Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν σ'ευχαριστώ για το "πείραμα"!

 

Μπορεί και να είναι θέμα της SIM, αλλά στην προηγούμενη συσκευή έγραφα με φουλ χαρακτήρες με απευθείας αποθήκευση στη SIM όπως έκανες κι εσύ τώρα.

 

Και μια ερώτηση, για να δοκιμάσω και αυτό που λες, ....πως αντιγράφω επαφή από το κινητό στην SIM;;; (ξέρω, ερώτηση νηπιαγωγείου, αλλά ποτέ δεν είχα επαφές στην μνήμη του κινητού!)

 

------- EDIT ------------------------------------------

 

Δοκίμασα αυτό που μου είπες: έφτιαξα επαφή στην μνήμη του κινητού, την αντέγραψα στην SIM και αυτόματα μου έκοψε χαρακτήρες και άφησε τους 6 πρώτους.

 

Οπότε πρόβλημα SIM;;;

 

Μάλλον ναι, πας ολοταχώς στον παροχο σου και του ζητάς νέα σιμ

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μαλιστα, αυτο δεν το ηξερα. σε ευχαριστω για την συμβουλη σου!

 

βασικα αυτο που ηθελα να κανω με το kies ειναι να παρω backup τις επαφες μου και επισης και sync με το outlook.

 

Οποτε να ψαξω κανενα προγραμμα να κανει backup/sync με το outlook...

Δεν χρειαζεσαι καμια απολυτως εφαρμογη για να κανεις κατι τετοιο.

 

Απλα πας στις επαφες σου και επιλεγωντας ρυθμισεις σου λεει εισαγωγη/εξαγωγη.

 

Εσυ απλα διαλεγεις εξαγωγη αφου επιλεξεις ολες τις επαγες στη καρτα sd και σου δημιουργει ενα αρχειο 00001.vcf ειτε στην εσωτερικη sd, ειτε στην εξωτερικη sd του κινητου σου και μετα απλα αντιγραφης αυτο το αρχειο οπου θες για να εχεις τις επαφες σου.

 

Αλλα λογικα κρατειτε και ενα backup των επαφων σου στο λογαριασμο gmail που εχεις δηλωσει στο κινητο σου οποτε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες....

Μεχρι πριν λιγο το kies μου εβγαζε :

Τρεχουσα εκδοση υπολογισμικου ... παραραραραρα...

Αυτη ειναι η πιο προσφατη εκδοση

Τωρα πλεον χαθηκε το αυτη ειναι η πιο προσφατη εκδοση και απλα γραφει πια εκδοση εχω...

Καμια ιδεα?

Μας περιμενει καμια εκπληξη?

 

Χμμμ...ενδιαφερον! Ειμαι στην δουλεια και δεν εχω καλωδιο να δοκιμασω - άλλος κανεις?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηρανε τηλ. απο την samsung hellas και μου ειπαν το κινητο ειναι ετοιμο να παω μεχρι το βραδυ να το παρω.

Μου ειπαν οτι αλλαξανε πλακετα και το προβλημα διορθωθηκε.

 

Τωρα κατα ποσο πραγματικα αλλαξαν πλακετα ή κατα ποσο το προβλημα λυθηκε θα ξερω απο το απογευμα που θα παω να το παρω και μετα απο χρηση του κινητου.

 

Παντως ακομα η 4.1.2 δεν εχει ερθει στην ελλαδα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηρανε τηλ. απο την samsung hellas και μου ειπαν το κινητο ειναι ετοιμο να παω μεχρι το βραδυ να το παρω.

Μου ειπαν οτι αλλαξανε πλακετα και το προβλημα διορθωθηκε.

 

Τωρα κατα ποσο πραγματικα αλλαξαν πλακετα ή κατα ποσο το προβλημα λυθηκε θα ξερω απο το απογευμα που θα παω να το παρω και μετα απο χρηση του κινητου.

 

Παντως ακομα η 4.1.2 δεν εχει ερθει στην ελλαδα σωστα?

