Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.sammobile.com/firmware/?page=8&view=5711

Διάβασε το regions.Δεν είναι απαραίτητα "δεμένο" σε χώρα.

 

Δες εδώ επίσης τη λίστα και ο ίδιος που την αναφέρει έχει XEU και είναι στο... Hong Kong!

http://ykkfive.blogspot.com/2011/11/samsung-csc-code-reference.html#.UEZQLyJLcZQ

 

Μμμ καταλαβα τι εννοεις! Ειχα την εντυπωση πως το sales code ειναι δεμενο εξ'αρχης με προκαθορισμενες χωρες(κι ο τροπος ακομα που κανουμε αναζητηση firm στο sammobile αυτο με ειχε κανει να πιστεψω).Εχεις δικιο λοιπον,ευχαριστω για την ενημερωση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους..εχω αντιμετωπίσει 2 φορές το έξης προβλημα τελευταία.Ανοιγω το player pro και δε μου δείχνει καθόλου τα μουσικά κομμάτια που έχω..τα ξανα εμφανίζει σταδιακα..το προβλημα συνεχίζεται..μου βγάζει τον ήχο κλήσης που έχω επιλέξει και γράφει αγνωστος ήχος κλήσης..με αποτελεσμα να πρέπει να ξανα ορίσω τον ήχο που θέλω,μήπως κατι συμβαίνει με την κάρτα μνήμης;;εχει κανεις καμμια εξήγηση;:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..εχω αντιμετωπίσει 2 φορές το έξης προβλημα τελευταία.Ανοιγω το player pro και δε μου δείχνει καθόλου τα μουσικά κομμάτια που έχω..τα ξανα εμφανίζει σταδιακα..το προβλημα συνεχίζεται..μου βγάζει τον ήχο κλήσης που έχω επιλέξει και γράφει αγνωστος ήχος κλήσης..με αποτελεσμα να πρέπει να ξανα ορίσω τον ήχο που θέλω,μήπως κατι συμβαίνει με την κάρτα μνήμης;;εχει κανεις καμμια εξήγηση;:wacko:

 

Όντως κάτι με την κάρτα μνήμης παίζει.Προφανώς και ο ήχος κλήσης πρέπει να είναι αποθηκευμένος στην κάρτα ε;

Βάλτον στην εσωτερική κάρτα για να μη τον αλλάζεις συνέχεια.

Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την ίδια την κάρτα, κοίτα μήπως κάποια ύποπτη εφαρμογή έχει συνέχεια πρόσβαση εκεί, γιατί όποτε γίνεται κάποια αλλαγή στην κάρτα (π.χ. σβήνεις ένα αρχείο), το τηλέφωνο ξαναδιαβάζει την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως κάτι με την κάρτα μνήμης παίζει.Προφανώς και ο ήχος κλήσης πρέπει να είναι αποθηκευμένος στην κάρτα ε;

Βάλτον στην εσωτερική κάρτα για να μη τον αλλάζεις συνέχεια.

Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την ίδια την κάρτα, κοίτα μήπως κάποια ύποπτη εφαρμογή έχει συνέχεια πρόσβαση εκεί, γιατί όποτε γίνεται κάποια αλλαγή στην κάρτα (π.χ. σβήνεις ένα αρχείο), το τηλέφωνο ξαναδιαβάζει την κάρτα.

τώρα που το λες..μήπως όταν βάζω φλασάκι μέσω usb otg ξανα διαβάζει την κάρτα μνήμης;;αλλα είναι λογίκο να συμβαίνει;;;

 

Υ.Γ τελικά δε το κανει με το φλασάκι..τελως παντων θα το δώ το ζήτημα..αν καποιος παντως εχει καποια ιδέα ας την ρίξει

Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

τώρα που το λες..μήπως όταν βάζω φλασάκι μέσω usb otg ξανα διαβάζει την κάρτα μνήμης;;αλλα είναι λογίκο να συμβαίνει;;;

 

Έχω την εντύπωση ότι είναι φυσιολογικό, αλλά αυτή τη στιγμή δε μπορώ να στο πω 100%

Την πρώτη φορά που το βάζεις μπορεί, αλλά να στη διαβάζει συνέχεια δε νομίζω.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Φίλου κινητό, έσπασε η οθόνη του. Το κινητό είναι αγορασμένο από Dubai και η αντιπροσωπία δεν το αναλαμβάνει για αντικατάσταση οθόνης.

