Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυριοι καλημερα, αν και εχω διαβασει ολο το thread δεν μπορω να θυμηθω εαν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα, στο δια ταυτα λοιπον που λεγανε και στα στρατα. Απο την μερα που περασα την 4.1.2 nordic (φεβ 2013) το κινητο χανεται στην προσπαθεια να βρει 3g-2g-H με αποτελεσμα να μην μπορω να δεχθω κλησεις/μνμ κλπ αναγκαζοντας με να κανω επανεκινηση. Δεν παιζει κανενα ρολο εαν το αφησω στο αυτοματο/wcdma τα ιδια κανει συνεχως παρα μονο εαν το αφησω στο gsm κατι το οποιο δεν θελω, προτιμω το αυτοματο. Δεν ειναι προβλημα εφαρμογης καθοτι ξαναφλασαρα απο την αρχη με odin 1.85 την ΡΟΜ και το αφησα ετσι ολη νυχτα μεχρι να κανει παλι τα δικα του. Εχει γινει και σε καποιον αλλον αυτο? Η καρτα ΣΙΜ ειναι καινουργια και ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα. Τουλαχιστον 4-5 φορες την μερα πρεπει να κανω restart. Ευχαριστω

 

Ψαξε στο google για τα ελληνικα APN κατεβασε το και φλασαρε το η zip η apk, υπαρχει και στο google play ετοιμο, εκτος αν το'χει κανα παιδι προχειρο εδω στο φορουμ και το ανεβασει.!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από το κινητό αποσύνδεσε αυτή την ιδιότητα για να μην στις ξανα ανεβάζει στο picasa

 

Από που κάνουμε αυτή την αποσύνδεση μέσα στη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Ξετσεκαρεις την επιλογη συγχρονισμου στο "Picasa web albums" από τις ρυθμισεις του Google account στα settings

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξετσεκαρεις την επιλογη συγχρονισμου στο "Picasa web albums" από τις ρυθμισεις του Google account στα settings

 

Άψογος! Ευχαριστώ :)

 

Edit: Λοιπόν μπήκα και τις έσβησα απ'το pc όμως δεν φέυγουν κι απ'την συσκευή.. αν κάνω συγχρονισμό άλμπουμ λογικά θα τις ανεβάσει ξανά.. πως θα φύγουν απ'το τηλέφωνο αφού δεν μπορώ να τις κάνω delete;

 

Edit2: Με επανεκκίνηση!:D

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα οτι τα APN προερχονται απο το CSC αλλα και απο τις SIM καρτες ειδικα εαν ειναι και τελευταιων 2-3 ετων τοτε το κινητο τα διαβαζει αυτοματα. Παντως στις ρυθμισεις εχω κανονικα τα Cosmote internet kai mms klp
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα και ένα πρόγραμμα που αλλάζεις όνομα και εικονίδιο στις συντομεύσεις των εφαρμογών και το αντικατέστησα εντελώς το "Messeging" με το GoSMS με το ίδιο εικονίδιο και το ίδιο όνομα.

 

Τι εννοεις ακριβως? Οτι με το stock εικονιδιο μυνημαtων to pataw και σου ανοιγει πλεον το gosms pro?

Με ποια εφαρμογη το εκανες αυτο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ακριβως? Οτι με το stock εικονιδιο μυνημαtων to pataw και σου ανοιγει πλεον το gosms pro?

Με ποια εφαρμογη το εκανες αυτο?

 

Κατέβασα από το Play store το Icon Changer Free. Φτιάχνει καινούρια συντόμευση στο Idle Screen με το εικονίδιο και το όνομα που θέλεις εσύ. Εγώ χρησιμοποιήσα το εικονίδιο του Messeging του Samsung και του έδωσα το όνομα "SMS". Όμως απ΄ότι διαπίστωσα άμα το κλείνεις το κινητό χάνει το όνομα που του δίνεις και παίρνει ξανά το αυθεντικό. Αλλά δεν είναι και τεράστιο πρόβλημα αυτό.

Φωτογραφία:

https://www.box.com/s/ffox1o0tfyjcdhdhz1zu

Edited by fitifititis
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εαν έχει αναφερθεί ξανά,απο τη στιγμή που ενεργοποίησα το ''εξοικονόμηση ενέργειας''

αραίωσε πολύ το φαινόμενο.

Έχει σβήσει (SOD) μόνο μια φορά μετα απο 160+ ώρες συνεχούς λειτουργίας.