 

Κάτι με λέει ότι απο το απόγευμα, θα αρχίσεις τα ίδια, κολλήματα κτλπ.Έχει έρθει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδία ξέρει κανένας αν έχει κάποιο συγκεκριμένο σημείο το S G s2 που να φαίνεται οτι έχει πάρει υγρασία? αν Ναί που είναι αριβώς αυτό το σημείο?
Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηρανε τηλ. απο την samsung hellas και μου ειπαν το κινητο ειναι ετοιμο να παω μεχρι το βραδυ να το παρω.

Μου ειπαν οτι αλλαξανε πλακετα και το προβλημα διορθωθηκε.

 

Τωρα κατα ποσο πραγματικα αλλαξαν πλακετα ή κατα ποσο το προβλημα λυθηκε θα ξερω απο το απογευμα που θα παω να το παρω και μετα απο χρηση του κινητου.

 

Παντως ακομα η 4.1.2 δεν εχει ερθει στην ελλαδα σωστα?

 

έχοντας εμπειρία με αρκετές συσκευές από το το service της samsung (όχι μόνο στο Χαϊδάρι) θα σου έλεγα ότι ναι, μόνο με αλλαγή πλακέτας φτιάχνονται όλα τα προβλήματα, σκέψου ότι το κινητό σου γίνεται καινούριο εσωτερικά. Η ελληνική 4.1.2 όπως και άλλων χωρών θα αργήσει, αν βάλεις την ισπανική θα κάνεις μια χαρά την δουλειά σου εύκολα και γρήγορα.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι με λέει ότι απο το απόγευμα, θα αρχίσεις τα ίδια, κολλήματα κτλπ.Έχει έρθει

Σου εχω πει ΑΠΕΙΡΕΣ φορες να με κανεις ignore και να ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ αλλα εσυ το συνεχιζεις και ειρωνευεσαι και ασχολεισε μαζι μου.

 

Τι πρεπει να κανω δηλαδη για να το κανεις?????

 

ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.

Τοσο δυσκολο σου ειναι ποια?

Δεν μπορεις να με αγνοησεθς οπως ΠΡΟΣΠΑΘΩ να κανω εγω αλλα εσυ συνεχως με προκαλεις ακομα και αν δεν κανω τιποτα.

 

έχοντας εμπειρία με αρκετές συσκευές από το το service της samsung (όχι μόνο στο Χαϊδάρι) θα σου έλεγα ότι ναι, μόνο με αλλαγή πλακέτας φτιάχνονται όλα τα προβλήματα, σκέψου ότι το κινητό σου γίνεται καινούριο εσωτερικά. Η ελληνική 4.1.2 όπως και άλλων χωρών θα αργήσει, αν βάλεις την ισπανική θα κάνεις μια χαρά την δουλειά σου εύκολα και γρήγορα.

Αυτο φιλος το φανταζομαι γιατι στο ελληνικο samsung service η αλλαγη πλακετας ειναι η ευκολη λυση και δεν χρειαζεται να πολυ-ασχοληθουν με το κινητο κατι που κανουν στο εξωτερικο και πολλα κινητα τα διορθωνουν απλα με καποιο software θεμα και χωρις να αλλαζουν με το παραμικρο πλακετα στο κινητο.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Σου εχω πει ΑΠΕΙΡΕΣ φορες να με κανεις ignore και να ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ αλλα εσυ το συνεχιζεις και ειρωνευεσαι και ασχολεισε μαζι μου.

 

Τι πρεπει να κανω δηλαδη για να το κανεις?????

 

ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.

Τοσο δυσκολο σου ειναι ποια?

Δεν μπορεις να με αγνοησεθς οπως ΠΡΟΣΠΑΘΩ να κανω εγω αλλα εσυ συνεχως με προκαλεις ακομα και αν δεν κανω τιποτα.

 

 

Αυτο φιλος το φανταζομαι γιατι στο ελληνικο samsung service η αλλαγη πλακετας ειναι η ευκολη λυση και δεν χρειαζεται να πολυ-ασχοληθουν με το κινητο κατι που κανουν στο εξωτερικο και πολλα κινητα τα διορθωνουν απλα με καποιο software θεμα και χωρις να αλλαζουν με το παραμικρο πλακετα στο κινητο.

