Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μια ερώτηση σχετικά με τις φωτογραφίες στις επαφές.

Στην 4.0.3 όταν έκανες σύνδεση μιας επαφής με fb, li, g+ είχες την επιλογή (μέσα από την επεξεργασίας της επαφής) να διαλέξεις ποια φωτογραφία να φαίνεται στην επαφή σου.

 

Τώρα στην 4.1.2 δεν σε αφήνει να επιλέξεις. Απλά βάζει την φωτογραφία της τελευταίας σύνδεσης. Εκτός από αυτό το μπακαλίστικο τρόπο, έχει βρει κανείς κάποια άλλη λύση;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά έχω το I9100G,αλλά υποθέτω ότι θα ισχύουν τα ίδια.

 

έκανα root το κινητό με το αρχείο SU-BB-Installer και μετά έτρεξα το πρόγραμμα root checker basic και μου έβγαλε όκ το κινητό σας είναι root.

Προχτές ήθελα να το κάνω unroot και τρέχω το SU-BB-Uninstaller και μετά τρέχω πάλι το πρόγραμμα και αντί λογικά να μου δείξει ότι είμαι unroot μου βγάζει πάλι ότι είναι rooted.

Κάτι δε κάνω καλά;

Μια βοήθεια παιδιά ;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

guyz τα φώτα σας.

Χρησιμοποιούσα google ears (ή sound search αν θέλετε) για να ανιχνεύω ότι ακούω. Έκανα 2 φορές την μέρα συγχρονισμό. άλλαξα ρομ, τρέχω μια custom, τώρα μπορώ να βρω τα τραγούδια που είχε ανιχνεύσει το google ears???

thanks in advance

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμάζεις κάποιο πρόγραμμα που θέλει root να δεις αν λειτουργεί;

 

Έχω δοκιμάσει και μου βγάζει οτι παραχωρήθηκαν δικαιώματα superuser

 

Έχεις κάποια ιδέα,ή αν κάποιος άλλος ξέρει κάτι ;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και μου βγάζει οτι παραχωρήθηκαν δικαιώματα superuser

 

Έχεις κάποια ιδέα,ή αν κάποιος άλλος ξέρει κάτι ;;

 

Μηδένισε τον counter και πέρασε με Odin την Official Rom που είχες. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μηδένισε τον counter και πέρασε με Odin την Official Rom που είχες. :happy:

 

Και πως γίνεται να μηδενίσω τον counter και μετά να περάσω την Rom ;

Link to comment
Share on other sites

Και πως γίνεται να μηδενίσω τον counter και μετά να περάσω την Rom ;

 

Triangle away, δίνεις δικαιώματα root και μηδενίζεις. Μετά περνάς την rom ξανά με το Odin. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θελησω να κανω format την sd card μου, θα πρεπει να "γυρισω" στην μνημη τηλεφωνου οσες εφαρμογες εχω μετακινησει σε αυτη?

Δηλ. μετα το format δεν θα λειτουργει καμμια απο αυτες, ή απλα θα εχουν χασει τα δεδομενα τους (π.χ. κωδικους, temporaries κλπ.κλπ.)?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θελησω να κανω format την sd card μου, θα πρεπει να "γυρισω" στην μνημη τηλεφωνου οσες εφαρμογες εχω μετακινησει σε αυτη?

Δηλ. μετα το format δεν θα λειτουργει καμμια απο αυτες, ή απλα θα εχουν χασει τα δεδομενα τους (π.χ. κωδικους, temporaries κλπ.κλπ.)?

 

Ναι, μετεφερε τις απο την sd στην internal, κάνε το format

και στην συνέχεια ξαναπέρνα τις στην SD

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδες....

Εαν μπορει καποιος να βοηθισει θα το εκτιμουσα, εδω και δυο τρεις μερες μου κολανε τα data στο galaxy s2 μου και πρεπει να κανω επανεκινηση το τηλ μου για να δουλεψουν.

Εχω περασει με odin την νορβιγικη 4.1.2 .

Το εχει παρατηρήσει καποιος αλλος αυτο το προβλημα?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαν όμως να είχαν βάλει ένα widget που να κατεβάζει τη notification bar.. :lol:

epic

 

Καλησπερα ρε παιδες....

Εαν μπορει καποιος να βοηθισει θα το εκτιμουσα, εδω και δυο τρεις μερες μου κολανε τα data στο galaxy s2 μου και πρεπει να κανω επανεκινηση το τηλ μου για να δουλεψουν.

