Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστειλες μήνυμα στα ελληνικά με την επιλογή GSM only?

 

Έχω ενεργοποιημένη την επιλογή για αλφάβητο GSM only ναι.

Και αυτά που αναφέρω μου συνέβησαν χωρίς να πειράξω αυτή την επιλογή. Με χρήση του swype και γράφοντας με τον ίδιο τρόπο μόνο ελληνικά στο sms.

 

Την τελευταία φορά που μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα επέστρεψα και επέλεξα την πρώτη λέξη και την μετέτρεψα όλη σε κεφαλαία με το swype, πάτησα ξανά αποστολή και το έστειλε χωρίς να βγάλει πρόβλημα...! Δεν ξέρω τι είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα ειμαι με ωμεγα ρομ 2.3.6 ΡΟΥΤ και θελω να πειραματιστω με καμια αλλη καμια καλη προταση????????????:O
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μου εμφανίστηκε στις εφαρμογές η εφαρμογή "Ρυθμίσεις Google", πως στο καλό μπήκε πάλι αυτό; Σε Σκανδιναβική 4.1.2.. το έχει και κάποιος άλλος;:blink:
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μου εμφανίστηκε στις εφαρμογές η εφαρμογή "Ρυθμίσεις Google", πως στο καλό μπήκε πάλι αυτό; Σε Σκανδιναβική 4.1.2.. το έχει και κάποιος άλλος;:blink:

 

Ναι, και εγώ το είδα στην στοκ ελληνική 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και εγώ το είδα στην στοκ ελληνική 4.0.3

και σε μενα εμφανιστηκε απο το πουθενα...

 

Kι απ'ότι διάβασα μόλις, μάλλον όλοι θα το δούμε τελικά..:p

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχε την ιδια απαλη αλλαγη καρτελων οπως πριν.

σαν να του λειπει ταχυτητα.

αυτα με την "ετοιμη" εξοικονομηση-οχι με custom.

 

Δεν εχω διαπιστωσει κατι τετοιο... θα την κλεισω για λιγο να δω...

 

καλησπερα ειμαι με ωμεγα ρομ 2.3.6 ΡΟΥΤ και θελω να πειραματιστω με καμια αλλη καμια καλη προταση????????????:O

 

Βαλε την Omega v20 που βασιζεται στην τελευταια Nordic 4.1.2... εννοειται οτι μπορεις να πειραματιστεις με πολλες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και εγώ το είδα στην στοκ ελληνική 4.0.3

 

Το ίδιο και σ'εμένα. Την πρώτη φορά που το είδα το έκανα Uninstall αλλά ξαναμπήκε. Μετά είδα αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2167414

Καλό είναι να μαζέψουν τα settings σε ενα icon και θα βολέψει και όσους χρησιμοποιούν το νεο google+ sign in.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Στην οθόνη του γαλαξία μου μαλλον απο πιεση εχει εμφανιστει μια κουκιδα γαλαζια. Θα πρεπει να αλλαξω την οθονη; Αν ναι ποσο θα μου στοιχισει; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το dictionary του Swype (δεν γίνετε edit - και δεν μπορούμε να προσθέσουμε νέες λέξεις) το έχει επιλύσει κανείς μόνιμα?

 

Με Clear data & Enable / Disable είχα καταφέρει και το έφτιαξα προσωρινά.

Μετά απο Reboot ωστόσο το πρόβλημα εξακολουθεί και υπάρχει

 

 

Ευχαριστώ

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμενα με την 4.0.3 εμφανιστηκε το εικονιδιο google settings.

 

Τι ακριβως ειναι αυτο το νεο?

Εχει καμια χρησιμοτητα ή μπα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Στην οθόνη του γαλαξία μου μαλλον απο πιεση εχει εμφανιστει μια κουκιδα γαλαζια. Θα πρεπει να αλλαξω την οθονη; Αν ναι ποσο θα μου στοιχισει; Ευχαριστω

 

Εξαρτάται από το πόσο σε ενοχλεί... άλλο να είναι σε κάποια γωνία και άλλο να είναι καταμεσής στην οθόνη... ενημερωτικά πάντως, γύρω στα 120 πάει με την τοποθέτηση

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τελευταία αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που με έχει ανησυχήσει. Μέσω της σύνδεσης wifi (οταν ενεργοποιεται απ την μπαρα που ανεβοκατεβαινει στο πανω μερος της οθονης) πολλες φορες κολλαει και το σηματακι που δειχνει οτι εγινε η συνδεση δεν πρασινιζει, με αποτελεσμα να μην συνδεεται στο διαδικτυο και ταυτοχρονα απενεργοποιειται απο μονο του το κινητο. Μετα απο 1,2 προσπαθειες να το ανοιξω απ το κλασσικο κουμπι της εναρξης (αν γινει αλλιως βγαζω μπαταρια) το ανοιγω και η μπαταρια απο πχ 70 εχει πεσει στο 15%...

Ξερει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο; Και μιλαμε για ενα αρκετο συχνο φαινομενο το τελευταιο 2μηνο. Οποιαδηποτε συμβουλη-αποψη ειναι ευπροσδεκτη.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τελευταία αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που με έχει ανησυχήσει. Μέσω της σύνδεσης wifi (οταν ενεργοποιεται απ την μπαρα που ανεβοκατεβαινει στο πανω μερος της οθονης) πολλες φορες κολλαει και το σηματακι που δειχνει οτι εγινε η συνδεση δεν πρασινιζει, με αποτελεσμα να μην συνδεεται στο διαδικτυο και ταυτοχρονα απενεργοποιειται απο μονο του το κινητο. Μετα απο 1,2 προσπαθειες να το ανοιξω απ το κλασσικο κουμπι της εναρξης (αν γινει αλλιως βγαζω μπαταρια) το ανοιγω και η μπαταρια απο πχ 70 εχει πεσει στο 15%...

