Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια και ειχαμε κανει κουβεντα λιγο καιρο πριν, δειτε αυτο, μας ενδιαφερει...!!! http://www.sammobile.com/2012/07/09/confirmed-samsung-start-android-4-0-4-updates-for-galaxy-sii/#.T_rYPSw7QdE.twitter
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η ROM είναι η εργοστασιακή και η γραμματοσειρά η choco cookie!

 

Μπορεις να στειλεις ενα link για να την βρω?

Να υποθεσω πως την περναω ε φλασαρισμα μεσω cwm?

 

Ευχαριστω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια και ειχαμε κανει κουβεντα λιγο καιρο πριν, δειτε αυτο, μας ενδιαφερει...!!! http://www.sammobile.com/2012/07/09/confirmed-samsung-start-android-4-0-4-updates-for-galaxy-sii/#.T_rYPSw7QdE.twitter

 

Ωραία.Όταν βγεί επίσηα θα το δοκιμάσω.Για την ώρα αυτό το europe Που δοκίμασα το έβγαλα απευθείας γιατί ήταν πιο βαρύ και κάποια πράγματα δεν μάρεσαν.Καλή η ενημέρωση σου πάντως

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Όταν βγεί επίσηα θα το δοκιμάσω.Για την ώρα αυτό το europe Που δοκίμασα το έβγαλα απευθείας γιατί ήταν πιο βαρύ και κάποια πράγματα δεν μάρεσαν.Καλή η ενημέρωση σου πάντως

Πιο βαρυ? Κι αααααλλο? Αντε να δουμε!!!:lol:

 

 

Ακουστε προβλημα που μου παρουσιαστηκε αποψε!!!

Δεν μπορω να ανοιξω την Συλλογη!!! Για αρκετη ωρα μου εβγαζε οτι "Εκτελειται σαρωση πολυμεσων" και οταν επιτελους τελειωσε αυτη η περιβοητη σαρωση, δεν μου εμφανιζει τις φωτογραφιες εκτος απο το folder που εχει τα Picspeed Wallpapers... Αν ανοιξω τον φακελο DCIM με καποιο file manager, ειναι ολα μεσα και βεβαια επιλεγοντας καποιο αρχειο εικονας, ανοιγει κανονικα...

Να αναφερω εδω οτι καποια στιγμη σημερα διαπιστωσα οτι μεσα στον φακελο DCIM υπηρχε ενας αλλος φακελος DCIM με καμμια 30ρια αρχεια τα οποια φαινοντουσαν "κατεστραμενα", δεν ανοιγαν... αν τα επελεγες, εμφανιζαν μαυρη οθονη... δεν ξερω αν εκανα μλκ αλλα τον εσβησα...

 

Τι λετε??? (να αναφερω οτι οτι εφαρμογη ειχα εγκαταστησει σημερα, την "εξαφανισα" κι εχω κανει reboot 3 φορες...)

 

και κατι ακομα: αναβει η οθονη μονη της καποιες στιγμες...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιο βαρυ? Κι αααααλλο? Αντε να δουμε!!!:lol:

 

 

Ακουστε προβλημα που μου παρουσιαστηκε αποψε!!!

Δεν μπορω να ανοιξω την Συλλογη!!! Για αρκετη ωρα μου εβγαζε οτι "Εκτελειται σαρωση πολυμεσων" και οταν επιτελους τελειωσε αυτη η περιβοητη σαρωση, δεν μου εμφανιζει τις φωτογραφιες εκτος απο το folder που εχει τα Picspeed Wallpapers... Αν ανοιξω τον φακελο DCIM με καποιο file manager, ειναι ολα μεσα και βεβαια επιλεγοντας καποιο αρχειο εικονας, ανοιγει κανονικα...

Να αναφερω εδω οτι καποια στιγμη σημερα διαπιστωσα οτι μεσα στον φακελο DCIM υπηρχε ενας αλλος φακελος DCIM με καμμια 30ρια αρχεια τα οποια φαινοντουσαν "κατεστραμενα", δεν ανοιγαν... αν τα επελεγες, εμφανιζαν μαυρη οθονη... δεν ξερω αν εκανα μλκ αλλα τον εσβησα...

