKG2_I9100BOKG1_I9100COSKF1 ,εχω android version 2.3.3

Gingerbread.BOKG2

Baseband BOKG1

Kernel 2.6.35.7-I9100BOKG2-CL255512 root@DELL104#2

 

ωραια τα σωστα φλασαρες...σου εβγαλε εικονιδιο superuser?

δεν μπορω να σκεφτω τι μπορει να φτεει...ισως να μην εκατσε καλα...

ξαναδοκιμασε να τον φλασαρεις...

 

Mπα τιποτα απο αυτα δεν μου εβγαλε , να το ξαναφλασαρω απο πανω με τον ιδιο τροπο?

 

ναι και μετα το root θα πρεπει να εχεις κιτρινο θαυμαστικο και τα δυο εικονιδια που σου ειπα πριν...

 

 

Λοιπον παταω volume down ,home , power button και μου βγαζει Warning a custom os can cause critical problems in phone and installed apps, volume up continue, volume down restart και απο κατω εχει ενα κιτρινο θαυμαστικο ,προχωραω ?

 

ναι....απλα πριν ξεκινησεις τη διαδικασια βεβαιωσου οτι στο pc δεν τρεχει το kies απο πισω...

 

Τιποτα τα ιδια δεν μου εβγαλε κανενα θαυμαστικο και δειχνει οτι το εχει κανει σωστα

 

κατι κανεις λαθος...τσεκαρες αυτο που σε ειπα με το kies?

ανοιξε το task manager του pc και κλεισε οτι εχει σχεση με το kies...

μετα ξεκινα τη διαδιακασια και κανε βημα βημα οτι λεει ο οδηγος του saliez

 

Αμ το εκανα ετσι ακριβως και εκλεισα οτι εχει σχεση με το kies,μηπως να το κανω ρουτ με insecure kernel ,(πρωτος τροπος)?

 

Παράθεση από parafron4 >

 

τι να πω φιλε δεν μπορω να σκεφτω τι μπορει να φτεει...

αν θες δοκιμασε και με τον πρωτο τροπο η φαλασαρε με odin καποιον custom κερνελ πχ τον siyah του pan24

 

Θα δοκιμασω με τον πρωτο,siyah δεν μπορω γιατι εχω 2.3.3

 

δοκιμασε αλλα για να περασεις custom rom χρειαζεσαι cwm(cf kernel)

 

δεν μου λες οταν τελειωνει η διαδικασια το odin σου γραφει με πρασινα γραμματα PASS?

 

Κανονικα !!

 

ειλικρινα πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο.....εγω στη θεση σου θα αλλαζα rom πχ θα εβαζα την τελευτεα ΚJ3 και μετα θα δοκιμαζα cfroot...

ετσι κ αλλιως custom θα περασεις μετα...

 

Δοκιμασε να κανεις επανακινηση σε συσκευη και πισι

Μετα ξαναφλασαρε σε αλλη θυρα usb με οντιν

Λογικα θα ανοιξει

 

Εγω στη θεση σου θα περναγα την επισημη ρομ της οποιας βαση ειναι η custom που θες να βαλεις και μετα ρουτ με cf πριν την custom

 

Παιχταρα μου διαβασε εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthre...317121&page=79

τα ποστ 1182 και 1183

 

και μετα δοκιμασε να κανεις root την 2.3.4 XWKI4..

 

 

Και εδω τελειωνει η συζητηση , τα βηματα που εκανα μετα μετα ειναι οτι εκανα update μεσω kies τυχαια και μου εβαλε την 2.3.5

baseband BOKJ1 κατεβασα παλι αυτα που πρεπει κερνελ , στοκ ρομ και φλασαρω μεσω Odin και παλι τα ιδια , δοκιμασα και με εναν αλλο τροπο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18805560 και εγινε ρουτ αλλα κοιταχτε τι μου βγαζει οταν αρχισω την διαδικασια για να βαλω την omega εκει που παω να κανω το nandroid back up δειτε και κατω κατω ,παλευω πολλες ωρες και δεν εχω καταφερει τιποτα τωρα το εκανα παλι unroot κανεις καμια ιδεα??:(:(:(:(:(:(

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει πορτοκάλι γράμματα.Τώρα ποιανού το κινητό δεν δουλεύει σωστά;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@yiorgos βαλε βρε φιλε μια επισημη με odin(οχι branded) κανε cfroot και μετα θα εισαι κομπλε...

 

τωρα ναι μεν εκανες root αλλα οχι cfroot αρα δεν εχεις cwm το οποιο χρειαζεται για να βαλεις ωμεγα η οποιαδηποτε αλλη custom θελεις

 

εδω ειναι ο οδηγος και κατω κατω οι roms http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309593

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

@yiorgos βαλε βρε φιλε μια επισημη με odin(οχι branded) κανε cfroot και μετα θα εισαι κομπλε...

 

τωρα ναι μεν εκανες root αλλα οχι cfroot αρα δεν εχεις cwm το οποιο χρειαζεται για να βαλεις ωμεγα η οποιαδηποτε αλλη custom θελεις

 

εδω ειναι ο οδηγος και κατω κατω οι roms http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309593

 

Ποια να βαλω?

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...