 

Το πήρες τελικά τι έγινε;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ νέο λογισμικό 4.1.2 μου χει παρουσίασει το εξής πρόβλημα, αφήνω ας πούμε το κινητό χωρίς να το χρησιμοποιώ(εχοντας απενεργοποιημένα τα πάντα) και παρατηρώ πως το WiFi ανάβει μόνο του και παραμένει αναμμένο καταναλώνοντας αρκετή μπαταρία. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να το ελέγξω αυτο η είναι πρόβλημα στο δέκτη της συσκευής?
Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ νέο λογισμικό 4.1.2 μου χει παρουσίασει το εξής πρόβλημα, αφήνω ας πούμε το κινητό χωρίς να το χρησιμοποιώ(εχοντας απενεργοποιημένα τα πάντα) και παρατηρώ πως το WiFi ανάβει μόνο του και παραμένει αναμμένο καταναλώνοντας αρκετή μπαταρία. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να το ελέγξω αυτο η είναι πρόβλημα στο δέκτη της συσκευής?

 

Κάποια εφαρμογή στο κάνει....

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν με θελει ρε παιδια δεν με θελει...

Εγω απογοητευτει ηκτρα....

 

Χτες πηρα πισω το κινητο που απ' οτι λενε στην samsung hellas αλλαξανε πλακετα ενω απο χτες δεν μου εχει κολλησει καθολου(Αν και πριν στη μια μερα ποτε δεν μου κολλησε παρα μονο 1-2 μερες πριν το παω στο service) εχω ενα αλλο θεμα.

 

Παλια το κινητο ακομα και αν το ειχα δουλεψει ωρα(2-3 ωρες) αρκετη ειτε παιζωντας το παιχνιδι "bad piggies" ειτε περνωντας προγραμματα μεσα το κινητο απλα ζεσταινοτανε λιγο ποιο κατω απο την καμερα που απ' οτι μου ειπαν στην samsung hellas ειναι φυσιολογικο αφου εκει ειναι ολα τα βασικα(επεξεργαστης, καρτα γραφικων κ.τ.λ.) τωρα ακομα και στο μισαωρο ζεσταινεται και οχι μονο σε αυτο το σημειο αλλα και στο ακουστικο αλλα και ποιο πανω απο την καμερα ακομα και μονο το "bad piggies" να παιξω για ενα μισαωρο.

 

Ειναι φυσιλογικο κατι τετοιο?

Στην samsung που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν κατι που δυσκολευομαι πολυ να το πιστεψω.

Οτι δηλαδη επειδη ειναι νεα η πλακετα πρεπει να δουλεψει λιγες ωρες ωστε να μην εχει τετοια θεματα θερμανσης.

 

Παντως πριν την αλλαγη πλακετας ακομα και με τις ωρες να του περναγα εφαρμογες και να το δουλευα αντε να ζεστενοτανε λιγο κατω απο την καμερα ΠΟΤΕ στο ακουστηκο και πανω απο την καμερα ΜΑ ΠΟΤΕ.....

 

Τι να πω ρε παιδια δεν ξερω οπως προειπα ή με εχει μουτσωσει η samsung hellas ή γενικως δεν με θελει το s2 τι να πω δεν ξερω.....

 

υ.γ. vrwmiaris θα προτειμουσα να μην πεις τιποτα σχετικα με το θεμα σαν να μην το ειδες καν.

Ολοι οι αλλοι ελευθερα να πειτε οτι θελετε.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Απο τοτε που περασα την ισπανικη μου βγαζει ορισμενες φορες(3 μεχρι τωρα) οτι η συσκευη εχει χαμηλη μνημη...με την 4.0.3 δεν το εκανε ποτε αυτο..ναι μειωθηκε απο 845mb πηγε στα 826 με την jb αλλα σιγα την μεγαλη διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν με θελει ρε παιδια δεν με θελει...

Εγω απογοητευτει ηκτρα....

 

Χτες πηρα πισω το κινητο που απ' οτι λενε στην samsung hellas αλλαξανε πλακετα ενω απο χτες δεν μου εχει κολλησει καθολου(Αν και πριν στη μια μερα ποτε δεν μου κολλησε παρα μονο 1-2 μερες πριν το παω στο service) εχω ενα αλλο θεμα.