Η επόμενη κίνηση να βρω συσκευή αντικατάστασης για να το στείλω για επισκευή μιας που πήρα και κωδικό πελάτη απο τη Samsung:lol:

 

Με 4.0.3,χωρίς πειραγμένο λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Τσακαλια να κανω μια ακομα ερωτηση, εχω κατεβασει με τορεντ την Ομεγα ΡΟΜ και οπως ηταν την περασα στην external card. Κανω επανεκκινηση και μπαινω στο mode και παταω install from extcard, ξεκιναει το μηχανακι να κανει εγκατασταση αλλα μου βγαζει fail και αναγκαστικα κανω επανεκκινηση. Μηπως δεν την περναω σωστα γιατι μεσω odin δεν υπαρχει η επιλογη στον φακελο της Ομεγα να επιλεξω το γνωστο md5.tar η καπως ετσι. Συγνωμη εαν ειμαι σε λαθος thread
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχοι δουλέψει κανείς να μου προτείνει καμιά εφαρμογή για να ελέγχεις τον υπολογιστή μέσω του κινητού; Το ρωτάω εδώ γιατί όσα προσπάθησα να χρησιμοποιήσω δεν συνδέονταν, οπότε θέλω την εμπειρία σας.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το teamviewer ?

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το teamviewer ?

 

Όχι, θα το δοκιμάσω. Έχω δοκιμάζει το nJoy, το advanced touchpad, το Wifi mouse και δεν συνδέονται. Έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι... Μόνο το airdroid έχει δουλέψει ως τώρα, αλλά άχρηστο μου είναι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, θα το δοκιμάσω. Έχω δοκιμάζει το nJoy, το advanced touchpad, το Wifi mouse και δεν συνδέονται. Έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι... Μόνο το airdroid έχει δουλέψει ως τώρα, αλλά άχρηστο μου είναι.

 

Με το team viewer ελεγχεις πλήρως τον υπολογιστή

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Με το team viewer ελεγχεις πλήρως τον υπολογιστή

 

Το κατέβασα, το δοκίμασα, δουλεύει. Αλλά δεν είναι αυτό που θέλω ακριβώς. Θέλω κάτι πιο απλό, να ελέγχο τον υπολογιστή σαν να ήταν το κινητό ποντίκι, ή touchpad. Κυρίως με ενδιαφέρει όταν συνδέω το laptop με την tv, να ελέγχω την αναπαραγωγή των ταινιών.

 

Τελικά κατάφερα αυτό που ήθελα με ένα πρόγραμμα που συνδέεται μέσω Bluetoth και όχι Wifi. Όμως δεν είναι το ίδιο, είναι αναξιόπιστο το Bluetooth και αποσυνδέεται κάθε τόσο.

Edited by fitifititis
Link to comment
Share on other sites

Τσακαλια να κανω μια ακομα ερωτηση, εχω κατεβασει με τορεντ την Ομεγα ΡΟΜ και οπως ηταν την περασα στην external card. Κανω επανεκκινηση και μπαινω στο mode και παταω install from extcard, ξεκιναει το μηχανακι να κανει εγκατασταση αλλα μου βγαζει fail και αναγκαστικα κανω επανεκκινηση. Μηπως δεν την περναω σωστα γιατι μεσω odin δεν υπαρχει η επιλογη στον φακελο της Ομεγα να επιλεξω το γνωστο md5.tar η καπως ετσι. Συγνωμη εαν ειμαι σε λαθος thread

 

Οταν λες οτι μπαινεις σε mode, εννοεις μπαινεις σε recovery με τον συνδυασμο των πληκτρων (vol up+power button+home button)?

Αν το κανεις ετσι, λογικα κανεις σωστα την διαδικασια και δεν ξερω που ακριβως δημιουργειται το προβλημα.

 

Αν θες παντως να ρωτησεις και να σου πουν οσοι ξερουν καλυτερα, εδω ειναι το σωστο thread.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327881

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Εχω τοS2 εδω και 6 μηνες. Σημερα παρατηρησα οτι το home button το τετραγωνο το κεντρικο ειναι λιγο πιο χαλαρο και επισης αν του εφαρμοσω σιγα σιγα δυναμη ακουγεται - αισθανομαι ενα μικρο κλικ πριν βυθιστει και λειτουργησει κανονικα. Το εχετε και εσεις ή εχει προβλημα το δικο μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ. Εχω τοS2 εδω και 6 μηνες. Σημερα παρατηρησα οτι το home button το τετραγωνο το κεντρικο ειναι λιγο πιο χαλαρο και επισης αν του εφαρμοσω σιγα σιγα δυναμη ακουγεται - αισθανομαι ενα μικρο κλικ πριν βυθιστει και λειτουργησει κανονικα. Το εχετε και εσεις ή εχει προβλημα το δικο μου?