 

Τι λετε??? (να αναφερω οτι οτι εφαρμογη ειχα εγκαταστησει σημερα, την "εξαφανισα" κι εχω κανει reboot 3 φορες...)

 

και κατι ακομα: αναβει η οθονη μονη της καποιες στιγμες...

 

Θελει καθαρισμα το cache της Συλλογης. Ειτε μεσα απο διαχείριση εφαρμογων, ειτε απο titanium, ειτε απο Sdmaid. Κ κανε του κ μια επανεκκινηση να ξανακανει σαρωση.

Link to comment
Share on other sites

Θελει καθαρισμα το cache της Συλλογης. Ειτε μεσα απο διαχείριση εφαρμογων, ειτε απο titanium, ειτε απο Sdmaid. Κ κανε του κ μια επανεκκινηση να ξανακανει σαρωση.

Δεν ειναι επιλεξιμη η "Διαγραφη μνημης cache" απο την διαχειρηση εφαρμογων, ουτε ειμαι root για να "παιξω" με Titanium... Αυτο που διαπιστωνω τοση ωρα που το "παλευω" ειναι οτι ουσιαστικα δεν "βλεπει" τον φακελο DCIM... Δεν φαινεται να εχει γενικοτερο προβλημα ο αποθ. χωρος... Σκεφτομαι οταν επιστρεψω σπιτι (ειμαι δουλεια τωρα!) να πεταξω τον φακελο DCIM στο pc και να τον επαναφερω και παλι στο κινητο μηπως ξεμπλοκαρει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι επιλεξιμη η "Διαγραφη μνημης cache" απο την διαχειρηση εφαρμογων, ουτε ειμαι root για να "παιξω" με Titanium... Αυτο που διαπιστωνω τοση ωρα που το "παλευω" ειναι οτι ουσιαστικα δεν "βλεπει" τον φακελο DCIM... Δεν φαινεται να εχει γενικοτερο προβλημα ο αποθ. χωρος... Σκεφτομαι οταν επιστρεψω σπιτι (ειμαι δουλεια τωρα!) να πεταξω τον φακελο DCIM στο pc και να τον επαναφερω και παλι στο κινητο μηπως ξεμπλοκαρει...

 

Κ χωρις root νομιζα σε αφηνε να κανεις εκκαθαριση. Στο φακελο Sdcard/Android/data/ εχεις μεσα κανενα φακελο με ονομασια colliris η καπως ετσι? Αν ναι,διεγραψε τον κ κανε επανεκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

Κ χωρις root νομιζα σε αφηνε να κανεις εκκαθαριση. Στο φακελο Sdcard/Android/data/ εχεις μεσα κανενα φακελο με ονομασια colliris η καπως ετσι? Αν ναι,διεγραψε τον κ κανε επανεκκινηση.

 

Τον εκανα rename καλου-κακου(!!!), εκανα επανεκκινηση και τωρα κανει διαρκως σαρωση... για να δουμε τι θα δουμε!!!

 

Δεν εγινε τιποτα... τον διεγραψα, ξαναεκανα επανεκκινηση και ξανακανει σαρωση... και αργει αρκετα...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τον εκανα rename καλου-κακου(!!!), εκανα επανεκκινηση και τωρα κανει διαρκως σαρωση... για να δουμε τι θα δουμε!!!

 

Δεν εγινε τιποτα... τον διεγραψα, ξαναεκανα επανεκκινηση και ξανακανει σαρωση... και αργει αρκετα...

 

Το να αργει αρκετα ειναι λογικο γιατι δημιουργει thumbnails απο την αρχη μιας κ του εσβησες το φακελο αλλα επρεπε να δουλεψει..

Κατι εχει μεσα ο φακελος μαλλον που του αλλαζει τα φωτα στη σαρωση. Δες το γιατι ξερεις το θεμα "σαρωση" μπορει να σου σακατεψει κ τη μπαταρια με το να εχει κατεστραμμένα αρχεια κ να συνεχιζει να σαρωνει ακομα κ οταν δεν σου το δειχνει.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Το να αργει αρκετα ειναι λογικο γιατι δημιουργει thumbnails απο την αρχη μιας κ του εαβησες το φακελο αλλα επρεπε να δουλεψει..

