Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια εφαρμογή σου κάνει την ζημιά. Ξεκίνα και σβήνε από τις πιο πρόσφατες μέχρι να εντοπίσεις ποια σου δημιουργεί το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια βοήθεια, ξαφνικά το S2 ενός φίλου νέκρωσε...δεν ανοίγει, δεν κάνει τίποτα...μπορούμε να κάνουμε κάτι μόνοι μας μήπως και ανοίξει προτού το στείλουμε για service;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, ξαφνικά το S2 ενός φίλου νέκρωσε...δεν ανοίγει, δεν κάνει τίποτα...μπορούμε να κάνουμε κάτι μόνοι μας μήπως και ανοίξει προτού το στείλουμε για service;;

 

 

Βγάλτε την μπαταρία περιμένετε 10 δεύτερα, βαλτε την, συνδέστε με τον φορτιστή περιμένετε κανα 2 λεπτά και ανοίξτε το υποπτεύομαι battery drain

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Βγάλτε την μπαταρία περιμένετε 10 δεύτερα, βαλτε την, συνδέστε με τον φορτιστή περιμένετε κανα 2 λεπτά και ανοίξτε το υποπτεύομαι battery drain

 

Δεν παίζει κάτι τέτοιο γιατί το δοκίμασα με την δικιά μου μπαταρία και πάλι δεν άνοιγε.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει κάτι τέτοιο γιατί το δοκίμασα με την δικιά μου μπαταρία και πάλι δεν άνοιγε.

 

Δοκιμάστε με usb jig .

Αν δεν ανοίξει και με αυτο τοτε ουτε στο service θα καταλάβουν τι έγινε ακόμα και αν o μετρητής εχει γράψει.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Το κινητό μου έπεσε από τα χέρια και έσπασε η εξωτερική οθόνη.θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να αλλάξω μόνο το εξωτερικό τζαμί της οθόνης.αν ναι πόσο θα μου κοστίσει; αν όχι πόσο θα μου κοστίσει μια ολική αλλαγή της οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους

πέρασα μια custom rom και τώρα θέλω να την αλλάξω,πως θα γίνει να μην χάσω τις εφαρμογές που έχω κτλ?

 

titanioum backup και καθάρισες .

Για επαφές -sms -mms υπαρχουν προγράμματα στο play .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει την γνήσια αγγλική 4.0.4 και την έχω κάνει root, και δεν μπορώ να το δουλέψω σαν φλασάκι όπως οποιαδήποτε άλλη ρομ. έχω ήδη κάνει ενεργό το usb debug.. κάποια ιδέα?
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Η κεραία στο κινητό είναι στην κάτω μεριά?

 

Γιατί για να έχω καλό σήμα 3g πρέπει να το κρατάω ανάποδα ή να προσέχω να μην το ακουμπάω στην κάτω μεριά γιατί πέφτει σε σημείο που απο Η κάλυψη να έχω G

 

Iphone το κατάντησα....:)

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει την γνήσια αγγλική 4.0.4 και την έχω κάνει root, και δεν μπορώ να το δουλέψω σαν φλασάκι όπως οποιαδήποτε άλλη ρομ. έχω ήδη κάνει ενεργό το usb debug.. κάποια ιδέα?

 

Την βρήκα την άκρη..USB mode switch for SGS1 on CM είναι η λύση από το play.google δουλεύει..(έτσι φαίνεται τουλάχιστον για αρχή)

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι οταν το ανοιξα εκανε εκκινηση και τελικα κολλησε στην οθονη αναμονης.. βγαζω μπαταρια και απο κει και περα κολλαει πλεον με το που το ανοιγεις οταν εμφανιζεται το λογοτυπο "Samsung Gallaxy SII"..

εχει οριτζιναλ ICS εγκατεστημενο..

 

ειμαι για φορματ;

χτες γυρισα απο διακοπες και εχω μερικα πραγματα μεσα που δεν θα ηθελα να χασω..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Το κινητό μου έπεσε από τα χέρια και έσπασε η εξωτερική οθόνη.θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να αλλάξω μόνο το εξωτερικό τζαμί της οθόνης.αν ναι πόσο θα μου κοστίσει; αν όχι πόσο θα μου κοστίσει μια ολική αλλαγή της οθόνης;

το ιδιο επαθα με sg1 πηγα μονο για εξωτερικο τζαμακι και κατεληξα με σπασμενη οθονη εσωτερικη λογω του οτι ηοθονη ειναι κολημενη στο εξωτερικο τζαμακι.κοστος πριν απο 6 μηνες περιπου 170Ε.μιλαω παντα για sg1.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο επαθα με sg1 πηγα μονο για εξωτερικο τζαμακι και κατεληξα με σπασμενη οθονη εσωτερικη λογω του οτι ηοθονη ειναι κολημενη στο εξωτερικο τζαμακι.κοστος πριν απο 6 μηνες περιπου 170Ε.μιλαω παντα για sg1.

Τόσο περίπου κάνει και το GSII γιατί έχει ξαναναφερθεί.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειμαι νέος και περήφανος κάτοχος του S2 από το Σάββατο... δεν είχα χρόνο μέχρι τώρα για να το... μελετήσω όπως θα ήθελα, όμως ήδη έχω ένα πρόβλημα τόσο απλό, που μάλλον είναι μπροστά μου και δεν το βλέπω (δεν είμαι πρωτάρης με κινητά και ίντερνετ)...