 

Παλια το κινητο ακομα και αν το ειχα δουλεψει ωρα(2-3 ωρες) αρκετη ειτε παιζωντας το παιχνιδι "bad piggies" ειτε περνωντας προγραμματα μεσα το κινητο απλα ζεσταινοτανε λιγο ποιο κατω απο την καμερα που απ' οτι μου ειπαν στην samsung hellas ειναι φυσιολογικο αφου εκει ειναι ολα τα βασικα(επεξεργαστης, καρτα γραφικων κ.τ.λ.) τωρα ακομα και στο μισαωρο ζεσταινεται και οχι μονο σε αυτο το σημειο αλλα και στο ακουστικο αλλα και ποιο πανω απο την καμερα ακομα και μονο το "bad piggies" να παιξω για ενα μισαωρο.

 

Ειναι φυσιλογικο κατι τετοιο?

Στην samsung που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν κατι που δυσκολευομαι πολυ να το πιστεψω.

Οτι δηλαδη επειδη ειναι νεα η πλακετα πρεπει να δουλεψει λιγες ωρες ωστε να μην εχει τετοια θεματα θερμανσης.

 

Παντως πριν την αλλαγη πλακετας ακομα και με τις ωρες να του περναγα εφαρμογες και να το δουλευα αντε να ζεστενοτανε λιγο κατω απο την καμερα ΠΟΤΕ στο ακουστηκο και πανω απο την καμερα ΜΑ ΠΟΤΕ.....

 

Τι να πω ρε παιδια δεν ξερω οπως προειπα ή με εχει μουτσωσει η samsung hellas ή γενικως δεν με θελει το s2 τι να πω δεν ξερω.....

 

υ.γ. vrwmiaris θα προτειμουσα να μην πεις τιποτα σχετικα με το θεμα σαν να μην το ειδες καν.

Ολοι οι αλλοι ελευθερα να πειτε οτι θελετε.

 

 

 

ολα λιγο πολυ ζεσταινονται λογω επεξεργαστη.απλα δουλεψε το στο φουλ κ αμα συμβει κατι πλεον στο καλυπτει η εγγυηση αφου αλλαχτηκε η πλακετα με καινουρια.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες στο φουλ?

Δηλαδη?

Υπαρχει κανενα προγραμμα που να τρεχει και να κανει το κινητο να δουλευει στο φουλ για τετοιου ειδους τεστς?

Link to comment
Share on other sites

Εννοω να το δουλεψεις κανονικα σε καθημερινη χρηση κ τα παιχνιδια που επαιζες πριν κ να δεις πως θα παει.Απο την στιγμη που αλλαχτηκε η πλακετα και να συμβει κατι σε καλυπτει εκ νεου η εγγυηση για το νεο ανταλλακτικο που μπηκε.
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν με θελει ρε παιδια δεν με θελει...

Εγω απογοητευτει ηκτρα....

 

Χτες πηρα πισω το κινητο που απ' οτι λενε στην samsung hellas αλλαξανε πλακετα ενω απο χτες δεν μου εχει κολλησει καθολου(Αν και πριν στη μια μερα ποτε δεν μου κολλησε παρα μονο 1-2 μερες πριν το παω στο service) εχω ενα αλλο θεμα.

 

Παλια το κινητο ακομα και αν το ειχα δουλεψει ωρα(2-3 ωρες) αρκετη ειτε παιζωντας το παιχνιδι "bad piggies" ειτε περνωντας προγραμματα μεσα το κινητο απλα ζεσταινοτανε λιγο ποιο κατω απο την καμερα που απ' οτι μου ειπαν στην samsung hellas ειναι φυσιολογικο αφου εκει ειναι ολα τα βασικα(επεξεργαστης, καρτα γραφικων κ.τ.λ.) τωρα ακομα και στο μισαωρο ζεσταινεται και οχι μονο σε αυτο το σημειο αλλα και στο ακουστικο αλλα και ποιο πανω απο την καμερα ακομα και μονο το "bad piggies" να παιξω για ενα μισαωρο.

