Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαιε με το θεμα με την μπαταρια που αναφερουν αρκετοι τι παιζει?οντως τρωει ευκολα την μπαταρια σε σχεση με nordic 4.0.4 η pulse 2.1?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βαιε με το θεμα με την μπαταρια που αναφερουν αρκετοι τι παιζει?οντως τρωει ευκολα την μπαταρια σε σχεση με nordic 4.0.4 η pulse 2.1?

 

Έχει ένα θέμα η συγκεκριμένη με την μπαταρία.. Είναι πρόβλημα της leaked (που πατάει και η Omega), και έχουν πει πως στην τελική θα διορθωθεί..

Ο βασικός λόγος που έφυγα και πήγα σε Cyanogen 10.1 με Android 4.2.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

βαιε με το θεμα με την μπαταρια που αναφερουν αρκετοι τι παιζει?οντως τρωει ευκολα την μπαταρια σε σχεση με nordic 4.0.4 η pulse 2.1?

 

Για να ειμαι ειλικρινης, θα ελεγα οτι κυμαινεται ισως στα ιδια επιπεδα με την 4.0.4, ισως λιγο χειροτερη σε αυτονομια.

Με την χρηση που του εκανα παντα, μιαμιση με δυο μερες τις εχω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα τώρα τελευταία. Μου χάνονται όλες οι ρυθμίσεις ήχων που έχω περάσει εγώ (mp3,wav κλπ) Δηλαδή, ενω πχ έχω βάλει το "πουλάκι πιου" για ήχο κλήση στα καλά καθούμενα χτυπάει το τηλέφωνο και ακούγεται κάποιος από τους εργοστασιακούς (αυτός που έχει φαντάζομαι βασικό), το ίδιο συμβαίνει και στο go sms pro που χρησιμοποιώ και γενικά όπου έχω βάλει "δικούς" μου ήχους. Οι άλλες ειδοποιήσεις που χρησιμοποιούν ήχους συστήματος μένουν ανεπηρέαστες. Έχει κανείς καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα τώρα τελευταία. Μου χάνονται όλες οι ρυθμίσεις ήχων που έχω περάσει εγώ (mp3,wav κλπ) Δηλαδή, ενω πχ έχω βάλει το "πουλάκι πιου" για ήχο κλήση στα καλά καθούμενα χτυπάει το τηλέφωνο και ακούγεται κάποιος από τους εργοστασιακούς (αυτός που έχει φαντάζομαι βασικό), το ίδιο συμβαίνει και στο go sms pro που χρησιμοποιώ και γενικά όπου έχω βάλει "δικούς" μου ήχους. Οι άλλες ειδοποιήσεις που χρησιμοποιούν ήχους συστήματος μένουν ανεπηρέαστες. Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Την μουσικη που εχεις προσθεσει εσυ στην συσκευη σου, την εχεις κατηγοριοποιησει σε φακελους?

Για παραδειγμα, μεσα στον φακελο media φτιαχνεις αλλους τρεις φακελους ringtones - notifications - alarms και σε καθε φακελο βαζεις τα κομματια που θες να χτυπανε αντιστοιχα για κλησεις, για μηνυματα και για ξυπνητηρι.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό είναι μίας εβδομάδας με την προσφορά των 269 ευρώ και πραγματικά με έχει αφήσει έκπληκτο για τη ποιότητα κατασκευής και γενικότερα στη τιμή που προσφέρεται.

 

Έχω ακούσει για τα προβλήματα που βγάζει η 4.0.3 και γω χθες είχα ένα πρόβλημα για πρώτη φορά. Καθώς ενεργοποιούσα το Wifi και έκλεινα την οθόνη του κινητού, μετά δεν άνοιγε. Έμοιαζε σαν νεκρό. Όταν έβαλα κάποιον να με πάρει τηλ έδειχνε ότι χτυπάει ενώ το κινητό ήταν νεκρό. Έβγαλα έβαλα τη μπαταρία και άνοιξε. Μετά από λίγη ώρα και ενώ πάλι ενεργοποίησα το Wifi μου έκανε το ίδιο...απογοητευτηκά μπορώ να πω.

 

Θέλω να ρωτήσω αν είναι μέσα στα προβλήματα του λογισμικού ή αν θα πρέπει να το ψάξω για Hardware. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και να το χαρεις,αυτο το θεμα με το wifi και την οθονη ειναι 100/100 θεμα της 4.0.3 στην 4.0.4 ολα εστρωσαν οποτε αν δεν θες να μπλεξεις με root ζησε για λιγο καιρο ακομα με την 4.0.3 εν αναμονη της 4.1.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό είναι μίας εβδομάδας με την προσφορά των 269 ευρώ και πραγματικά με έχει αφήσει έκπληκτο για τη ποιότητα κατασκευής και γενικότερα στη τιμή που προσφέρεται.