Κατι εχει μεσα ο φακελος μαλλον που του αλλαζει τα φωτα στη σαρωση. Δες το γιατι ξερεις το θεμα "σαρωση" μπορει να σου σακατεψει κ τη μπαταρια με το να εχει κατεστραμμένα αρχεια κ να συνεχιζει να σαρωνει ακομα κ οταν δεν σου το δειχνει.

 

Ειναι σιγουρο οτι επαθε καποιο "πατατρακ", για αγνωστο λογο... Αφου ομως ολοκληρωνεται καποια στιγμη η σαρωση, γιατι δεν βλεπει τιποτα απο το DCIM??? Δεν νομιζω οτι μενει τιποτα αλλο απο το να το δω σπιτι, "αδειαζοντας" τον φακελο DCIM στο pc μου & επαναφεροντας τον στο κινητο... Ελπιζω να δουλεψει γιατι βαριεμαι να το ξαναστηνω απο την αρχη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο οτι επαθε καποιο "πατατρακ", για αγνωστο λογο... Αφου ομως ολοκληρωνεται καποια στιγμη η σαρωση, γιατι δεν βλεπει τιποτα απο το DCIM??? Δεν νομιζω οτι μενει τιποτα αλλο απο το να το δω σπιτι, "αδειαζοντας" τον φακελο DCIM στο pc μου & επαναφεροντας τον στο κινητο... Ελπιζω να δουλεψει γιατι βαριεμαι να το ξαναστηνω απο την αρχη...

 

Δεν παιζει να εχεις κανενα αρχειο ".nomedia" μεσα στο φακελο DCIM ετσι?

Κ απο περιεργεια ποια ρομ φορας?

Ελπιζω να το λυσεις ευκολα παντως :-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει να εχεις κανενα αρχειο ".nomedia" μεσα στο φακελο DCIM ετσι?

Κ απο περιεργεια ποια ρομ φορας?

Ελπιζω να το λυσεις ευκολα παντως :-)

 

Θα πηδηχτω απο το παραθυρο, ΝΑΙ ΕΧΩ!!!!!! Και πως εγινε αυτο??????????!!!!!!!!!!!!!! Ηταν hidden το αρχειο και δεν το ειχα παρει πρεφα... Ανακαλυψα το προβλημα στον δρομο για την δουλεια, οταν πηγα να ανοιξω τις φωτογραφιες!!!

Τα ξαναπιανω ολα απο την αρχη και θα postαρω νεα... (Δ-Ε-Ν Ε-Ι-Μ-Α-Σ-Τ-Ε Κ-Α-Λ-Α-Α-Α-Α-Α!!!)

 

Εχω την 3.0.15-Ι9100ΧWLP7 επισημα απο την Samsung... η συσκευη ειναι ακομα απειραχτη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην εσωτερική SD της συσκευής έχει έναν φάκελο μέσα στο DCIM με όνομα cache και μέσα σε αυτόν έχει κάτι αρχεία με κατάληξη .tec.Αν τα σβήσω θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα;

 

Μηπως εννοεις στο DCIM\Camera? Εμενα εκει τα εχει... (δεν ξερω τι ειναι)

 

Ναί φίλε.Ακριβώς εκεί για την ακρίβεια βρίσκονται.Αφού δεν ξέρουμε μέχρι να μας απαντήσει κάποιος που να ξέρει δεν τα πειράζουμε :D

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Στην εσωτερική SD της συσκευής έχει έναν φάκελο μέσα στο DCIM με όνομα cache και μέσα σε αυτόν έχει κάτι αρχεία με κατάληξη .tec.Αν τα σβήσω θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα;

 

Μηπως εννοεις στο DCIM\Camera? Εμενα εκει τα εχει... (δεν ξερω τι ειναι)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακουστε προβλημα που μου παρουσιαστηκε αποψε!!!