 

Ακόμα κι αν έβαλα όλες τις ρυθμίσεις που είδα στο σάιτ, ακόμα κι όταν η vodafone μου έστειλε με sms την εγκατάσταση, δεν μπορώ να συνδεθώ με 3G (ούτε καν χωρίς 3G) στο ίντερνετ... τι κάνω τόσο λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι οταν το ανοιξα εκανε εκκινηση και τελικα κολλησε στην οθονη αναμονης.. βγαζω μπαταρια και απο κει και περα κολλαει πλεον με το που το ανοιγεις οταν εμφανιζεται το λογοτυπο "Samsung Gallaxy SII"..

εχει οριτζιναλ ICS εγκατεστημενο..

 

ειμαι για φορματ;

χτες γυρισα απο διακοπες και εχω μερικα πραγματα μεσα που δεν θα ηθελα να χασω..

 

 

τελικα επανηλθε με Soft Reset (10 δευτερολεπτα το power button)

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειμαι νέος και περήφανος κάτοχος του S2 από το Σάββατο... δεν είχα χρόνο μέχρι τώρα για να το... μελετήσω όπως θα ήθελα, όμως ήδη έχω ένα πρόβλημα τόσο απλό, που μάλλον είναι μπροστά μου και δεν το βλέπω (δεν είμαι πρωτάρης με κινητά και ίντερνετ)...

 

Ακόμα κι αν έβαλα όλες τις ρυθμίσεις που είδα στο σάιτ, ακόμα κι όταν η vodafone μου έστειλε με sms την εγκατάσταση, δεν μπορώ να συνδεθώ με 3G (ούτε καν χωρίς 3G) στο ίντερνετ... τι κάνω τόσο λάθος;

Δηλαδή πήγες Ρυθμίσεις -> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Λειτουργία δικτύου -> και εβαλες WCDMA?.

Επίσης έχεις ενεργοποίηση Χρήση δεδομένων πακέτου ? Και ακομα δεν μπορεις να μπεις με 3g?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πήγες Ρυθμίσεις -> Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Λειτουργία δικτύου -> και εβαλες WCDMA?.

Επίσης έχεις ενεργοποίηση Χρήση δεδομένων πακέτου ? Και ακομα δεν μπορεις να μπεις με 3g?

 

Ακριβώς... δηλαδή εκεί που λες λειτουργία δικτύου το είχε στο "Αυτόματη Επιλογή"... το έκανα WCDMA αλλά και πάλι δεν συνδέεται με 3g (επαναλαμβάνω, ούτε καν χωρίς)...

 

Πείτε μου σας παρακαλώ ότι δεν είναι ελαττωματικό το τηλέφωνο και φταίω εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς... δηλαδή εκεί που λες λειτουργία δικτύου το είχε στο "Αυτόματη Επιλογή"... το έκανα WCDMA αλλά και πάλι δεν συνδέεται με 3g (επαναλαμβάνω, ούτε καν χωρίς)...

 

Πείτε μου σας παρακαλώ ότι δεν είναι ελαττωματικό το τηλέφωνο και φταίω εγώ...

 

Διάβασες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308970 ?λεει καποιες οδηγίες για αυτούς που δεν μπορουν να συνδεθούν .

Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308970 ?λεει καποιες οδηγίες για αυτούς που δεν μπορουν να συνδεθούν .

Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ .

 

Ούτε εγώ! Το μόνο που με προβλημνατίζει είναι όταν πάω ρυθμίσεις -->πληροφορίες --> κατάσταση και μου γράφει εκεί πως "Κατάσταση δικτύου κινητής αποσυνδέθηκε (ενώ με παίνρουν και παίρνω κανονικά τηλέφωνο)...

 

Θα το πάω αύριο στη Voda ξεπερνώντας την ντροπή γιατί έχω προβληματιστεί...

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update δεν μπορεί μου λέει να πάρει δικαιώματα διαχειριστή! Συμβαίνει σε κανέναν άλλον?

Αν δεν έχεις χάσει το root μάλλον θα θέλει αναβαθμισει η εφαρμογή superuser

 

Ούτε εγώ! Το μόνο που με προβλημνατίζει είναι όταν πάω ρυθμίσεις -->πληροφορίες --> κατάσταση και μου γράφει εκεί πως "Κατάσταση δικτύου κινητής αποσυνδέθηκε (ενώ με παίνρουν και παίρνω κανονικά τηλέφωνο)...

 

Θα το πάω αύριο στη Voda ξεπερνώντας την ντροπή γιατί έχω προβληματιστεί...

Ναι αυτό ειναι το καλύτερο .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ! Το μόνο που με προβλημνατίζει είναι όταν πάω ρυθμίσεις -->πληροφορίες --> κατάσταση και μου γράφει εκεί πως "Κατάσταση δικτύου κινητής αποσυνδέθηκε (ενώ με παίνρουν και παίρνω κανονικά τηλέφωνο)...

 

Θα το πάω αύριο στη Voda ξεπερνώντας την ντροπή γιατί έχω προβληματιστεί...

 

Πριν το πας, δοκίμασε αν έχεις την δυνατότητα να βάλεις μια άλλη κάρτα σιμ, μήπως αυτή που έχεις είναι παλιά; Βάλε μια άλλη του ίδιου ή άλλου δικτύου και κοίτα να δεις αν θα συνδεθεί. Κανονικά με το που βάζεις την κάρτα σιμ και την αναγνωρίζει βάζει και αυτόματα τις ρυθμίσεις για ίντερνετ. Δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...