 

Έχω ακούσει για τα προβλήματα που βγάζει η 4.0.3 και γω χθες είχα ένα πρόβλημα για πρώτη φορά. Καθώς ενεργοποιούσα το Wifi και έκλεινα την οθόνη του κινητού, μετά δεν άνοιγε. Έμοιαζε σαν νεκρό. Όταν έβαλα κάποιον να με πάρει τηλ έδειχνε ότι χτυπάει ενώ το κινητό ήταν νεκρό. Έβγαλα έβαλα τη μπαταρία και άνοιξε. Μετά από λίγη ώρα και ενώ πάλι ενεργοποίησα το Wifi μου έκανε το ίδιο...απογοητευτηκά μπορώ να πω.

 

Θέλω να ρωτήσω αν είναι μέσα στα προβλήματα του λογισμικού ή αν θα πρέπει να το ψάξω για Hardware. Ευχαριστώ.

 

παρομοια προβληματα εχουν αναφερθει απο πολλα παιδια.

σε εμενα απο το πουθενα,σε διαστημα ενος μηνα,νεκρωσε 2 φορες.

ειναι τα θεματακια της 4.0.3.

κανε λιγο υπομονη.αρχες του Γεναρη,ερχεται η 4.1...:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα απο εχθες το βραδυ ειμαι και εγω δοκιμαστικα με την ομεγα 4.1.2 μου αρεσει πολλυ αλλα μαλλον εκανα καμια βλακεια λοιπον μετα που περασα την ρομ επεστρεψα ολες της εφαρμογες με τα δεδομενα τους στο κινητο δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα τωρα δεν μπορω να εγγαταστησω μερικες εφαρμογες μου λεει αγνωστος κωδικος σφαλματος κατα την εγκατασταση της εφαρμογης "-24" ξερει κανεις τι φταιει???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα απο εχθες το βραδυ ειμαι και εγω δοκιμαστικα με την ομεγα 4.1.2 μου αρεσει πολλυ αλλα μαλλον εκανα καμια βλακεια λοιπον μετα που περασα την ρομ επεστρεψα ολες της εφαρμογες με τα δεδομενα τους στο κινητο δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα τωρα δεν μπορω να εγγαταστησω μερικες εφαρμογες μου λεει αγνωστος κωδικος σφαλματος κατα την εγκατασταση της εφαρμογης "-24" ξερει κανεις τι φταιει???

 

Πρέπει να απευθυνθείς στο θέμα της ωμέγα.

Πριν το κάνεις όμως, πέρνα την από την αρχή με factory reset, χωρίς να περάσεις μετά από το backup τις εφαρμογές συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Να πω το πρόβλημα μου με τη συσκευή την οποία αγόρασα και εγώ την περασμένη εβδομάδα:

Τις τελευταίες 2 ημέρες το κινητό νέκρωσε 3 φορές στα καλά καθούμενα. Την πρώτη φορά θεώρησα οτι εξαντλήθηκε η μπαταρία. Χτες το βράδυ όμως νέκρωσε ενώ η μπαταρία ήταν σχεδόν γεμάτη. Το κινητό δεν ανταποκρίνεται σε κανένα πάτημα κουμπιού ούτε συνδέεται με το ρεύμα. Το πρόβλημα λύνεται όταν βγάλω και ξαναβάλω την μπαταρία.

Τι να κάνω; Είναι ελαττωματική η συσκευή; Να την επιστρέψω και να απαιτήσω αλλαγή? Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο..

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Να πω το πρόβλημα μου με τη συσκευή την οποία αγόρασα και εγώ την περασμένη εβδομάδα:

Τις τελευταίες 2 ημέρες το κινητό νέκρωσε 3 φορές στα καλά καθούμενα. Την πρώτη φορά θεώρησα οτι εξαντλήθηκε η μπαταρία. Χτες το βράδυ όμως νέκρωσε ενώ η μπαταρία ήταν σχεδόν γεμάτη. Το κινητό δεν ανταποκρίνεται σε κανένα πάτημα κουμπιού ούτε συνδέεται με το ρεύμα. Το πρόβλημα λύνεται όταν βγάλω και ξαναβάλω την μπαταρία.

Τι να κάνω; Είναι ελαττωματική η συσκευή; Να την επιστρέψω και να απαιτήσω αλλαγή? Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο..

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις γνώμες

 

4.0.3 έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Είναι όπως όταν το πήρα, δεν του έχω αλλάξει κάτι.

 

Νομιζω χρειαζεται αμεσα αναβαθμιση. Η χειροτερη ρομ ηταν η 4.0.3 οταν ειχα το gs2

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια τοσο χαλια rom ειναι η stock 4.0.3????