 

Κι εγώ 6 μήνες το έχω αλλά δεν παρατήρησα ποτέ κάτι τέτοιο, ακόμα και σε συσκευή φίλου που την έχει εδώ και 1,5 χρόνο δεν εμφανίστηκε τέτοιο πράγμα. Πολύ πιθανό να έχει πέσει κάτι μικρό σαν κόκκος άμμου μέσα του (που βρήκε τον χώρο θα μου πεις..) και να εμποδίζει τη σωστή λειτουργία του, μήπως να το φυσήξεις με κάποιο τρόπο περιμετρικά και βλέπεις..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το προσπαθησα λιγο αλλα δεν. Και γω αυτο φανταστηκα. Αν ειναι αυτο ισως φυγει απο μονο του. Παντως στο xda υπαρχουν αρκετες αναφορες , ειμαι και λιγο ψειρας οποτε καταλαβαινεις. Θα το αφησω και αν χειροτερεψει βλεπουμε
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα, το δοκίμασα, δουλεύει. Αλλά δεν είναι αυτό που θέλω ακριβώς. Θέλω κάτι πιο απλό, να ελέγχο τον υπολογιστή σαν να ήταν το κινητό ποντίκι, ή touchpad. Κυρίως με ενδιαφέρει όταν συνδέω το laptop με την tv, να ελέγχω την αναπαραγωγή των ταινιών.

 

Τελικά κατάφερα αυτό που ήθελα με ένα πρόγραμμα που συνδέεται μέσω Bluetoth και όχι Wifi. Όμως δεν είναι το ίδιο, είναι αναξιόπιστο το Bluetooth και αποσυνδέεται κάθε τόσο.

 

Sensor Mouse. Κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς, το δουλεύω 1 χρόνο τώρα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=PangaeaSolution.SensorMouse

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ναι το προσπαθησα λιγο αλλα δεν. Και γω αυτο φανταστηκα. Αν ειναι αυτο ισως φυγει απο μονο του. Παντως στο xda υπαρχουν αρκετες αναφορες , ειμαι και λιγο ψειρας οποτε καταλαβαινεις. Θα το αφησω και αν χειροτερεψει βλεπουμε

 

Ίσως αν βρεις κάτι λεπτό σαν πλαστικό "νυστέρι" που να μπορέσει να χωθεί ανάμεσα στο πλήκτρο και στο κάλυμα της οθόνης και κρατώντας ανάποδα τη συσκευή να δοκιμάσεις μήπως βγάλεις κάτι.. μια ακόμα πρόταση. Να σβήσεις τη συσκευή και να δοκιμάσεις μερικά επαναλαμβανόμενα πατήματα..

Τι να πω, μακάρι να βγάλεις σύντομα άκρη χωρίς ταλαιπωρίες..:)

Link to comment
Share on other sites

Sensor Mouse. Κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς, το δουλεύω 1 χρόνο τώρα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=PangaeaSolution.SensorMouse

 

Όπως ακριβώς και με τα άλλα που έχω κατεβάσει έως τώρα. Απλά δεν συνδέεται!

Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς και με τα άλλα που έχω κατεβάσει έως τώρα. Απλά δεν συνδέεται!

 

Για ρίξε μια ματιά και στο "Wifi mouse".. γράφω απ'το κινητό και δεν μπορώ να πάρω λινκ απ'το Play..:p

 

Aπ'ότι λένε στα σχόλια θα πρέπει να εγκαταστήσεις και στο pc σου κάποια εφαρμογή για να δουλέψει όμως, πιθανόν να χρειάζεται και σε αυτήν που σου πρότεινε ο Sofos..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Καλα μη φανταστεις οτι κουνιεται τρελα αλλα ειμαι ψειρας. Με μερικα πατηματα φευγει αλλα μετα επανερχεται για αυτο λεω οτι ισως ειναι σκονη. Προς το παρoν το αφηνω ετσι. Το καθαρισα ελαχιστα γιατι ειναι πολυ δυσκολο. Εχω εγγυηση αρκετα ακομα οποτε αν δημιουργηθει προβλημα θα παει service
Link to comment
Share on other sites

Καλα μη φανταστεις οτι κουνιεται τρελα αλλα ειμαι ψειρας. Με μερικα πατηματα φευγει αλλα μετα επανερχεται για αυτο λεω οτι ισως ειναι σκονη. Προς το παρoν το αφηνω ετσι. Το καθαρισα ελαχιστα γιατι ειναι πολυ δυσκολο. Εχω εγγυηση αρκετα ακομα οποτε αν δημιουργηθει προβλημα θα παει service

 

Εύχομαι να μη χρειαστεί καν να μπεις στη διαδικασία να τους το πας.:)

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά και στο "Wifi mouse".. γράφω απ'το κινητό και δεν μπορώ να πάρω λινκ απ'το Play..:p

 

Aπ'ότι λένε στα σχόλια θα πρέπει να εγκαταστήσεις και στο pc σου κάποια εφαρμογή για να δουλέψει όμως, πιθανόν να χρειάζεται και σε αυτήν που σου πρότεινε ο Sofos..:)

 

Το έχω ήδη δοκιμάσει και αυτό με τα ίδια αποτελέσματα. Κάτι πρέπει να κάνω λάθος. Ακολουθώ τις οδηγίες και δεν συνδέονται. Ίσως θέλει κάποια επιλογή για συγχρονισμό των Wi-Fi του κινητού και του λάπτοπ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...