 

Ειναι φυσιλογικο κατι τετοιο?

Στην samsung που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν κατι που δυσκολευομαι πολυ να το πιστεψω.

Οτι δηλαδη επειδη ειναι νεα η πλακετα πρεπει να δουλεψει λιγες ωρες ωστε να μην εχει τετοια θεματα θερμανσης.

 

Παντως πριν την αλλαγη πλακετας ακομα και με τις ωρες να του περναγα εφαρμογες και να το δουλευα αντε να ζεστενοτανε λιγο κατω απο την καμερα ΠΟΤΕ στο ακουστηκο και πανω απο την καμερα ΜΑ ΠΟΤΕ.....

 

Τι να πω ρε παιδια δεν ξερω οπως προειπα ή με εχει μουτσωσει η samsung hellas ή γενικως δεν με θελει το s2 τι να πω δεν ξερω.....

 

υ.γ. vrwmiaris θα προτειμουσα να μην πεις τιποτα σχετικα με το θεμα σαν να μην το ειδες καν.

Ολοι οι αλλοι ελευθερα να πειτε οτι θελετε.

 

Ρε συ @fits13, σου το έχουμε πει πως η 4.0.3 έχει πολλά θέματα.. Ένα της είναι και η θερμοκρασία. Ωστόσο, ελπίζω πως τις φορές που παίζεις παιχνίδια στο κινητό και αναφερεις αύξηση θερμοκρασίας, δεν το έχεις στον φορτιστη.. Πες μου αν θες να μιλήσουμε στο Skype να περάσουμε άλλη ρομ.. να ηρεμησεις.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αντιλεγω ρε φιλε αλλα το θεμα ειναι γιατι πριν δεν ζεσταινότανε και τωρα ζεσταίνεται?

Δεν ειναι περιεργο?

 

Ρε συ @fits13, σου το έχουμε πει πως η 4.0.3 έχει πολλά θέματα.. Ένα της είναι και η θερμοκρασία. Ωστόσο, ελπίζω πως τις φορές που παίζεις παιχνίδια στο κινητό και αναφερεις αύξηση θερμοκρασίας, δεν το έχεις στον φορτιστη.. Πες μου αν θες να μιλήσουμε στο Skype να περάσουμε άλλη ρομ.. να ηρεμησεις.. ;)

Εννοειτε πως ΔΕΝ το εχω στον φορτιστη.

 

Χτες απο της 3 εως της 9 το δουλευα συνεχεια φιλος εγκαθιστωντας απο την αρχη τα προγραμματα κ.τ.λ. που θελω και ηταν μονιμως ζεστο το ηχειο κ.τ.λ.

 

Φιλε εχω ηδη αναφερει οτι θα περιμενω πλεον να ερθει η επισιμη 4.1.2 και βλεπουμε αλλωστε δεν νομιζω να αργησει πολυ αντε μεχρι τελος φεβρουαριου θα την εχουμε και στην ελλαδα.

 

Αλλωστε ειναι πολυ λιγοι που αναφερανε καποια μικροθεματακια με την ισπανικη 4.1.2 οποτε καλο ειναι να περιμενω την ελληνικη και αν εχω και τοτε θεματα ή το πουλαω ή το στελνω παλι samsung τι να πω........

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε πως ΔΕΝ το εχω στον φορτιστη.

 

Χτες απο της 3 εως της 9 το δουλευα συνεχεια φιλος εγκαθιστωντας απο την αρχη τα προγραμματα κ.τ.λ. που θελω και ηταν μονιμως ζεστο το ηχειο κ.τ.λ.

 

Φιλε εχω ηδη αναφερει οτι θα περιμενω πλεον να ερθει η επισιμη 4.1.2 και βλεπουμε αλλωστε δεν νομιζω να αργησει πολυ αντε μεχρι τελος φεβρουαριου θα την εχουμε και στην ελλαδα.

 

Ας το πάρουμε από την αρχή.. όλη την ιστορία..