Τι να πουν δηλαδη και τα παιδια που εχουν την 2.χ.χ????

 

Αν ναι για πεστε τα χειροτερα χαρακτηριστηκα της και ποια απο αυτα φαινεται οτι εχουν διορθωθει με την 4.1.3 που εχει γινει ηδη leacked.....

 

Οπως ηδη καταλαβατε εχω κι εγω την 4.0.3 γι' αυτο ρωταω....

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια τοσο χαλια rom ειναι η stock 4.0.3????

Τι να πουν δηλαδη και τα παιδια που εχουν την 2.χ.χ????

 

Αν ναι για πεστε τα χειροτερα χαρακτηριστηκα της και ποια απο αυτα φαινεται οτι εχουν διορθωθει με την 4.1.3 που εχει γινει ηδη leacked.....

 

Οπως ηδη καταλαβατε εχω κι εγω την 4.0.3 γι' αυτο ρωταω....

 

Αφου εχει βγει 4.0.4 γιατι να μενεις με την 4.0.3; Απ οσο θυμαμαι, προτιμουσα 2.3.χ απο την 4.0.3. Οταν βγηκε η 4.0.4 την περασα και την κρατησα :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητό είναι μίας εβδομάδας με την προσφορά των 269 ευρώ και πραγματικά με έχει αφήσει έκπληκτο για τη ποιότητα κατασκευής και γενικότερα στη τιμή που προσφέρεται.

 

Έχω ακούσει για τα προβλήματα που βγάζει η 4.0.3 και γω χθες είχα ένα πρόβλημα για πρώτη φορά. Καθώς ενεργοποιούσα το Wifi και έκλεινα την οθόνη του κινητού, μετά δεν άνοιγε. Έμοιαζε σαν νεκρό. Όταν έβαλα κάποιον να με πάρει τηλ έδειχνε ότι χτυπάει ενώ το κινητό ήταν νεκρό. Έβγαλα έβαλα τη μπαταρία και άνοιξε. Μετά από λίγη ώρα και ενώ πάλι ενεργοποίησα το Wifi μου έκανε το ίδιο...απογοητευτηκά μπορώ να πω.

 

Θέλω να ρωτήσω αν είναι μέσα στα προβλήματα του λογισμικού ή αν θα πρέπει να το ψάξω για Hardware. Ευχαριστώ.

Φιλε δοκιμασε τη ρυθμηση που ειναι στο μενου

Ρυθμισεις -> κληση -> ενεργ. αισθητηρα εγγητητας

και απενεργοποιησε το εγω οταν το ειχα ενεργο στις κλησεις μου εκλεινε εντελως η οθονη και μονο με το πληκτρο power σταματαγα τη κληση και μετα επανερχοταν η οθονη οταν ομως το απενεργοποιησα ολα καλα.

 

Ποτε δεν ξερεις οτι μπορει να σου διορθωθει το προβλημα.

 

Αφου εχει βγει 4.0.4 γιατι να μενεις με την 4.0.3; Απ οσο θυμαμαι, προτιμουσα 2.3.χ απο την 4.0.3. Οταν βγηκε η 4.0.4 την περασα και την κρατησα :)

Για τον πολυ απλο λογο οτο ΕΠΙΣΗΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να περασω την 4.0.4 τοσο απλα.

Πρεπει να περιμενω την 4.1.3 που απ' οτι λετε τουλαχιστον ολα αυτα τα θεματακια εχουν λυθει.

 

Ρε παιδια αν ξερει κανεις απο πρωτο χερι αν γινετε τα προβληματα που εχει η 4.0.3 ας τα αναφερει και ας αναφερει επισης ποια απο αυτα εχουν λυθει στην leacked 4.1.....

Ετσι για να ξερουμε τι μας γινεται.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Δηλαδή είναι πρόβλημα λογισμικού λέτε; να μην ανησυχώ?

 

ΟΚ να αναβαθμίσω, όμως δεν είναι ακόμα διαθέσιμη η επόμενη ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κανεις λαθος φιλε μου.

 

Κι εγω την 4.0.3 εχω και ΕΠΙΣΗΜΑ τουλαχιστον ακομα δεν εχει ερθει η 4.1.3 απ' οτι ακουγετε μεχρι τελος ιανουαριου αντε φεβρουαριου θα εχει ερθει και για το samsung galaxy s2 μας.

 

Και απ' οτι λενε εδω τα παιδια με βαση την leacked 4.1.3 που εχει βγει διορθωνει αρκετα προβληματα της 4.0.3.

 

Τι να πω ο καιρος θα δειξει........

Link to comment
Share on other sites

παρομοια προβληματα εχουν αναφερθει απο πολλα παιδια.

σε εμενα απο το πουθενα,σε διαστημα ενος μηνα,νεκρωσε 2 φορες.