Δεν μπορω να ανοιξω την Συλλογη!!! Για αρκετη ωρα μου εβγαζε οτι "Εκτελειται σαρωση πολυμεσων" και οταν επιτελους τελειωσε αυτη η περιβοητη σαρωση, δεν μου εμφανιζει τις φωτογραφιες εκτος απο το folder που εχει τα Picspeed Wallpapers... Αν ανοιξω τον φακελο DCIM με καποιο file manager, ειναι ολα μεσα και βεβαια επιλεγοντας καποιο αρχειο εικονας, ανοιγει κανονικα...

Να αναφερω εδω οτι καποια στιγμη σημερα διαπιστωσα οτι μεσα στον φακελο DCIM υπηρχε ενας αλλος φακελος DCIM με καμμια 30ρια αρχεια τα οποια φαινοντουσαν "κατεστραμενα", δεν ανοιγαν... αν τα επελεγες, εμφανιζαν μαυρη οθονη... δεν ξερω αν εκανα μλκ αλλα τον εσβησα...

 

Τι λετε??? (να αναφερω οτι οτι εφαρμογη ειχα εγκαταστησει σημερα, την "εξαφανισα" κι εχω κανει reboot 3 φορες...)

 

και κατι ακομα: αναβει η οθονη μονη της καποιες στιγμες...

 

Σχετικα με το παραπανω θεμα, διεγραψα τον φακελο DCIM (αφου βεβαια κρατησα backup) και τον ξαναδημιουργησα βαζοντας μεσα τα folders που χρειαζονται... μετα απο μια επανεκκινηση, το μηνυμα "Εκτελειται σαρωση πολυμεσων" εχει μουλαρωσει και δεν λεει να φυγει... Και σαν να μην εφτανε αυτο, τωρα δεν ανοιγει και η "μαμησια" καμερα (ιδιο μηνυμα)...

Την δουλεια μου μπορω να την κανω και με αλλους τροπους (QuickPic & LG camera) μεχρι να... ξεμουλαρωσει, αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω τι ζορι ειναι αυτο που εφαγε... (το ιδιο προβλημα αντιμετωπισε παλιοτερα κι ενας φιλος με Huawei Ideos...)

Αν καποιος εχει καμμια ιδεα, με χαρα θα τον ακουσω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 χρονο περιπου, σημερα μου εκανε το εξης προβλημα, χωρις να εχω περάσει κάποια εφαρμογή ή καποια rom το τελευταιο διαστημα.

Ενω ειναι σβηστη η οθόνη, ξαφνικα ανοιγει σε τυχαια χρονικα διαστηματα και ξανασβηνει.

Ξερετε τι πρεπει να ψαξω για να δω τι ειναι αυτο που επηρεαζει το τηλεφωνο;

 

Μου το κάνει και εμένα πολύ συχνά και επειδή έχω ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογές οι οποίες κάνουν συνέχεια αναβαθμίσεις είναι αδύνατο να βγάλω άκρη για το τι φταίει!!

 

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

 

Πριν μερικές ημέρες μετακόμισα στο Galaxy S3 και το S2 το έδωσα στη γυναίκα μου. Πριν το δώσω είχα και στα 2 τηλέφωνα μία 2in1 κάρτα με το ίδιο νούμερο. Μάλιστα είχα πάρει τη μικρή sim για το Galaxy S3 και τη μεγάλη sim για το S2 και μια άνοιγα το ένα και μια το άλλο. Ξαφνικά στο S2 χάνω το σήμα-δίκτυο και μου εμφανίζεται στη πάνω μπάρα ένας κύκλος μια μία διαγώνιο μέσα και με τίποτα δεν μπορώ να βρω σήμα. Επίσης όταν πάω να επιλέξω το airplane mode το επιλέγει κανονικά και εμφανίζει το αεροπλανάκι επάνω στη μπάρα αλλά μετά αν πάω από το menu να το αφαιρέσω η επιλογή δείχνει απενεργοποιημένη. Μένω δηλαδή με airplane mode συνέχεια γιατί προφανώς δεν μπορεί να βρει δίκτυο. Σημειωτέον ότι δουλεύει το WIFI, Bluetooth καθώς και κάθε άλλη λειτουργία. Δοκίμασα