Καμμιά πρόταση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Φίλου κινητό, έσπασε η οθόνη του. Το κινητό είναι αγορασμένο από Dubai και η αντιπροσωπία δεν το αναλαμβάνει για αντικατάσταση οθόνης.

Καμμιά πρόταση.

 

Ή ebay και γνωστό service για να μην τον πετσοκοψουν (που και το ebay και το service έχουν ρίσκο στο να μην γίνει καλά η δουλεια) Ή αναγκαστικά κάποιο επίσημο αναγνωρισμενο service της samsung όπως Microtech, να ρωτήσει για ένα γενικό κοστούμι και να έχει το κεφάλι του ήσυχο.. Τα περαστικα μου πάντως, μου έχει πέσει πάμπολλες φορές και το έχω γλυτώσει μέχρι στιγμής, δεν θέλω ούτε να το φανταστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

 

Θέλω να δώσω το galaxy s2 ,αν το κάνω hard reset με *2767*3855# θα είμαι εντάξει αναφορικά με τα προσωπικά μου δεδομένα ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ..

 

Υ.Γ: Εννοείται ότι την external sd θα την βγάλω:P:P

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

 

Θέλω να δώσω το galaxy s2 ,αν το κάνω hard reset με *2767*3855# θα είμαι εντάξει αναφορικά με τα προσωπικά μου δεδομένα ή πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ..

 

Υ.Γ: Εννοείται ότι την external sd θα την βγάλω:P:P

 

Εντάξει θα είσαι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνος τρόπος να εξοικονομησεις μπαταρία είναι να μην χρησιμοποιεις το τηλέφωνο, πέρα από την πλάκα αρκετά καλή για τα γούστα μου είναι η 4.0.4. LPU του. Nikpapakoy

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η καλυτερη custom rom για Εξοικονόμηση μπαταρίας?εχει κανεις κανενα λινκ?

 

Όχι μόνος τρόπος να εξοικονομησεις μπαταρία είναι να μην χρησιμοποιεις το τηλέφωνο, πέρα από την πλάκα αρκετά καλή για τα γούστα μου είναι η 4.0.4. LPU του. Nikpapakoy

 

Μετα απο καμμια 10 ημερες με την Αγγλικη official 4.0.4, μπορω να (ξανα)πω οτι η μπαταρια ειναι σε ικανοποιητικοτατα επιπεδα...

Οσοι δεν την εχουν βαλει ακομα την προτεινω, εχετε ηδη αργησει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Προσπαθουσα σημερα να δω ενα avi βιντεο και μου λεει οτι πρεπει να κανω εγγραφη στο divx.Ok λεω οποτε παω ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο->νομικες πληροφοριες->ρυθμισεις αδειων και μου λεει να μπω στη σελιδα και να βαλω ενα κωδικο.Μπαινω στη σελιδα οπου αναγκαστικα πρεπει να κατεβασω το divx player για windows και μεσα απ'τις ρυθμισεις του προσπαθω να κανω register τη συσκευη αλλα μου κατεβαζει ενα βιντεο που πρεπει να περαστει απ'το divx player στο τηλεφωνο.Ο μονος τροπος να περαστει μεσω του προγραμματος ειναι με usb ελα μου ομως που το divx player δεν αναγνωριζει το mtp! Με τα πολλα περναω το βιντεο "μπακαλιστικα" με drag and drop στο τηλεφωνο(κι οχι μεσω του προγραμματος οπως επρεπε κανονικα),το παιζει και στις ρυθμισεις φαινεται οτι η εγγραφη της συσκευης εγινε....Οστοσο οταν παω να τρεξω οποιοδηποτε avi μου λεει οτι πρεπει να εγγραφω στο divx..Εχει κανεις καμια ιδεα βρε παιδια???Μου εχει σπασει τα νευρα απ'το μεσημερι....
Link to comment
Share on other sites

Αν και πρώτη φορά το ακούω γιατί δεν αλλάζεις player? Υπάρχουν τόσοι αξιόλογοι όπως MxPlayer, Dice, Bs κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Αν και πρώτη φορά το ακούω γιατί δεν αλλάζεις player? Υπάρχουν τόσοι αξιόλογοι όπως MxPlayer, Dice, Bs κτλ.