Εχω περασει με odin την νορβιγικη 4.1.2 .

Το εχει παρατηρήσει καποιος αλλος αυτο το προβλημα?

Ευχαριστω.

 

έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις όλους τους συνδυασμούς σε gsm-wcdma στο "mobile networks"???

το σήμα σου είναι σταθερά καλό??? εγώ όταν είχα ασταθές (δηλαδή προβληματικό σήμα) είχα και ασταθές ίντερνετ μέσω data και το έστειλα στο σέρβις (3 φορές)

 

@gr_hunter:

σχετικά με τις ρυθμίσεις στο recovery του Philz:

το "preload partition" είναι "excluded", να το κάνω "included" ???

το "compression" τι πρέπει να είναι ???

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

epic

 

 

 

έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις όλους τους συνδυασμούς σε gsm-wcdma στο "mobile networks"???

το σήμα σου είναι σταθερά καλό??? εγώ όταν είχα ασταθές (δηλαδή προβληματικό σήμα) είχα και ασταθές ίντερνετ μέσω data και το έστειλα στο σέρβις (3 φορές)

 

το σημα ειναι σταθερο αλλα θα δοκιμασω να αλλαξω τους συνδιασμους που λες μπας και δω φως. Ευχαρστω πολυ για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

οκ, μέσα στον πανικό κόλλησε το ρημάδι το μυαλό.

τα πράγματα έχουν ως εξής:

στο about device, build number: τελειώνει σε LSD

πατώντας *#1234# : PDA: τελειώνει σε LSD

CSC: τελειώνει σε VGRLSC.

ποια "έκδοση" του philz 5.08 Κατεβάζω??

ευχαριστώ εκ προοιμίου

 

edit: προφανώς σε LSD. Το μόνο που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έκανα restore το nandroid backup (της στοκ ρομ) και μου έβγαλε το application installer failed

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

@AntwnisSt

Αρχικά άλλαξε μόντεμ μήπως φτιάξει αλλιώς... Backup και φλασαρε πάλι τη ρομ, με full wipes!

 

@airtim

Ναι καν'το include. Το compression άστο όπως είναι.

Εαν έχεις XWLSD αυτός είναι ο κερνελ

http://www.mediafire.com/?4cb3mf3lat13xcm

 

Για μένα πήγαινε σε LSW που είναι και η τελευταία...

Edited by gr_hunter
Link to comment
Share on other sites

Triangle away, δίνεις δικαιώματα root και μηδενίζεις. Μετά περνάς την rom ξανά με το Odin. :)

Σε ευχαριστώ για την απάντηση,απλά δεν έχω ασχοληθεί με όλα αυτά που λες,το root μου φάνηκε εύκολος ο τρόπος και για αυτό το έκανα,για τα άλλα αν και μπορεί να μου πεις ότι είναι εύκολα να γίνουν,δεν έχω ασχοληθεί και δε θα ήθελα να παίξω με την πιθανότητα να κάνω μπρίκι το S2.

Link to comment
Share on other sites

@AntwnisSt

Αρχικά άλλαξε μόντεμ μήπως φτιάξει αλλιώς... Backup και φλασαρε πάλι τη ρομ, με full wipes!

 

Αν εννοεις απο τις ρυθμησεις -> δυκτια κινητης-> λειτουργια δυκτιου -> (εβαλα μονο wcdma) και απο τοτε δεν εχω δει θεματα.

Link to comment
Share on other sites

@AntwnisSt

Αρχικά άλλαξε μόντεμ μήπως φτιάξει αλλιώς... Backup και φλασαρε πάλι τη ρομ, με full wipes!

 

@airtim

Ναι καν'το include. Το compression άστο όπως είναι.

Εαν έχεις XWLSD αυτός είναι ο κερνελ

http://www.mediafire.com/?4cb3mf3lat13xcm

 

Για μένα πήγαινε σε LSW που είναι και η τελευταία...

 

έβαλα το Philz 5.8. Λοιπόν, τικάρω (δηλαδή βάζω Χ) στο include preload (όπως είναι ήδη το MD5) και αφήνω ατικάριστο το compression. Σωστά?