 

1) 5-6 format με τα 3 πλήκτρα (Up+Home+Shut down)

2) Έβαλα μέσα τη κάρτα sim της γυναίκας μου αλλά και πάλι δε βλέπω δίκτυο

3) Συνέδεσα το S2 με το KIES αλλά δεν το βλέπει, δεν το διαβάζει ούτε μου προτείνει να κάνω αναβάθμιση από το 2.3.5 σε 4.0.6 κάτι που μου το πρότεινε παλιά αλλά ο υπολογιστής βλέπει κανονικά το τηλέφωνο και τη μνήμη του.

 

Προτάσεις; :(:(:(

 

Και εμένα μου το κάνει, αλλά και σε φίλο με ίδιο κινητό και το θέμα λύνεται με επανεκκίνηση! Άκουσα ότι λίγο πολύ όλα τα SAMSUNG το κάνουν!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

 

Πριν μερικές ημέρες μετακόμισα στο Galaxy S3 και το S2 το έδωσα στη γυναίκα μου. Πριν το δώσω είχα και στα 2 τηλέφωνα μία 2in1 κάρτα με το ίδιο νούμερο. Μάλιστα είχα πάρει τη μικρή sim για το Galaxy S3 και τη μεγάλη sim για το S2 και μια άνοιγα το ένα και μια το άλλο. Ξαφνικά στο S2 χάνω το σήμα-δίκτυο και μου εμφανίζεται στη πάνω μπάρα ένας κύκλος μια μία διαγώνιο μέσα και με τίποτα δεν μπορώ να βρω σήμα. Επίσης όταν πάω να επιλέξω το airplane mode το επιλέγει κανονικά και εμφανίζει το αεροπλανάκι επάνω στη μπάρα αλλά μετά αν πάω από το menu να το αφαιρέσω η επιλογή δείχνει απενεργοποιημένη. Μένω δηλαδή με airplane mode συνέχεια γιατί προφανώς δεν μπορεί να βρει δίκτυο. :(:(:(

Κανε ενα κοπο κ μαθε πως να περνας επισημη ρομ μεσω Odin κ περασε στο κινητο ειτε την Gingerbread 2.3.6 xwla4 (προσωπικη αποψη = καλυτερη κ πιο ολοκληρωμενη gingerbread rom) ειτε καποια 4.0.3. Με full format.

Αν δεις οτι συνεχιζεται το θεμα με το δικτυο να το πας στο service γιατι δεν ειναι λογικο.

Σχετικα με το παραπανω θεμα, διεγραψα τον φακελο DCIM (αφου βεβαια κρατησα backup) και τον ξαναδημιουργησα βαζοντας μεσα τα folders που χρειαζονται... μετα απο μια επανεκκινηση, το μηνυμα "Εκτελειται σαρωση πολυμεσων" εχει μουλαρωσει και δεν λεει να φυγει... Και σαν να μην εφτανε αυτο, τωρα δεν ανοιγει και η "μαμησια" καμερα (ιδιο μηνυμα)...

Την δουλεια μου μπορω να την κανω και με αλλους τροπους (QuickPic & LG camera) μεχρι να... ξεμουλαρωσει, αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω τι ζορι ειναι αυτο που εφαγε... (το ιδιο προβλημα αντιμετωπισε παλιοτερα κι ενας φιλος με Huawei Ideos...)

Αν καποιος εχει καμμια ιδεα, με χαρα θα τον ακουσω!!!

Αφου εχεις κρατησει backup δοκιμασε να διαγραψεις τελειως το φακελο DCIM, να μην υπαρχει τετοιος φακελος μηπως τον ξαναδημιουργησει. Αν μπορεις να κανεις κ εκκαθαριση δεδομενων της Συλλογης κ κανε ξανα επανεκκινηση.