 

Ναι ρε φιλε ακου εδω τωρα,ενω η samsung εχει δικαιωματα divx για το s2(και σχεδον ολες τις συσκσυες της) εμεις πρεπει να μπαινουμε στο λουκι να κατεβασουμε divx player για windows και μετα να περναμε το "registration video" (wtf??? :blink: ) στη συσκευη για να ολοκληρωθη η εγγραφη..κι ενω το περναω και γραφομαι παλι δε παιζει τιποτα....Απλα ενα χρονο δεν ειχα αντιμετωπισει προβλημα με το μαμα player αλλα τωρα αναγκαστικα αυτο θα κανω..Το ψαχνω ομως ετσι "για το ****το" που λενε γιατι με παιδευει απ'το μεσημερι και τιποτα! Ευχαριστω πολυ παντως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παιδιά θέλω να γυρίσω σε 2,3 και έπειτα να το ξαναγυρίσω σε 4.

Με την αναβάθμιση που το έκανα σε 4 μου είχε κολλήσει στην διαδικασία και το τηλέφωνο δεν λειτουργεί σωστά και ρωτώ για να αποφύγω την Samsung.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παιδιά θέλω να γυρίσω σε 2,3 και έπειτα να το ξαναγυρίσω σε 4.

Με την αναβάθμιση που το έκανα σε 4 μου είχε κολλήσει στην διαδικασία και το τηλέφωνο δεν λειτουργεί σωστά και ρωτώ για να αποφύγω την Samsung.

Σας ευχαριστώ.

 

Δοκίμασες να κάνεις factory reset;

Και όταν λες δε λειτουργεί σωστά τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις factory reset;

Και όταν λες δε λειτουργεί σωστά τι εννοείς;

 

Αυτό που αναφέρεις δεν το γνωρίζω, πάντως έκανα δυο φορές εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά μάταια.

Για να ανοίξω wifi πρέπει να κάνω επανεκκίνηση και άλλα πολλά.

Η Samsung ανέφερε ότι χρειάζεται προγραμματισμό αρχικό και θα πρέπει να πάει στα κεντρικά, ελπίζω να σας μετέφερα σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Για να ανοίξω wifi πρέπει να κάνω επανεκκίνηση και άλλα πολλά.

Η Samsung ανέφερε ότι χρειάζεται προγραμματισμό αρχικό και θα πρέπει να πάει στα κεντρικά, ελπίζω να σας μετέφερα σωστά.

 

Αν έβαλες 4.0.3 είναι γνωστά τα προβλήματα με το wifi.

Μπορείς πάντως να κάνεις factory reset μήπως φτιάξει και αν δε φτιάξει δε χρειάζεται να βάλεις 2.3.

Βάλε ξανά από πάνω την 4 που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες 4.0.3 είναι γνωστά τα προβλήματα με το wifi.

Μπορείς πάντως να κάνεις factory reset μήπως φτιάξει και αν δε φτιάξει δε χρειάζεται να βάλεις 2.3.

Βάλε ξανά από πάνω την 4 που θέλεις.

 

Πες μου αν έχεις την καλοσύνη πως τα κάνω αυτά βήμα βήμα και το factory reset πως.

4.0.3 έβαλα.

Edited by bambino
Link to comment
Share on other sites

Πες μου αν έχεις την καλοσύνη πως τα κάνω αυτά βήμα βήμα και το factory reset πως.

4.0.3 έβαλα.

 

Για σιγουριά κάντο από recovery mode.

Μπες στο recovery και το έχει ως επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Για σιγουριά κάντο από recovery mode.

Μπες στο recovery και το έχει ως επιλογή.

 

Δεν το βρίσκω αδελφέ μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω αδελφέ μου.

 

Μπήκες σε recovery mode;

Το γράφει: wipe data/factory reset

Link to comment
Share on other sites

Μπήκες σε recovery mode;

Το γράφει: wipe data/factory reset

 

πώς μπαίνω σε recovery mode sory αλλα δεν γνωρίζω πολλά πολλά...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...