Ξερει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο; Και μιλαμε για ενα αρκετο συχνο φαινομενο το τελευταιο 2μηνο. Οποιαδηποτε συμβουλη-αποψη ειναι ευπροσδεκτη.

 

ευχαριστω

 

Εισαι με ICS 4.0.3?????

Υποθετουμε πως ναι...οποτε ειναι αναμενομενα κουσουρια της 4.0.3.....

Ψαξε στους οδηγους για αλλαγη rom....

Link to comment
Share on other sites

ειχα αναφερει πριν καμια εβδομαδα,οτι οταν μιλαω στο τηλεφωνο,εχω την εντυπωση οτι καθυστερει να παει η φωνη μου στον συνομιλητη μου.

σημερα ο αδερφος μου(cosmote)μου ειπε για αλλη μια φορα,οτι οταν μιλαει μαζι μου,ακουει την φωνη του.

τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

ειχα αναφερει πριν καμια εβδομαδα,οτι οταν μιλαω στο τηλεφωνο,εχω την εντυπωση οτι καθυστερει να παει η φωνη μου στον συνομιλητη μου.

σημερα ο αδερφος μου(cosmote)μου ειπε για αλλη μια φορα,οτι οταν μιλαει μαζι μου,ακουει την φωνη του.

τι μπορει να φταιει?

 

Μηπως εχεις βαλει θηκη στην συσκευη σου? Ειναι συχνο φαινομενο (και ανυποφορο!)οταν βαζεις θηκη και συνομιλεις, ο αλλος να ακουει την φωνη του...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα αναφερει πριν καμια εβδομαδα,οτι οταν μιλαω στο τηλεφωνο,εχω την εντυπωση οτι καθυστερει να παει η φωνη μου στον συνομιλητη μου.

σημερα ο αδερφος μου(cosmote)μου ειπε για αλλη μια φορα,οτι οταν μιλαει μαζι μου,ακουει την φωνη του.

τι μπορει να φταιει?

 

Δυο πράγματα μπορώ να σκεφτώ..

1. Πως επιβεβαιώνομαι για άλλη μια φορά πως η Cosmote έχει σήμα μπανάνα.. :p

2. Ίσως φταίει το Noise Reduction..

 

Σε ποια έκδοση είσαι? Είχε δώσει ο Στράτος ένα fix με την Pulse.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Με jsd ειμαι και απο το πρωι δεν λεει να κανει ανανεωση το στοκ widget του καιρου, συμβαινει και σε εσας..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα την εφαρμογή nJoy και το Wifi Mouse και με τίποτα δεν μπορεί να συνδεθεί στο pc.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις βαλει θηκη στην συσκευη σου? Ειναι συχνο φαινομενο (και ανυποφορο!)οταν βαζεις θηκη και συνομιλεις, ο αλλος να ακουει την φωνη του...

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Case-silicon-903-Black-Galaxy-SII-DST-903-BLACK.htm

αυτην φοραω.

 

 

Δυο πράγματα μπορώ να σκεφτώ..

1. Πως επιβεβαιώνομαι για άλλη μια φορά πως η Cosmote έχει σήμα μπανάνα.. :p

2. Ίσως φταίει το Noise Reduction..

 

Σε ποια έκδοση είσαι? Είχε δώσει ο Στράτος ένα fix με την Pulse.. ;)

 

1.μονο σε εμενα εχει θεμα ο αδερφος μου.

2.τι μπορω να κανω γι`αυτο?

 

4.0.4 cosmote μεσω odin ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Case-silicon-903-Black-Galaxy-SII-DST-903-BLACK.htm

αυτην φοραω.

 

1.μονο σε εμενα εχει θεμα ο αδερφος μου.

2.τι μπορω να κανω γι`αυτο?

 

4.0.4 cosmote μεσω odin ειμαι.

 

Και εγώ έχω Cosmote, γι' αυτό λέω ότι λέω.. Έχει από τις χειρότερες καλύψεις κατά την γνώμη μου.. Όπως και να'χει, για κοίταξε εδώ.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω Cosmote, γι' αυτό λέω ότι λέω.. Έχει από τις χειρότερες καλύψεις κατά την γνώμη μου.. Όπως και να'χει, για κοίταξε εδώ.. ;)

 

η θηκη δεν ειναι σιγουρα.την εβγαλα και κανει το ιδιο.

θα κοιταξω την εφαρμογη που λες.

παιζει να ειναι και θεμα hardware?

 

update

λοιπον..

απο μαμα ηταν τσεκαρισμενο το noise reduction.

το εκανα always off και τωρα που μιλησα με τον αδερφο μου,μου ειπε οτι δεν ακουει την φωνη του πια(επιστροφη δηλαδη).

τ`αφηνω..?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

η θηκη δεν ειναι σιγουρα.την εβγαλα και κανει το ιδιο.

θα κοιταξω την εφαρμογη που λες.

παιζει να ειναι και θεμα hardware?

 

Την ώρα που μιλάς πάτα το εικονίδιο για να απενεργοποιηθεί το noise reduction.

Αν σταματήσει το πρόβλημα τότε θα σου κάνει δουλειά η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...