Αν ησουν rooted ηξερα να σε καθοδηγησω, τωρα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο κ δυστυχως δεν ειναι το να εχεις αλλες επιλογες, οπως προειπα θα δεις τη διεργασια media server να σου καθαριζει τη μπαταρια αν κανει σαρωση πολυμεσων ολη την ωρα.

Μου το κάνει και εμένα πολύ συχνά και επειδή έχω ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογές οι οποίες κάνουν συνέχεια αναβαθμίσεις είναι αδύνατο να βγάλω άκρη για το τι φταίει!!

 

Και εμένα μου το κάνει, αλλά και σε φίλο με ίδιο κινητό και το θέμα λύνεται με επανεκκίνηση! Άκουσα ότι λίγο πολύ όλα τα SAMSUNG το κάνουν!

Δοκιμασε να περασεις μια εφαρμογη οπως το betterbatterystats η παρομοια για να δεις τι σου ξυπναει το κινητο.

 

Οσον αφορα το δευτερο που λες, δεν ειναι λογικο να το κανει, ειτε ειναι προβλημα της ρομ/kernel/modem που φοραει ειτε εχει προβλημα στο hardware αλλα το πιο πιθανον ειναι να εχει να κανει με το λογισμικο.

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει και εμένα πολύ συχνά και επειδή έχω ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογές οι οποίες κάνουν συνέχεια αναβαθμίσεις είναι αδύνατο να βγάλω άκρη για το τι φταίει!!

 

 

Τελικα βρηκα την εφαρμογη στην οποια ειχα κανει update προσφατα και την αφαίρεσα. ολα μια χαρα τωρα. Η εφαρμογη ηταν το Ultimate Special FX https://play.google.com/store/apps/details?id=com.techcatmobile.ultimatespecialfx&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα κοπο κ μαθε πως να περνας επισημη ρομ μεσω Odin κ περασε στο κινητο ειτε την Gingerbread 2.3.6 xwla4 (προσωπικη αποψη = καλυτερη κ πιο ολοκληρωμενη gingerbread rom) ειτε καποια 4.0.3. Με full format.

Αν δεις οτι συνεχιζεται το θεμα με το δικτυο να το πας στο service γιατι δεν ειναι λογικο.

Αφου εχεις κρατησει backup δοκιμασε να διαγραψεις τελειως το φακελο DCIM, να μην υπαρχει τετοιος φακελος μηπως τον ξαναδημιουργησει. Αν μπορεις να κανεις κ εκκαθαριση δεδομενων της Συλλογης κ κανε ξανα επανεκκινηση.

Αν ησουν rooted ηξερα να σε καθοδηγησω, τωρα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο κ δυστυχως δεν ειναι το να εχεις αλλες επιλογες, οπως προειπα θα δεις τη διεργασια media server να σου καθαριζει τη μπαταρια αν κανει σαρωση πολυμεσων ολη την ωρα.

 

Δοκιμασε να περασεις μια εφαρμογη οπως το betterbatterystats η παρομοια για να δεις τι σου ξυπναει το κινητο.

 

Οσον αφορα το δευτερο που λες, δεν ειναι λογικο να το κανει, ειτε ειναι προβλημα της ρομ/kernel/modem που φοραει ειτε εχει προβλημα στο hardware αλλα το πιο πιθανον ειναι να εχει να κανει με το λογισμικο.

 