ειναι τα θεματακια της 4.0.3.

κανε λιγο υπομονη.αρχες του Γεναρη,ερχεται η 4.1...:D

 

Το ότι είναι θέμα λογισμικού είναι θετικό. Το ότι μου το έκανε 2 φορές μέσα σε 12 ώρες είναι κάτι το απίστευτα απογοητευτικό. Αναβάθμιση θα του κάνω μόνο την επίσημη, δεν θέλω να μπω σε περίεργα μονοπάτια (αν και ίσως καλύτερα μονοπάτια).

 

Υπάρχει κάποιος ''πλάγιος'' τρόπος ώστε να μη μας βγάζει τα προβλήματα της 4.0.3 πχ αν έχει θέμα το WIFI να υπάρχει προγραμμα που να στο κλείνει όταν κλειδώνεις το κινητό.

 

Όπως είπε και το παλικάρι πιο πάνω. Αν κάποιος γνωρίζει τα προβλήματα της 4.0.3, νομίζω είναι μία καλή ευκαιρία να τα αναφέρει.

 

Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Δηλαδή είναι πρόβλημα λογισμικού λέτε; να μην ανησυχώ?

 

ΟΚ να αναβαθμίσω, όμως δεν είναι ακόμα διαθέσιμη η επόμενη ή κάνω λάθος?

 

Καταρχάς οι εκδόσεις 2.3.x κανουν το κινητό και πηγαινει σφαίρα.. Ασε την αυτονομία που σου δίνει.

Τώρα, ανάμεσα σε 4.0.3 & 4.0.4 πας καρφί στη δεύτερη, καθώς η 4.0.3 έχει πολλά προβλήματα.. Σίγουρα θα έχεις αντιμετωπίσει και το κλασικό, όπου το WiFi κολλάει και μένει κάπου στο ενδιάμεσο, με αποτέλεσμα ούτε να μπορείς να το σβησεις ούτε τίποτα..

Πέρασε λοιπόν μια 4.0.4 έως ότου έρθει η official 4.1.2 και βλέπεις. Απο custom, βάλε του Στράτου την Pulse rom, που είναι βασισμένη σε 4.0.4.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και ρε φιλε αν ειναι να βαλουμε μια ανεπισημη γιατι να μην βαλουμε αυτη που ειναι βασισμενη στην leacked 4.1.2

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327881

Και να βαλουμε custom rom βασισμενη στο android 4.0.4 που πλεον τυνει να εξαλειφθει.

 

Επισης υπαρχει τροπος να κανουμε εξαγωγη ΟΛΩΝ των επαφων μας σε ενα αρχειο αλλα να εχει κανει εξαγωγη και το προεπιλεγμενο τηλεφωνο που εχεις δηλωσει σε καθε επαφη γιατι αν τα κανουμε απλα εξαγωγη σε ενα vcf αρχειο ναι μεν εξαγει τις επαφες αλλα ΟΧΙ τα προεπιλεγμενα τηλεφωνα σε καθε επαφη.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Επισης υπαρχει τροπος να κανουμε εξαγωγη ΟΛΩΝ των επαφων μας σε ενα αρχειο αλλα να εχει κανει εξαγωγη και το προεπιλεγμενο τηλεφωνο που εχεις δηλωσει σε καθε επαφη γιατι αν τα κανουμε απλα εξαγωγη σε ενα vcf αρχειο ναι μεν εξαγει τις επαφες αλλα ΟΧΙ τα προεπιλεγμενα τηλεφωνα σε καθε επαφη

 

Δεν συγχρονίζονται οι επαφές σου με το gmail σου? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι θέμα λογισμικού είναι θετικό. Το ότι μου το έκανε 2 φορές μέσα σε 12 ώρες είναι κάτι το απίστευτα απογοητευτικό. Αναβάθμιση θα του κάνω μόνο την επίσημη, δεν θέλω να μπω σε περίεργα μονοπάτια (αν και ίσως καλύτερα μονοπάτια).

 

Υπάρχει κάποιος ''πλάγιος'' τρόπος ώστε να μη μας βγάζει τα προβλήματα της 4.0.3 πχ αν έχει θέμα το WIFI να υπάρχει προγραμμα που να στο κλείνει όταν κλειδώνεις το κινητό.

 

Όπως είπε και το παλικάρι πιο πάνω. Αν κάποιος γνωρίζει τα προβλήματα της 4.0.3, νομίζω είναι μία καλή ευκαιρία να τα αναφέρει.

 

Καλημέρα.

H 4.04 ειναι officciall rom.πλαγιος τροπος δεν υπαρχει μονο αν κανεις αυτο που σου προτεινουν τα παιδια.η μενεις εκει με προβληματα η βαζεις την τελευταια 4.0.4 που βγηκε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...