Σε ευχαριστώ

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια. Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ενα gs4 mini που υποτίθεται ότι με 4,3" οθόνη και qHD ανάλυση θα φαίνεται καλύτερη απ τoυ s2. Ειναι μαύρο χάλι μπροστά στο δικό μας ρε σεις. Το λευκό της είναι σαν μπλε και το μαύρο καθόλου βαθύ σε σχέση με του s2. Tελικά η amoled plus άξιζε πολλά. Κρίμα που σταμάτησε να την βγάζει. Πραγματικά άλλο πράγμα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια. Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ενα gs4 mini που υποτίθεται ότι με 4,3" οθόνη και qHD ανάλυση θα φαίνεται καλύτερη απ τoυ s2. Ειναι μαύρο χάλι μπροστά στο δικό μας ρε σεις. Το λευκό της είναι σαν μπλε και το μαύρο καθόλου βαθύ σε σχέση με του s2. Tελικά η amoled plus άξιζε πολλά. Κρίμα που σταμάτησε να την βγάζει. Πραγματικά άλλο πράγμα...

 

Αυτο με το λευκο που φαινεται σαν μπλε το εχω δει και στο δικο μας, δεν εχω καταλαβει τελικα σε τι οφειλεται... Τεσ-πα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια. Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ενα gs4 mini που υποτίθεται ότι με 4,3" οθόνη και qHD ανάλυση θα φαίνεται καλύτερη απ τoυ s2. Ειναι μαύρο χάλι μπροστά στο δικό μας ρε σεις. Το λευκό της είναι σαν μπλε και το μαύρο καθόλου βαθύ σε σχέση με του s2. Tελικά η amoled plus άξιζε πολλά. Κρίμα που σταμάτησε να την βγάζει. Πραγματικά άλλο πράγμα...

 

Μη λες τέτοια και το σκέφτομαι!!!!!!!:cry::cry: Για πες τι άλλα βρήκες??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια. Σήμερα έπεσε στα χέρια μου ενα gs4 mini που υποτίθεται ότι με 4,3" οθόνη και qHD ανάλυση θα φαίνεται καλύτερη απ τoυ s2. Ειναι μαύρο χάλι μπροστά στο δικό μας ρε σεις. Το λευκό της είναι σαν μπλε και το μαύρο καθόλου βαθύ σε σχέση με του s2. Tελικά η amoled plus άξιζε πολλά. Κρίμα που σταμάτησε να την βγάζει. Πραγματικά άλλο πράγμα...

 

Έχεις δει την οθόνη του s advance?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μη λες τέτοια και το σκέφτομαι!!!!!!!:cry::cry: Για πες τι άλλα βρήκες??

 

Η οθόνη του είναι μακρόστενη. Μεγαλύτερη στο ύψος, μικρότερη στο πλάτος σε σχέση με το s2 και σου δίνει την αίσθηση ότι είναι μικρότερη και δεν γράφεις το ίδιο εύκολα στο πληκτρολόγιο. Κατά τα άλλα γρήγορο είναι, η μπαταρία της πλάκας την ρουφαει γρηγορα, οι διαστάσεις πολύ καλές. Το ειχα/έχω (?) ακόμη στα υπόψιν για αντικαταστάτη του s2 αλλά απο αυτά που είδα δεν βλέπω κάποιο λόγο γιατί να το αγοράσω τωρα. Πρέπει να πέσει στα 250 για να πεις οτι αξιζε που το πηρες.

 

 

 

 

Έχεις δει την οθόνη του s advance?

 

Οχι δεν την εχω δει. Χειρότερη;

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι μακρόστενη. Μεγαλύτερη στο ύψος, μικρότερη στο πλάτος σε σχέση με το s2 και σου δίνει την αίσθηση ότι είναι μικρότερη και δεν γράφεις το ίδιο εύκολα στο πληκτρολόγιο. Κατά τα άλλα γρήγορο είναι, η μπαταρία της πλάκας την ρουφαει γρηγορα, οι διαστάσεις πολύ καλές. Το ειχα/έχω (?) ακόμη στα υπόψιν για αντικαταστάτη του s2 αλλά απο αυτά που είδα δεν βλέπω κάποιο λόγο γιατί να το αγοράσω τωρα. Πρέπει να πέσει στα 250 για να πεις οτι αξιζε που το πηρες.

 

Αυτό το 1.5gb ram είναι που ζηλεύω. Σκέφτομαι πως θα κάνει την διαφορά. Το δικό μας καλό αλλά έχει βαρύνει τόσο το android που το 1gb πλεον δεν τραβάει. Δεν μπορείς να σκρολαρεις και να μην κολλησει. Προσωπικά θεωρώ 0,5gb ram πιο σημαντική ακόμα και από 4πύρηνο. Από ποιότητα ποιο υπερτερεί?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...