Θα δοκιμάσω το betterbatterystats και θα δω. Ευχαριστώ!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα βρηκα ενα σ2 απο ιδιωτη στα 290 ευρω μαλιστα μου ειπε οτι εχει 2 συσκευες και οτι οποια θελω παιρνω ...εχουν εγγυηση για 1 ακομη χρονο ...τι λετε ? αν εχουν προβλημα τι προβλημα πιθανον μπορει να εχουν ? μου ειπε οσο μιλησαμε οτι δεν ασχολειται και πολυ με τεχνολογια αλλα εχει τρελλα με τα κινητα ..επεισης πως μπορω να καταλαβω μεσα απο το κινητο και απο το κουτι αν ειναι το i9100 ,i9100g ? το s2 θα παρει jelly bean εχουμε καποια επισιμη τοποθετηση ?σορρυ αν σας κουρασα με της ερωτησης μου .. Edited by teopanta1
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα βρηκα ενα σ2 απο ιδιωτη στα 290 ευρω μαλιστα μου ειπε οτι εχει 2 συσκευες και οτι οποια θελω παιρνω ...εχουν εγγυηση για 1 ακομη χρονο ...τι λετε ? αν εχουν προβλημα τι προβλημα πιθανον μπορει να εχουν ? μου ειπε οσο μιλησαμε οτι δεν ασχολειται και πολυ με τεχνολογια αλλα εχει τρελλα με τα κινητα ..επεισης πως μπορω να καταλαβω μεσα απο το κινητο και απο το κουτι αν ειναι το i9100 ,i9100g ? το s2 θα παρει jelly bean εχουμε καποια επισιμη τοποθετηση ?σορρυ αν σας κουρασα με της ερωτησης μου ..

 

Στο κουτι γραφει πανω αν ειναι το G η το κανονικο..οπως και αν βγαλεις την μπαταρια πισω στο καπακι το γραφει παλι.

 

Ακομα και μεσα στις "ρυθμισεις/πληροφοριες σχετικα με το τηλ" αμα πας γραφει ποιο μοντελο ειναι ακριβως..

 

Ανεπισημα θα παρει σιγουρα το JB..

Edited by Billys_7
Link to comment
Share on other sites

Συνδέω το κινητό με το usb στον Η/Υ και πάω να μπω μέσω του κινητού στο διαδίκτυο και δε μπαίνει.Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω όταν είναι το κινητό συνδεδεμένο με τον Η/Υ μέσω usb και θέλω να μπω internet από το κινητό ;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Σημερα μετα απο 5 μηνες που εχω τον γαλαξια τον εκανα επιτελους root... Καποια στιγμη θα μπω και στην διαδικασια αλλαγης rom, μια και η 4.0.3 δεν μπορω να πω οτι με ικανοποιησε ιδιαιτερα (ουτε και με χαλασε βεβαια...!)

Η ερωτηση μου εχει να κανει με το nandroid backup/restore... Αν εχω καταλαβει καλα, το nandroid backup "παιρνει" το ολο συστημα backup με σκοπο αν στραβωσει κατι στην αλλαγη rom να το επαναφερεις και να εχεις την συσκευη σου οπως πριν το φλασαρισμα...

Τι ακριβως ομως παιρνει backup? Π.χ. ο φακελος DCIM που ειναι οι εικονες και τα βιντεο τι γινεται? Ο φακελος media που εχει τα ringtones? O φακελος με τα mp3s? Ολοι οι αλλοι φακελοι που δημιουργουνται απο τις διαφορες εφαρμογες τι γινονται? Υποτιθεται οτι περνωντας αλλη rom θα πρεπει να κανεις κι ενα factory reset ωστε οτι βαλεις μεσα να μπει "καθαρο"... Αν αλλαξεις γνωμη και θελεις να γυρισεις στην προηγουμενη rom τι γινεται? Αν εγω στησω το κινητο με μια νεα rom, προφανως θα πρεπει να ξαναπερασω ΟΛΕΣ τις εφαρμογες ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ... Αν τοτε θελησω να γυρισω πισω, ΤΙ ΘΑ ΒΡΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ??? Τα λεω καλα, ή κατι δεν εχω καταλαβει?

(τις οδηγιες για φλασαρισμα τις εχω, ξερω που ειναι μεσα στο forum, οι παραπανω ερωτησεις αφορουν καποιες λεπτομερειες που ισως δεν εχω καταλαβει...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Σημερα μετα απο 5 μηνες που εχω τον γαλαξια τον εκανα επιτελους root... Καποια στιγμη θα μπω και στην διαδικασια αλλαγης rom, μια και η 4.0.3 δεν μπορω να πω οτι με ικανοποιησε ιδιαιτερα (ουτε και με χαλασε βεβαια...!)