 

Βάλε ένα πρόγραμμα του τύπου cpuspy για να δεις πως συμπεριφέρεται ο επεξεργαστής σου και μετά από κανένα 5ωρο είτε το δουλεύεις είτε όχι γράψε τους χρόνους είτε εδώ, είτε σε pm. (Γράψε και τι είδους χρήση έκανες αυτές τις ώρες)

 

Αρχικά μπορώ να σου πω 2 λόγους πάντως.

Rom, προβληματική εφαρμογή.

 

Τέλος, επειδή όπως σου είχα πει ξανά η ελληνική 4.1.2 αν έρθει θα έρθει κατά Ιούνιο πιστεύω, αν θέλεις μπορώ να σε καθοδηγησω και να σου εξηγήσω κάποια πράγματα πάνω σε ότι ενδοιασμό και απορία έχεις για να κάνεις το κινητό λειτουργικό και να το φέρεις στα μέτρα σου.

 

Αν θες στείλε μου σε pm για Skype η gtalk.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bvalosek.cpuspy.realgpp&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5idmFsb3Nlay5jcHVzcHkucmVhbGdwcCJd

Αυτο εννοεις?

 

Το "bad piggies"ελλατωματικη εφαρμογη!!!!!

Ελα ρε φιλε σιγα ποια δεν νομιζω τι ελλατωμα να εχει?

Πριν την αλλαγη πλακετας παντως δεν ειχα κανενα θεμα με το ιδιο παιχνιδι και με οτιδηποτε αλλο σε θεμα θερμοκρασιας κινητου εκτος απο το σημειο κατω απο την καμερα στο πισω μερος του κινητου.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να μην κατεβασω κατευθειαν αυτο και να σου στειλω αυτα τα νουμερα?

 

Επειδη αυτο ειναι για την μπαταρια?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες στο φουλ?

Δηλαδη?

Υπαρχει κανενα προγραμμα που να τρεχει και να κανει το κινητο να δουλευει στο φουλ για τετοιου ειδους τεστς?

 

βαριά εφαρμογή είναι επίσης τα gps αλλά και τα παιχνίδια επίσης. Ερώτηση δικιά μου που ίσως βοηθήσει τους πιο έμπειρους, όταν φορτίζει το κινητό, και δεν τρέχεις καμία εφαρμογή εσύ, σίγουρα ζεσταίνεται η πλάτη του. Ζεσταίνεται περισσότερο απο ότι πριν? Πάντως, γενικά, τα κινητά ζεσταίνονται λίγο-πολύ και κατά την φόρτιση και όταν τα "ζορίζουμε" με την χρήση.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να μην κατεβασω κατευθειαν αυτο και να σου στειλω αυτα τα νουμερα?

 

Επειδη αυτο ειναι για την μπαταρια?

 

Να σου πω αν μπορείς και τα δύο ακόμα καλύτερα. Απλά το bbs δίνει καλύτερα στοιχεία σε rooted συσκευές.

Το ένα δείχνει σε ποιους χρονισμους κάθεται περισσότερο ο επεξεργαστής σου και αν μπαίνει σε deep sleep και η άλλη σου λέει τι τρέχει στο παρασκήνιο που δεν το βλέπεις εσύ. Τους συγχρονισμους της Google από τις ρυθμίσεις για το backup στο Gmail σου,GPS, συγχρονισμους άλλων λογαριασμών κτλ σε τι κατάσταση τα έχεις?

 

Επίσης όσο δουλεύεις το cpuspy και το bbs θυμήσου να μην το βάλεις στο φορτιστή.

Το σβήσιμο που σου έκανε παλαιότερα στο κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ νωρις για να το κανει ουτε μερα δεν το εχω ανοιχτο και παλιοτερα το κολλημα μου το εκανε στις 2-3 μερες οποτε εχουμε μελλον ακομα για να δουμε αν κανει το κολλημα ή οχι.

 

Οσο τωρα αφορα τους συγχρονισμους κ.τ.λ. που λες ολα default ειναι εκτος απο το προγραμμα email που του εχω δηλωσει ολα τα mail account μου γιατι θελω να τα βλεπω στο κινητο οταν εχω καποιο μειλ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...