Η ερωτηση μου εχει να κανει με το nandroid backup/restore... Αν εχω καταλαβει καλα, το nandroid backup "παιρνει" το ολο συστημα backup με σκοπο αν στραβωσει κατι στην αλλαγη rom να το επαναφερεις και να εχεις την συσκευη σου οπως πριν το φλασαρισμα...

Τι ακριβως ομως παιρνει backup? Π.χ. ο φακελος DCIM που ειναι οι εικονες και τα βιντεο τι γινεται? Ο φακελος media που εχει τα ringtones? O φακελος με τα mp3s? Ολοι οι αλλοι φακελοι που δημιουργουνται απο τις διαφορες εφαρμογες τι γινονται? Υποτιθεται οτι περνωντας αλλη rom θα πρεπει να κανεις κι ενα factory reset ωστε οτι βαλεις μεσα να μπει "καθαρο"... Αν αλλαξεις γνωμη και θελεις να γυρισεις στην προηγουμενη rom τι γινεται? Αν εγω στησω το κινητο με μια νεα rom, προφανως θα πρεπει να ξαναπερασω ΟΛΕΣ τις εφαρμογες ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ... Αν τοτε θελησω να γυρισω πισω, ΤΙ ΘΑ ΒΡΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ??? Τα λεω καλα, ή κατι δεν εχω καταλαβει?

(τις οδηγιες για φλασαρισμα τις εχω, ξερω που ειναι μεσα στο forum, οι παραπανω ερωτησεις αφορουν καποιες λεπτομερειες που ισως δεν εχω καταλαβει...)

 

Δύο είδη back up πρέπει να πάρουμε το Nandroid (για τη μνήμη του τηλεφώνου) και το titanium (για τις εφαρμογές).Πριν πάρεις Nandroid Backup κάνε εγκατάσταση από το Android market το App 2 SD και με την εφαρμογή αυτή μετέφερε όλα τα προγράμματα σου από την sdcard στην μνήμη του τηλεφώνου ώστε το Nandroid Backup να τα πάρει όλα Backup και αν χρειαστεί να κάνεις restore δεν θα σου λείπει καμία εφαρμογή. Διάβασε εδώ για περισσότερα. Όσο για τα mp3, εικόνες κτλ γίνονται restore. Καλού κακού όμως αυτά να τα έχεις και στο pc σου. Αν κάτι δεν πάει καλά με την εγκατάσταση της rom ή οτιδήποτε άλλο το backup σώζει. Σε επιστρέφει στην κατάσταση που ήσουν πριν με ένα restore. Καλά φλασαρίματα!

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα βρηκα ενα σ2 απο ιδιωτη στα 290 ευρω μαλιστα μου ειπε οτι εχει 2 συσκευες και οτι οποια θελω παιρνω ...εχουν εγγυηση για 1 ακομη χρονο ...τι λετε ? αν εχουν προβλημα τι προβλημα πιθανον μπορει να εχουν ? μου ειπε οσο μιλησαμε οτι δεν ασχολειται και πολυ με τεχνολογια αλλα εχει τρελλα με τα κινητα ..επεισης πως μπορω να καταλαβω μεσα απο το κινητο και απο το κουτι αν ειναι το i9100 ,i9100g ? το s2 θα παρει jelly bean εχουμε καποια επισιμη τοποθετηση ?σορρυ αν σας κουρασα με της ερωτησης μου ..

 

Όπως είπε ο φίλος.Στο κουτί από έξω γράφει αν είναι το i9100 i to i9100G.Μπορείς να του πείς αυτού ότι θέλεις να σιγουρευτείς τί είναι και να το δείς μέσα από τις ρυθμίσεις τηλεφώνου στο Σχετικα με το τηλέφωνο.Όσο για το JB.Πριν λίγες μέρες συζητήθηκε το θέμα εδώ.Φυσικά και θα απογοητευτούμε αν η Samsung κάνει την βλακία και δεν το βγάλει στο S2 για να πουλήσει το S3 λέγοντας δικαιολογίες ότι το hardware δεν είναι κατάλληλο(Παπάτζα νίντζα) Από την άλλη λογικά ανεπίσημα θα βγεί.Όλο και κάποιος θα το μαγειρέψει όπως οι xda π.χ

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...